NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chorobowe z UWV
Autor Wiadomość
Kagras 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lis 2011
Posty: 23
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 10:21 am   

Sprawa wygląda tak, że mój mąż miał w tamtym roku wypadek. Był operowany. Do lutego tego roku miał chorobowe. Komisja z UWV stwierdziła że mąż może iść do pracy. Poszedł, gdzie indziej ale nie dał rady. Po kilku dniach wrócił do Polski, bo noga zaczęła czerniec i puchnąć. Prawniczka, która zajmuje się odszkodowaniem napisała do uwv odwołanie, ale okazało się że minęło 6 tygodni od momentu wstrzymania zasiłku. Niby sprawa cały czas jest w toku. Mój maż pod koniec listopada ma mieć 2 operację. Nie jest zdolny do wykonywania pracy. Dlatego zastanawiam się czy ktoś z Was miał taki przypadek, że przywrócono mu zasiłek chorobowy.
_________________
K A G R A S
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 4:55 pm   

Kagras,
Niemal od poczatku tego tematu czyli od zeszlego roku, ciagniesz naprzemiennie ze swoim mezem ten watek powielajac swoje posty


Krayzie napisał/a:
Dziękuje kochanie za opisanie naszego problemu z wypłaceniem zasiłku :) Ja mam jeszcze takie pytanie czy UWV powinno mi płacić chorobowe czy pracodawca? Wyczytałem gdzieś w sieci ze przez 2 lata pracodawca ma płacić chorobowe a mój wspaniały szef umył od tego ręce i mi nikt teraz nie płaci. Nie wiem czy mój boss postępuje zgodnie z prawem nie wypłacając mi chorobowego. Z gory dzięki wielkie za odpowiedzi i porady. Pozdrawiam



i do tej pory nie potrafilas nic w tej sprawie zdzialac ,wiec moze odpowiem twoimi slowami

Cytat:

No jestem w szoku!!!!!!!Jeśli jesteś dupą i nie potrafisz załatwiac spraw to dupą pozostaniesz. Tyle!!!!!!! Daremne forum i daremni ludzie. Żegnam!!


prosze nie powtarzac sie wiecej w tym watku jak kataryna, bo to zaczyna robic sie nudne
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Wrz 17, 2012 5:48 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kagras 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lis 2011
Posty: 23
Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 10:54 am   

post edytowany w calosci nie ma nic wspolnego z tym tematem
_________________
K A G R A S
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Wrz 19, 2012 4:46 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 4:50 pm   

Kagras,


wysyłania postów zawierających uwagi skierowane do Moderatorów lub Administratorów, komentarzy dotyczących ich pracy na forum itp; takie uwagi lub/i komentarze mogą być wysyłane tylko i wyłącznie e-mailem do administratora na adres [email protected];
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Krayzie 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 15
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 10:16 am   

Tak czy inaczej dalej czekamy na odpowiedz od kogoś kto starał się o przywrócenie zasiłku chorobowego :)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 10:31 am   

Krayzie, tak czy inaczej odpowiedz juz dana . A jesli do tej pory nik sie nie odezwal znaczy nie maja doswiadczenia lub ochoty sie wypowiadac.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Krayzie 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 15
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 10:38 am   

Poczekamy :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 2:59 pm   

przeniesione


koliuk napisał/a:
Witam

Oczekuję na telefon od UWV. Mieszkam w Polsce i teraz tu przebywam ze złamaną nogą.
Powiedzcie o co pyta pracownik UWV? W jakim celu dzwoni?

Pytam gdyż istnieje bariera językowa, a angielskiego nie znam perfekt jak bym chciał więc wolę popatrzyć w słownik :)
 
 
jacek86
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 1
Wysłany: Pią Paź 12, 2012 12:54 am   Re: chorobowe z UWV

cześć mam problem jestem na chorobowym teraz bo jakis czas temu złamałem noge i mam założone śruby i teraz tak umowa mi sie skonczyłai firma mnie chce zwolnic czy ma takie prawo ??sam nie wiem co robić?
pomocy?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 12, 2012 8:29 am   

jacek86, zwolnic nie ale jak sie umowa konczy nie maja obowiazku jej przedluzac.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lis 30, 2012 5:34 pm   


przeniesione


linea7 napisał/a:
czy ktos sie orientuje jak sie odbywa przyznawanie zasilku chorobowego w NL??



[ Dodano: Pią Lis 30, 2012 10:04 am ]
W tm tygodniu w poniedzialek zglosilam chorobe i od znajomych dowiedzialam sie ze bedzie dzwonil do mnie ktos z firmy wyplacajace zasilki chorobowe. Jednak tak sie nie stalo. Zadzwonilam osobiscie do UWV gdzie mnie poinformowano ze nie odotowano informacji o mojej chorobie. Nastepie do swojego koordynatora, ktory powiedzial ze to jakas prywatna firma zajmuje sie tym i ze ona do mnie dzwonila, ale nie moze sie ze mna skontaktowac i ze prawdopodobnie nie nalezy mi sie za to zasilek chorobowy, poniewaz nie potwierdzilam im choroby. Nie wiem co tu sie dzieje. Moze wiecie jak to wszystko działa w NL? Co to za prywatna firma? A moze to jakas sciema? admienie ze biuro nie chce mi udzielic informacji na temat owej firmy
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lis 30, 2012 5:34 pm   

przeniesione


agastepa13 napisał/a:
Zapewne chodzi o ACTURE

http://www.acture.nl/Over...bij_Acture.html
 
 
ewaewa2411 
Poczatkujacy
ewaewa2411

Wiek: 54
Dołączyła: 01 Lis 2009
Posty: 16
Skąd: cappelle
Wysłany: Śro Gru 05, 2012 5:02 pm   Mam pytanie o prace integracyjna na chorobowym

Witam
Od 3 miesiecy przebywam na chorobowym z powodu skomplikowanego zlamania reki. Mialam spotkanie z ARBO juz ktores z kolei. Po spotkaniu zadzwonil do mnie koordynator z mojej firmy i poinformowal,ze maja dla mnie prace reintegracyjna, gdzie bede pracxowac tylko prawa reka gdyz lewa jest jeszcze niesprawna. Ciesze sie bardzo gdyz to przebywanie w domu dziala juz na mnie przygnebiajaco
(jestem osoba ruchliwa).Mam pytanie, poniewaz mam rehabilitacje 3 razy w tygodniu, czy zasilek zostanie zatrzymany i zostanie mi wyplacone tylko za faktycznie przepracowane godziny, czy tez dostane normalnie zasilek chorobowy w tej samej formiea bede pracowac tylko w celach reintegracji?
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 7:10 pm   

przeniesione


gawel18 napisał/a:
Witam mam problem z chorobowym:/ Miałem wypadek w NL w pracy, przeszedłem 2 operacje. Moja uizenbiuro od razu pozbyło się problemu czyli mnie i nie przedłużyli mi umowy, pozostawiając mnie na pastwę losu, jedyne co mi pomogli to zgłosić sprawę do UWV zeby płacili mi chorowe. W NL musiałem zostać przez 2 miesiące przez które miałem wizyty u lekarza. Po 8 tyg. dostałem chorobowe, nikt z UWV sie ze mną nie kontaktował, po prostu dostałem przelew:) po 2 miesiącach musiałem zjechać do PL bo nie miałem gdzie już mieszkać. Moja była firma podobno poinformowała o tym UWV. Co najlepsze kiedy zjechałem do PL przyszły papiery do uizenbiura listy z UWV ze dostałem 70% chorobowego i ze mam sie wstwawic do UWV ale o tym fakcie poinformowali mnie kilka dni po fakcie:/ wiec nie było takiej możliwości, konsekwencja nie wstawiania się było wstrzymanie chorobowego. Zadzwoniłem do UWV i przez jakiś tydzień wyjaśniałem cala sytuacje po czym kazali mi wysłać zaświadczenie od PL lekarza o nie zdolności do pracy. Papiery poszły gdzieś 2 miesiąc temu i jedyne co wiem ze są u tłumacza. Nie mam środków do życia a oni to olewaja. Czy da się to przyspieszyć?? jakoś rozwiązać??
 
 
iza80043 
Poczatkujacy
nowa

Dołączyła: 19 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: sępólno kr.
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 7:36 pm   chorobowe z UWV

Witam mamy z mężem problem...otóż w czerwcu 2012r.w holenderskim szpitalu wykryto u niego raka płóc.umowe miał od maja do pazdziernika 2012r jako pracownik sezonowy.szef nam powiedział że mężowi nie należy sie chorobowe gdyż niema tego określonego w umowie.czytałam wiele wpisów i wywnioskowałam z nich że mąż może sam sie zgłosić do UWV tylko niewiemy jak (bariera językowa) dodam rownież że mąż od listopada do teraz nie ma żadnej umowy o pracę a przebywa w holandii ponieważ powrócił na chemię z powodu przerzutów.Proszę pomózcie niewiem jak to rozwiązać !!!!czy mu naprawde nienależy się chorobowe?!!na pracodawce niemamy co liczyć że nam pomoże
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group