NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chorobowe z UWV
Autor Wiadomość
Krayzie 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 15
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 1:04 am   Chorobowe z UWV

Dziękuje kochanie za opisanie naszego problemu z wypłaceniem zasiłku :) Ja mam jeszcze takie pytanie czy UWV powinno mi płacić chorobowe czy pracodawca? Wyczytałem gdzieś w sieci ze przez 2 lata pracodawca ma płacić chorobowe a mój wspaniały szef umył od tego ręce i mi nikt teraz nie płaci. Nie wiem czy mój boss postępuje zgodnie z prawem nie wypłacając mi chorobowego. Z gory dzięki wielkie za odpowiedzi i porady. Pozdrawiam
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 1:43 pm   

Zalez jaki masz kontrakt/jaka faze.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Kagras 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lis 2011
Posty: 23
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 1:47 pm   

To już zostało wyjaśnione, to nie jest kontrakt tylko umowa z holenderskim pośrednikiem więc UWV płaci chorobowe. Możesz przeczytać mój wcześniejszy post?
_________________
K A G R A S
 
 
Krayzie 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 15
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 1:49 pm   Chorobowe z UWV

Jestem na fazie A. W holandii jestem trzy miesiace.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 2:17 pm   

Wiec do poki jestes na fazie A to UWV zajmuje sie Twoim chorobowym. Ale to pracodawca musi Cie tam zglosic.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Pon Lis 14, 2011 2:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krayzie 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 15
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 2:22 pm   Chorobowe z UWV

Pracodawca mnie zglosil ale nie zglosil ze wypadek był w pracy. Dlaczego to tak dlugo trwa? Jak dlugo uwv zostawi mnie jeszcze bez pieniędzy? Paranoja. Wiem ze mi to nadpłacą ale 2 miesiace bez kasy to troszke przesada.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 4:45 pm   

A co ma jedno z drugm wspolnego? Fakt, ze wypadek byl w pracy moze odgrywac jakies znacenie jesli bedziesz chcial uzyskac odzkodowanie ( a to i tak tylko w sytuacji w ktorej wypadk mial miejsce z winny/zaniedbania pracodwcy). Zadzwon do UWV i zapytaj na jakim etapie jest rozpatrywanie Twojej sytuacji. 2 miesiace to faktycznie cos za dlugo, powinni sie w 4-6 tygodniach zmiescic z kasa, a nawpewno z jakas reakcja.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Krayzie 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 15
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 6:35 pm   

Rozpatrywanie mojej sprawy jest na takim etapie ze wzywaja mnie na jakąś komisje lekarska w czwartek. Ciekawe po co? Znam ludzi co tez mieli chorobowe w nl, z tej samej firmy co ja i po 3 tygodniach mieli kase na koncie, a mnie ciągną po komisjach lekarskich. Pewnie po komisji znow bede czekał ze 3 tygodnie na odpowiedz. Masakra. Moze kase na święta dostane. A jak wyglada sprawa chorobowego a wyjazd do polski? UWV wyraza zgode czy nie bardzo?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 7:15 pm   

Krayzie,

Cytat:
wzywaja mnie na jakąś komisje lekarska w czwartek. Ciekawe po co


by moc stwierdzic czy nadal jestes tak chory ,zeby pozostawac na chorobowym ,albo czy mozesz juz wrocic do pracy

wszystkiego dowiesz sie od lekarza, ktory bedzie z toba rozmawial

Cytat:
Pewnie po komisji znow bede czekał ze 3 tygodnie na odpowiedz


zwyczajowo informuja juz tego samego dnia, a oficjalne pismo z decyzja od lekarza kontrolujacego otrzymujesz po kilku dniach .
 
 
Krayzie 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 15
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 7:24 pm   

Wyslalem im pismo ze szpitala ze gips mam co najmniej do 28 listopada, myslalem ze to wystarczy. Moze mi nie wierza ze mam gips. No coz, pojade i sie wszystkiego dowiem na miejscu. Bardzo wam dziekuje za wszystkie informacje.
 
 
Kagras 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lis 2011
Posty: 23
Wysłany: Śro Lis 23, 2011 3:03 pm   

No cóż.... mąż jest po komisji. Nie potrzebował wkładać głowy pod pachę - jak to się mówi. Wszystko przebiegło sprawnie i na temat. Ma chorobowe do końca stycznia. Powiedzieli że do 2 dni będę w końcu pieniądze na koncie. Jesteśmy od ponad 2 miesięcy bez środków do życia i z długami tak ogromnymi że nie wiem czy sobie poradzimy. Pieniędzy dalej nie ma. Powiedzcie mi czy coś można z tym zrobić? do kogo się udać z tym problemem?
_________________
K A G R A S
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Lis 25, 2011 12:42 am   

Trzeba zadzwonic do UWV i zapytac dlaczego nie ma jeszcze pieniedzy.
 
 
Kagras 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lis 2011
Posty: 23
Wysłany: Sob Lis 26, 2011 10:27 pm   

Nie pytałam o tak oczywistą sprawę jak telefon do uwv. Może ktoś inny ma jeszcze jakiś pomysł? Bo mnie się wydaje że to nie jest ludzkie zostawiać na 2,5 miesiąca rodzinę bez żadnego centa.
_________________
K A G R A S
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 11:27 am   

0900 - 92 94, tylko nie zapomnij miec swojego BSN/SOFI pod reka, bo beda o niego pytac.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Kagras 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lis 2011
Posty: 23
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 2:58 pm   

Suska to automat z którego usłyszeliśmy 17 listopada, że pieniądze będą przesłane w ciągu 2 dni.
_________________
K A G R A S
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group