NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasilek dla bezrobotnych /transfer zasilku do Polski
Autor Wiadomość
ksiaz28
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 8
Wysłany: Wto Sie 08, 2017 5:04 pm   

Byłem w wojewódzkim urzędzie pracy. Wg nich zasiłek holenderski jest nadal przekazywany na konto jak do tej pory. Możesz oficjalnie przyjechać do Polski w poszukiwaniu pracy i w ciągu tygodnia się tu zameldować i zarejestrować w urzędzie pracy. Pracy możesz szukać w Polsce przez 3 miesiące. Po 3 miesiącach możesz przedłużyć pobyt w poszukiwaniu pracy ale jest to uzależnione od króla Wilhelma czy ci pozwoli.
W Polsce reguła jest taka, że rejestrujesz się. Karzą ci przyjść po tygodniu coby się upewnić, że nie ma pracy dla ciebie; A nie ma. I następna wizyta za pół roku.

Jakby by ci był potrzebny meldunek i mieszkanie w Warszawie to pisz do mnie na priwa.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Sie 08, 2017 9:42 pm   

ksiaz28,

Mozna wiedziec do kogo kierujesz swoj post ?

Jesli komus odpowiadasz ,a powyzsza tresc wskazuje ze udzielasz odpowiedzi ,to wpisz nazwe uzytkownika (nick )
 
 
ksiaz28
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 8
Wysłany: Sob Sie 12, 2017 2:44 pm   

do gusia17. o transferze holenderskiego zasiłku do Polski.
 
 
Renix 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 82
Wysłany: Śro Sie 30, 2017 12:34 pm   

askowronek188 - masz racje zgadzam sie z Toba , bardzo dobra decyzja ! Pozdrawiam.


co ty ,posty sobie nabijasz ?
_________________
The day you find it is the day I will stop missing you .....
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Sie 30, 2017 5:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agnieszka1212 
Poczatkujacy
agnieszka1212

Wiek: 60
Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 1
Wysłany: Pon Wrz 04, 2017 7:09 pm   

Czy ktos ma jakies doswiadczenia w ponizszej sprawie: zdecydowalismy sie wrocic do Polski po kilku latach pobytu w NL. Moj kontrakt sie skonczy niedlugo, wiec bede miala prawo do zasilku. U mojego meza sytuacja jest skomplikowana, bo on mial staly kontrakt, wiec musial sam sie zwolnic. Czy jesli ja podam, ze wyjezdzam do Polski w zwiazku z poszukiwaniem nowej pracy, to on bedzie mial prawo do zasilku? Na stronie UWV jest zapis, ze maz ( partner) ma prawo do zasilku , jesli jego zona wyprowadza sie w zwiazku z nowa praca i czas dojazdu w dwie strony przekracza 3 godziny ale nie wiem jak potraktowaliby w tym przypadku zapis " w zwiazku z praca", bo tak naprawde to ja jade tam szukac pracy dopiero i UWV bedzie widzialo w swoich danych, ze jestem tez u nich zarejestrowana ( zasilek bedzie transferowany). Bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi,
Aga
 
 
matistal
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Sty 2018
Posty: 4
Wysłany: Wto Sty 02, 2018 11:34 pm   

Witam , staram sie o zasiłek , jestem niezameldowany. 15 grudnia miałem spotkanie , wypełniam papiery. Wyslalem domkumenty. Czekam na jeszcze jakes papiery które mam odesłać i wtedy mam czekać na decyzje lecz w okresie świat byłem w Polsce i w zapomnieniu zapłaciłem Hol karta za zakupy. Nie zgłosiłem wakacji w uvw moja księgowa rownież mowila ze moge jechać. Czy jest jakas opcja ze mogą to skontrolować i co mnie moze czekać z tego wzgledu ? Dzieki za odp
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sty 03, 2018 12:35 am   

matistal napisał/a:
w okresie świat byłem w Polsce
a teraz to niby gdzie jestes w Holandii??

z UWV sie nie zaczyna wspolpracy ,od wyjazdu na swieta, bez zgloszenia tego faktu
jak im podpadniesz to nie licz na poblazliwosc z ich strony,
matistal napisał/a:
moja księgowa rownież mowila ze moge jechać

od kiedy to, ksiegowa jest wyrocznia ? myslisz ze pomoze ,kiedy uwv wstrzyma ci naleznosc ,skad wiesz ,ze w miedzyczasie nie otrzymales listu z urzedu?
 
 
djwojkot 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 29
  Wysłany: Śro Sty 03, 2018 1:51 am   

Witam. Za pół roku dostane stałą umowę lub 3-miesięczną pauze. Co zrobić żeby przyznano mi zasiłek?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sty 03, 2018 7:57 am   

djwojkot napisał/a:
Co zrobić żeby przyznano mi zasiłek?
wystapic do UWV o zasilek .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
matistal
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Sty 2018
Posty: 4
Wysłany: Śro Sty 03, 2018 11:06 am   

Panicelinka napisał/a:
matistal napisał/a:
w okresie świat byłem w Polsce
a teraz to niby gdzie jestes w Holandii??

z UWV sie nie zaczyna wspolpracy ,od wyjazdu na swieta, bez zgloszenia tego faktu
jak im podpadniesz to nie licz na poblazliwosc z ich strony,
matistal napisał/a:
moja księgowa rownież mowila ze moge jechać

od kiedy to, ksiegowa jest wyrocznia ? myslisz ze pomoze ,kiedy uwv wstrzyma ci naleznosc ,skad wiesz ,ze w miedzyczasie nie otrzymales listu z urzedu?


Jestem cały czas w NL, moja dziewczyna ma tu prace. Pojechaliśmy tylko na święta i przed sylwestrem wróciliśmy, lecz jak wspominałem zapłaciłem tam karta ING. Mnie nie przedłużono umowy ze względu na mój wyjazd na święta wiec początkiem grudnia zgłosiłem sie po zasiłek.
Jak to moze teraz wyglądać ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sty 03, 2018 5:22 pm   

matistal napisał/a:
Jak to moze teraz wyglądać ?


Myslisz ze ktos to wie , to sprawa miedzy toba, a urzedem ...czekaj na list z UWV
Cytat:

Mnie nie przedłużono umowy ze względu na mój wyjazd na święta
ale to mnie zastanawia,
czy to znaczy, ze zwoniono cie ze skutkiem natychmiastowym z twojej winy ?
 
 
matistal
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Sty 2018
Posty: 4
Wysłany: Śro Sty 03, 2018 7:37 pm   

Panicelinka napisał/a:
matistal napisał/a:
Jak to moze teraz wyglądać ?


Myslisz ze ktos to wie , to sprawa miedzy toba, a urzedem ...czekaj na list z UWV
Cytat:

Mnie nie przedłużono umowy ze względu na mój wyjazd na święta
ale to mnie zastanawia,
czy to znaczy, ze zwoniono cie ze skutkiem natychmiastowym z twojej winy ?


Zakończyła mi sie umowa i nie została przedłużona na kolejny okres.
 
 
djwojkot 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 29
Wysłany: Śro Sty 03, 2018 10:19 pm   

baileys napisał/a:
djwojkot napisał/a:
Co zrobić żeby przyznano mi zasiłek?
wystapic do UWV o zasilek .

Od 2011 roku mam ciaglosc pracy w nl, z poprzedniej pracy zrezygnowalem 3 miesiece przed koncem ostatniej umowy, w nowej pracy ostatnia umowa konczy mi sie w czerwcu.
Czy musze zglosic w pracy ze nie chce umowy stale,j czy czekac na koniec kontraktu i poprostu podziekowac, ale czy wtedy bede mial prawo do zasilku?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sty 04, 2018 4:17 pm   

djwojkot, Jesli sam zrezygnujesz z pracy .to nie bedzie ci sie nalezal zasilek, musisz poczekac az cie zwolnia .
 
 
matistal
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Sty 2018
Posty: 4
Wysłany: Sob Sty 06, 2018 12:57 pm   

Otrzymałem propozycje pracy , miałbym zacząć od przyszłego tygodnia. Problem w tym ze za okres przez który szukałem pracy chciałbym otrzymać zasiłek. Jak to powinno teraz wyglądać skoro nie otrzymałem jeszcze dokumentów do wypełnienia od uvw ? Na pewno powinienem ich poinformować ze znalazłem pracę. Czy to nie koliduje ze sobą ?
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Sty 06, 2018 6:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group