NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chorobowe z UWV
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Wrz 27, 2016 8:32 pm   

Winter napisał/a:
Czemu zatem chcą mi na siłę wcisnąć inną pracę i czy mogą?
tak maja prawo a wrecz obowiazek . To sie nazywa reintegracja .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Wrz 27, 2016 9:39 pm   

Hmm no i jak sobie wyobrazasz, ze bede pracowac jesli mam grype a ona pyta czy moge chodzic i dzwigac. Co ma jedno do drugiego....

[ Dodano: Wto Wrz 27, 2016 9:47 pm ]
Poza tym jestem chory dopiero od kilku dni. Reintegracja jest dla osob, ktore dluzej choruja wg UWV.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 7:52 am   

Winter napisał/a:
Hmm no i jak sobie wyobrazasz, ze bede pracowac jesli mam grype a ona pyta czy moge chodzic i dzwigac. Co ma jedno do drugiego....


Jesli masz grype to wg mnie do 5 dni choroby masz prawo sie leczyc w domu jednak jesli juz masz ta grype 2-3 tyg to pewnie niebawem bedzie wezwanie do lekarza zakladowego ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 9:23 am   

Winter, hmm a jak oni nie wiedza co ci dolega i jak dlugo bedziesz "chory " to musza reagowac jak prawo im nakazuje wiec zaczynaja reintegracje i tak jak Beny pisze, bedziesz mial wezwanie do lekarza zakladowego .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 9:34 am   

Winter napisał/a:
Poza tym jestem chory dopiero od kilku dni. Reintegracja jest dla osob, ktore dluzej choruja wg UWV.
nie nie jest tylko dla osob ktore dluzej choruja
Cytat:
Is uw werknemer ziek en is het onduidelijk hoe lang dit gaat duren? Dan begint u samen aan een re-integratietraject. U bent als werkgever verplicht om samen met uw werknemer te zorgen dat hij zo snel mogelijk weer aan het werk kan.
http://www.uwv.nl/werkgev...-re-integratie/
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 1:41 pm   

Beny.rac napisał/a:
Winter napisał/a:
Hmm no i jak sobie wyobrazasz, ze bede pracowac jesli mam grype a ona pyta czy moge chodzic i dzwigac. Co ma jedno do drugiego....


Jesli masz grype to wg mnie do 5 dni choroby masz prawo sie leczyc w domu jednak jesli juz masz ta grype 2-3 tyg to pewnie niebawem bedzie wezwanie do lekarza zakladowego ...


Jestem od kilku dni i nikt nie wzywa mnie na spotkanie z Bedrijfsarts ani tez lekarza z Arbo nie widzialem.
 
 
marcella
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 3:13 pm   

Witam, czy mozecie mi powiedziec cos na temat korespodencji z UVW dla zgloszonego na zasilek chorobowy? Czy za kazdym razem przychodza jakies formularze do wypelnienia i odeslania im? Dzwonilam dzis do nich i pytalam kiedy przyjdzie mi formularz, czy mam cos wypelniac, poniewaz kontaktowali sie ze mna telefonicznie, sprawdzali nr konta itd ,facet powiedzial, ze zadnego formularzu nie dostane tylko mowil cos o wyrownaniu pieniazkow w ciagu 6 tyg i ewentualnie kontroli u ich lekarza. Zaznacze, ze bylam 2 razy hospitalizowana, a lekarz szpitalny oszacowal czas mojego leczenia na ok rok czasu. Pomozecie?
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Wrz 29, 2016 12:38 pm   

Coraz wieksze jaja dzieja sie w tej Holandii. Pracodawca bez powodu i nie informuja mnie po prostu anulowal mi zieka i zerwal umowe. Papieru do zasilku tez nie udostepni. Trudno, trzeba bedzie do SNCU zglosic i UWV.

[ Dodano: Pią Wrz 30, 2016 5:52 pm ]
Coraz ciekawsze rzeczy sie dzieja. Dzwonilem wczoraj do pracodawcy, czy zglosil fakt chorobowego UWV, bo wg nich moja umowa sie skonczyla. Nie, nie zostalo to zgloszone. W takim razie poprosilem o zrobienie tego. Do dzisiaj nadal nic. Dzwonilem do UWV i nadal nic nie dostali.

Czemu w tym kraju nikt nie stosuje sie do pewnych zasad, przepisow, tylko ciagle trzeba bawic sie w prawnikow? Nie wiedza, ze takie sprawy sa z gory dla nich i tak przegrane tylko odwlekaja nieuniknione?
 
 
Szafran91
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 5
Wysłany: Czw Gru 29, 2016 5:17 pm   Ubezpieczenie na zasiłku chorobowym

Witam mam taki problem rok temu mialem wypadek poza praca ale bylem zatrudniony w owym czasie . Agencja pracy skierowala sprawe do UWV dostawalem chorobowe z tego tytulu i leczylem sie dalej w szpitalu tj rehabilitacja sciagniecie gipsu szyna itd. Agencja z dniem wypadku zglosila mnie tak jak juz pisalem do UWV i zwolnila mnie poniewaz nie bylem zdolny do pracyPare dni temu przyszla mi faktura ze szpitala w Holandii. Tzn ze nie bylem ubezpieczony ??? Musialem zaraz na nastepny dzien wykupic sobie sam ubezpieczenie czy bedac na chorobowym bylem ubezpieczony jakos przez UWV ???
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Gru 29, 2016 7:42 pm   

Szafran91 napisał/a:
Agencja z dniem wypadku zglosila mnie tak jak juz pisalem do UWV i zwolnila mnie


Pewnie podlegales pod grupowe ubezpieczenie, ale z chwila zwolnienia, przestalo ono obowiazywac. Tak jak piszesz ...nastepnego dnia po zwolnieniu, powinienes sie ubezpieczyc .
stad wzial sie tez rachunek za szpital.

Cytat:
czy bedac na chorobowym bylem ubezpieczony jakos przez UWV

Nie ta instytucja nie zapewnia ubezpieczenia, musisz to zalatwic we wlasnym zakresie.
 
 
Szafran91
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 5
Wysłany: Czw Gru 29, 2016 8:24 pm   Ubezpieczenie z UWV

Nie ma zadnej karencji tak jak w Polsce jest np 30 dni??? nie wybronie sie juz z braku wiedzy takie rzeczy :( :(
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Gru 29, 2016 9:17 pm   

Szafran91 napisał/a:
e ma zadnej karencji tak jak w Polsce jest np 30 dni???
niema , nigdy nie bylo i nie bedzie .
Szafran91 napisał/a:
nie wybronie sie juz z braku wiedzy takie rzeczy :(
raczej nie , bo twoim obowiazkiem jest zapoznanie sie z podstawowymi prawami/obowiazkami danego kraju .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Gru 29, 2016 9:22 pm   

Szafran91 napisał/a:
leczylem sie dalej w szpitalu tj rehabilitacja sciagniecie gipsu szyna itd.
hmmm cos mi sie wydaje ze to nie ostatnia faktura , bo z opisu wychodzi ze twoje leczenie opiewa na kilka tys euro a sie domyslam twoja faktura to kilkaset euro .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 11:36 pm   

Mieszkam w NL juz jakiś czas i zdarzało mi się bywać na chorobowym. Raz nawet ponad rok po naderwaniu ścięgna prawej nogi. Więc mniej więcej wiem jak to działa. Teraz mam jednak problem i nie bardzo wiem jak UWV go rozwiąże i czy w ogóle dostanę jakieś pieniądze...
Zasiłek dla bezrobotnych skończył mi się z początkiem lipca 2016. W połowie września 2016 poszłam do pracy na 40h tygodniowo. Praca skończyła się z końcem stycznia 2017.
Od 1 marca podjęłam pracę jako postbezorger w Sandd - praca 2 razy w tygodniu. Pracę miałam w dwóch rejonach i za pierwszy miesiąc miałam przepracowane 50h.
Przed Wielkanocą upadłam i złamałam sobie kości w prawej stopie. Mam gips i nie mogę pracować. Zostałam zgłoszona do UWV i czekam na list od nich.
I nurtuje mnie od czego oni obliczą mój zasiłek chorobowy, bo że powinnam jakiś dostać, to nie mam wątpliwości. Ciekawa jestem tylko czy będzie on obliczony od tego ile zarobiłam za cały miesiąc czy jakoś inaczej?
Może ktoś był w podobnej sytuacji?
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 9:06 am   

Hera, oblicza na podstawie dochodow za rok wstecz od chwili chorobowego ale tylko od lipca 2016 . Zlicza twoje dochody i podziela na ilosc dni roboczych w tym okresie i z tego wylicza ci zasilek chorobowy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Kwi 22, 2017 9:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group