NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oszczedzanie??? koszmar!
Autor Wiadomość
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 6:26 pm   

no wlasnie, kaczyniak, podsunal mi pomysl.... mam rozwiazanie na temat oszczedzania!!! trzeba sie parowac!!! szukac 2, 3, a moze nawet i 4 polowki :030: hehe, wtedy koszty zycia zwiazane z oplatami stalymi zmaleja :081:
LUDZIE PAROJMY SIE, bo inaczej nic nie odlozymy :033:
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 7:22 pm   

najlepiej to wynajac w 10 osob, 5 pokojowe mieszkanie....z garazu przed domem tez zrobic pokoj do wynajmu...nooo wtedy to mozna wyzyc jakos


:043: :039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
kaczyniak
Gaduła

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 138
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 8:23 pm   

z garazu to nie pokoj, tylko caly apartament mozna zrobic...
 
 
aga910 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Zwolle
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 12:32 pm   

Kaczyniak uuu to sporo wydajecie na jedzenie na 2 osoby serio, my tez niczego sobie nie odmawiamy ja gotuje w domu do tego mamy 8 miesieczna corke ktorej tez gotuje i idzie nam okolo 50 euro na tydzien. Szczegolnie kiedy kupilismy lodowke z duza zamrazarka bo moge kupowac na targu wieksze ilosci miesa, tak samo postepuje z miesem ze sklepow bo pakuja je przeciez czesto w niemozliwe ilosci. Mleko lubimy tylko i wylacznie UHT (Lidl) inne mi nie wchodzi. Jajka , sery, ryby, pieczywo kupujemy w C-1000, warzywa i owoce zalezy moze byc targ, Lidl, C-1000. Oczywiscie sa tygodnie kiedy pojdzie nam 80 euro ale i sa takie kiedy 40. Fakt nie codziennie maz je posilki w domu ale ja sie przeciez nie glodze :)

A bigamia to w Holandii legalna ? :D Kurcze moj maz zrobil marny interes z parowaniem bo ja nie pracuje narazie HAHAHAHAH.
 
 
 
kaczyniak
Gaduła

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 138
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 5:43 pm   

tez myslalem, ze sporo wydajemy,
ale przeczytalem, ze to normalne, ludzie tyle wydaja...

tutaj podobny temat juz byl,
tutaj podobny temat

normalne zycie kosztuje...!!!
mozna przeciez codziennie jajka i parowki jesc...
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 5:57 pm   

do oszczedzania to ja sie dopiero w 20098roku wzielam kiedy zobaczylam rachunek z essentu z nadwyzka do zaplaty 2000e! nowy termostat+ wszedzie energooszczedne zarowki. oszczedzajac 300 e w miesiacu to i tak ladnie! (przy normalnym zyciu w nl)

na koncie tez troche doszlo jak wyprzedalam wszystkie duperele ktore milam w domu a ich nie uzwalam albo mi sie poprostu nie podobaly- markplaats, ebay i prosze ladna sumka wpadla na konto. my jestesmy 4 osobowa +kot rodzina i na jedzenie wydajemy teraz srednio 80-100 euro tygodniowo. Czasami sie zdarzylo ze 50e czasami 1000 odlozylam, czasami wcale czasami dokladalam do miesiaca z oszczednosci. Takie zycie. ale uwierz mi oszczedzajac 300euro mc masz i tak duze szczescie!
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 2:43 pm   odnosnie Lidla i innych ....,

Ja ide na zakupy do Lidla tylko po to aby pocieszyc oczy widokiem pieknych polek :)
 
 
superdziki 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 118
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 3:30 pm   Re: odnosnie Lidla i innych ....,

przemekm26 napisał/a:
Ja ide na zakupy do Lidla tylko po to aby pocieszyc oczy widokiem pieknych polek :)

Ze tez ja o tym wczesniej nie pomyslalem :031: , juz wiem gdzie poszukam dziewczyny :038:
_________________
Przychodząc na czas do pracy, odnoszę wrażenie, że wszystkim przeszkadzam.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
 
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Sob Paź 31, 2009 11:24 am   W Lidlu dziewczyny polki chcesz szukac?!!!!

Zapomnij... tam mozna tylko popatrzec na rodaczki.Jak juz zdecydujesz sie zagadac w Lidlu to i tak rozmowa szybko skonczy sie bo one i tak tylko o jednym mysla-o zakupach
(czy lepiej kupic to czy tamto lepiej oplaca sie) ... a jeszcze jakas jedza znajdzie sie (przewaznie ta co busem kieruje) i pogania biedaczki aby streszczaly się. Gdzie tu miejsce i czas na podryw-wszystkie mysla jak odlozyc jak najwiecej a nie o facetach,moze jak weekend nie pracuje,siedzi na jakims odludziu to wtedy ma ochote na seks ale ... wtedy nie jestem w poblizu-polak.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Paź 31, 2009 11:38 am   

przemekm26, wiesz ale i bywaja te co nie jerzdza busami ale swoim autem .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
superdziki 
Gaduła


Pomógł: 6 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 118
Wysłany: Sob Paź 31, 2009 1:10 pm   

przemekm26,
wydaje mi sie ze wszystko zalezy od twojego podejscia do rodaczek i od tego jakie na nich wywrzesz pierwsze wrazenie. Jezeli bys paniom dobrze doradzal w wyborze tanszych i lepszych artykulow to pewnie tak szybko by nie uciekly. Ale to wszystko zalezy od tego, czego od takich rodaczek oczekujemy. :014:

baileys,
marginesy odrzucamy, tylko jak taka znalesc, zeby to tego jeszcze stanu wolnego byla? :064:
_________________
Przychodząc na czas do pracy, odnoszę wrażenie, że wszystkim przeszkadzam.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Paź 31, 2009 3:28 pm   

Moja synowa bedzie niedlugo stanu wolnego :) juz ja sie o to postaram. :P
a tak wracajac do tematu znalazlam cos jeszcze taki link.
http://www.gratiskortingsbonnen.nl/

I przypomnialam sobie ze np. Tankujac w szelu dostajemy sparzegels.
W albercie jest kotringpas .
W krudwacie sa tez kortingbonnen . itd To wszstko do kupy odliczajac rocznie daje ladna sume.
Moze to i wydatek ale zmienic zarowki na diodowe.
zainwestowac w panele sloneczne . My takie mamy i naprawde szybko se zwrocily.

[ Dodano: Sob Paź 31, 2009 3:32 pm ]
http://www.actiepagina.nl...CFYyD3godFxMsLg

http://www.regiocoupons.nl/index.php

http://www.uitmetkorting.nl/ zwiedzanie tez nie musi duzo kosztowac.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Lukasz1983 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 10
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 9:15 pm   obracajcie tym co zaoszczedziliscie

poprostu zastanow sie co mozesz kupic i wiesz ze sprzedaz z zyskiem, chocby za miesiac ci zejdzie to, w rozliczeniu zobaczysz ze te pieniadze w ciagu roku kilka razy obracane przyniosly 100 lub wiece obrotu, do tego dokladaj te 300 caly czas i obracaj wiekszymi kwotami, bedziesz ogladac jak sumke rosnie, zacznie sprawiac ci to taka radosc ze przerodzi sie w fajna zabawe i nie martw sie nieduzymi kwotami poczatkowymi. naprawde to super rozwiazanie, poglowkuj pare dni jak mozesz obrocic kasa, moze cos widzialas taniej niz wiekszosc kupuje itd...
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 11:14 pm   

Temat dobry....dla mnie oszczędzanie to naprawdę koszmar! Czasami,ale tylko czasami zazdroszczę ludziom którzy potrafią oszczędzać. O ile mają z czego :026: . Nie raz nie dwa obiecywałam sobie,że będę odkładała "na kupkę" jakąś kwotę. Ale nie potrafię żyć z ołówkiem w ręku i odmawiać sobie i rodzinie wielu przyjemności tylko po to ,aby ta "kupka" rosła i cieszyła oko.
Szczerze mówiąc,ubolewam nad osobami które przy niezbyt wygórowanych zarobkach chcą oszczędzać. Pytam, na czym? na jedzeniu?na odmawianiu sobie wszystkiego tylko dlatego, aby latem spędzić urlop gdzieś tam w egzotycznym kraju? i to jeszcze nie wiadomo czy ten urlop będzie udany?. Dla mnie to paranoja.
Mieszkałam w Hola ponad rok.Na początku wydatków było sporo.( Urządzenie mieszkania,kupno samochodu,opłaty itp.itd.) Szczerze mówiąc, gdybym zacisnęła pasa, po roku na koncie byłaby niezła sumka. A zaciśnięcie pasa to dla mnie oznaczało: oszczędzanie na jedzeniu,odmawianie sobie w weekendy zwiedzanie Holandii ( a z tym się wiąże paliwo,jedzenie w restauracjach itp.), wyjazdów do Polski (taki jeden wyjazd do Pl.= wczasom, ful wypas gdzieś tam...), kupienie jakiegoś ciucha sobie, dziecku,mężowi. Ograniczenie w wydatkach typu: zoo, basen, parki zabaw dla dzieci itd.
Nie mam na koncie odłożonych ileś tam.....euro,ale nie żałuję niczego!
Były miesiące,że jakaś większa gotówka zasiliła nasze konto i wydawało mi się, że to zaoszczędzę , ale wtedy.....nawalała lodówka ....lub samochód wymagał remontu....a to znów się okazywało,że coś tam...... .
Teraz jestem w Pl. i żyję tak samo. Czyli ,żyję z tego co mam. A to co mam , używam aby żyć!
A oszczędzanie? przydało by się mieć troszkę " na czarną godzinę", ale ............
 
 
patrycja87 
Poczatkujacy


Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 2:14 pm   

aska 1703 myślę, że masz rację, odmawianie sobie wszystkiego, ciągłe odkładanie to nie jest prawdziwe życie, oczywiście, że super jest mieć odłożone kilkanaście tysiaków na koncie bo wtedy nie martwisz się o jutro, nie myślisz, że jak nie będę miał pracy to za co zapłacimy rachunki, ale wiem z doświadczenia, że oszczędzanie, a co za tym idzie pozbawianie się wszelkich przyjemności sprawia, że każdy dzień jest taki sam, a my tracimy sens życia. Myślę, że w dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie kompromisu pomiędzy zbytnią oszczędnością, a totalną rozrzutnością. hmmm... tylko jak to dobrze pogodzić?! :083:
_________________
Statek jest bezpieczniejszy, gdy kotwiczy w porcie, nie po to jednak buduje się statki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group