NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chorobowe z UWV
Autor Wiadomość
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 10:27 pm   

Dziękuję za rozjaśnienie
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
krashu
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 1
Wysłany: Wto Lip 04, 2017 1:01 pm   

Witam

Moja mama po powrocie z Holandii miała poważna operacje na kręgosłup. Została przyznana renta z ZUS lecz nie zostały wypłacone pieniądze, ponieważ ZUS musi potwierdzić okresy składkowe kiedy mama przebywała w Holandii. Po ponad roku UWV przysłali pełno dokumentów(nt stanu zdrowia, socjalne informacje itd) które trzeba było odesłać do Holandii. Teraz mija już 4 miesiąc od wysłania dokumentów i dalej cisza. Nasz ZUS też nic nie może zrobić tylko wysyłają ponaglenia. Czy jest jakaś możliwość przyspieszenia tego procesu ? Ile to może jeszce potrwać czy ktoś się orietuje ? Czy telefon do UWV może by w jakiś sposób pomógł. Cyz rozmawiają tam po angielsku. Z góry dziękuje za pomoc
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 2:21 pm   

xFuRiOn napisał/a:
Witam wszystkich.

Podpinam sie do tematu. Nie bede zakladac nowego watku.

Jesli pojde na chorobowe na dluzszy okres miesiac, poltora. Na jakiej zasadzie bedzie mi liczone wysokosc chorobowego ?

1. Srednia z zarobkow z ostatnich 12 tygodni ? Srednia z godzin z ostatnich 12 tygodni ? I z tego 70% do wyplacenia.
2. Jesli w tym okresie 12 tygodni bedzie jeden caly tydzien kiedy bylem chory to tez bedzie to liczone jako tydzien pracy ale z 0 zarobkow, 0 godzin ?

Nie jest to dla mnie jasne, prosze wyjasnijcie :)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 8:41 pm   

siela141 napisał/a:
Witam, wczoraj otrzymałem maila od swojego adwokata (prowadzi moją sprawę odnośnie chorobowego) abym pilnie skontaktował się z UWV na nr +31 888 98 20 01, (dodam że obecnie przebywam w Polsce), nie mogłem się jednak dodzwonić ponieważ załącza się automatyczna sekretarka która mówi w języku holenderskim, a ja nic nie rozumiem;/ czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć w jaki, najprostszy sposób się z nimi skontaktować? czy podczas wybierania numeru trzeba wpisać jakąś cyfrę przekierowującą do odpowiedniego działu? z góry dziękuję
Pozdrawiam
 
 
Wiorka92 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: Pią Gru 08, 2017 4:32 pm   

Witam. Czy wie ktos po jakim czasie moge sie spodziewac jakiejs kontroli ze strony UWV czy z ich strony wizyty u lekarza? Nigdy nie bylam dluzej na ziku niz tydzien czasu. Teraz czuje, ze pociagne troche dluzej (3tyg potrzebuje). Wie cos ktos na ten temat? Probowalam znalezc jakies informacje ale takowych nie ma na internecie.
Jak to jest jezeli czlowiek chcialby jechac do lekarza do PL. Mam nerwice i powinnam sie udac do psychologa, ale jakos nie widze sie gadajacej po angielsku.Wolalabym we wlasnym jezyku. Dalo by sie na legalu udac sie do PL?
Chcialabym zrezygnowac z pracy. Jestem na fazie B i czy jest mozliwosc odejscia tak z dnia na dzien np. za prozumienia stron. Nie widze sie juz w tej pracy. Dobija mnie psychicznie. Prosze pomozcie
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Gru 08, 2017 7:22 pm   

Wiorka92 napisał/a:
Chcialabym zrezygnowac z pracy. Jestem na fazie B i czy jest mozliwosc odejscia tak z dnia na dzien np. za prozumienia stron.
mozliwosc jest ale to zalezy od twojego pracodawcy on moze nie chciec za porozumieniem stron a wtedy bedziesz musiala sie zwolnic sama co sie wiaze z utrata prawa do zasilku dla bezrobotnych .
Wiorka92 napisał/a:
Czy wie ktos po jakim czasie moge sie spodziewac jakiejs kontroli ze strony UWV czy z ich strony wizyty u lekarza?
tego nikt nie wie . Mozesz miec w poniedzialek a mozesz miec za klika tyg .
Wiorka92 napisał/a:
Jak to jest jezeli czlowiek chcialby jechac do lekarza do PL
to musisz wystapic o pozwolenie na wyjazd do twojego pracodawcy i jezeli takie dostaniesz to mozesz jechac w innym wypadku bedziesz musiala tu zostac i sie tu leczyc .
Wiorka92 napisał/a:
jakos nie widze sie gadajacej po angielsku.Wolalabym we wlasnym jezyku.
ale masz tu w NL tez mozliwosci rozmowy z psychologiem tu w NL w twoim ojczysym jezyku , poszukaj polsko jezycznego psychologa w NL lub popros ubezpieczalnie o tlumacza .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wiorka92 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: Pią Gru 08, 2017 8:43 pm   

Wlasnie, jezeli chodzi o zwolnienie... moge sie zwolnic z dnia na dzien z pracy na fazie B? Wydaje mi sie, ze jest jakies kilkutygodniowe wypowiedzenie. Nie chce wracac do tej pracy. Cholera z tym zikiem. Jak jest z ta faza B? Chcialabym zjechac na swieta na kilka tygodni, troche odpocczac, ale usze rozwiazac jakos umowe.

[ Dodano: Pią Gru 08, 2017 8:49 pm ]
nie zalezy mi na zasilku
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Gru 08, 2017 9:02 pm   

Wiorka92, tak masz okres wypowiedzenia najprawdopodobniej 1 miesiec , ale to powinno byc opisane w twoim kontrakcie o prace .
Wiorka92 napisał/a:
Chcialabym zjechac na swieta na kilka tygodni
jak dlugo jestes na chorobowy, i/lub masz kontrakt musisz wystapic do pracodawcy o pozwolenie na wyjazd . Jezeli masz jakies dni / godziny urlopowe mozesz te tez wybrac zglosic urlop i na ten czas wyjechac .
Wiorka92 napisał/a:
Jak jest z ta faza B?
a co ma byc ? co chesz dokladniej wiedziec ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wiorka92 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: Pią Gru 08, 2017 9:13 pm   

Chcialabym zrezygnowac z tej pracy. Wiem, ze ta robota jest zrodlem moich problemow zdrowotnych i nie chce tam pracowac ani dnia wiecej. Na ziku jestem tydzien czasu. No tak mysle, ze mam miesiac wypowiedzenia, ale chcialabym to jakos skrocic. Ze wzgledu na zdrowie. Co Pani by poradziła? Jestem gotowa nawet w przyszlym tygodniu sie zwolnic, ale nie wiem czy mnie puszcza tak latwo, jezeli jestem na fazie B.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Gru 08, 2017 10:04 pm   

Wiorka92 napisał/a:
nie wiem czy mnie puszcza tak latwo, jezeli jestem na fazie B.


Nie ma ludzi niezastapionych, a teraz do rzeczy ,tu jest temat o zasilku z uwv
skoro zasilek ci niepotrzebny to polecam inny watek... i tam pytaj jak mozesz, bez ponoszenia konsekwencj zwolnic sie z pracy :029:
np
http://www.niedziela.nl/f...ic.php?p=154115

http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=109480
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Gru 09, 2017 7:24 pm   

Nie zapomnij że nie dotrzymując terminu wypowiedzenia, pracodawca ma prawo obciążyć Cię kosztami ( zazwyczaj w wysokości pensji którą wypłaciłby Tobie jeśli pracowałabyś do końca wypowiedzenia )
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
manon 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 54
Wysłany: Pon Lut 12, 2018 6:46 pm   

baileys napisał/a:
Hera, oblicza na podstawie dochodow za rok wstecz od chwili chorobowego ale tylko od lipca 2016 . Zlicza twoje dochody i podziela na ilosc dni roboczych w tym okresie i z tego wylicza ci zasilek chorobowy .


Witam opiszę swoją sytację:
W holandi mam przepracowane 7 lat. od 1 stycznia 2017 byłem na zasiłku chorobowym do kwietnia .Kwota jaka dostawałem to 1000 e na reke miesiecznie (70%) wynagrodzenia . od kwietnia 2017 znalazlem inna prace , ale niestety praca po miesiacu sie skończyła przeszedłem wtedy na zasiłek dla bezrobotnych , rowniez dostawłem bardzo podobna kwote ok 1000e netto . Zasiłek miałem przyznany do stycznia 2018. W grudniu 2017 wrociłem do poprzedniej pracy , poniewaz obiecywano mi inne stanowisko pracy , niestety po paru dniach musialem robic to co spowodowało moje chorobowe . Teraz plecy znowu zaczynają mnie bolec... Wiem ze UWV zlicza ostatni rok do przyznania wysokosci chorobowego . Moje pytanie brzmi jak tobedzie wyglądalo w mojej sytacji ?
Po zasiłku dla bezrobotnych przepracowane mam 3 miesiace niecałe.
-Czy oni wylicza mi to z trzech miesiecy i dostane z tego 70%?
- Czy zostanie zliczony moj cały dachod przez ostatni rok razem wszystko zsumowane zasilek dla bezrobotnych zasilek zasilek chorobowy i praca iz tego dostane 70%?
- Czy moze zsumuja mi tylko to ze pracowałem ostatnie 2 miesiace i podziela to przez cały rok?
chciałem zapytac czy ktos moze wie cos na ten temat lub miał podobna sytacje ?
przy 3ciej opcji były by to smieszne pieiadze okolo 200 e miesiecznie co jest nie mozliwoscia aby za tyle przeżyc

pozdrawiam i proszę o pomoc co mam zrobic w mojej syatcji
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group