NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Sie 20, 2012 10:48 pm
Prawo jazdy w holandii.
Autor Wiadomość
monika15566 
Poczatkujacy
monika

Wiek: 37
Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 11:08 pm   

tak możesz zdawac tu egzamin w jezyku angielskim wiem to na 100
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 11:17 pm   

monika15566, potwierdzam ,ze mozna ...ale kolezanka napisala


Cytat:
slyszlam ze mozna zrobic prawo jazdy w niemczech w jezyku polskim

( a moze ja czegos niedoczytalam?)
pozdrawiam
:039:
 
 
Amster 
Poczatkujacy
Amster


Wiek: 66
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 9:28 am   Re: Prawo jazdy w holandii.

ewik napisał/a:
holtrans napisał/a:
Witam. Wraz z dziewczyna chcieli bysmy zrobic prawo jazdy w holandii. Moje pytanie to czy w holandii można zdawac teorie w innym jezyku niz holenderski? I czy ktos wie moze czy bylo by to mozliwe w jezylu polskim(np. w niemczech jest to mozliwe, a w polsce w wielu jezykach europy). Prosze o pomoc i z gory dziekuje za odpowiedzi. Robert i Karolina


A ja robilam tutaj prawko w tamtym roku i zadnego zameldowania nie traba miec czy tympodobne. Po angielsku zdawalam teorie, a nawet mozna po Polsku zdawac tylko trzeba wtedy placic za tlumaczenia. Egzamin teoretyczny jest dosyc ciezki ale praktyczny jest dosc latwo zdac. Jesli chcesz zdawac egzamin w polsce a tu jestes zarejestowany to wtedy jest problem zeby polskie prawko wymienic na NL. Radze zadzwonic do jakies szkoly L to Ci wszystko powiedza. A jak jeszcze czegos potrzebujesz to daj znac.

P.S.A ja radze zdawac w NL bo w PL jest koszmar zwlaszcza jak tu mieszkasz.


Nie widzialem holenderskiego rijbewijs bez adresu zamieszkania...wiec chyba jednak musisz to zameldowanie tutaj miec. Ja wymienialem polskie prawko na holenderskie w gminie.

Powodzenia :039:

[ Dodano: Wto Lut 12, 2008 6:49 pm ]
papir napisał/a:
uch strasznym jest w tym kraju w którym wiekszosc ludzi mowi i pisze w jezyku innym niż holenderski ( np angielski), to że nie respektuja zupelnie innych jezyków
- nawet wiekszość stron internetowych które sa po holendersku, posiadaja wersje angielską ale okrojoną do podstawowych informacji tak ze szczegóły trzeba sobie tłumaczyć (np : babilonem )
-w środkach komunikacji miejskiej,na kolei -wszystko jest po holendersku.(no może oprócz automatów biletowych)
-w banku trzeba sie doprosić żeby raczyli dać coś w wersji angielskiej .

:029: chyba jednak trzeba sie w końcu nauczyć holenderskiego !!! chociazby po to żeby zdać prawo jazdy :081:
czy nie lepiej zdać prawko w polsce ??? ( taniej i szybciej ) ???


Nie sadze ze szybciej, bo w Polsce po 5 razy trzeba zdawac.


[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 9:30 am ]
:031:
Ostatnio zmieniony przez Amster Śro Mar 18, 2009 9:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tofik24 
Poczatkujacy
tofik24

Wiek: 42
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 11
Skąd: holandia
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 9:26 am   

Witam ja też w tej chwili robie tu prawko , można zdawać z tłumaczem polskim jeżeli zapłacisz za egzamin 80 e i tłumaczowi ok 50e ale i tak ciężko zdać ponieważ uczyć się trzeba w języku holenderskim , testów w języku polskim tu w holandi nie było i niema . :081:
_________________
tofik24
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 11:15 am   

Witam , chcialem ostrzec osoby ktore chca zglosic "zaginiecie "prawa jazdy w PL.
Otoz pracowalem jako kierowca w NL, musialem wymienic prawoj jazdy z PL->NL..
Wszystko pieknie, ale oczywiscie nie mozna wiecej jezdzic samochodem na PL numerach..tutaj na forum przeczytalem iz jest na to sposobik, aby w PL zglosic zaginiecie prawda ,wyrobic sobie duplikat i posiadac prawko wydane w PL , oraz prawko wydane w NL.

No i tak zrobilem, jak bylem w PL zglosilem zaginiecie prawa jazdy,spoko, papiery zlozone...ale po okolo 2 godzinkach telefon z wydzialu komunikacji...
Prosz pana ale pana prawo jazdy jest w ambasadzie w Hadze...(ups)...
wiec nici z tego wyszlo no i musialem ostra skruche wyrazic, kobieta wydala mi te papiery i powiedziala mi ze mam szczescie ze zostawilem swoj numer telefonu , dlatego mogla sie ze mna skontaktowac.jakby nie bylo telefonu to musialaby papiery dalej poscic i ..konsekwencje moglyby byc przykre..poniewaz podpisuje sie dokumenty iz pod grozba konsekwencji karnych pisze prawde, a napisalem ze prawko zgubilem i nie zostalo mi nigdzie zatrzymane ani zlozone......
No tak dla przestrogi....

pozdrawiam
_________________
www.stalgorzow.pl
Ostatnio zmieniony przez darkis Pią Mar 20, 2009 11:18 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 11:19 am   

Bo trzeba bylo chwile pomyslec przed zgloszeniem zgubienia... I zrobic ta madrze. JEsli juz tak oszukujesz, to najpierw "gubisz" i masz dwa, pozniej nowe polskie wymieniasz na holenderskie
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
neopost 
Poczatkujacy
martin

Wiek: 45
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1
Skąd: Den Bosch
Wysłany: Śro Lip 08, 2009 9:50 pm   

:079: :075:
 
 
bibunia 
Nieśmiały użytkownik
bibunia

Wiek: 41
Dołączyła: 04 Cze 2009
Posty: 54
Skąd: nl
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 3:27 pm   

witam mam takie pytanko odnosnie prawka w nl w j.angielskim wie ktos gdzie moge zakupic plytke z teoria w tym jezyku ??? z gory dziekuje :039:
_________________
oszukana???moze naiwna,,,napewno to drugie ;)
 
 
 
bizonio 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 8:59 pm   

Witam!
Płyty jak do tej pory w jezyku angielskin nie znalazlem. Natomiast jest ksiazka pt. "Learning Your Driving". Kosztuje 35E i zawiera tylko teorie, bez testów do poćwicznia. Jeżeli chcesz poćwiczyć to możesz to zrobic na stronie www.theorie-leren.nl (w jezyku angielskim oczywiscie). Dostep za 15 godzin kosztuje cos ok. 30E.
Ostatnio zmieniony przez bizonio Czw Lip 23, 2009 9:06 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
BRYDZIA 
Poczatkujacy

Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 13
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 11:14 pm   

JESLI KTOS WIE GDZIE I ZA ILE MOZNA ZDAWAC PRAWKO W HOLANDII PO POLSKU BARDZO PROSZE O JAKIES NAMIARY BARDZO MI ZALEZY!
 
 
destiny34 
Poczatkujacy
destiny34

Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 10:56 pm   

'''witam... ja równiez jestem zainteresowana zdawaniem prawka w j.polskim w holandii...i jakie sa wogóle opłaty z tym zwiazane...z kursem i bez kursu podchodzac tylko do samego egzaminu...pozdrawiam wszystkich
 
 
egon354 
Poczatkujacy
egon354

Wiek: 32
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 1
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 9:47 pm   

Ja tam nie wiem mam egzamin z teorii za rowny tydzien i szczerze mowiac wiem ze nie zdam ale w polsce nie moge no nie jestem juz tam zameldowany . co do jezyka siedzie w holendreskiej szkole ale slowka ktore beda na tych testach sa wogole inna sprawa masakra . bede zdawal do bolu kiedys musze zdac
 
 
magdaholland 
Nieśmiały użytkownik
Mysia Pysia :)


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 31 Mar 2008
Posty: 70
Skąd: Nibylandia :D
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 12:31 pm   

jeden taki post umiescilas juz na forum
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lip 04, 2010 12:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
des 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 48
Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 6:11 pm   

Podobno są już 2 polskie szkoły, jedna w Den Haag (ponoć drogo), druga w Rotterdamie. Jak dowiem się więcej to dam znać. Swoją drogą dziwne że nic nie można znaleźć w necie na ten temat.
 
 
KIMI 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 8:43 pm   

Moja zona robila 2 lata temu prawojazdy w Holandii,po holendersku.Uczyla sie teorii z ksiazek wydawnictwa VekaBest.Wedlug niej,teoria nie byla trudna,a wszystko bylo jasno opisane w ksiazkach.Wystarczylo tylko przylozyc sie troche do nauki.Zdala za pierwszym podejsciem.Na 36 osob 18 oblalo.
Egzamin z jazdy trwal 35 minut.Musiala dojechac z miejscowosci A do miejscowosci B kierujac sie nazwami miejscowosci na tablicach drogowych.Potem parkowanie tylem(w miejscu dogodnym dla niej,bo mogla sama zadecydowac gdzie zaparkowac) i proba zatrzymania sie za zaparkowanym juz innym samochodem(chodzilo o odpowiedni odstep).Zadnego placu manewrowego.Tez zdala.
Z tego co slyszymy od naszych znajomych i czytamy w internecie,to w Polsce jest troche trudniej z uzyskaniem prawa jazdy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group