NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Sob Paź 24, 2009 10:25 pm
odnowienie rodzinnego w Holandii?
Autor Wiadomość
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 11:38 pm   odnowienie rodzinnego w Holandii?

Mam takie pytanie: ponad rok przebywałam z mężem i córką w Holandii. Pobieraliśmy tam rodzinne +dodatek z SVB. Z dniem 31 lipca zgłosiliśmy,że się wymeldowujemy i wracamy do Polski. Od o1 lipca nie mamy meldunku w Holandii ( od tego czasu jesteśmy w Pl.)
Mąż miał nadal pracować dla holendrów, ale w Polsce i kontrakt o pracę miał mieć polski. Okazało się ,że do tej pory jest na kontrakcie holenderskim ale bez meldunku w Hola. Czy w takiej sytuacji, możemy starać się o wznowienie rodzinnego? A jeżeli tak, to czy od nowa mamy składać papiery, czy tylko wystarczy poinformować SVB o w/w sytuacji?
Wiem,ktoś powie: zadzwoń i się dowiedz. Problem w tym,że nie znam języka na tyle aby się dogadać, tym bardziej telefonicznie. Gdy przebywałam w Hola, szło mi w urzędach całkiem niezle.
Trochę na migi, trochę słownika, a co nie potrafiłam załatwić sama, załatwiałam za pomocą "euro". Ale teraz jestem w Pl. i trochę gorzej mi z tym idzie.
Proszę o pomoc osoby,które wiedzą "co jest grane"!. Czyli, czy muszę od nowa składać wszystkie papiery (łącznie z tłumaczeniami przysięgłymi?) , czy wystarczy wytłumaczenie w SVB , że cała rodzinka zjechała do Pl, nie mamy już meldunku w Hola, ale mąż jest na kontrakcie holenderskim?
 
 
myszak21 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Paź 2008
Posty: 20
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 12:40 pm   

Nie rozumiem jak chcesz pobierać rodzinne z kraju w którym nie przebywasz... Wydaje mi się że warunkiem koniecznym jest meldunek w Holandii.
I nie potrafie zrozumieć co masz na myśli pisząc że mąż pracuje na kontrakcie holenderskim jeżeli wszyscy jesteście w Polsce - ok może mieć Holenderskiego pracodawce ale mimo wszystko chyba pracę wykonuje w Polsce. Więc nie wiem skąd pomysł że należy się Wam zasiłek rodzinny z Holandii... Gdyby twój mąż pracował w Holandii i miał tam meldunek to nie byłoby problemu.
Może się mylę, jeśli tak proszę żeby ktoś sprostował.
Pozdrawiam
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 12:56 pm   

aby pobierac zasilek z SVB nalezy pracowac i mieszkać w holandii, z belasting też choć można pracować zagranicą(delegacje) ale meldunek trzeba mieć w NL.
wymeldowaliście się w holandii przebywacie w PL to starajcie się w polsce o zasiłek.
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 3:46 pm   

myszak21 napisał/a:
Nie rozumiem jak chcesz pobierać rodzinne z kraju w którym nie przebywasz... Wydaje mi się że warunkiem koniecznym jest meldunek w Holandii.
I nie potrafie zrozumieć co masz na myśli pisząc że mąż pracuje na kontrakcie holenderskim jeżeli wszyscy jesteście w Polsce - ok może mieć Holenderskiego pracodawce ale mimo wszystko chyba pracę wykonuje w Polsce. Więc nie wiem skąd pomysł że należy się Wam zasiłek rodzinny z Holandii... Gdyby twój mąż pracował w Holandii i miał tam meldunek to nie byłoby problemu.
Może się mylę, jeśli tak proszę żeby ktoś sprostował.
Pozdrawiam


Może to i trochę zagmatwane, ale chodzi o to,że wróciliśmy do Polski ale mąż tu jeszcze nie pracuje. Nadal jest zatrudniony w Holandii. Tam pobiera wypłatę i tam płaci podatki.
Nie jest zameldowany w Hola bo tam nie mieszka, z tego wynika,że musiałby załatwić "lewy"meldunek. W Polsce nie możemy się starać o zasiłek rodzinny bo mąż nadal jest zatrudniony za granicą i jak na Polskie warunki przekraczamy dochód.
Rozumiem,że oprócz zatrudnienia w Hola, musi być też meldunek. ( nie wiem skąd mi się to wzięło, ale byłam pewna,że wystarczy samo zatrudnienie).
Ok. odpuszczam sobie to rodzinne.

pozdrawiam
 
 
buuba 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 67
Skąd: holandia/opolskie
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 3:58 pm   

Z tego co mnie jest wiadomo też dostajemy zasiłek rodzinny i dodatki na dziecko załatwialiśmy to przez biuro podatkowe w Polsce mamy stałe zameldowanie w Polsce i z tego co wiem to nie jest potrzebny meldunek w Holandii by dostawać rodzinne wystarczy umowa o pracę. Najlepiej zrobisz jeżeli jesteś w Polsce jak pójdziesz do jakiegoś biura podatkowego które zajmuje się również zasiłkami i zlecisz tą sprawę im będzie pewnie i bez problemu zapłacisz chyba 200zł ale będziesz spokojna. Aha jeszcze obydwoje musicie mieć sofi numer. Pozdrawiam.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 4:40 pm   

ewcia.pol napisał/a:
aby pobierac zasilek z SVB nalezy pracowac i mieszkać w holandii


wystarczy pracowac i placic tutaj podatki... nie trzeba miec meldunku w Holandii
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 5:33 pm   

Aby otrzymac kinderbijslag trzeba byc zatrudnionym przez firme zarejestrowana w Holandii,otrzymywac od tegoz pracodawcy wynagrodzenie i odprowadzac podatki do Belastingdienst, kraj w ktorym pracujecie i zamieszkujecie jest bez znaczenia. Drugim warunkiem jest lozenie na dziecko w wysokosci co najmniej 408 euro na kwartal. W waszym przypadku nalezy jeszcze raz wystapic o rodzinne, w formularzu jest zreszta pytanie czy kiedys otrzymywaliscie kinderbijslag.

___________________________________

AGW Administratiekantoor
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 7:55 pm   

aska, z tego co napisalas wynika, ze za III kwartal otrzymaliscie zasilek rodzinny (31 lipiec, to jest 2 miesiace III-go kwartalu), teraz jest IV kwartal i nalezy zglosic do SVB, ze maz nadal pracuje dla holenderskiego pracodawcy podac nazwe i adres zakladu pracy. To wystarczy dla wyplacania dalej zasilku rodzinnego.
Podobna sytuacje mial moj syn. Za jeden kwartal nie otrzymal rodzinnego tj, czas w ktorym nie pracowal w Holandii, pozniej wystarczyl telefon z danymi od pracodawcy i zasilek byl dalej wyplacany. Nie ma potrzeby zalatwiania wszystkiego od poczatku.
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 9:03 pm   

Czyli nie myliłam się,że meldunek nie jest potrzebny. Dzięki Wam za porady, a Tobie Jagoda w szczególności. Odpowiedziałaś rzeczowo i na temat tego, o co pytałam.

Myszak21, ewcia.pol - nie udzielajcie porad, nie mając pewności czy są prawdziwe.
Nie raz, nie dwa możecie wiele osób wprowadzić w błąd :119: .

Pozdrawiam :039:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 9:58 am   

aska1703,
Gdzie podatki z pracy sa odprowadzane ?? t NL czy w PL
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 10:26 am   

aska1703 napisał/a:

Myszak21, ewcia.pol - nie udzielajcie porad, nie mając pewności czy są prawdziwe.


chcesz mieć 100% pewności zadzwoń do SVB i się dowiedz
 
 
myszak21 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Paź 2008
Posty: 20
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 10:43 am   

Przepraszam nie chciałam Cię wprowadzić w błąd tylko to co piszesz zaprzecza samemu sobie.
Piszesz że od lipca wyprowadziliście się z Holandii i mąż nadal ma holenderski kontrakt - w porządku, jednak z momentem wyjazdu z Holandii zmienia się wasz ośrodek interesów społecznych na Polske i to tutaj powinniście odprowadzać podatki, bo teraz tutaj mieszkacie. Poza tym twierdzisz że mąż nadal ma holenderski kontrakt czyli innymi słowy ciągle według prawa pracuje w holandii tylko zmienił adres zameldowania. Jednak czy nadal jest tutaj ubezpieczony, czy posiada tutaj rachunek bankowy, czy przebywa tu ponad 182 dni w roku bo jeśli nie to nie jest tutaj rezydentem tylko w Polsce.
I zgadzam się z dziewczynami które piszą że wystarczy tylko pracować w Holandii i płacić tutaj podatki (pisałam że nie jestem pewna co do meldunku) jednak chyba w Twoim przypadku jest to nie możliwe - jednocześnie mieszkać w Polsce i pracować w Holandii.

Zaznaczam jest to tylko i wyłącznie moje zdanie i mogę się mylić.
A to forum nie jest forum ekspertów i każdy tylko wyraża swój pogląd i może nie mieć racji a ja nie pisałam że jestem pewna na 100%
Pozdrawiam
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 12:00 pm   

Czy ty nie rozumiesz ze jej maz ma holenderskiego pracodawce ?
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 12:42 pm   

myszak21 napisał/a:
Przepraszam nie chciałam Cię wprowadzić w błąd tylko to co piszesz zaprzecza samemu sobie.
Piszesz że od lipca wyprowadziliście się z Holandii i mąż nadal ma holenderski kontrakt - w porządku, jednak z momentem wyjazdu z Holandii zmienia się wasz ośrodek interesów społecznych na Polske i to tutaj powinniście odprowadzać podatki, bo teraz tutaj mieszkacie. Poza tym twierdzisz że mąż nadal ma holenderski kontrakt czyli innymi słowy ciągle według prawa pracuje w holandii tylko zmienił adres zameldowania. Jednak czy nadal jest tutaj ubezpieczony, czy posiada tutaj rachunek bankowy, czy przebywa tu ponad 182 dni w roku bo jeśli nie to nie jest tutaj rezydentem tylko w Polsce.
I zgadzam się z dziewczynami które piszą że wystarczy tylko pracować w Holandii i płacić tutaj podatki (pisałam że nie jestem pewna co do meldunku) jednak chyba w Twoim przypadku jest to nie możliwe - jednocześnie mieszkać w Polsce i pracować w Holandii.

Zaznaczam jest to tylko i wyłącznie moje zdanie i mogę się mylić.
A to forum nie jest forum ekspertów i każdy tylko wyraża swój pogląd i może nie mieć racji a ja nie pisałam że jestem pewna na 100%
Pozdrawiam


myszak, wskaż mi w którym miejscu zaprzeczam sama sobie! Wróciliśmy do Polski, ale....
mąż nadal jest zatrudniony w Holandii. Tam pobiera pobory i tam też płaci podatki. Pisałam o tym wyżej.Posiada rachunek bankowy. Jeżeli zjechaliśmy do Polski na początku sierpnia to wychodzi,że byliśmy tam dłużej niż 182 dni w roku. Piszesz,że nasz ośrodek interesów przeniósł się do Polski i to tutaj powinniśmy odprowadzać podatki. A niby dlaczego???
Ja nie pracuję, mąż od ponad 2 lat nie przepracował w Pl. ani jednego dnia, podatki płacimy w Holandii.
Wiem,że trudno to pojąć ale tak jest. Dla zrozumienia wytłumaczę to tak: mąż dostał super propozycję -przeniesienia się do PL. i prowadzenia tu firmy holenderskiej. Miało to ruszyć wcześniej,ale z pewnych względów zakład ruszy pózniej. Można powiedzieć,że jest na przedłużonym ,płatnym urlopie :035: .

baileys - mąż płaci podatki w NL.

Pozdrawiam
 
 
myszak21 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Paź 2008
Posty: 20
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 7:06 pm   Re: odnowienie rodzinnego w Holandii?

aska1703 napisał/a:
Od o1 lipca nie mamy meldunku w Holandii ( od tego czasu jesteśmy w Pl.)


Np. w tym momencie zaprzeczasz... 1 lipca a początek sierpnia to jest dość duża różnica.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group