NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Płacę podatki tylko raz
Autor Wiadomość
doroti29 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 2
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 1:18 pm   

thargood napisał/a:
Pracując w 2009 tylko w Holandii muszę coś składać w Polsce?


Tak jak już pisała "dorota w" musisz się rozliczyć w Pl składając tzw. zerowy pit ,a jeśli chcesz się dowiedzieć więcej wystarczy zadzwonić do jakiegoś biura rachunkowego w Pl i napewno uzyskasz najpotrzebniejsze informacje !! Ja również pracuję w Nl i rozliczam się w PL i nic mnie to nie kosztuje!! Więc przestancie niektórzy gadać głupoty o podwójnym opodatkowaniu!! Ktoś was wprowadził w błąd a wy go dalej przekazujecie :( Jeśli chcecie to rozliczacie sie w Nl, a jeśli chcecie to w PL dostaniecie tyle samo zwrotu tu i tu!! Więc wybór należy do was!!
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 3:40 pm   

doroti29 napisał/a:
thargood napisał/a:
Pracując w 2009 tylko w Holandii muszę coś składać w Polsce?


Tak jak już pisała "dorota w" musisz się rozliczyć w Pl składając tzw. zerowy pit ,a jeśli chcesz się dowiedzieć więcej wystarczy zadzwonić do jakiegoś biura rachunkowego w Pl i napewno uzyskasz najpotrzebniejsze informacje !! Ja również pracuję w Nl i rozliczam się w PL i nic mnie to nie kosztuje!! Więc przestancie niektórzy gadać głupoty o podwójnym opodatkowaniu!! Ktoś was wprowadził w błąd a wy go dalej przekazujecie :( Jeśli chcecie to rozliczacie sie w Nl, a jeśli chcecie to w PL dostaniecie tyle samo zwrotu tu i tu!! Więc wybór należy do was!!

Uczył Marcin Marcina....Piszesz, i nie bardzo wiesz co piszesz.Pit zerowy składa się,kiedy nie ma się ŻADNYCH dochodów-wtedy w każdej rubryce wpisujesz zero.Rozliczając się z dochodów z Holandii wykazujesz zarobek holenderski przeliczony na złotówki i taki przychód wpisujesz w PIT 36.Zaliczki na podatek wpisujesz zero.Do PIT 36 wypełniasz PIT/ZG i PIT/O i to wszystko razem składasz w US.W PIT/O wyliczony podatek (który trzeba by było zapłacić ,gdyby nie ulga abolicyjna) wpisujesz w pozycję 4 ,w dziale C tego PIT,jako właśnie ulgę abolicyjną.I nie płaci się żadnego podatku-bo podatku po uldze należy się 0-ale wykazać dochody przed US w Polsce trzeba.To,co tu napisałam dotyczy dochodów tylko z Holandii-jeśli są też dochody z Polski,to inaczej się rozlicza -wyższa szkoła jazdy-ja się nie bardzo orientuję jak.
Co do zwrotu podatku "tu i tu" -moja droga ,od kiedy jest tak,że US w Polsce zwraca podatek ,który ktoś zapłacił za granicą,że piszesz takie banialuki?Nie pracujesz w Polsce,nie płacisz tu podatku ,więc z czego chcesz zwrot?
 
 
doroti29 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 2
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 3:59 pm   

Po pierwsze napisałam" tzw.'" nie napisałam ,jak go wypełniać itp.Napisałam tak bo tak potocznie mówią:). Po drugie piszę że w Pl również otrzymasz zwrot podatku bo takowy otrzymałam rozliczając się w PL a nie w Nl więc nie piszę wiadomości wyssanych z palca!! Robiło to za mnie biuro rachunkowe w Pl. A jeśli chodzi o to że również masz dochody w Pl to masz rację to inaczej się rozlicza, bo dwa lata temu również rozliczałam się z dochodów i z Pl i z Nl.
I tak jak pisałam najlepiej porozmawiać z osobą która zajmuje!
Ostatnio zmieniony przez doroti29 Pią Sty 29, 2010 4:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 4:26 pm   

doroti29 napisał/a:
Po drugie piszę że w Pl również otrzymasz zwrot podatku bo takowy otrzymałam rozliczając się w PL a nie w Nl więc nie piszę wiadomości wyssanych z palca!

Jeżeli otrzymałaś jakikolwiek zwrot podatku od dochodów w Polsce,to musiałaś tu pracować i płacić te podatki;jeśli pracowałaś tylko w Holandii,to nie ma takiej opcji,żeby US w Polsce cokolwiek Ci oddał,bo niby z czego,jak nic do tej kasy nie wpłaciłaś?
PIT zerowy,to pit ,na którym wykazujesz zero dochodów,bo ich po prostu nie było w danym roku podatkowym.I nie ma inaczej-a jeśli ktoś ma dochody ,to rozlicza "normalny" PIT-nie wprowadzaj ludzi w błąd swoim tzw.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group