NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
3 miesięczne wolne ??
Autor Wiadomość
hacor 
Poczatkujacy
hcny

Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 25
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 11:59 am   3 miesięczne wolne ??

Pracuje w jednym biurze już 3 lata,w grudniu kończy się trzeci roczny kontrakt, mimo ze praca jest, chcą mnie wysłać na 3 miesiące wolnego. Moje pytanie jest następujące, dlaczego ? czy teraz musieli by mi dać kontrakt na czas nieograniczony, czy może ma to związek z fazami (z B do C) ... Co mogę stracić a co zyskać.
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 1:59 pm   

Czesta praktyka wielu biur posrednictwa pracy m.in. MetaalFlex czy nawet Tempo-Team.

Cytat:
Moje pytanie jest następujące, dlaczego ? czy teraz musieli by mi dać kontrakt na czas nieograniczony, czy może ma to związek z fazami (z B do C)...


Dokladnie, sam sobie odpowiedziales na pytanie. Biuro wysyla Cie na "przymusowe wolne" tylko po to aby po zaistnialej przerwie (przyp. 3 miesiace) rozpoczac na nowo faze B i nie proponowac Ci kontraktu typu VAST (umowa na czas nieokreslony a po naszemu staly).

Cytat:
Co mogę stracić a co zyskać

Nazwijmy sprawe po imieniu, nikt nie daje Ci zadnego wolnego tylko po prostu tracisz prace. Nie pozostaje Ci nic innego jak tylko postarac sie o WW Uitkering (zasilek dla bezrobotnych) a w miedzy czasie poszukiwac innego zajecia lub pobierac zasilek a po ww. przerwie wrocic do starego miejsca pracy i rozpoczac na nowo faze B.

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
hacor 
Poczatkujacy
hcny

Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 25
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 2:36 pm   ...

Czy w takim razie jeżeli znajdę sobie prace na te 3 miesiące w innej firmie (ciągłość pracy), i będę chciał pilniej tam wrócić ,stary pracodawca będzie musiał mi dać kontrakt Vast czy nie ... ?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 2:59 pm   

nie, to sie tyczy pracy tylko u jednego pracodawcy a nie na ogolnej ciaglosci.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
hacor 
Poczatkujacy
hcny

Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 25
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 6:53 pm   

Ok. a jeżeli otworze firmę, bo wiem ze ten u którego pracuje, chce abym dalej pracował u niego , problem widzi tylko biuro , ma wtedy też jakieś przeszkody, utrudnienia żeby wynająć mnie jako firmę ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 8:17 pm   

tak .
Tu biura czesto wstawiaja paragraf odnosnoszoncy sie do zakazu konkurencji . Zakaz konkurencji nakladaja przewaznie rok do 2 lat . Czyli zakaz podjecia pracy w zakladzie w ktorym sie pracowalao w ich posrednictwie a czasem nawet nakladaja zakaz pracy w danym rejonie pod grodzba kary pienieznej. A takie paragrafy sa tu w nl jak najbardziej praktykowane i egzekowane.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
hacor 
Poczatkujacy
hcny

Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 25
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 8:20 pm   ;(

W takim razie nie zostaje mi nic innego jak szukanie innej pracy ...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 8:23 pm   

hacor, a moze pogadaj wlasnie z szefem gdzie pracujesz i oni moga cos wskorac w b.pracy.I bedziesz mogl przejsc na ich wlasna prosbe . Ale niech oni pogadaja z b.pracy oni wiedza jak maja to zalatwic bez kar i problemow
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
hacor 
Poczatkujacy
hcny

Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 25
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 9:14 pm   ...

Ok. dziękuje wszystkim za pomoc ;)
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 10:51 pm   

hacor napisał/a:
Ok. a jeżeli otworze firmę, bo wiem ze ten u którego pracuje, chce abym dalej pracował u niego , problem widzi tylko biuro , ma wtedy też jakieś przeszkody, utrudnienia żeby wynająć mnie jako firmę ?

Ten u ktorego pracujesz moze przyjac Cie do pracy bezposrednio u siebie bez posrednictwa pracy ale w takim wypadku tez nalezy Ci sie staly kontrakt.

[ Dodano: Czw Paź 22, 2009 10:59 pm ]
baileys napisał/a:
tak .
Tu biura czesto wstawiaja paragraf odnosnoszoncy sie do zakazu konkurencji . Zakaz konkurencji nakladaja przewaznie rok do 2 lat . Czyli zakaz podjecia pracy w zakladzie w ktorym sie pracowalao w ich posrednictwie a czasem nawet nakladaja zakaz pracy w danym rejonie pod grodzba kary pienieznej. A takie paragrafy sa tu w nl jak najbardziej praktykowane i egzekowane.

Teoretycznie slyszalam o takich paragrafach, praktycznie nigdy nie slyszalam zeby zostal wyegzekwowany. Uitzendkrachci pracuja po roznych fabrykach i firmach, na kontraktach czasowych nie sa dopuszczani do tajemnic technologicznych, wiec zagrozenia konkurencji tez nie ma.
 
 
hacor 
Poczatkujacy
hcny

Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 25
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 7:48 pm   

Więc wygląda to tak, gadałem dzisiaj z szefem z pracy i ma dzwonić w poniedziałek do swojego księgowego i jeszcze kogoś tam jak to by wyglądało , gdybym otworzył firmę , on myśli ze nie ma problemu . jeżeli będzie ok to , otwieram firmę i dalej pracuje u niego :026:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 8:05 pm   

Jagoda97, to poczytaj swoje kontrakty masz ich kilka a napewno w nich stoji jakis odnosnik co konkurencji lub podejmowania pracy w danej firmie w ktorej sie pracowalo poprzez b.pracy . TO jest naprawde praktykowane i egzekwowane.
tu masz jeden z setek artykulow
http://trends.rnews.be/nl...560-171562.html
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 8:09 pm   A bezpośrednio?

Tak jak napisała Baleys
Cytat:
moze pogadaj wlasnie z szefem gdzie pracujesz i oni moga cos wskorac w b.pracy.I bedziesz mogl przejsc na ich wlasna prosbe . Ale niech oni pogadaja z b.pracy oni wiedza jak maja to zalatwic bez kar i problemow


Ja tak przeszedłem na bezpośredni kontrakt.Jeśli biuro ma innych pracowników w tej firmie to powinni się zgodzić.

Osobiście nie pchał bym się w samozatrudnienie.
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 12:30 am   

baileys napisał/a:
Jagoda97, to poczytaj swoje kontrakty masz ich kilka a napewno w nich stoji jakis odnosnik co konkurencji lub podejmowania pracy w danej firmie w ktorej sie pracowalo poprzez b.pracy . TO jest naprawde praktykowane i egzekwowane.
tu masz jeden z setek artykulow
http://trends.rnews.be/nl...560-171562.html

Czytam uwaznie swoje kontrakty i niegdy nie mialam takowej klauzuli o zakazie pracy u konkurencji.
W czasie, kiedy pracowalam w Philipsie przy produkcji szkla bardzo wysokiej jakosci do wyrobu lamp np jupitery na stadionach lub lampy do szpitali. Rzeczywiscie ladnych pare lat temu, kedy Philips wprowadzal ta technologie u siebie bylo paru (moze trzec na produkcji) pracownikow ze stalymi kontraktami, ktorzy znali technologie i oni mieli w swoich kontraktach klauzule zakazu pracy u konkurencji. Ale przy zwolnieniu takiego pracownika, ktory ma taka klauzule w swoim kontrakcie, otrzymuje od zakladu pracy bardzo wysoka odprawe i czas na poszukanie pracy w innej branzy i innej specjalizacji.
Na pewno nie jest tak, ze uitzendbureau moza dac pracownikowi na kontrakcie okreslonym tego typu klauzule i np po roku pozbyc sie pracownika bez zadnej odprawy.
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Sob Paź 24, 2009 12:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 9:49 am   

Jagoda97 napisał/a:
Na pewno nie jest tak, ze uitzendbureau moza dac pracownikowi na kontrakcie okreslonym tego typu klauzule i np po roku pozbyc sie pracownika bez zadnej odprawy.
jagoda moga i czesto daja . A jak nie ma w kontrakcie bezposrednio mowy o wlasnie takowym zakazie sa napewno odnosniki do jakiegos kruczka. A jak nie wierzysz nawet artykulowi ktory ci podeslalalm poszukaj na necie . Nastepnym razem zapytaj swoje b.pracy co bedzie jak przejdziesz do firmy w ktorej pracujesz przez nich .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group