NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Lis 04, 2009 7:54 pm
Do kierowcy bordowego vento JKE 14VL
Autor Wiadomość
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 11:11 am   Do kierowcy bordowego vento JKE 14VL

Jadac nie da rady przekazac tej informacji, a ze jest duza szansa, ze kierowca czyta to forum, wiec podaje:

Majac 3 pasy na autostradzie, przy czym srodkowy i prawy prawie puste, a samochody na nich jada z predkoscia niewiele mniejsza niz panska, powinno sie jechac najbardziej prawym. Dojechanie od jednego samochodu do kolejnego na prawym pasie zajeloby panu min. 30 sekund, potem mozna wskoczyc na srodkowy, wyprzedzic, ewentualnie na chwile skrajnie lewy, po czym powracac w miare mozliwosci na prawy.

Natomiast jazda wiecznie lewym z dlugim sznurkiem samochodow za soba, majac na obu pasach na prawo w cholere przestrzeni (bo jak wspomnialem - byly prawie puste), jest nie w porzadku. To zmusza tamtych do wyprzedzania pana z prawej strony, co jest niedozwolone. Jeszcze bym zrozumial, ze ktos sie zagapi na chwile na tym pasie, ale nie tak dlugo.
_________________
Dumny Polak
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 7:32 pm   

A co jeśli faktycznie jedzie się lewym pasem z prędkością 120 km/h czyli maksymalna dozwoloną.Kogo się blokuje,jeśli teoretycznie nikt nie ma prawa ciebie wyprzedzić.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 7:50 pm   

To zmienili nam ruch na lewostronny?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 7:54 pm   

jedrzej2225, jazda lewym pasem bez potrzeby tez jest niedozwolona. chyba nie ma sensu sie licytowac, ktore wykroczenie jest bardziej/mniej bezprawne ...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 7:55 pm   

Holender mi ostatnio mowil, ze podczas wyprzedzania mozna miec predkosc wieksza o 8km/h, wiec jesli to prawda, to teoretycznie mozna tam jechac 128km/h (taka ladna okragla liczba %-) pod warunkiem, ze po prawej jedzie ktos wyprzedzany.
_________________
Dumny Polak
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 9:20 pm   

Ja jezdze 130km/h na tempomacie (navi pokazuje okolo 127-128) i jeszcze mandatu nie zlapalem :) wiec cos jest na rzeczy
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 9:25 pm   

ja bardziej w predkosc z navi wierze i tez tak jezdze :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
normango85 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 59
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 9:54 pm   

jsobanski opisana prze Ciebie sytuacje widuje bardzo czesto na trzypasmowych odcinkach w niemczech (pozbawionych jakichkolwiek ograniczen), kiedy to Polańscy wala w nocy srodkowym, a nierzadko lewym pasem, majac po swojej prawej stronie pasy puste . Jak wiadomo jest to jazda neizgodna z przepisami i za to policja rzadko kiedy kara (a szkoda). Polak jedzie sobie srodkowym pasem i mysli ze jedzie w takiej sytuacji ok . widac nie wszyscy ujezdzeni sa :020:
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 10:07 pm   

kilka dni temu ogladalem "uwaga pirat" na tvn turbo (wiem, ze program do bani, ale nic ciekawszego nie bylo) i pokazywali kolesia, ktory dostal mandat wlasnie za to, ze jechal lewym pasem gdy srodkowy i prawy byl pusty :) dostal za to 100 :)
ale fakt, ze policja nie za bardzo sie tym interesuje na co dzien.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 10:34 pm   

jsobanski: a to tak czesto spotykasz tego pana z Vento,że aż zapamiętałeś rej?czy notujesz wszystkich? :031:
 
 
S....... 
Poczatkujacy
S.....

Wiek: 45
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 8
Skąd: Nord Braband
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 10:56 pm   

ewcia poczekaj jak spotkasz takie vento średnio co 100 km na powrocie do polski z pewnoscią zapamiętasz nr rej jednego z nich ,chyba że siedzisz na miejscu pasażera .w zupełnosci popieram jsobanski
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 11:42 pm   

Też nieraz mam nerwy na takich kierowców ale nie pomyślałam o takim rozwiązaniu :081:
zawsze to jakiś sposób-oby skuteczny.
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 6:38 pm   To nie wiecej jak sie traktuje takich durni?

Podjezdzasz do zderzaka i troszke przyspieszasz lekko go tracajac,najwyzej zderzak porysujecie a koles na awaryjny w kilka sekund zjedzie i wazniejsze nauczy sie troszke szacunku wobec innych kierowcow-bo jak inaczej nazwac takie zachowania? Przeciez niektorym moze na prawde sie spieszy-tak sie spieszy ze sa gotowi zaplacic mandaty! Chyba ze auto przed wami jest zdecydowanie wieksze i ma mocniejszy silnik; albowiem istnieje nikłe prawdopodobienstwo,ze posci sie za wami.
.
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Czw Lis 05, 2009 6:43 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 6:42 pm   

genialna rada. a co jak koles sie wystraszy i ci zahamuje? mam nadzieje, ze z takimi pomyslami to autem jezdzisz tylko w need for speed.
Ostatnio zmieniony przez zaq Czw Lis 05, 2009 6:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 6:49 pm   na szczescie tylko raz mialem taka sytuacje

bo na takie sytuacje nie mam nerwow i nie zastanawiam sie wiele, w Polsce na dwupasmowkach robie inaczej: przy najblizszej okazji wyprzedzam takiego delikwenta i jade przed nim 20-30km/h albo mniej jak chce wyprzedzic to ja przyspieszam po 10km zaczyna go to denerwowac bardzo a po 20 km zjezdza na postoj!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group