NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy znacie firmę Van Koppen & Van Eijk ??
Autor Wiadomość
Gepard
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 1
Wysłany: Pon Wrz 18, 2006 12:33 pm   Czy znacie firmę Van Koppen & Van Eijk ??

Witam

Czy znacie firmę Van Koppen & Van Eijk ?? Czy płacą Polakom na polski paszport faktycznie tyle, ile piszą na swej stronce? Nie podaję linka do strony bo nie wiem czy mozna, w kazdym razie latwo ją znaleźć w google.
Czy zakwaterowanie też jest bezpłatne jak się ogłaszają :?: Z góry dziękuję za odpowiedź
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 11:31 am   

ja nie znam tej firmy..ale nie polecam tylko Firmy metalflex...
a co do tego ile placa na pl paszport to tak przecietnie 6 euro w dobrym biurze..
 
 
cieniu
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 19
Skąd: jeszcze niemcy
Wysłany: Śro Wrz 20, 2006 7:25 pm   

witam

nie znam tej firmy osobiscie, aleeee....
jak zwykle zapodaje temat w pozadna wyszukiwarke i poddaje analizie

z moich poszuiwan wiem ze ta firma jest niezetelna, nie dbaja o pracownikow
i nie gwarantuja ilosci godzin do przepracowania aby sie utrzymac za granica nie mowiac zeby cos odlozyc. Jak dochodzi do sytuacji ze maja za duzo ludzi a za malo pracy dla nich szukaja pretekstu do wyzucenia.

Zaznaczam iz sa to nie moje doswiadczenia ale oglolne przedstawienie sprawy w oparciu o komentaze na forach internetowych takich jak to.
pozdrafiam
cieniu
_________________
cieniu
 
 
 
marcin_zet 
Super gaduła

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 304
Wysłany: Śro Wrz 20, 2006 10:51 pm   dobra analiza

Masz racje Cieniu taka jest sytuacja :wink:
 
 
skarbenka27
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 3
Skąd: ROTTERDAM
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 2:49 pm   

WITAM.PRACUJE WTEJ FIRMIE JUZ 2LATA.IJESTEM ZADOWOLONA.SA WYPLACALNI.MIESZKANIE JEST ZA DARMO ALE NIE ODRAZU.NA POCZATKU PLACI SIE 40E NA TYDZIEN A CO12 TYGODNI O10E MNIEJ.TAKZE PO ROKU JEST ZA DARMO.POZDRAWIAM
_________________
SKARBENKA:}
 
 
 
wlodeks
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 11
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 9:24 pm   opinia

ale sa podzielone opinie na ten temat skarbenka :oops: :oops: napisz prosze inni narzekaja a ty widac pracujesz juz 2 lata to czemu ci ludzie narzekaja dlatego moze sciemniaja a moze ich wywalili za nierobstwo :wink:
 
 
skarbenka27
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 3
Skąd: ROTTERDAM
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 9:09 pm   

WIESZ SA ROZNI LUDZIE IROZNE PODEJSCIE DO PRACY.JA PISALAM O TYM ZE JA JESTEM ZADOWOLONA ZTEJ FIRMY.GDYBY BYLO ZLE NAPEWNO BYM ZMIENILA.A NIGDY KAZDEMU NIE DOGODZISZ WE WSZYSTKIM.NIEKTORZY MAJA OGROMNE WYMAGANIA,LECZ TRAKTUJA PRACE JAK ZABAWE.I TAKIM NIGDY NIE BEDZIE SIE PODOBALO.NIESTETY PRACA TO PRACA A NIE DYSKOTEKA.POZDRAWIAM
_________________
SKARBENKA:}
 
 
 
IwonaMil
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 36
Wysłany: Czw Paź 26, 2006 3:01 pm   opinia

zgadzam się ze Skarbonką . to właśnie jest praca a nie dyskoteka. Nie ma zmiłuj się.
 
 
Marek
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 14, 2006 6:00 pm   

Witam,
Ja znam ludzi któzy tam pracuja. Dziwne... Nikt na tą firme nie psioczył, raczej słyszałem pozytywne opinie. Moja koleżanka pracuje juz tam ze dwa lata i jest zadowolona. Ale jak to wszędzie bywa, czasem lepiej czasem gorzej.
Pozdrawiam Marek
 
 
 
baron44
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 4:02 pm   

witam
mam pytanko do skarbenka27 na jakim stanowisku tam pracujesz??
napisz cos więcej o waronkach mieszkaniowych,
wybieram sie z tą firmą w styczniu
pozdrawiam :)
 
 
piter19850207 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Mar 28, 2007 1:21 pm   

Witam!

Ja też bym chciał się coś dowiedzieć więcej o tej firmie, bo w tą sobote ide z kumplem do nich na spotkanie w sprawie pracy w Holandii, na stronie internetowej niby jest wszystko podane, ale może ktoś tam pracował to niech się wpowie.

Stronka www.vk-ve.pl wydląda nawet, nawet, znaczy się jest wszystko podane i zdjęcia mieszkań, płaca itd.

Aha sprawdzić ich też można w Holandii, na www.vk-ve.pl są podane adresy i telefony.

Prosiłbym niech ktoś, kto zna holendreski niech sprawdzi ich holenderską strone www.vankoppen-vaneijk.nl

Jak się dowiem więcej to oczywiście napisze

Pozdrawiam!
 
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Śro Mar 28, 2007 2:49 pm   

Trzymalbym sie od nich z daleka ale to jest moje zdanie.
Agencja ta nalezy do VIA – Vereniging van Internationale Arbeidsbemiddelaars – Zrzeszenie Międzynarodowych Pośredników Pracy
http://www.via-eu.com/ind...id=56&Itemid=80
W swoim czasie stworzyli nawet wlasne CAO (Uklad Zbiorowy Pracy), ktore strasznie odbiegalo np. od ABU-CAO.Uklad Zbiorowy VIA nie zostal zakceptowany przez instytucje rzadowe,zwiazki zawodowe, poniewaz ograniczal prawa pracownikow niemalze do "minimum" (czyt. brak praw).
Kazda z tych agencji, ktora znajduje sie na liscie powyzej, wedlug mnie, nie jest godna zaufania.
Jednak decyzja nalezy do kazdego z Was.

Cytat:
MIESZKANIE JEST ZA DARMO ALE NIE ODRAZU.NA POCZATKU PLACI SIE 40E NA TYDZIEN A CO12 TYGODNI

O10E MNIEJ.TAKZE PO ROKU JEST ZA DARMO.


Na holenderskiej stronie tej agencji w dziale WERKGEVERS znajduje sie "TWV aanvraagformulier" oczywiscie dla pracodawcow.Moga sie starac o pozwolenie przez Projekt Pracy Sezonowej.Jezeli pracownicy tej agencji pracuja na zasadzie tego projektu to max. koszt zakwaterowania wynosi 35 euro na tydzien!Poza tym, juz wspominalem to wielokrotnie ale powtorze jeszcze raz.W Holandii nie ma nic za darmo.Po prostu nie wiemy gdzie jest "hak".

Cytat:
...nie gwarantuja ilosci godzin do przepracowania aby sie utrzymac za granica nie mowiac zeby cos odlozyc.Jak dochodzi do sytuacji ze maja za duzo ludzi a za malo pracy dla nich szukaja pretekstu do wyzucenia.


Coraz to czesciej agencje specjalizuja sie w wykorzystywaniu tego triku.Specjalnie rekrutuja o wiele wieksza liczbe pracownikow niz potrzeba.
Wierz mi wyrzucenie pracownika nie jest problemem dla pracodawcy, to znaczy jest problemem i dlatego lepiej dla niego jest ograniczyc pracownikowi ilosc godzin a zyski czerpac np. z zakwaterowania.

Cytat:
A NIGDY KAZDEMU NIE DOGODZISZ WE WSZYSTKIM.NIEKTORZY MAJA OGROMNE WYMAGANIA...


Moze niektorzy chca/chcieli tylko tego do czego maja/mieli prawo lub chociazby do tego co im obiecano przed podjeciem pracy (o tym niepotrzebnie napisalem, bo to co obiecuja to nawet wiecej niz prawo mowi).
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
Ostatnio zmieniony przez janosik Pią Mar 30, 2007 5:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piter19850207 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Mar 28, 2007 3:14 pm   

Cześć!

Janosik mam do Ciebie pytanie czemu jeżeli dana firma należy do VIA to nie jest godna, nie rozumiem, mój kumpel był u nich i wszystko było ok, miał prace, kase płacili i naprawde było spoko.

W sumie wszystkie posty, które napisałeś są podobne, moge Cię zapytać do czego zmiarzasz? Bo naprawde nie rozumiem :?

Jeśli naprawde jesteś taki dobry w te klocki :D to poradź innym jaką firmę mają wybrać, jaką polecasz itd.

Sorry, ale mam nadzieje, że Cię nie uraziłem tym co tu napisałem, ale wszystkim nam zależy na godnej pracy i płacy.

Pozdrawiam!
 
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Śro Mar 28, 2007 4:47 pm   

Jest to najgorsza organizacja branzowa w Holandii jaka tylko moze byc!Zwroc uwage, ze kazda agencja z tej organizacji specjalizuje sie w rekrutowaniu glownie Polakow a od niedawna szczegolnie Polakow z polskim paszportem.Zadaj sobie tylko jedno pytanie.Dlaczego?Przeczytaj sobie to

http://mojefinanse.interia.pl/news?inf=886409

Cytat:
Turcy skarżą się, że pracownicy z Polski często nie są zatrudnieni zgodnie z wymogami holenderskiego prawa, pracują po kilkanaście godzin dziennie, za zaniżone stawki i nie mają opłaconego ubezpieczenia.


Cytat:
Zdaniem tureckiej organizacji "Turks Platform", około 80 proc. tureckich biur pośrednictwa pracy ogłosiło upadłość. Było ich 700, a zostało tylko 150. Trend ten potwierdza rzecznik prasowy Izby Gospodarczej.


Wiele agencji z tych 80% napewno byla rzetelna i godna polecenia ale niestety nie uciekala sie do takich praktyk jak pozostale 20%.

Powiedz mi jaka jest nasza wiedza na temat holenderskiego rynku pracy, prawa pracy, ukladow zbiorowych?Gdzie sie udac po ewentualna pomoc poza oczywiscie ambasada (no chyba, ze chcemy dostac jedynie kredyt na bilet powrotny do kraju)?

Powiedz mi dlaczego de Geus owczesny Minister ds.spolecznych nie poparl Ukladu Zbiorowego Pracy VIA?
A no dlatego, bo bylo do dupy !!!
Wiedzieli dokladnie co stworzyli i chcieli to zalegalizowac.Jestem przekonany i taka jest moja opinia, ze kazda z tych agencji co nalezy do VIA do jedno wielkie bagno.Prawie kazdy kto pracuje przez te agencje jest "krecony".Jedni bardziej, inni mniej.VIA ogolnie rzecz biorac ma zly wizerunek.

Ogolnie polecam podjecie pracy bezposrednio u pracodawcy (oprocz rolnictwa-jeszcze wieksze bagno).Pomijajac jakakolwiek agencje pracy.
Jezeli nie ma sie innego wyboru to zdecydowanie jakas agencja z ABU lub NBBU majaca siedzibe w Holandii.Prosze byc ostroznym poniewaz czesc agencji juz uciekla z VIA np Otto (o tej agencji to moznaby ksiazke napisac).Poza tym czesc agencji jest zrzeszona jednoczesnie w VIA oraz np NBBU lub ABU.
Nie podam konkretnej agencji, bo nie chcialbym nikogo wsadzic na mine.Dzis jest OK a jutro kto wie.
Poza tym nie godzmy sie od razu na warunki pierwszej lepszej agencji.Lepiej jest zebrac oferty kilku a nastepnie wybrac najatrakcyjniejsza.

Zycze kazdemu znalezienia naprawde godnego miejsca pracy.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
venlo
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 3
Wysłany: Śro Mar 28, 2007 7:54 pm   ?????????????????

witam wszystkich.janosik mam pytanie do ciebie. O CO CI CHODZI? u ciebie wszystko zwiazane z firmami jest na nie.powiedz jaki masz w tym cel.ty chyba juz jestes ok ustawiony i wszystkim odradzasz firmy posredniczace prace. tak? czy nie ogarniam czegos?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group