NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Sie 08, 2008 7:20 pm
Biura pośrednictwa pracy którym nie można zaufać!
Autor Wiadomość
camillo 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 3
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 6:56 pm   

nastepnym razem umiesc post w odpowiednim temacie

daruj sobie te peany na czesc firmy otto. NIE TEN WATEK !!
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Lis 03, 2016 10:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miarek 
Poczatkujacy

Wiek: 31
Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 2
Wysłany: Śro Lis 30, 2016 6:24 pm   


uwazasz ze w odpowiednim temacie umiesciles swoje pytanie ?

no i od czego jest wyszukiwarka ?
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Lis 30, 2016 6:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
leonard 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Gru 2016
Posty: 7
Wysłany: Śro Gru 21, 2016 4:25 pm   

Zdecydowanie odradzam axidus
 
 
Lukaszkowy
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Sty 2017
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 8:31 pm   HR GROUP CZYLI OTTO

Witam. Mam zamiar wyjechać do Nl i dzisiaj miałem rozmowę z pośrednikiem z hr group. Facet nawija makaron na uszy o zakwaterowaniu w weeze, przezornie sprawdziłem jak wyglądają warunki i muszę przyznać że jest tragedia. Są artykuły w necie które krytykują to cuchnace nie nadające się do zamieszkania zimą miejsce oddalone od miasta o pół godziny drogi. Opłata za te warunki to 400E miesięcznie. Kiedy poprosiłem żeby wysłali mi umowę przed jej podpisaniem na maila facet się strasznie zbulwersowal i gadał coś na okrętke sprytnie zmieniając temat. Nie dajcie się oszukać HR GROUP = OTTO
 
 
daro540
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 1
Wysłany: Sob Sty 07, 2017 5:11 pm   największy z oszstów to Axidus-Axipack B.V!!!!

Venus napisał/a:
Level 1, Flex-worx (Flexible Human Service), Eurosteps, Metal Flex, Polned, Progress, Oxmopeople, Peters, Axidus, Mundi Flex, Axel, Kowalski-Poland, Otto, Work Support, Interkosmos, Pollux, SBA, Bakker Detachering, Talent, ATE BU, Modrex, Flexipool, H2, P&P, &You and Sou, ICN, Xworkes, Hands to Work, AS&J, Libre, MSB, Segment, Tec Tec: Impakt Interhim, Maintec Contracting, Oceanwide, Columbus Detachering, UKD Duijndam, FHS, Flex-in, Groenflex (Eurocontakt), T&S, Graser, Alpha BV i Future Job Center, P&E, Wijco, Unipower, Total-Team, Your Allround Partner, Tempo-Team EU Flex, Exotic Green, Euroservice, Workservice........
I NAPEWNO JESZCZE WIELE, WIELE INNYCH. :088:
A i jeszcze jedno: jak tak dalej pójdzie to do Holandii nie będzie po co jeździć a pracownicy tych biur wspólnie z nieuczciwymi Holendrami sami będą zapier...ć w tych wszystkich fabrykach etc.
PRZY 38 GODZINACH W AXIDUS-AXIPACK ZAROBICIE OKOŁO 160 EURO-ZŁODZIEJE ŻYJĄ Z CIĘŻKIEJ PRACY POLAKÓW KTÓRZY NIEJEDNOKROTNIE ZAPOŻYCZYLI SIĘ NA WYJAZD DO PRACY I WRÓCĄ NIESTETY Z NICZYM-CHYBA ŻE DLA KOGOŚ 160 EURO JEST OK???

[ Dodano: Sob Sty 07, 2017 5:28 pm ]
jacek38 napisał/a:
Piszcie na temat takich biur pośrednictwa,niech wszyscy wiedzą i niech to będzie w jednym miejscu.
Uwaga na pseudo pośredników z Polski typu Marvel Consulting Personel i na KLAVER -są to zwykli naganiacze dla AXIDUSA ,którzy mącą wam w głowach przed wyjazdem z Polski i podpisują z wami umowę z gwarancją godzin,żebyście nie byli podejrzliwi co do tego,co ma być,bo godzin nie będzie na 100%-a mianowicie.Przyjeżdżacie do firmy AXIDUS ,a właściwie na halę w której ustawione są krzesła i stoły (dla lepszego wizerunku poczęstunek kanapkami i napojami)a potem wszyscy razem i każdy z osobna podpisuje na siebie wyrok! Bo pani koordynatorka biega wkoło i pokazuje palcem gdzie podpisać-ludzie czytajcie co podpisujecie!!! ,bo póżniej przeczytacie,że podpisaliście też pełnomocnictwo dla AXIDUSA,że może brać pieniądze z waszej wypłaty netto przed wpłaceniem na wasze konto na różnego rodzaju ukryte koszty.Dalej jest tak,że przy 38 godzinach nie zarobicie więcej jak 160 euro,a w normalnych firmach jest to o 100 euro więcej!Jak ktoś chce ,to mogę wysłać solarisy-za 19 godzin wziąłem okopło 100 euro,a za 38 jak wyżej-gdzie tu logika? Jestem na Hotelu WESTLAND w MAASDIJK-10% to ludzie normalni,a reszta to patologia,która albo nie ma gdzie mieszkać w Polsce,albo ścigają ich sądy i komornicy.Następna sprawa nie wierzcie w obietnice-przyjechałem tu na ofertę świąteczną i czynsz za hotel 380 euro miał być oddany 02.01.2017.(poniedziałek)-następne kłamstwo,bo mówią ,że do 2 tygodni oddadzą.Wątpię w to,bo ludzie zjadą do Polski i nikt nic nie dostanie.ZŁODZIEJE I OSZUŚCI CI W POLSCE I CI W HOLANDII-TAK POLAK OKRADA POLAKA. To jest moje ogłoszenie a raczej ostrzeżenie dla przyszłych zwerbowanych do tej niewolniczej pracy,które będę publikował gdzie się da-w Holandii i Polsce.Zjechałem w sobotę 17.12.2016.do Polski,bo napisali mi maila,że pieniądze za hotel będą oddane za 2 tygodnie po zjeżdzie do Polski-tylko kto je zobaczy???Dlatego żeby nie być nadal wykorzystywanym wróciłem do domu.Jak pokazałem mojej znajomej księgowej z Holandii moje solarisy,to powiedziała że to nie jest wypłata tylko chyba napiwek i żebym uciekał z tej pseudo firmy jak najszybciej.Za hotel biorą prawie 100 euro,a samemu trzeba dokupić sobie internet na recepcji-przy mniejszym czynszu internet jest w standardzie domu.Obiady są przymusowe-nawet jak się nie będzie chodzić ,toi tak potrącą za obiady-to nie jest zgodne z prawami wolnego człowieka,który w tym wypadku jest ubezwłasnowolniony przez biuro AXIDUS. Pojechałem na tą ofertę świąteczną żeby zarobić na swoją rodzinę w Polsce,a okazało się,że zostałem oszukany.Wymeldowałem się z hotelu przed wyjazdem do Polski i oddałem kartę magnetyczną do pokoju,bo gdybym tego nie zrobił,to potrąciliby mi za następny tydzień za hotel i obiady,ale obawiam się że ostatniej wypłaty już nie odzyskam,ponieważ coś wymyśli AXIDUS,żeby tak się stało,no i obawiam się o moje wakacyjne,które też pewnie zagarną.Tylko i wyłącznie trzymało mnie tam to,że 02.01.2017.oddadzą czynsz jak to pisali w ofercie świątecznej,ale jak dostałem tego maila z wiadomością że dopiero za 2 tygodnie po wyjeżdzie do domu,to poczułem się oszukany i wyjechałem do domu..Aha-warunki mieszkaniowe w hotelu WESTLAND W MAASDIJK są tragiczne!,upychają ludzi w pokój 2 osobowy po 4 osoby-więżniowie w Polsce mają większy metraż na osobę.Właśnie dzwonili do mnie i powiedzieli,że podadzą moją sprawę na policję ,bo dałem to ogłoszenie na niedziela praca-to jest ostrzeżenie przed nieuczciwą firmą,a umowa mnie nie obowiązuje i ich żadne tajemnice-ja tą umowę zerwałem w sobotę 17.12.2016. No i miałem racje-zabrali wakacyjne,nie było dużo ale zawsze coś za niby klucze 25 euro,a to była karta do drzwi którą oddałem i za koszty rekrutacji 125 euro-to chyba cotygodniowy haracz dla Marvela. Napisałem skargę do NSCU-zobaczymy ponoć nikt nie ma prawa zabrać wakacyjnego.
Ostatnio zmieniony przez daro540 Sob Sty 07, 2017 5:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
leonard 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Gru 2016
Posty: 7
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 10:09 am   

Wszystko napisane o Axidusie to szczera prawda!!
Byłem, zobaczyłem, spie...liłem od tych OSZUSTÓW
AXIDUS - dno totalne jak OTTO, TNS, WORK FORCE (FLEXSPECIALOISTEN) :072:
 
 
SmerfKSG 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: Ruda Śląska/Uden
Wysłany: Nie Sty 29, 2017 7:11 pm   

Odradzam firme JUPITER Venlo domki Baarlo !!! zlodzieje !! warunki dla szczurow , pracujesz tylko na domek
 
 
FairWork
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 30, 2017 4:24 pm   

---- Informacja dla osób, które są wykorzystywane w pracy ----

Jeżeli jesteś ofiarą wykorzystywania w pracy lub handlu ludźmi, skontaktuj się z FairWork! Jestesmy fundacją pomagającą cudzoziemcom pracującym w Holandii w sprawach dotyczących łamania kodeksu pracy (wyzysk, współczesne niewolnictwo). :079:

Nasze usługi są bezpłatne.

http://www.fairwork.nu/polska.html
lub znajdź nas na Facebooku: Polska FairWork
Ostatnio zmieniony przez FairWork Pon Sty 30, 2017 4:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
odbioreswoje
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 02, 2017 3:56 am   oszukani przez van stokkom

chcemy oddzyskac pieniadze z firmy van stokkom z nuland.
tez cie oszukali i nie wyplacili naleznych pieniedzy
dolacz do nas
 
 
FairWork
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 2
Wysłany: Czw Lut 02, 2017 2:00 pm   Re: oszukani przez van stokkom



edytowane

czy teraz w kazdym temacie ,bedziesz juz tak smiecil > nie mozna bylo podac lnka do swojej ostatniej wypowiedzi


http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#317022
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Lut 03, 2017 1:12 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 6:22 pm   

321intk napisał/a:
Ola,

od pewnego czasu ogłasza się tutaj i nie tylko tu firma 123inkt.nl (ostatnie ogłoszenia z 2017), która szuka pracowników magazynowych/orderpickerów. Znakiem szczególnym jest oferta napisana w jęz. polskim (to pewnie dlatego, że już żaden potencjalny holenderski pracownik nie chce tam pracować).

Przepracowałem tam niemal cały 2016 i szczerze odradzam. To strata czasu. Zdecydowanie najgorsze miejsce pracy, w jakim pracowałem. Organizacja pracy to nieporozumienie. Syf, bałagan i pożal się boże liderzy po znajomości, którzy nie mają umiejętności ani żadnej wizji i ambicji ogarnięcia tego burdelu. Całkowita dezorganizacja bardzo źle wpływa na nastroje w pracy. Frustracja i konflikty z nią związane są na porządku dziennym.

System pracy opiera się na odpowiedzialności grupowej, tj. ja zrobiłem 70%, on 30%, ale ostatecznie jest 100%, więc jest ok, podczas gdy w kwestii wypłaty okazuje się, że wszyscy pracują równo. Kpina!

Prawdą jest, że firma oferuje stałe kontrakty, ale robi to głównie we własnym interesie i z myślą o sobie. Wypłata jest najniższą z możliwych. Ciężko gdziekolwiek indziej zarobić tak mało.

W ciągu moich 12 miesięcy ewakuowało się stamtąd mnóstwo ludzi mówiąc wprost, że to syf. A myślę, że to nie koniec zwolnień. Ja również zwolniłem się na własne żądanie.

Jeśli miałeś zamiar aplikować tam, ale masz jakiekolwiek ambicje to naprawdę nie warto. Z dwojga złego już lepiej wybrać agencję pracy. Wówczas nie trzyma cię miesięczny okres wypowiedzenia.

TK
 
 
Olka1990
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: Wto Lut 14, 2017 6:46 pm   Adrob GCA sprzatanie hoteli Amsterdam

Uwaga na oszusta z Almere!!! podpisuje z ludzmi kontrakt zero godzin..karze pisac na listach obecnosci ze sie pracowalo mniej niz bylo w rzeczywistosci okrada ludzi z pensji zabiera wszystkie dodatki ludzia ktorzy odeszli nie wyplaca ostatnich wyplat...ogolnie >>>cenzura<<< bo jesli chcesz sie z nim skontaktowac nie odbiera telefonow nie odpisuje na maile ..przestrzegam bo nie jestesmy z kolezankami pierwsze i nie ostatnie ktore oszukal
 
 
Andrew W
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 2
  Wysłany: Śro Lut 22, 2017 11:16 am   STERWER Z DEURNE. To chyba jakaś KPINA

Ponieważ właśnie zakończyłem współpracę z biurem Sterwerk więc i ja dodam swoją opinię. Jeśli ktoś się czuje jak niewolnik albo lubi być tak wykorzystywany to biuro ok. Płaci przeważnie co tydzień. Z moją pierwszą wypłatą były zawirowania gdyż po tygodniu mojej pracy przyjechał Dan z moją umową (tak nie od razu po moim przyjeździe do Holandii i przed czy w dniu rozpoczęcia pracy) to jakimś sposobem mój numer konta nie został przekazany do biura więc musiałem interweniować żeby nie zostać na kolejny tydzień bez środków. Oczywiście tak koordynatorzy się przejmują (jak to slicznie opisują tu na pewnym forum) pracownikiem że określono mnie panikarzem i natretem. Zakwaterowano mnie w miejscu gdzie ja to ja bym psa może trzymał. Rozwalajacy się kontener przy tylnym wjezdzie do obory pod samymi silosami z pasza i bezpośrednim stykiem z tankiem paliwa. Moją pierwszą myślą było cofnięcie się do busa ale sytuacja finansowa wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem więc zostałem. Następnie się przekonałem na własnej skórze jak działa Sterwerk i farmerzy. Pierwsze znamię nieuczciwej konkurencji to praca pierwsze 3 dni (bądź 24 godziny) za darmo. Nie spotykana mi gdzie indziej praktyka. Nastepnym symptomem nieuczciwej konkurencji jest zmuszanie do pracy w niedzielę nie płacąc za tą pracę. Mi całą procedurę tłumaczył Dan przy podpisywaniu umowy jak to działa co oczywiście zostało nagrane. Nagrane też oczywiście zostały wszystkie godziny rozpoczynania i konczenia pracy. Oczywiście wszystko ponad 50 godzin nie było wypłacane - czy bezprawnie?? Tego się dowiem niebawem. Żadne uwagi ani do Dana ani do Martijna który przywiózł mojego zmiennika nie odniosły żadnego rezultatu. Nie odnosiły też żadnego rezultatu uwagi do gospodarza co do warunków panujących w kontenerze ( co oczywisciejest też jest ujęte na wielu nagraniach) tłumacząc że mój poprzednik nie narzekał. Ludzie wojnę potrafią przeżyć więc i tam mu się udawało tylko szkoda że mi mówił ile razy z gorączka musiał pracować ile razy musiał zmarznac a nie potrafił się odezwać do innych. No cóż ja nie należę do ludzi którzy się godzą na wszystko za 365€ na tydzień. Moja praca była uczciwa. Stawialem się w każdy dzień do pracy zawsze trzeźwy gdyż nie jestem fanem alkoholu. Nie rozumiem tym bardziej szachowania pieniędzmi. W trakcie trwających procedur nie mogę w tej chwili udostępnić nagrań ani zdradzać które dokładnie przepisy prawa noszące znamiona nieuczciwej konkurencji, wykorzystywania ludzi i prawa pracy zostają łamane zarówno przez biuro jak i przez farmera ( ze słyszenia od innych pracowników wielu farmerów) ale jeśli ktoś będzie chciał się o coś dopytać to bardzo łatwo o kontakt ze mną. Jeśli ktoś chce być niewolnikiem bo w Polsce zarobi trochę mniej. Jeśli ktoś chce być popychadlem i, plebsem w Holandii żeby się wynosić w Polsce to niech pracuje. Ja uwazam ze skoro pracujemy uczciwie, placimy podatki, wspieramy i budujemy tamtejszą gospodarkę to powinniśmy walczyć o swoje prawa. W czasie w którym tam byłem robiłem rozeznanie na swoja rękę i pomimo że mój angielski nie jest perfekcyjny to udało mi się dotrzeć do innych biur w tej branży i wygląda to zdecydowanie lepiej (ze względu na regulamin nie podaję nazw biur żeby nie być posadzonym o reklamę czy promocję innych biur). Podsumowując nie poslalbym tam żadnego z moich znajomych tak jak mi to proponowano za premię do wynagrodzenia. Wpisy rekrutacji na forum też są wykreowane bo z tą dbałością o pracownika to jest hehe :-)To jakas paranoja a nie agencja pracy
 
 
PoradyPomoc
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 1
Wysłany: Śro Mar 01, 2017 3:30 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Mar 01, 2017 8:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
elpolako85 
Poczatkujacy
zawiedziony

Wiek: 39
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 1
Skąd: jelenia góra
Wysłany: Sob Mar 25, 2017 10:49 am   

ODRADZAM FIRMĘ COSMOWORKER KTÓRA PRZEKAZUJE LUDZI W HOLANDII ABOOST !



Wyjechałem na kwiaty do Marknesse.
Praca była pierwsze 3 dni . Akurat było zamówienie i jak walneli nas od 16 do 24 to robiliśmy do 7 rano.
Na własne oczy widziałem jak ludzie mdleją a jedna, starsza osoba dostała zawału w Bass 5 .
Polacy w większości brali amfetaminę żeby wyrobić 22h jako biały murzyn ( wody nie można było ze sobą mieć a o pójściu do toalety można było zapomnieć, bo zjazd do Polski i na twoje miejsce przyjeżdżało 10 innych białych murzynów z Polski.
Po tych 3 dniach pracy niby "nie było zamówień i 3 tygodnie siedziałem w domku ( razem z wieloma innymi osobami w nadziei na pracę) w domku jest 13 pokojów- w każdym mieszka 11 osób, to daje 143 osoby. Domek z ubezpieczeniem kosztuje ponad 100 euro za 7 dni. 30-31 dni w miesiącu daje 450-500 euro miesiecznie .
Praca jest dobierana tak żeby tylko opłacić domek.
Dzięki 143 osobo9m firma zarabia na domku ponad 70 tysiecy euro.
Podejrzewam, że takich domku firma ma niejeden.
No i kasa się kręci na naiwności biednych polaków którzy chcą wyjechac do pracy i zarobić- dostają 2-3 dni pracy żeby opłacić domek i ma się ich w du***
Koordynatorka Elżbieta Ch. to jakaś kobieta która najprawdopodobniej miała ciężkie dzieciństwo- jest chamska w rozmowach na żywo niesamowicie- bluzga, każde nasze pytanie z ironią komentuje jakby robiła wielką łaskę, ze w ogóle tam jest. Telefonów nie odbiera. Raz odpisała smsa, że później zadwoni, boniema czasu i na tym się zakończyło. Przez 3 tygodnie widziałem ją raz- przyszła do mnie, pogadała z dwoma inymi osobami a na moje pytanie czy ze mną porozmawia , bo ztego co wiem przyszła do mnie odparsknęła "co pan sobie mysli! dzisiaj pan przyjechal i ja mma byc od razuna pana uslugi? ja tu mam osoby z zeszłóego tygodnia!" i poszła. Tyle ją widziałem.
jedynie przez 3 tygodnie dostawałem odniej automatycznego smsa o 19 , ze "jutro ma pan woilne" świetnie! w końcu wydałem kupe pieniędzy na wyjazd ina euro po to żeby siedzieć tam i płacić za ich "domek" który jest wyremontowaną stodołą!
Wróciłem z długami.
Jak ktoś chce to mam 8 stron screenów z telefonu- wszystkie o treści- jutro wolne-po 3 tygodniach stamtąd po prostu uciekłem żebynie popaść w jeszcze większe długi.
Załatwić tam nie idzie nic poza narkotykami i alkoholem.
Widocznie 70tysięcy euro miesięcznie na domku to za mały zysk dla tej firmy.
STANOWCZO ODRADZAM TĘ FIRMĘ.
Wczoraj po dodabiu negatywnego komentarza dzwonił pan z cosmoworker zaszokowany, że jak to niemiałem pracy. Prosił oprzesłanie screenów smsów od koordynatorki, ze codziennie wolne. Mi9ał z nią porozmawiać i dzisiaj rano dać znać o co chodziło.Negatywny komenatrz usunąłem z nadzieją, że wszystko się wyjaśni, ale po usunięciu negatywnego komentarza sytuacja jak z panią Elą Ch.
Zero odpowiedzi ani kontaktu.
STANOWCZO ODRADZAM TĘ FIRMĘ, CHYBA, ŻE KTOŚ JEDZIE Z KUPĄ KASY POĆPAĆ I POCHLAC DO HOLANDII- JEST TO MIEJSCE DLA NIEGO WYMARZONE.
OSOBOM PRAGNĄCYM PRACOWAC ODRADZAM.
ps: jesli ktoś chce dowody prosze pisać na priv. Mam wszystko zapisane.
W Polsce TV by miała niezły materiał. Podejrzewam, że z Holenderskim prawem i Holenderską inspekcją pracy firma by dawno nie istniała, w ciągu kilku dni, jakby przekazać te materiały .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group