NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Sie 08, 2008 7:20 pm
Biura pośrednictwa pracy którym nie można zaufać!
Autor Wiadomość
unomok884 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 3
Wysłany: Pią Lis 13, 2015 11:48 am   

Hej wiecie co ja ostatnio dzwoniłem do biura w Raciborzu i byłem w szoku kiedy poweidziano mi, że rekrutują tylko młode osoby. Przecież tak nie może być! To jest chyba nie w porządku. Nazwa jakaś podobna do McDonaldsa (tak mi to Pan mowił przez telefon jak dzwoniłem). Na internecie ogłoszenia bez szczegółów odnośnie firmy dlatego zapytałem. Ta firma to jakiś mac coś tam zaraz znajde wam to w necie - to firma Mc Doit - nie polecam.
Ostatnio zmieniony przez unomok884 Pią Lis 13, 2015 11:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
morawa123123
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 07, 2016 5:08 pm   

Witam

Odradzam wszystkim zlodziejskie biuro pracy BEST en WEST z Hagi. Nie chcą wypłacić moich pieniędzy czyt. Okradli mnie.

Pozdrawiam ostroznych
 
 
bosch 
Poczatkujacy
bosch

Wiek: 36
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 1
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 12:14 am   REDSTAR, TopWorkGrup, VornePuten, GoodMorning

Witam
Chciałem coś napisać o firmie REDSTAR i biurach które pracują dla nich Top Work Grup i VornePuten i Goodmorning. Ogolnie pierwszą firma przez którą pracowałem dla REDSTARA było TWG.

TWG(Top Work Grup) złodzieje oszukują na każdym kroku nie wypłacaja na czas a jak już wypłacą to tyle zebyś mógł przeżyć. Siedzibe mają w Hadze. Pracowałem przez ta firme około roku i do tej pory nie mogę doliczyć sie swoich pieniedzy.

REDSTAR Pracowałem na szklarni która prowadzi polska kur.. Edyta. Zeby u niej pracować trzeba jej przytakiwac za każdym razem ale to i tak nie jest pewne bo zalezy jaki ma humor może Cie zwolnić bez powodu. Przez cały sezon u niej przewineło sie koło 200 ludzi bo ciagle sie przypieprza i ludzie nie wytrzymują.Jak już cie zwolni np w jakiś dzien tygodnia automatycznie tydzien pracujesz za darmo bo TWG nie dostanie kasy od REDSTARA. Przychodzac do niej na szklarnie niczego sie nie dowiesz bo wszyscy sa nowi. Ogolnie praca na tej szklarni to porażka ludzie pracuja na pełnych obrotach a za miesiac pracy dostana 800Euro.
REDSTAR ma sporo szklarni ale na każdej z nich jest tak samo. Wyzysk na maxa. Innymi szefami szkarni sa np Wim,Sasza,Petrik,Gośka,Danielek,MArcin,Chinka i Sylwia wszystkie te szkarnie są na BRIELE
Kilka słów o tych sefach:
Wim: Stary Hu.. do wszystkiego sie przypiepsza.Cały czas kontroluje prace.Wprowadza stres w pracy
Sasza: Zboczeniec,psychol i pojeb....
Chinka: W miare normalna
Petrik: Syn szefa Kora. Pojeb...i złodziej.
Gośka: Idiotka nie zna sie na robocie a udaje greka.Zeby sie zniżyć do jej poziomu człowiek musiałby ciagle leżeć. 2licowiec
Danielek:Identyczny jak Gośka myśli że złapał Pana boga za nogi
Marcin: Jak dla mnie spoko nie miałem z nim zadnych problemów
Sylwia:Paniusia Polska Holenderka. Mniemanie ma o sobie nie samowite.Brak słów.

VornePuten: Tak samo złodzieje nie płaca na czas i jak już płacą to nie wiadomo co z tym zrobić.Podziwiam ludzi którzy dla nich pracują. Nie wiem jak można zniżyc sie do tego poziomu.Dzieki Polaką takie firmy sie utrzymują bo nikt normalny w holandi za 180Euro na tydzien nie pracuje. Pracownicy Vorne Puten zwabiaja ludzi obietnicami a po pierwszej wypłacie wychodzi szydło z worka.

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TYMI FIRMAMI. WIELE OSOB OSTRZEGALEM PRZED NIMI ALE WIEKSZOŚC NIE SLUCHALA I PRACOWALI ZA DARMO PRZEZ WIELE TYGODNI POZNIEJ PLACZ I NERWY. DLATEGO MAM NADZIEJE ZE JAK KTOS BEDZIE COS SZUKAL NA TEMAT TYCH FIRM ZNAJDZIE TEN POST!!!! Pozdro
 
 
Asiałkę 
Poczatkujacy
Joanna

Wiek: 33
Dołączyła: 17 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 4:32 pm   

Ranstad: super biuro, bardzo uprzejmi ludzie, wszystko da się załatwić, jestem bardzo zadowolona.
_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
 
 
Aleksandra69 
Poczatkujacy

Dołączyła: 04 Gru 2015
Posty: 5
Wysłany: Śro Sty 20, 2016 1:32 pm   

Jeżeli chodzi o Ranstad to muszę się z Tobą zgodzić. Póki co są solidni i nie czuje się pokrzywdzona w żaden sposób przez Nich. Co mówili to zrobili, wiec na razie nie narzekam ;)
 
 
Ola-Step 
Poczatkujacy
Ola123

Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 2
Wysłany: Pon Lut 01, 2016 10:02 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Mar 11, 2020 11:35 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emifir123
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 1
Wysłany: Pią Lut 05, 2016 1:05 pm   SHERPA INTERNATIONAL FORCE/HANDS TO WORK!!UWAGA na oszustów!

Ku przestrodze!!
Opiszę co mnie spotkało w Sherpie.
Mianowicie odkąd tu przyjechałam t.j. 27.12.15r nie otrzymywałam zarobionych pieniędzy. Mimo licznych próśb, maili, telefonów, osobistych wizyt w biurze pieniędzy brak. W biurze próbowano mi wmówić, iż otrzymałam swoje pieniądze przelewem na konto kilka dni wstecz, rzecz jasna środki nie dotarły. Zażądałam potwierdzenia przelewu, nie otrzymując go. Dodam, iż rozmowa podczas wizyty w biurze była nagrywana. W temat wkroczył mój prawnik z PL, kontaktował się z biurem w PL. Ustalono, iż wszystkie nieścisłości wynikające z dokumentacji (solarisy) oraz braki w wypłatach zostaną uregulowane jak najszybciej. Zbliżał się dzień kolejnej wypłaty i tu zaskoczenie - podpięto mi w systemie solarisy z samymi rozchodami (kosztami pobytu) bez przychodów czyli tego co zarobiłam. To co znajdywało się w owych dokumentach było nieczytelne i absolutnie nie przystające do faktów, daty, kwoty, ilość dni przepracowanych, same braki, jedyne co się zgadzało to pieniądze, które zabierała dla siebie Sherpa. Wtedy się przelało. Skończyły się grzeczności i uprzejmości oraz proszenie o wypłaty i korekty. Poinformowałam o posiadanym nagraniu prokurenta firmy oraz księgowego. Wysyłanie maili na tkzw. servisdesk nie przyniosło żadnego skutku. Nagranie w którego posiadaniu jestem miażdży domniemanie o robieniu szumu o nic, a próba zbycia mnie kłamstwem o realizacji przelewu to bezczelność i jawne okradanie. Wysłano mi zaliczkowo! 200 euro ze zgromadzonych zaległości( bez solarisa) i... zwolniono mnie :) :):) Ową zaliczkę potraktowano jako nadpłatę i odjęto ją z kolejnych solarisów , bez wyrównania setek euro zarobionych w poprzednich tygodniach pracy. Reszty środków nadal brak. Dodatkowo na kontrolę do mieszkania wysłano koordynatora. Pan M. sprawdzał z karteczką czy mam prześcieradło, czy pokój jest czysty itd, każda niezgodność z ich formularza to kara, pod moim nazwiskiem zanotowano dziurę w ścianie, która była obecna jeszcze przed moim przyjazdem o czym lokatorzy poinformowali Pana M.
Sprawa trafi prawdopodobnie do Sądu, popularne tu bywają również związki zawodowe. Zostałam zwolniona na tkzw, gębę bez jakiegokolwiek dokumentu. Związki zawodowe poinformowały mnie o najdrobniejszych nadużyciach jak pranie za które Sherpa nie ma prawa odciągać dodatkowych pieniędzy,a robi to. 4 euro/tygodniowo pomnożyć przez ilość pracowników (+/-) 700 ....hmmmm....
Firma niestety nie postąpiła w ten sposób ze mną jedyną, wracając busem do mieszkania z towarzyszami z innej zmiany usłyszałam w busie, iż jeden z nich otrzymał 2 euro wypłaty , drugi jest bez nadanego numeru sofi więc z zarobionych 220 eur otrzymał 4,90 e (podobno taki % zabierają gdy nie posiada się owego numeru), innemu brakowało 130 euro w wypłacie itd.
Wszystkich Państwa przestrzegam przed agencją Sherpy. Gdyby nie ludzie na miejscu, którzy mnie karmili, pożyczali pieniądze i podtrzymywali na duchu , taka osoba jak ja po prostu by "zginęła". Ogromnym problemem było indywidualne ubezpieczenie, które posiadam opłacając we własnym zakresie. Należało je opłacić by iść do pracy, ale za co skoro Sherpa nie wypłacała pieniędzy? a gdyby coś w ten czas mi się stało? Z pomocą przyszedł kolega z pracy pożyczając środki na jego opłacenie. I tak jest ze wszystkim odkąd tu przyjechałam. Cieszę się jak dziecko mając 200 euro zaliczkowo!! na koncie, większej części brakuje nadal, ale z tym jakoś przetrwam. Jeśli ktoś zastanawia się Sherpa vs inna agencja - jedzcie gdzie indziej.

Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia

Emilia Firaza
Ostatnio zmieniony przez emifir123 Pią Lut 05, 2016 1:14 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 1:55 pm   

stanczykx napisał/a:

Re: FLEXHOTEL (agencja Tempo-Team)


OSTRZEŻENIE dla wszystkich osób rozważających zatrudnienie przez agencję Tempo Team w Rotterdamie.

Agencja oferuje zakwaterowanie w hotelu FLEXHOTEL, który w cenie 80 EURO tygodniowo oferuje m.in. takie atrakcje jak miniaturowe pokoje, brak regulacji wody pod prysznicem i panującą na terenie całego hotelu nieprzyjemną atmosferę i nieporządek.

Jednak największym problemem i powodem tego wpisu jest NADUŻYWANIE UPRAWNIEŃ przez koordynatorów, którzy wobec zachowań takich jak:

- przeszukiwanie prywatnych rzeczy
- rozdawania ostrzeżeń i wyrzucanie z hotelu bez podania konkretnego powodu
- wizyty, czy to o 7 czy o 22, bez znaczenia, za każdym razem wejście z klucza, bez pukania
- zupełny brak kultury i poszanowania drugiego człowieka, groźby i nachodzenie na porządku dziennym

pozostają bezkarni. Na zapytanie o powód przekraczania uprawnień dostaniemy najwyżej odpowiedź, cytuję: "Bo takie mam widzimisię" oraz wizytę następnego dnia z niezapowiedzianą kontrolą i wlepienie ostrzeżenia. Sytuacja ta będzie trwać w najlepsze, ponieważ wobec regulaminu, zawierającego takie podpunkty jak: "Nie utrudniać pracy koordynatorom", są oni po prostu bezkarni.

OMIJAJCIE TO MIEJSCE SZEROKIM ŁUKIEM. Z szacunku do siebie i dla swojego zdrowia.

Pozdrawiam.
 
 
jaroslaw 
Nieśmiały użytkownik
falubaz

Wiek: 59
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: ziomek
Wysłany: Wto Mar 15, 2016 12:04 pm   

unomok884 napisał/a:
Hej wiecie co ja ostatnio dzwoniłem do biura w Raciborzu i byłem w szoku kiedy poweidziano mi, że rekrutują tylko młode osoby. Przecież tak nie może być! To jest chyba nie w porządku. Nazwa jakaś podobna do McDonaldsa (tak mi to Pan mowił przez telefon jak dzwoniłem). Na internecie ogłoszenia bez szczegółów odnośnie firmy dlatego zapytałem. Ta firma to jakiś mac coś tam zaraz znajde wam to w necie - to firma Mc Doit - nie polecam.
Młode tzn...? 18.19,25,30 lat?
_________________
falubaz to magia!!!-falubaz to my!!!
 
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Wto Mar 15, 2016 12:10 pm   

Co się dziwicie? Oficjalnie rekrutuje się wszystkich.
Proszę przysłać CV i wszystkie osoby, które są nie na wiekówce lądują w koszu.
Odzywają się tylko do tych osób, które spełniają kryterium wiekowe.
Wszystko legalnie. Winny system wynagrodzeń w NL.
 
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Mar 15, 2016 10:17 pm   

Zgadza sie, w "hotelu" = starych koszarach dla Polakow w pobliskim miescie widac prawie tylko mlodych ludzi. Coraz wiecej firm przechodzi na ten system, bo stawka za domek zostaje prawie taka sama, wiec i mniejsze koszty dla uitzendbureau, i dla firmy zatrudniajacej.

Widocznie to sie bardziej oplaca niz zatrzymanie jakiejkolwiek wiedzy i doswiadczenia w firmach, bo rotacje sa podobno ogromne.
 
 
Dragonek 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 16 Lut 2016
Posty: 2
Wysłany: Wto Mar 22, 2016 9:29 pm   

GeraltRivia napisał/a:
Zgadza sie, w "hotelu" = starych koszarach dla Polakow w pobliskim miescie widac prawie tylko mlodych ludzi. Coraz wiecej firm przechodzi na ten system, bo stawka za domek zostaje prawie taka sama, wiec i mniejsze koszty dla uitzendbureau, i dla firmy zatrudniajacej.

Widocznie to sie bardziej oplaca niz zatrzymanie jakiejkolwiek wiedzy i doswiadczenia w firmach, bo rotacje sa podobno ogromne.


jak ktos jest mlody ma mnie niz 30 lat to sa programy z uni np evs i na jeden rok moze jechac jako wolontariusz , ma grstis dojazd, nocleg, wyzywienei i kieszonkowe.W ten to bardzo dobra okazja zdobycia doswidczenie zawdowego w roznych miejschac na swietcie i w europei, i co najwzniejsze , za darmo mozna podszkolic swoj jezyk obcy.
Sa tez darmowe programy do nauki jezyka obcego np duolingua, itd, mozna tez nzlsc filmiki na youtube tez.
To co oferuja posredcy to tragedia, kontrakt zero godzin, wiecej niz 44 nie oplac sie pracowa bo potek wzrasta.
Jak firma nie przesyla umowy w jezyko polskim i lub angielskim , to szkoda czasy z poasrednikiem gadac, na umowie mui by gwarancje godzin, wtedy firma ciebei szanuje. Jak umowe jest na krocej niz na 6 mc i jeden dzien to wtedy musza podac w formei pisemnej dlaczego kogo zwolnili, a tak to przy 7 mc , jest okres prubny od 1 do 3 mc i ne musza podac powodu zwolnienia. I tak kreci sie bledne kolo.Stawki wg cao to sa minimalne stawki za ktore lokalni mieszkance jak ich cos nei przymusza to nie pracuja.
Jak ponizj 14 czzy 15 euro brutto, gross po poprostu nie oplaca sie jechac... zdrowie ma sie jedno...
 
 
kitt87 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 8
Wysłany: Wto Kwi 19, 2016 7:47 pm   

AGENCJA SHERPA radze uwazac bo to oszusci. Po przyjezdzie na miejsce na przydzielenie pokoju czekalem z zona 10 godzin to porazka po 14 godzinach jazdy busem masakra!!!!!!
Zarobki niby 8,80 a z godzin wynika ze 4 euro sie wychodzi czyste oszustwo za 40h pracy 130 euro!!!
Zaklad w ktorym sie pracuje scherpenhuizen nastepna porazka wykorzystywanie ludzi zmuszanie do pozostawania po godzinach, soboty pracujace czasami 2 dni wolnego w tygodniu aby czasem zbyt duzo nie zarobic wtedy wychodzi sie niecale 100 euro na czysto tragedia!!!
Uwazajcie n a ta agencje i nie dajcie sie nabrac szkoda zdrowia !!!!!
 
 
Jan Kowalski
Poczatkujacy
Pudzian

Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: Sob Kwi 30, 2016 5:23 pm   

nie spamuj forum http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#313235

Sprawa dotyczy niewiarygodnego uitzendburau to wydaje mi sie że powinna byc w tym wątku, aby nie tylko ZZP ale takze inni pracownicy mogli wiedzieć o ich "problemach" HESKO.
Ostatnio zmieniony przez Jan Kowalski Sob Kwi 30, 2016 5:47 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
monikanaw
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: Pon Maj 02, 2016 10:27 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Maj 03, 2016 12:18 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group