NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy znajdę pracę przy granicy z Niemcami?
Autor Wiadomość
jacekoj9 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 6
  Wysłany: Nie Paź 18, 2009 5:10 pm   Czy znajdę pracę przy granicy z Niemcami?

Cześć,
mam takie pytanko odnośnie waszych doświadczeń z pracą za granicą. Wiecie może czy można sobie wyjechać do Holandii w ciemno do pracy? Myślę nad tym, żeby wynająć mieszkanie gdzieś w Niemczech (dużoooo taniej) koło granicy z NL np. koło Venlo i sobie tam dojeżdżać... Nie wiem tylko, czy w tamtych biurach pracy (np. tempo-team) znajdę pracę na tyle szybko, żeby zdążyć zarobić na czynsz - na kaucję za mieszkanie i pierwszy miesiąc jeszcze wyskrobię.
Za wszystkie sugestie i porady z góry dzięki,
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez jacekoj9 Nie Paź 18, 2009 5:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 8:09 pm   

Ja mieszkałam w Goch, pracowałam w Venray w firmie Otto. Mi się udało pracować w takim okresie że nie miałam problemów z pracą... nie wiem jak jest teraz, poza tym że na w/w firmę bardzo dużo ludzi narzeka.
Taki układ jak Ty wybrałeś jest wg. mnie sensowny (o ile masz samochód) bo życie w Niemczech i koszty mieszkaniowe faktycznie są dużo tańsze, firm jest dużo w pobliżu więc może uda Ci się do którejś załapać... a może lepiej na początku pojechać przez jakąś agencję, zarobić, odłożyć i dopiero wtedy zobaczyć czy chcesz tam zostać na dłużej.

PS. na samą kaucję na początek potrzebujesz około 1000 euro, a i tak będziesz miał problem z wynajęciem czegoś bo nie masz pracy... więc licz się z tym że nawet jak Ci coś wynajmą to będzie plus jeden miesiąc niż normalnie piszą.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
jacekoj9 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 8:39 pm   

Mam samochód. Dzięki za to utwierdzenie w myśli, że to możliwe. Myślałem właśnie o takim rozwiązaniu, bo chciałbym też ściągnąć tam swoją dziewczynę (a mieszkanie wychodzi wtedy 4x taniej). Mam nadzieję, że jak najpierw pojeżdżę trochę po biurach najpierw i coś znajdę, a potem wynajmę. Mam w Niemczech brata, więc jak coś to z nim będę jeździł i na pewno znajdziemy mieszkanie.
Ludzie w OTTO narzekają tylko na warunki mieszkaniowe, czy też na płace i opóźnienia?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 9:36 pm   

coś na temat Otto
http://www.niedziela.nl/f...&highlight=otto
http://www.niedziela.nl/f...&highlight=otto
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 9:50 pm   

jacekoj9 napisał/a:
Ludzie w OTTO narzekają tylko na warunki mieszkaniowe, czy też na płace i opóźnienia?


Głównie na brak pracy... Otto jak większość firm tego typu, bierze więcej ludzi niż potrzebuje... a wtedy często robi tak że ludzie jeżdżą na przemian do pracy... czasami na dzień, dwa a potem znowu ktoś inny... ale tak jest w dużo biurach z tego co tu na forum wyczytałam.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
jacekoj9 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 10:57 am   

Jak myślicie? Lepiej wynająć najpierw mieszkanie koło Venlo albo Enschede, czy najpierw próbować jeżdźić po biurach pracy w NL?
Co radzicie: lepiej wynająć przy Venlo czy Enschede?
 
 
German0s 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: ObeRschlesien
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 11:02 am   

Witam,
mam podobny problem do Twojego..z tym, że ja jadę w ciemno, pojeżdżę po agencjach pracy tymczasowej, żeby najpierw odłożyć kasę na wynajem...w międzyczasie można szukać mieskania i pracy.. Mniej więcej wiem do których biur uderzyć, ale żadnej gwarancji nie ma.. Mieszkać w Niemczech, pracować w Holandii - idealne rozwiązanie z tych realnych, ale nie ukrywam, że to trudna droga do sukcesu, chociaż nie niemożliwa.. Powodzenia życzę i na to samo liczę :039:
_________________
na trzeźwo świat na pewno nie do przyjęcia, absolutnie !
 
 
 
jacekoj9 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 1:06 pm   

Ja też Ci powodzenia życzę :)
Nadal jednak mam pytanie o radę: Venlo, czy Enschede?
 
 
German0s 
Poczatkujacy


Wiek: 38
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: ObeRschlesien
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 2:14 pm   

Z tego co wiem to w Venlo i okolicach np. Maasbree znajdują się biura pośrednictwa pracy oraz wiele szklarni, firm prywatnych...Próbuj, kto nie ryzykuje ten nie ma no nie ? :030:
_________________
na trzeźwo świat na pewno nie do przyjęcia, absolutnie !
 
 
 
AdiausNettetal 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: NETTETAL/VENLO
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 6:34 pm   

ostatnio zahaczyłem o Venlo i bez rezultatów ,ale tylko o biura pośrednicze
a baba w jednym mi powiedziała ze w całej Holandii jest ciężko z praca :(

Kto nie ryzykuje , ten nie zyskuje
 
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 6:50 pm   

jacekoj9 napisał/a:
Jak myślicie? Lepiej wynająć najpierw mieszkanie koło Venlo albo Enschede, czy najpierw próbować jeżdźić po biurach pracy w NL?
Co radzicie: lepiej wynająć przy Venlo czy Enschede?


O mieszkanie jest tu strasznie ciezko.Ja mieszkam tu juz dwa lata.Dla kobiet to jest tu masakra.Jezeli Cie interesuje praca w masarni (bo taki jest tu rejon-masarniczy)to byc moze jest ,ale nie wiem na 100 % w Biurze pracy KIWI w Enschede. 0534284960 Maja takze polskieqo posrednika.Pani Aqnieszka. :039:
 
 
jacekoj9 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 12:04 pm   

No to teraz się pochwalę co mi się udało.
Najpierw byłem w biurach pracy w Venlo: w startpeople mogę zacząć od poniedziałku - tylko 6e/h netto ale to zawsze coś. Problem jest tylko taki, że nie mogę znaleźć normalnego mieszkania w Niemczech - było jakieś na wsi ale za 350e/miesiac i troche male a jak dwie osoby tam beda mieszkac to wychodzi kolo 400e/mies i to kurcze jest wieś... Chciałbym do tego mieszkania potem sprowadzić swoją dziewczynę. Ona teraz pracuje w Tilburgu przez Axell, ale jak będę miał już mieszkanie to i dla niej czegoś poszukam.
Dzwonili do mnie jeszcze z Tempo-Team i ponoć jakaś praca też by u nich była.
Pozdrawiam.
Jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, który mógłby mi pomóc to bardzo proszę :)
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 2:09 pm   

jacekoj9 napisał/a:
i to kurcze jest wieś.


Tzn. gdzie?

Spróbuj tutaj poszukać: http://www.immobilienscout24.de
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
jacekoj9 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 2:25 pm   

Koło Monchengladbach jakas wies. Wlasnie przez to szukałem. Albo są mieszkania za drogie, albo trzeba płacić prowizję i kaucję, albo są nieaktualne... Poza tym przed chwilą dzwonili do mnie z Axella - mają niby jakąś pracę. Jeszcze zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 4:52 pm   

jacekoj9 napisał/a:
Albo są mieszkania za drogie


Zmień myślenie: w porównaniu do Holandii są tańsze ;)

jacekoj9 napisał/a:
albo trzeba płacić prowizję


Nie wszystkie, musisz w ogłoszeniu patrzeć czy piszą coś o prowizji

jacekoj9 napisał/a:
i kaucję


Nie dostaniesz mieszkania bez kaucji, teraz praktycznie nikt nie udostępnia bez tego lokum do wynajęcia.

Inną możliwością są lokalne gazety. I nie przyznawaj się że nie masz jeszcze pracy, mów coś w stylu: "właśnie jestem na etapie rozpoczęcia nowej pracy" ;)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group