NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Płacę podatki tylko raz
Autor Wiadomość
dex 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 48
Skąd: ZH
Wysłany: Pią Cze 13, 2008 11:44 pm   

Dzien dobry cześć i czołem.

Mam takie pytanie, załóżmy że pracuje w Holandii i wypłacają mi kase na konto w NL to, z jakiej racji mam płacić podatek w Polsce? Nie znam się kompletnie na tym /firma płaci te podatki/ Niebawem odbiore ID card (ministry of foregin) potem mam wystąpić o Fiscal Number. Co to daje albo zabiera? :)

Bede miał status międzynardowca//pernament// w Holandii. Czy polski urząd moze cos ode mnie chciec? A wogóle to z jakiej paki? - w Polsce nie mam dochdów a konto mam w NL.
Ostatnio zmieniony przez dex Pią Cze 13, 2008 11:55 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
frila 
Poczatkujacy
poszukiwaczka


Wiek: 55
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 11
Skąd: K-K/Rijssen NL
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 9:30 pm   

"fiskus zwraca i daruje"
Znalazłam artykuł w "twoim imperium"z 11.08.2008 że ..."jeżeli w latach 2002-2007 pracowałeś za granicą ,zapłaciłeś tam podatek z tego tytułu i dopłaciłeś go też w Polsce sprawdz czy fiskus nie zwróci ci pieniędzy..."...."ci którzy pracowali w latach 2002-2007 i nie zgłosili tego faktu w ogóle w rozliczeniu PIT a jeśli teraz dopełnią formalności to fiskus umorzy ich zobowiązania.."Aby skorzystać z abolicjitrzeba złożyć w urzędzie skarbowym wniosek PIT-AZ.Jeśli sprawa dotyczy roku 2002 należy to zrobić w ciągu 2 m-cyod wejścia w życie ustawy tj.od 01.08.2008-jeżeli lat 2003-2007 to macie czas 6 m-cy.
tyle gazeta a co na to życie to się okaze. :039:
_________________
Nic łatwiejszego zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową - wystarczy ją pokochać...
 
 
Rena79 
Poczatkujacy

Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 32
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 1:36 pm   

abolicja już weszła za lata2002-2007, ale co za rok 2008, podobno musimy rozliczyć się z polskim fiskusem w 2009 za rok 2008 tylko z jakimiś zmianami. Może ktoś wie wiecej na ten temat to proszę o odpowiedź
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 9:21 pm   

mam pytanie, czy mieszkając i pracując w NL trzeba rozliczać się również w Polsce, jeśli się tam nie pracuje? Pytam o osoby, które mają zameldowanie i w Holandii i w Polsce?
 
 
jorgus34 
Poczatkujacy
Witam!!!

Pomogła: 1 raz
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 20
Skąd: Den Haag
  Wysłany: Nie Gru 13, 2009 11:21 pm   

EdysiaK napisał/a:
mam pytanie, czy mieszkając i pracując w NL trzeba rozliczać się również w Polsce, jeśli się tam nie pracuje? Pytam o osoby, które mają zameldowanie i w Holandii i w Polsce?



Odpowiedz na Twoje pytanie brzmi: :011: NIE ma takiej potrzeby jeśli tu NL mieszkasz i pracujesz tu również odprowadzasz podatki i tutaj się rozliczasz ,więc w PL niby logicznie mysląc z czego miała byś się rozliczyć skoro nie odprowadzałaś podatek do US a także nie składałaś zeznania podatkowego,ponieważ nie pracowałaś w PL.

Pozdrawiam! :039:
 
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 11:41 pm   

jorgus34 napisał/a:
EdysiaK napisał/a:
mam pytanie, czy mieszkając i pracując w NL trzeba rozliczać się również w Polsce, jeśli się tam nie pracuje? Pytam o osoby, które mają zameldowanie i w Holandii i w Polsce?



Odpowiedz na Twoje pytanie brzmi: :011: NIE ma takiej potrzeby jeśli tu NL mieszkasz i pracujesz tu również odprowadzasz podatki i tutaj się rozliczasz ,więc w PL niby logicznie mysląc z czego miała byś się rozliczyć skoro nie odprowadzałaś podatek do US a także nie składałaś zeznania podatkowego,ponieważ nie pracowałaś w PL.

Pozdrawiam! :039:

A skąd masz takie informacje,że nie musi się rozliczyć w Polsce z dochodów z NL?Jeśli ma zameldowanie także w Polsce i nie ma statusu rezydenta w Holandii,to niestety musi złożyć zeznanie podatkowe w US w Polsce.Jeśli dochody są tylko z Holandii ,to nie zapłaci żadnego podatku w Polsce,bo od 2008 roku "działa" ulga abolicyjna.Ale dochody zagraniczne wykazać trzeba-nie słyszałam,żeby się coś zmieniło w tym temacie.I logika nie ma tu nic do rzeczy-przepisy są przepisami.
 
 
jorgus34 
Poczatkujacy
Witam!!!

Pomogła: 1 raz
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 20
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 11:55 pm   

Cytat ..A skąd masz takie informacje,że nie musi się rozliczyć w Polsce z dochodów z NL?Jeśli ma zameldowanie także w Polsce i nie ma statusu rezydenta w Holandii,to niestety musi złożyć zeznanie podatkowe w US w Polsce.Jeśli dochody są tylko z Holandii ,to nie zapłaci żadnego podatku w Polsce,bo od 2008 roku "działa" ulga abolicyjna.Ale dochody zagraniczne wykazać trzeba-nie słyszałam,żeby się coś zmieniło w tym temacie.I logika nie ma tu nic do rzeczy-przepisy są przepisami.[/quote]

oki, teoretycznie tak a w praktyce jest zupełnie inaczej, prawo jest prawem tylko powiedz mi kto się rozlicza także w Polsce? Dokładnie dochody są w NL i nie słyszałam jeszcze żebyś ktoś wykazywał te dochody w Polsce.

Pozdrawiam! :039:
Ostatnio zmieniony przez jorgus34 Nie Gru 13, 2009 11:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 12:15 am   

jorgus34 napisał/a:
Cytat ..A skąd masz takie informacje,że nie musi się rozliczyć w Polsce z dochodów z NL?Jeśli ma zameldowanie także w Polsce i nie ma statusu rezydenta w Holandii,to niestety musi złożyć zeznanie podatkowe w US w Polsce.Jeśli dochody są tylko z Holandii ,to nie zapłaci żadnego podatku w Polsce,bo od 2008 roku "działa" ulga abolicyjna.Ale dochody zagraniczne wykazać trzeba-nie słyszałam,żeby się coś zmieniło w tym temacie.I logika nie ma tu nic do rzeczy-przepisy są przepisami.


oki, teoretycznie tak a w praktyce jest zupełnie inaczej, prawo jest prawem tylko powiedz mi kto się rozlicza także w Polsce? Dokładnie dochody są w NL i nie słyszałam jeszcze żebyś ktoś wykazywał te dochody w Polsce.

Pozdrawiam! :039: [/quote]
Mój mąż się rozlicza,mój brat też-nic to nie kosztuje (ja ich rozliczam),a w przyszłości nikt się nie doczepi skąd miało się pieniądze na jakieś grubsze inwestycje-np zakup nieruchomości (mówię o Polsce)-informacja o takiej transakcji idzie do US i ta instytucja ma prawo sprawdzić skąd miało się dochody na kupno.I co wtedy?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 12:32 am   

ja tez sie rozliczalam, nie wprowadzaj ludzi w blad swoja niepoprawna praktyka jorgus34.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
jorgus34 
Poczatkujacy
Witam!!!

Pomogła: 1 raz
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 20
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 12:52 am   

suska napisał/a:
ja tez sie rozliczalam, nie wprowadzaj ludzi w blad swoja niepoprawna praktyka jorgus34.


Czy to jest uczciwe,żeby dwa razy płacić podatek od ciężko zarobionych pieniędzy? :074: Państwo nie jest okey więc MY też nie.
 
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 8:47 am   

jorgus34 napisał/a:
suska napisał/a:
ja tez sie rozliczalam, nie wprowadzaj ludzi w blad swoja niepoprawna praktyka jorgus34.


Czy to jest uczciwe,żeby dwa razy płacić podatek od ciężko zarobionych pieniędzy? :074: Państwo nie jest okey więc MY też nie.

Wiesz co-Twoja wypowiedź jest w tym momencie na poziomie mojego 11-letniego syna-nie doczyta ,nie zrozumie a ma pretensje.Napisałam wyraźnie-działa ULGA ABOLICYJNA-a co ona daje,to poszukaj sobie na forum,bo temat swego czasu był gorący.Albo przeczytaj dokładnie mój poprzedni post....I tak jak napisała suska-nie mąć ludziom w głowach swoimi teoriami,bo nijak się one nie mają do rzeczywistości.
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 9:40 pm   

tez sie rozliczam w PL i NL... tak jak pisala dorota w...
to jest praktyka jak najbardziej uczciwa, zgodna z prawem i nic nie kosztujaca!
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Gru 20, 2009 5:04 pm   

Witam,

Chciałbym sie dowiedzieć co będzie z osoba ktora przegapiła abolicje podatkowa za lata 2007 i 2008 a chciałaby sie rozliczyć z PL US za rok 2007 oto dane:

Znalazlem przykład na 1 stronie i przerobilem go :

Dochód uzyskany w Holandii do wysokości € 17 319 jest opodatkowany stawką 2,5%.
Stawka w Polsce dla dochodu do 43 405 PLN wynosi 19%.

Zakładamy: roczny dochód w Holandii rzędu € 5523 euro
Kwota do zapłaty w Polsce wynosi (19% od € 5523 ) ok. € 1050
Podatek zapłacony w Holandii wynosi (2,5% od € 11 600 ) € 138
Podatek należny w Polsce pomniejszony o podatek pobrany w Holandii = € 912
€ 912 - tę sumę podatnik musi dopłacić polskiemu fiskusowi przy rozliczeniu rocznym.

Znalazlem ze mozna obliczyc diety ale nie wiem od której z powyzych kwot od tej 5523 euro ( 42 euro (dieta rok 2007) x 30% x 84 dni (te 84 to ilosc dni w NL) wyszlo 1076 euro

Co jeszcze można odliczyć aby zapłacic jak najmniejszy podatek dla Pl US???

I czy wystarczy miec Jarograf za dany rok albo ten list z NL US w ktorym jest napisane jaki zwrot sie należy podatku

Zdaje sobie sprawe ze temat obszerny ale jak ktoś by znalazł chwilke na wytłumaczenie to z góry dziekuje ...;)

Pozdrawiam serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Nie Gru 20, 2009 5:53 pm   

Termin abolicji już minął, czyli składając PITy za te lata wpłacasz wychodzący podatek z odsetkami bez umorzeń. A jak US się za to weźmie, to dojdą dodatkowo sprawy
karno-skarbowe
 
 
thargood 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 74
Skąd: Spijkenisse
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 12:38 pm   

Wszyscy mówicie o tej abolicji podatkowej...już zwariowałem od tego. A jak sprawa wygląda teraz, w roku 2009 i 2010 ? Czytałem wszystko już 2h i mi czacha dymi :)
Pracując w 2009 tylko w Holandii muszę coś składać w Polsce?
I bardzo ogólne pytanie :
1. Nie korzystając z żadnych odliczeń (nic mi raczej nie przysługuje) to lepiej rozliczyć się z dochodów w NL czy w PL ?

Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group