NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Wrz 16, 2011 11:54 am
Komunia Swieta w Holandii?
Autor Wiadomość
Robek1111 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 5
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 11:41 am   Komunia Swieta w Holandii?

jak w temacie...jak wyglada cale przygotowanie i sama Komunia?Prosze o jakies informacjie i dziekuje.PS.Moze ktos mial dzieci do Komunii w Rijswijku?
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 12:03 pm   

A to ma byc komunia w polskiej czy holenderskiej parafii?
 
 
Robek1111 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 5
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 4:18 pm   

w holenderskiej...juz córke zapisalaismy ale chcilebysmy wiecej wiedziec na ten temat
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 4:24 pm   

Z holenderska komunia to Ci nie pomoge. Ja bylam na polskiej komunii w Amsterdamie i wiem, jak wygladaly przygotowania do takiej wlasnie. Moze ktos inny pomoze :)
 
 
goska29-77 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 3
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 10:46 pm   

moje dzieci widzialy komunie holenderska i polska i spodobalo sie im w holenderskim kosciele.chodza wlasnie na religie w raswijku-sa zadowolone .Moich kolezanek dzieci mialy rok temu w tym kosciele komunie - wiedza wszystko o Bogu i nie musza calego katechizmu sie uczyc-fakt spowiedz jest powszechna kazdy sam sie w ciszy spowiada ja uwazam ze tak powinno byc bo to Bog nas rozgrzesza nie ksiadz-moj koszt nauki komuni to tylko za material -ksiazke10 euro.a w dniu komuni dzieci dostaja prezent od ksiedza biblie i rozaniec .
 
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Nie Lis 29, 2009 8:53 pm   

Mysle, ze zalezy od parafii i od tego, ile dzieci jest w niej. U nas we wsi raz na trzy lata przystepuje do komunii troje dzieciaczkow w wieku od 7 do 12 lat. W Leiden moze tych dzieci zbiera sie wiecej, ale tez nie za duzo i z roznica wieku.
Proboszcz mojej parafii w Leiden przyklada duza wage do sakramentow, dzieci maja wiec spowiedz sakramentalna, ale na zasadzie indywidualnej rozmowy z ksiedzem, ktorego znaja.
W czasie mszy dla doroslych dzieci maja swoja liturgie Slowa, no czyli lekcje religii z katechetka, potem wracaja na Ofiatowanie do kosciola. Na takie lekcje moga chodzic juz od 4 roku zycia i de facto juz wtedy sa przygotowywane przez katecheze do I Komunii. Takie stricte przygotowanie trwa kilka miesiecy, od poczatku roku szkolnego do kwietnia-maja, kiedy to dzieci przyjmuja sakramenty. Nie ma wymaganych strojow liturgicznych, alb czy fikusnych sukienek a'la Barbie. Dzieci sa ubrane normalnie, dzinsy i koszula.
Czesto rodzice sa tez wlaczani w ceremonie, np czytania mszalne.
Ale co parafia to inny zwyczaj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group