NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PRACA W HOLANDII PRZESTANIE SIĘ OPŁACAĆ?
Autor Wiadomość
BRACIK
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 31
Wysłany: Śro Gru 12, 2007 4:19 pm   PRACA W HOLANDII PRZESTANIE SIĘ OPŁACAĆ?

Euro w kantorach skupują już po 3,52 zł miejscami nawet dochodzi po 3,48.A jeszcze trzeba liczyc transport do i z Holandii i tam sie wyżywić.Jak euro spadnie do 3,20 to wyjazdy do Holandii będą na granicy opłacalności...A w Polsce zarobki rosną tak chodźby wcale:/
 
 
Lukasz_1975
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 13
Wysłany: Śro Gru 12, 2007 7:22 pm   DUZY PROBLEM

Ekonomisci z Deutsche Banku prognozuja ze euro za 5 lat moze kosztowac okolo 3 zlotych. Prognozy PKO BP na najblizszy rok tj.2008 mowia o okolo od 3 54 do 3. 57 ale to sa tylko szacunki.
Wystarczylo ze po wyborach zapowiedz nowego rzadu o przyspieszeniu prywatyzacji, czy reformie sektora finanswo publicznych oraz jeszcze kilku innych rzeczy doprowadzilo do znaczeego spadku wartosci euro i dolara ( to inna rzecz majaca skutki zwiazane z problemami na rynku nieruchomosci)
Trzeba zdac sobie sprawe ze dobra sytacji polskiej gospodarki, naplyw biz do polski plus wieszy naplyw funduszy strukturalnych z UE utrzyma bedzie powodowalo umacnanie sie polskiej waluty zarowno do euro jak i dolara
 
 
winky25 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Paź 2007
Posty: 44
Skąd: Debno
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 1:07 am   postu

Zobaczymy jak to bedzie jak do naszego piekneo kraju wprowadza juz walute unii euro,Byc moze wtedy bedze nam sie jeszcze bardziej oplacalo wyjezdrzac za granice...
A moze w koncu dadza nam dogodne warunki na zycie,mieszkanie oraz prace w Polsce.
 
 
 
nounejm
Poczatkujacy


Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 17
Skąd: Den Haag ;-)
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 9:14 pm   Re: postu

winky25 napisał/a:

A moze w koncu dadza nam dogodne warunki na zycie,mieszkanie oraz prace w Polsce.

ROTFL
no nie wierzę
w jakim świecie żyjesz?
 
 
winky25 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Paź 2007
Posty: 44
Skąd: Debno
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 9:28 pm   postu

No ja też w to nie wierzę bo Cieżko by było uwierzyć w coś co jest NIEMOŻLIWE..ale może zdarzy sie CUD;):)-
------------------------------------------------------------------------Wiem że nadzieja to matka głupich ale każda matka Kocha swoje dzieci:)
 
 
 
ohmin 
Gaduła


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 128
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 3:25 pm   ?

Ale optymista, już od kilku lat mówi w przykładzie np. o Portugalii, nie tylko Polski rząd uważa ze to się zmieni, to wymaga czasu, CIerpliwośc jest cnotą 8)
 
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 5:46 pm   Warunki

Jedym z warunkow przystapienia polski do strefy euro (2009-2012) jest niska inflacja w kraju (granice 1%) jak i rownież STABILIZACJA KURSU ZLOTEGO DO EURO , juz widac tendencje stalego kursu w granicach 3.5-3.7 nie ma juz takiego naglego umocniania sie zlotowki (5zl-3.5zl) więc nie masz sie co obawiac ze w najblizszym czasie kurs 3 zl a nawet mniej nam grozi. Prognozy szacuja ze kurs 3.5 +/- 10gr powinien sie utrzymywac.
Ostatnio zmieniony przez doronio Nie Gru 30, 2007 5:53 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 5:50 pm   Re: ?

ohmin napisał/a:
Ale optymista, już od kilku lat mówi w przykładzie np. o Portugalii, nie tylko Polski rząd uważa ze to się zmieni, to wymaga czasu, CIerpliwośc jest cnotą 8)

prawda ja bym tutuaj nie tylko za przyklad dawal Portugalie ale np. Irlandie i migracje ich ludnosci.. w polsce jest ten sam trend, niskie zarobki, migracje zarobkowe. W Irlandie 25 latr temu tez tak bylo, a teraz Irlandia dla wielu (nie tylko polakow) jest krajem obiecanym. Reasumujac w Polsce predzej czy pozniej bedzie lepiej jednak jestesmy krajem Politycznie wolnym od 89 roku 18 lat w histori to jest kropla w morzu.. kraje europy zachodniej swoja demokracje i pozycje budowaly znacznie dluzej.
 
 
 
ohmin 
Gaduła


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 128
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 8:26 pm   Re

Chodziło mi głównie o nastawienie polaków, już w w wielu postach widziałem wypowiedzi że Polak to rzecz święta, nietykalna, ale moje zdanie jest takie że każdy walczy sam o o siebie, że nikt zdania o mojej osobie nie wyrobi, ja sam tego nie chce, pracuje teraz w towarzystwie samych holendrów, jest fantastycznie. Ludzie myślą że jak jednemu jest dobrze że to plaga. błąd, w Polsce również nie każdy na 15 zł na godzinę(warte przemyślenia)Ja sznuje polaków (porządnych) holendrów (porządnych) itd, wszędzie jest jakiś śmieć, Sorki za bałagan, ale szlak mnie trafia jak czytam jak ludzie mają tylko i wyłącznie na myśli pieniądze nie myśląc o tym co jest obok....Miłego komentowania
 
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Pon Gru 31, 2007 1:30 pm   Re: Re

ohmin napisał/a:
Chodziło ....Miłego komentowania
sorki ale czytam ten post juz chyab trzeci raz i sie zastanawiam co on ma wspolnego z tematem?? PPozdrOO
 
 
 
mat 
Poczatkujacy
Mat

Wiek: 46
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 15
Wysłany: Czw Sty 24, 2008 2:28 pm   

malymi krokami juz przestaje sie oplacac.Zarobki przez agencje nie siegaja netto nawet 1200 eur ba czasem i 1000 netto jest nadzieja .Jesli nadal polityka placowa posredniakow bedzie taka jaka jest ,rychły jest masowy powrot ludzi z Nl do Polski .Innym rozwiazaniem ,jest stale osiedlenie sie za granioca i tam poruszac sie w strefie euro.
Przyznam szczerze ,ze jest mi wygodniej za garnica utrzymywacv sie za euro ,zwyczajnie nie trzeba przeliczac na złotówki.BUm na Holandie juz minal.W zasadzie skonczyl sie on wraz z Akcesja Polski do UE i brakiem obowiazkowgo "czerwonego paszportu " :027:
_________________
Mat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group