NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Sie 20, 2012 10:48 pm
Prawo jazdy w holandii.
Autor Wiadomość
holtrans 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 5
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 12:48 am   Prawo jazdy w holandii.

Witam. Wraz z dziewczyna chcieli bysmy zrobic prawo jazdy w holandii. Moje pytanie to czy w holandii można zdawac teorie w innym jezyku niz holenderski? I czy ktos wie moze czy bylo by to mozliwe w jezylu polskim(np. w niemczech jest to mozliwe, a w polsce w wielu jezykach europy). Prosze o pomoc i z gory dziekuje za odpowiedzi. Robert i Karolina
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 12:53 am   

Egzamin zdaje sie w jezyku holenderskim i nalezy byc min. 6 miesiecy zameldowanym.
http://www.rijbewijs.nl/nl/hebben/hebben.asp
 
 
papir
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 48
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 10:48 am   

uch strasznym jest w tym kraju w którym wiekszosc ludzi mowi i pisze w jezyku innym niż holenderski ( np angielski), to że nie respektuja zupelnie innych jezyków
- nawet wiekszość stron internetowych które sa po holendersku, posiadaja wersje angielską ale okrojoną do podstawowych informacji tak ze szczegóły trzeba sobie tłumaczyć (np : babilonem )
-w środkach komunikacji miejskiej,na kolei -wszystko jest po holendersku.(no może oprócz automatów biletowych)
-w banku trzeba sie doprosić żeby raczyli dać coś w wersji angielskiej .

:029: chyba jednak trzeba sie w końcu nauczyć holenderskiego !!! chociazby po to żeby zdać prawo jazdy :081:
czy nie lepiej zdać prawko w polsce ??? ( taniej i szybciej ) ???
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 12:48 pm   

Zgadza sie... dlatego moze latwiej bedzie prawko zdac w Polsce i tu jest dalej mozliwosc wymiany.Tak jak pisze na tej stronce co powyzej dalam by wymienic prawko na holenderskie(warunek EU) nalezy miec meldunek w Holandii oraz wazny dokument pobytu i wazne prawko polskie.
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 1:54 pm   

Teorie można zdawać również w języku angielskim. Wystarczy wcześniej zarezerwować datę i miejsce by CBR mógł uzyskać grupę kandydatów, która chcę zdawać w języku angielskim.

info: http://rijbewijs.cbr.nl/index.asp?pageid=181

Jak chcesz coś poczytać o prawku w Holandii, to korzystaj tylko ze strony CBR. Tutaj znajdziesz tylko i wyłącznie prawidłowe informacje. ;)

www.cbr.nl
 
 
 
holtrans 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 5
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 12:03 am   

Dzieki wszystkim za odpowiedzi w temacie.
_________________
Holtrans - Przewóz osób - POLSKA <=> HOLANDIA <=> POLSKA
 
 
ewik
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 17
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 6:47 pm   Re: Prawo jazdy w holandii.

holtrans napisał/a:
Witam. Wraz z dziewczyna chcieli bysmy zrobic prawo jazdy w holandii. Moje pytanie to czy w holandii można zdawac teorie w innym jezyku niz holenderski? I czy ktos wie moze czy bylo by to mozliwe w jezylu polskim(np. w niemczech jest to mozliwe, a w polsce w wielu jezykach europy). Prosze o pomoc i z gory dziekuje za odpowiedzi. Robert i Karolina


A ja robilam tutaj prawko w tamtym roku i zadnego zameldowania nie traba miec czy tympodobne. Po angielsku zdawalam teorie, a nawet mozna po Polsku zdawac tylko trzeba wtedy placic za tlumaczenia. Egzamin teoretyczny jest dosyc ciezki ale praktyczny jest dosc latwo zdac. Jesli chcesz zdawac egzamin w polsce a tu jestes zarejestowany to wtedy jest problem zeby polskie prawko wymienic na NL. Radze zadzwonic do jakies szkoly L to Ci wszystko powiedza. A jak jeszcze czegos potrzebujesz to daj znac.

P.S.A ja radze zdawac w NL bo w PL jest koszmar zwlaszcza jak tu mieszkasz.

Powodzenia :039:

[ Dodano: Wto Lut 12, 2008 6:49 pm ]
papir napisał/a:
uch strasznym jest w tym kraju w którym wiekszosc ludzi mowi i pisze w jezyku innym niż holenderski ( np angielski), to że nie respektuja zupelnie innych jezyków
- nawet wiekszość stron internetowych które sa po holendersku, posiadaja wersje angielską ale okrojoną do podstawowych informacji tak ze szczegóły trzeba sobie tłumaczyć (np : babilonem )
-w środkach komunikacji miejskiej,na kolei -wszystko jest po holendersku.(no może oprócz automatów biletowych)
-w banku trzeba sie doprosić żeby raczyli dać coś w wersji angielskiej .

:029: chyba jednak trzeba sie w końcu nauczyć holenderskiego !!! chociazby po to żeby zdać prawo jazdy :081:
czy nie lepiej zdać prawko w polsce ??? ( taniej i szybciej ) ???


Nie sadze ze szybciej, bo w Polsce po 5 razy trzeba zdawac.
_________________
Ewa
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 6:57 pm   Re: Prawo jazdy w holandii.

ewik napisał/a:


Nie sadze ze szybciej, bo w Polsce po 5 razy trzeba zdawac.


Tutaj czasami też, wszystko zależy od tego na kogo trafisz. Może Cię przepuścić na koszmarnych błędach, a może Cię oblać na byle czym... na to nie ma reguły, ważne by im się oprocentowania zgadzały. :083:
 
 
 
Sanne 
Gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 144
Skąd: groningen
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 8:49 pm   Re: Prawo jazdy w holandii.

ewik napisał/a:
A ja robilam tutaj prawko w tamtym roku i zadnego zameldowania nie traba miec czy tympodobne


a moge sie Ciebie zapytac gdzie robilas prawo jazdy bez meldunku?

Bij het gemeentehuis in je woonplaats kun je, tegen overlegging van een pasfoto, legitimatie en het vereiste geld, je rijbewijs aanvragen.
Om bij de gemeente voor het rijbewijs in aanmerking te komen, moet je op het moment van aanvraag in Nederland wonen en in het jaar daarvóór minstens 185 dagen in Nederland hebben gewoond.


pozdrawiam
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 9:59 pm   

Cytat:
robilam tutaj prawko w tamtym roku i zadnego zameldowania nie traba miec czy tympodobne
ja tez mam holenderskie prawo jazdy.... w zwiazku z tym chcialabym zapytac jak to mozliwe? ze nie potrzeba zameldowania : ,wydaje sie to niezbyt logiczne...gdyz gemeente potem wpisuje do tegoz prawa jazdy dokladny aders zamieszkania.. potrzebny jest on (adres)rowniez do zarejestrowania naszego rijbewijs w takiej instytucji jak RDW ...cos mi sie wierzyc nie chce .....no ale jak to mowia wszystko jest mozliwe :033:
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 8:23 am   

Sanne napisał/a:
Bij het gemeentehuis in je woonplaats kun je, tegen overlegging van een pasfoto, legitimatie en het vereiste geld, je rijbewijs aanvragen.
Om bij de gemeente voor het rijbewijs in aanmerking te komen, moet je op het moment van aanvraag in Nederland wonen en in het jaar daarvóór minstens 185 dagen in Nederland hebben gewoond.


powyzszy tekst dotyczy tylko i wylacznie samego wyrobienia prawka, a nie go zdania... dlatego dokladnie pisze ze musisz isc do gminy w ktorej jestes zameldowany, a to dlatego ze moga wszystkie twoje dane sprawdzic jezeli jestes tam zameldowana... wydaje mi sie ze jest to raczej nie mozliwe zeby bez meldunku dostac prawko.. ale wyjatki sa mozliwe, zdaza sie to wowczas jezeli np. pracownikowi gminy po prostu nie chce sie sprawdzic danych w komputerze czy rzeczywiscie jestes w danej gminie zameldowana..

pozdrawiam Agata
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
Sanne 
Gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 144
Skąd: groningen
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 9:32 am   

ja rowniez zdawalam prawo jazdy w holandii i podchodzac do teorii wymagali ode mnie uittreksel z gemeente. Zapisujac sie na prawko szkola tez poprosila mnie o uittreksel.
Ostatnio zmieniony przez Sanne Śro Lut 13, 2008 9:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 9:36 am   

no wlasnie o to mi chodzilo, ze bez zameldowania raczej nici beda z prawka :043:
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
wachel15 
Poczatkujacy
wachel15

Wiek: 32
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 1
Skąd: halsteren
Wysłany: Nie Sie 24, 2008 8:29 pm   

ewik, do ewika suchaj jak masz gadu skontaktuj sie ze mnom bo wlasnie chce zdawac w holandii prawko a widze ze mozesz mi powiedziec to co chce wiedziec. napisz mi na maila swoj numer gadu mail to [email protected]
 
 
 
misiek99 
Poczatkujacy

Wiek: 45
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 8
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 4:41 pm   

ja tez chciała bym sie dowiedziec cos wiecej o zdawaniu prawka tu w holandi....jesli ktos by cos wiedział prosze o wypowiedz o szkole no i ile tu kosztuje wszysstko.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group