NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dobra rada
Autor Wiadomość
zibi1964 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 1
Wysłany: Pią Lis 06, 2009 8:42 pm   dobra rada

nie znam jezyka a wiec kupujac moj pierwszy dom w holandii,wynajalem doradce finasowego ktory obiecal duzo a wkoncu sam zostalem z calym problemem.on wykonal tylko pare telefonow w moim imieniu,powiedzial jakie mam dokumenty skompletowac i zaplacilem za usluge 5000euro.przy zakupie drugiego domu bylem madrzejszy i wynajalem tlumacza jezyka holenderskiego ktory byl wszedzie ze mna obecny,tez skorzystalem z uslug doradcy ale holendra ktory wybral dla mnie korzystny kredyt i wszystko za o wiele mniejsze pieniadze wiec nie dajcie sie naciagac.mieszkam na polnocy holandii jesli ktos zdecyduje sie na zakup domu bardzo chetnie podam namiary do tego tlumacza.
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lis 07, 2009 3:38 pm   Re: dobra rada

A moja rada jest taka, ze generalnie wystarczy znajomosc jezyka angielskiego i umiejetnosc przeczytania dokumentow holenderskich. My tez kupowalismy dom, ale nie wynajmowalismy ani tlumacza, ani doradcy finansowego. Porownanie ofert kredytowych z roznych bankow mozna otrzymac za darmo. Tylko na ostatecznym przepisie domu u notariusza byla obecna polska tlumaczka, ale nie na nasza prosbe, tylko powiedziano nam, ze tak byc musi, no to bylo ;) .
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Sob Lis 07, 2009 3:53 pm   

oliwek2 napisał/a:
Tylko na ostatecznym przepisie domu u notariusza byla obecna polska tlumaczka, ale nie na nasza prosbe, tylko powiedziano nam, ze tak byc musi, no to bylo ;) .


Zgadza się taki jest wymóg, na takim spotkaniu jest obowiązkowa obecność tłumacza przysięgłego.

Btw, dla tych którzy chcą kupić dom w Holandii i boją się bariery językowej:

http://www.tanidom.nl/

Ewentualnie proszę odezwać się na priv, to mogę umówić spotkanie. Sam pracuje dla tego maklera (Landhuis Makelaardij), który ma swoje biuro w Rotterdamie więc jeżeli będzie potrzeba to będę na spotkaniu by tłumaczyć.
Ostatnio zmieniony przez ajax4ever Sob Lis 07, 2009 3:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kolezanka555 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 70
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 12:43 pm   

pan powyzej sie reklamuje ...:)
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 12:46 pm   

kolezanka555 napisał/a:
pan powyzej sie reklamuje ...:)


Daj mi bana albo zgłoś moderatorowi. Czy może zgłosić w Twoim imieniu? :083:
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 2:16 pm   

ajax4ever, a cos ty swiety ??
kazdego obowiazuje regulamin :) :030:
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
saba111 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lis 2009
Posty: 30
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 7:07 pm   Re: dobra rada

zibi1964
Cytat:
nie znam jezyka a wiec kupujac moj pierwszy dom w holandii,wynajalem doradce finasowego .....
przy zakupie drugiego domu ..... tez skorzystalem z uslug doradcy ale holendra ktory wybral dla mnie korzystny kredyt

Rozgladamy się za domem, więc te informacje są dla mnie ważne. Nie rozumiem jednak tej całej sytuacji opisanej przez Zibi1964.
Na czym polegała różnica przy zakupie pierwszego i drugiego domu, oprócz obecności tłumacza?
Na jakiej podstawie wybierałeś doradcę (gdzie ich można znaleźć)?

Proszę o więcej szczegółów.
Ostatnio zmieniony przez saba111 Nie Lis 08, 2009 7:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 7:49 pm   

Saba doradca to nic innego jak pośrednik kredytowy,szukaj go tam gdzie chcesz kupić dom lub gdzie mieszkasz teraz.Zacznij od możliwości otrzymania kredytu,od jego wysokości,odwiedz kilku pośredników kredytowych,oraz kilka banków.Jeśli dostaniesz pozytywną wstępną odpowiedz to dopiero szukaj nieruchomości.Uwazaj bo często taw.doradcy (posrednicy) oferują formę hipoteki nie tę która jest korzystna dla ciebie a tą za którą mają najwyższą prowizję.Poproś o kilka ofert różnych kombinacji kredytów i je porównaj.Osobiście polecam spaarhipotek połączony z częścią wolną od spłaty.
 
 
saba111 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lis 2009
Posty: 30
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 8:46 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Uwazaj bo często taw.doradcy (posrednicy) oferują formę hipoteki nie tę która jest korzystna dla ciebie a tą za którą mają najwyższą prowizję.Poproś o kilka ofert różnych kombinacji kredytów i je porównaj.


To kim są ci tzw. pośrednicy? To coś innego niż maklerzy?
Jeżeli samemu można uzyskać oferty z banków i je porównać, to co robi ten pośrednik?
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 8:52 pm   

Posrednik ma u siebie oferty ze wszystkich bankow, wiec latwiej je naraz porownac. Moze doradzic, jaki rodzaj kredytu wziac, ktory bank jest lepszy, ma bardziej interesujaca oferte itd.
 
 
saba111 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lis 2009
Posty: 30
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 9:39 pm   

oliwek2 napisał/a:
Posrednik ma u siebie oferty ze wszystkich bankow, wiec latwiej je naraz porownac. Moze doradzic, jaki rodzaj kredytu wziac, ktory bank jest lepszy, ma bardziej interesujaca oferte itd.


A ile płaci się takiemu pośrednikowi? W pierwszym poście wymieniona jest ogromna (jak dla mnie) suma.

Przepraszam, że może marudzę, ale najpierw chcę zrozumieć jak to wszystko działa.

Piszesz, że pośrednik ma oferty ze wszystkich banków. Poprzedni głos (Jędrzeja) ostrzegał przed poradą opartą na prowizji pośrednika, a nie na bazie tego co dla mnie dobre.

Trochę się jeszcze w tym gubię :119:
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 9:49 pm   

My przy wyborze hipoteki korzystalismy z http://www.hypotheekshop.nl/ ale to juz bylo prawie dwa lata temu. Nie placilismy wtedy zadnej prowizji, doradca mial placone przez bank. Bylo to prostsze niz chodzenie osobno po wszystkich bankach, poniewaz nie spelnialismy warunkow kazdego banku, wiec od razu wiedzielismy, sposrod jakich bankow mozemy wybrac oferte.
 
 
saba111 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lis 2009
Posty: 30
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 9:54 pm   

oliwek2 napisał/a:
My przy wyborze hipoteki korzystalismy z http://www.hypotheekshop.nl/ ale to juz bylo prawie dwa lata temu. Nie placilismy wtedy zadnej prowizji, doradca mial placone przez bank. Bylo to prostsze niz chodzenie osobno po wszystkich bankach, poniewaz nie spelnialismy warunkow kazdego banku, wiec od razu wiedzielismy, sposrod jakich bankow mozemy wybrac oferte.


Czyli jest coś z tą prowizją i doradcą.... Tylko co? Jaka jest szansa, że taki doradca faktycznie wybiera bank z którego dostaje najlepszą prowizję, a nie bank, który ma dla mnie najlepszą ofertę?
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 10:19 pm   

Ostateczna decyzje, ktory bank chcesz wybrac, podejmujesz ty, wiec doradca nie moze ci wmowic, ze masz wziac oferte tylko i wylacznie z tego banku, z ktorego on ma najwieksza prowizje. Poza tym mozna mniej wiecej porownac warunki kredytu z tymi przedstawionymi na stronie danego banku. My na przyklad nie chcielismy kredytu z jakiegos blizej nieznanego banku, ale z mega super warunkami, wiec zdecydowalismy sie na owczesny Postbank, a obecny Ing.
 
 
Waleczne serce 
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 216
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 10:32 pm   

post edytowany nie majacy nic wspolnego z tematem
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lis 09, 2009 12:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group