NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Sie 20, 2012 10:48 pm
Prawo jazdy w holandii.
Autor Wiadomość
ZielGor
Poczatkujacy


Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 11
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 5:23 pm   ...

Ja 14 po raz 4 podchodzę do egzaminu w PL, i zastanawiam się, po co ja tyle kasy w to wkładam, skoro i tak mnie uwalą.W Zielonej Górze egzaminatorzy to stare pryki, a samochody są o tyle sprawne, o ile ktoś powie, że jak silnik odpala, to znaczy się wszystko działa.... Ale szczerze to mam to w tyle, jak mnie uwalą, trudno. Będę miał prawo jazdy tak czy inaczej. Tylko że nie wydam w Polandii już ani grosza więcej na ten cel. Niby egzaminatorzy tak dbają o nasze bezpieczeństwo, a wystarczy pojeździć po polandii, by się na własne oczy przekonać, jak wielu ludzi jeździ, chociaż nie powinno nigdy wsiadać za kierownicę.

Więc jak to jest z tym uczeniem się w Holandii? Wiele słyszałem, np. że mogę jeździć własnym autem na egzaminie, że w ogóle mogę jeździć jeszcze zanim zdam egzaminy (nie czymś w rodzaju eLki tylko własnym autem)... Ktoś robi prawko, ktoś z Was niedawno zdał prawo jazdy gdzieś w Holandii? Ten link który ktoś podał prowadzi do holenderskiej strony, a ja mam opanowane języki obce, nawet 3, tylko żaden z nich to holenderski, są jakieś strony po angielsku?
_________________
Nie wszyscy są tacy sami, nie oceniaj mnie, po postach innych ludzi :011:
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 7:29 am   

No niestety nie mozesz ezdzic swoim autem dopoki nie bedziesz mial w reku prawa jazdy a egzamin zdajesz autem ktorym sie uczyles.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 9:31 am   Re: ...

ZielGor napisał/a:
Niby egzaminatorzy tak dbają o nasze bezpieczeństwo, a wystarczy pojeździć po polandii, by się na własne oczy przekonać, jak wielu ludzi jeździ, chociaż nie powinno nigdy wsiadać za kierownicę.

moze wlasnie dlatego jeszcze nie zdales?
 
 
Gik 
Nieśmiały użytkownik
Mgr Ambiwalencja


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Weert
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 11:49 am   

Jestem właśnie w trakcie kursu na prawa jazdy tutaj. Teorii uczę się sama w domu z książek i lekcji online. Jazdy - chyba nie trzeba dużo tłumaczyć. Egzamin z teorii składa się z 65 pytań podzielonych na 3 kategorie: 25 pytań o niebezpieczeństwo na drodze (gevaarherkenning), 30 pytań o znajomość zasad i przepisów drogowych (wet- en regelkennis) oraz 10 pytań z tzw. verkeersinzicht, czyli zdolność oceny sytuacji i odpowiednia względem niej reakcja. Egzamin jest dalej podzielony na 2 części: gevaarkerkenning (25 pytań) oraz wet-en regelkennis razem z verkeersinzicht (40 pytań). Żeby zdać trzeba odpowiedzieć poprawnie na 13 pytań z pierwszej i 35 z drugiej części.
Egzamin praktyczny (podpytane u świeżo upieczonych holenderskich kierowców) trwa ok. 20-30 minut (!). Polega na dojechaniu z punktu A do punktu B + wykonaniu jednego manewru. Prawo jazdy były gotowe do odebrania po 2 dniach od egzaminu. :119:
_________________
Everything could have been anything else and it would have just as much meaning. [Mr. Nobody]
Ostatnio zmieniony przez Gik Śro Sie 01, 2012 11:51 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 11:57 am   

ZielGor,

Cytat:

że w ogóle mogę jeździć jeszcze zanim zdam egzaminy



ale masz ulanska fantazje

ile ty masz lat i kto ci takich bajek tam w Polsce naopowiadal ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Katje 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 137
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 6:08 pm   

A ja w Zielonej Gorze zdalam 4 lata temu za pierwszym razem, wlasnie u takiego 'starego pryka' ;) Wystarczylo sluchac polecen, olewac komentarze typu 'swoim autem tez bedziesz robic kilometry zeby zaparkowac/zawrocic' i robic swoje ;)
 
 
ZielGor
Poczatkujacy


Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 11
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 10:58 pm   

GIK >>> Dzięki, że rzeczowo odpowiadasz.
W polandii (krainie złodziei i wszelkiej maści skrzywień) należy jechać dokładnie według przepisów, jednak nie da się ominąć wariatów na drogach publicznych, środowisko nie jest tak klinicznie przejrzyste, jak zasady zdawania egazminów... Może to dla tego nie zdałem po raz kolejny ;P
Poza tym, w wielu krajach jest tak, że osoba przygotowująca się do zdania prawa jazdy może jeździć z osobą która yo prawo jazdy już posiada. W Holandii tak nie jest? To szkoda, bo moim zdaniem, lepiej mieć jakieś większe doświadczenie w prowadzeniu samochodu, niż to które zdobywa się w 30 h jazdy. Ktoś się nie zgadza? (kto się nie zgadza, ten z ciemnej strony Polski, którą ja nazywam polandią)


post czesciowo edytowany, trzymaj sie tematu a jak chcesz sobie pogadac o dupie maryni to do dzialu pogaduch
_________________
Nie wszyscy są tacy sami, nie oceniaj mnie, po postach innych ludzi :011:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Sie 02, 2012 12:28 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 11:22 pm   

Cytat:
Poza tym, w wielu krajach jest tak, że osoba przygotowująca się do zdania prawa jazdy może jeździć z osobą która yo prawo jazdy już posiada. W Holandii tak nie jest? To szkoda, bo moim zdaniem, lepiej mieć jakieś większe doświadczenie w prowadzeniu samochodu, niż to które zdobywa się w 30 h jazdy. Ktoś się nie zgadza? (kto się nie zgadza, ten z ciemnej strony Polski, którą ja nazywam polandią)
_________________

Chyba jestem z ciemnej strony polski,a ty z ciemnej strony fantazji. w ktorych wielu krajach europejskich tak jest??slyszalam kiedys o planach,ze mlody swiezy kierowca,ktory zdal prawo jazdy bodajze przed 18rokiem zycia bedzie mogl kierowac pojazd jadac z osoba ktora posiada prawo jazdy od kilku lat,ale to tylko plany i na pewno nie dotyczyly osob bez prawa jazdy!
Wiesz, "polandzka"cecha,zganiac na innych swoje bledy, jakie chcesz zeby byly zasady?lapowkarskie?albo jedziesz jak trzeba i jak przepisy mowia czego egzaminator wymaga,albo probuj do skutku i zwalaj na innych.
 
 
Katje 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 137
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 9:30 am   

W NL aktualnie mozna zdawac na kat. B majac lat 17 i wtedy do osiagniecia 18stu mozesz jezdzic tylko z osoba, ktora posiada prawo jazdy (minimum 5 lat, ma minimum 27 lat i musi spelniac jeszcze kilka innych warukow) i 'begeleiderspas' (koszt 35 euro).
Wydaje mi sie, ze poziom egzaminu w NL i PL jest podobny i jesli ktos panuje nad samochodem, zna swoje umiejetnosci i potrafi sie odpowiednio zachowywac na drodze, to mu to raczej bez roznicy czy zdaje w PL czy NL :)
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 10:15 am   

[quote="Katje"]W NL aktualnie mozna zdawac na kat. B majac lat 17 i wtedy do osiagniecia 18stu mozesz jezdzic tylko z osoba, ktora posiada prawo jazdy (minimum 5 lat, ma minimum 27 lat i musi spelniac jeszcze kilka innych warukow) i 'begeleiderspas' (koszt 35 euro).
Wydaje mi sie, ze poziom egzaminu w NL i PL jest podobny i jesli ktos panuje nad samochodem, zna swoje umiejetnosci i potrafi sie odpowiednio zachowywac na drodze, to mu to raczej bez roznicy czy zdaje w PL czy NL :) [/qu

w Holandii mozna zaczac prawo jazdy w wieku 16.5 roku :039:
 
 
ZielGor
Poczatkujacy


Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 11
Wysłany: Pią Sie 03, 2012 2:50 am   

post edytowany w calosci

przeciez nic nie wnosisz do tematu umieszczajac tego typu posty na forum
zapoznaj sie z Regulaminem forum
_________________
Nie wszyscy są tacy sami, nie oceniaj mnie, po postach innych ludzi :011:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Sie 03, 2012 10:18 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Gorbo2004 
Poczatkujacy
Gorbo

Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 16
Skąd: Netherland
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 5:46 pm   

Witam. Czy orientujecie się jaki jest całkowity koszt kursu razem z egzaminem? ile trzeba wyjeździć godzin, chodzić na teorię żeby podejść do egzaminu ? Czy jeśli czuję się na siłach moge odrazu iść na egzamin? ( ew po wyjeżdżonych kilku godzinach) ?
 
 
Gik 
Nieśmiały użytkownik
Mgr Ambiwalencja


Wiek: 37
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Weert
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 7:13 pm   

Gorbo2004, ceny i ilość lekcji zależy oczywiście od szkoły, a w tym drugim przypadku też od Ciebie i Twojego doświadczenia, czy wrodzonych zdolności ( :wink: ). Zazwyczaj wygląda to tak, że najpierw umawiasz się na tzw. proefrijles (taką jazdę próbną), która trwa ok. godziny i po której zostaje Ci przedstawiony schemat nauki jazdy. Wiele szkół początkującym proponuje od 40-45 godzin jazd, a tym trochę bardziej zaawansowanym 35-40.
W związku z tym, że prawo jazdy w Holandii to poważnie droga impreza, oprócz (znanej nam z kraju) możliwości wykupienia od razu całego pakietu, istnieje też opcja płacenia za każdą lekcję z osobna, na bieżąco. Jednak jest to stosunkowo droższe od pakietu - pojedyncza lekcja kosztuje wtedy, w zależności od regionu, od kilku do kilkunastu euro więcej. Za 60 min jazdy zapłacisz 35-55 euro. Pakiet, na który sama się zdecydowałam kosztował mnie 1800 euro, w tym: 37 godzin lekcji praktycznych, 20 godzin internetowego kursu teorii razem z egzaminem próbnym, egzamin praktyczny + 1 poprawka gratis. Za egzamin z teorii muszę zapłacić sama, ale koszta to tylko 35 euro, więc nie ma co narzekać. Póki co, zamknęłam się w tej kwocie, ale jestem jeszcze w trakcie kursu, więc nie koniecznie jest to ostateczna cena. Aczkolwiek, jak na razie, moja szkoła wyszła 'najtaniej' spośród wszystkich znajomych. :033:
Jeśli chodzi o teorię, standardem jest nauka w domu, choć w niektórych szkołach są też lekcje wykładane przez instruktora. Żeby przystąpić do egzaminu praktycznego, musisz mieć zdaną teorię.
_________________
Everything could have been anything else and it would have just as much meaning. [Mr. Nobody]
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 7:21 pm   

Ceny pomiedzy 1500 a 2200 .
Mowie oczywiscie o lekcjach teroi i egzaminie w NL jezyku nie mam pojecia jakie koszta sa w lekcjach i egzamini w innym jezyku .


http://www.leren.nl/dossi...les/kosten.html
http://www.rijschool-alpina.nl/spoedopleidingen/
http://www.derijscholenconcurrent.nl/tarieven.html
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 7:24 pm   

RIJLES - PAKKETTEN
Wij kennen 3 soorten pakketten:
Starterpakket
1184,00 en bestaat uit 26 uur aan lessen
praktijk-examenreservering
huur auto voor het examen gedurende 1½ uur
De betalingen dienen dan als volgt te geschieden:
bij inschrijving € 470,00
na 10 uur, of bij examenaanvraag als die eerder is € 357,00
na 15 uur € 357,00

Vervolgpakket( 10 uur)
Geschikt voor iedereen die liever niet elke keer contant betaalt.
Je betaalt in 1 keer voor 10 uur les. Dit kan naar keuze in lessen van 1 uur of 1½ uur worden gebruikt.
Dit dient dan wel vooruit en ineens betaald te worden. € 380,00


Totaalpakket

Je kunt ook zelf een willekeurig aantal lessen bepalen door een bedrag in veelvouden van € 37,50 dat nodig zou kunnen zijn om de cursus af te ronden plus het examenaanvraaggeld bij elkaar op te tellen (met een minimum van € 1000,00 aan lessen) . Het bedrag dient in 3 gelijke termijnen betaald te worden op de eerste les en vervolgens op eenderde en tweederde van de cursus. Een lesuur komt dan op € 37,50. Wil je dit financieren, dan zit het bedrag tussen € 1000,00-2250,00. Let wel: dit is geen garantie dat je ook met dit aantal lessen direct slaagt, daarvoor zijn er teveel andere factoren van belang.
Wij hebben geen examengarantie-pakketten.


wiecej tu http://www.paulfeij.nl/prijzen.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group