NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
samochód/ rejestracje/ douane
Autor Wiadomość
Tereza 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Sty 2008
Posty: 78
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 7:51 pm   samochód/ rejestracje/ douane

chciałabym zgodnie z prawem zarejestrowac samochod który ze soba przywożę - i rozumiem ze moge starac sie o zwolnienie z cła (?) lub BPM ( gubię się w tych nazwach).
ale niestety deklaracja jest tylko po holendersku
http://www.douane.nl/part...2.html#P27_2557
http://www.douane.nl/download/en/170.html

czy ktos moze pomóc i powiedziec jakie sa wymagane dokumenty ?
 
 
januszjb 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 28
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 9:03 pm   Re: samochód/ rejestracje/ douane

Tereza napisał/a:
chciałabym zgodnie z prawem zarejestrowac samochod który ze soba przywożę - i rozumiem ze moge starac sie o zwolnienie z cła (?) lub BPM ( gubię się w tych nazwach).
ale niestety deklaracja jest tylko po holendersku
http://www.douane.nl/part...2.html#P27_2557
http://www.douane.nl/download/en/170.html

czy ktos moze pomóc i powiedziec jakie sa wymagane dokumenty ?


Nie wiem czy to taki dobry pomysł,jaki masz samochód,czy zdajesz sobie sprawę że zapłacisz duże pieniądze za to,a do tego co kwartał opłaty-prosty przykład im cięższe auto tym więcej płacisz za Passata kombi mój kolega płaci co kwartał ponad 250eur samego podatku.

Wiem że należało by auto przerejestrować,sam musiałbym to zrobić bo już tu mieszkam kilka lat,ale jak na razie nie miałem problemu z policją ani Douane i mam spokój ale nie wiem na jak długo.Jest jeszcze jeden sposób mieć auto na inną osobę zarejestrowaną w polsce.
 
 
Tereza 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Sty 2008
Posty: 78
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 3:44 pm   

jak nie przerejestruje to wtedy musze robic badanie techinczne w Polsce - no i w Polsce ubezpieczać. Jakbym tak miała jakąś stłuczkę - to nie przypadkiem w Polsce bede musiała zgłaszać/ dawac do oględzin/ naprawiać ?

a poza tym słyszę że jakby holenderska policja sprawdziała ze jestem rerejestrowana w magistracie i IND - to chyba mogą być problemy, nie ?

co takze ważne - jak nie uzyskam zwolnienia - to jest to jedyna szansa dla mnie ze firma zapłaci ten podatek/cło ( bo nawet nie wiem od czego chce sie zwolnić ) - w ramach relokacji. A poźniej to już nie mam szans.

ja mam troche lżejszy samochód - masa 1735 - ale nawet nie wiem jak sie płaci ten podatek - od wagi, pojemności silnika ?
 
 
zagubiona 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: hogezand
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 7:54 pm   

dwa tygodnie temu kupilam smochod rejestracja bez problemu na poczcie wazne abys miala wymienione prawojazdy na holenderskie podatek roczny od malego samochodu "twingo"179.00euro plus ubezpieczenie okolo 30.00euro

[ Dodano: Sob Lut 09, 2008 7:54 pm ]
dwa tygodnie temu kupilam smochod rejestracja bez problemu na poczcie wazne abys miala wymienione prawojazdy na holenderskie podatek roczny od malego samochodu "twingo"179.00euro plus ubezpieczenie okolo 30.00euro

[ Dodano: Sob Lut 09, 2008 7:57 pm ]
tzn 30.00euro ubezpieczenie miesiecznie
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 10:12 pm   

Tereza napisał/a:

ja mam troche lżejszy samochód - masa 1735 - ale nawet nie wiem jak sie płaci ten podatek - od wagi, pojemności silnika ?
placimy tu od ciezaru (masy auta) od rodzaju paliwa disel jest drozszy.....a tu link http://www.autobelastinge...ig=personenauto do strony gdzie mozesz sobie wpisac i obliczyc ile wynosi oplata za auto

[ Dodano: Nie Lut 10, 2008 10:24 pm ]
to jest przyklad:
Uitkomst berekening
Motorrijtuigenbelasting per kwartaal: € 381,00
Motorrijtuigenbelasting per jaar: € 1512,00
jesli jezdzisz dislem i autem o masie od 1651-1750 kg to wyszlo do zaplacenia na kwartal 381 euro za auto napedzane benzyna 208 euro na kwartal za auto na gaz 312euro
 
 
Tereza 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Sty 2008
Posty: 78
Wysłany: Śro Lut 20, 2008 7:34 pm   

dokumenty poszly - zobaczymy co odpowiedza (nowy laptop bez polskich znakow :-(

droga "zagubiona" - ale ja nie mam - przynajmniej jeszcze problemow z rejestracja samochodu - tylko z clem/ akcyza przy przywozie z innego kraju unii.

polskie prawo jazdy jest wazne w Holandii - na pewno przez 10 lat od zamieszkania
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Lut 20, 2008 11:14 pm   duane

Polskie prawo jazdy jest ważne 10 lat i nie ma problemu z zarejestrowaniem auta na pp ale na polskie prawko samochodu nie ubezpieczysz...........[/quote]
 
 
jack 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 104
Skąd: amsterdam
Wysłany: Śro Lut 20, 2008 11:30 pm   

poszukaj dokladnie na forum czy nie ubezpieczysz.
_________________
Jacek
_____________________________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
Albert Einstein
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Lut 20, 2008 11:55 pm   douane

Jesli chodzi o ubezpieczenie to nie muszę szukać na forum gdyż kupiłem auto w Holandii,zarejestrowałem bez problemu no i... nie ubezpieczyłem. Odwiedziłem ze 20 firm ubezpieczeniowych i wszędzie odmowa. Przez internet musisz także podać nr prawka
 
 
jack 
Gaduła


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 104
Skąd: amsterdam
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 12:05 am   

http://www.centraalbeheer.nl/
Powodzenia.
_________________
Jacek
_____________________________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
Albert Einstein
 
 
marzena 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 99
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 9:38 am   

http://www.niedziela.nl/forum/viewtopic.php?t=5755 - dodam tylko że 3 tygodnie temu znowu ubezpieczałam auto i NIE WYMAGANO holenderskiego prawka
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 5:44 pm   

Witam

Mieszkam w Holandi juz 6 miesiecy, pracuje jako kierowca i jezdze na moim polskim prawie jazdy.W ubieglym tygodniu mialem kontrole policji i policjant spytal ile czasu mieszkam w Holland.Odpowiedzialem ze 5 miesiecy, poinformowal mnie iz MAM OBOWIAZEK WYMIENIC POLSKIE PRAWO JAZDY NA HOLENDERSKIE.
Dzis bylem w urzedzie gminy gdzie jestem zameldowany i poinformowano mnie iz aby wymienic prawo jazdy na holenderskie musze byc oficjalnie zameldowany powyzej 180 dni.
Zas zameldowalem sie dopiero po 3 miesiacach po podjeciu pracy, wiec nie moge jeszcze otrzymac holenderskiego prawa jazdy.
Mila pani poinformowala mnie iz mam sie zglosic po tych 180 dniach (wiec pod koniec kwietnia ) i otrzymam NL prawko..ALE BEDE MUSIAL ZOSTAWIC POLSKIE PRAWO JAZDY U NICH!!!!!
Tak wiec teraz zaczynaja sie problemy, otoz, NIE BEDE MOGL JEZDZIC SAMOCHODEM NA POLSKICH NUMERACH!!!
W zwiazku z tym mam pytanie , moze ktos sie orietuje:
czy moge zglosic moje polskie auto w "gemeentenhuis"
i placic od niego "wegenbelasting" tak aby mozna bylo jezdzic na polskim ubezpieczeniu(no chyba ze tez musialbym tutaj wykupic) no i przeglady w Polsce.

No i jeszcze jeden pomysl, jak bede mial juz NL prawo jazdy , czy moge isc do Urzedu Komunikacji w Polsce i zglosic zagubienie , wydadza mi drugie prawko polskie i dalej bede mogl jezdzic samochodem na polskich numerach , po prostu podczas kontroli w NL pokaze polskie prawo jazdy i w razie pytan powiem poprostu "Ik begrip jou niet" :026:
No ale gorzej bedzie jak beda mieli jakas baze danych i sprawdza mnie po nazwisku ze jednak mieszkam w NL ..wtedy lipa na maxa..
Prosze o pomoc/....

pozdro
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
kartezjusz 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 1
Skąd: pl-nl
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 7:24 pm   

Witajcie.czy wie ktoś może jakie formalności należy wykonać i opłaty aby kupić auto a Polsce i je wywieźć je do holandii lecz na umowie kupna sprzedaży ma być polak holendrowi sprzedaje.Jakieś blachy próbne czy coś innego.wszedzie gdzie szukałem jest tylko impotr do pl.dziekujez góry


edit by pawel1979: może większe te litery mogłeś napisać :011:
Ostatnio zmieniony przez pawel1979 Czw Lut 21, 2008 8:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kellysha 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 1
Wysłany: Pon Sie 24, 2009 2:48 pm   Re: samochód/ rejestracje/ douane

Witam...
Przejżałam już prawie wszystkie tematy z tego działu, jak do tąd nie znalazłam tego co mnie najbardziej nurtuje. Mianwicie chciałabym się dowiedzieć coś na temat haka do monatażu i przewozu rowerów. Niedawno zakupiłam taki i wiem, że posiadają miejsce na (białą) tablicę rejestracyjną. Pytanie: czy po taką tablicę muszę zgłosić się do DUANE czy do GEMEENTE? Czy może taki hak muszę również zarejestrować? Na jakiej zasadzie się to odbywa? Bardzo bym prosiła o szybką odpowiedź gdyż dysponuję niewielką ilością czasu do wyjazdu. Dziękuję :) ))
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Pon Sie 24, 2009 8:06 pm   

Cytat:
czy po taką tablicę muszę zgłosić się do DUANE czy do GEMEENTE?


po taką tablice udajesz sie np do sklepu z częściami samochodowymi gdzie mają maszynę do wyciskania numerów na tablicach (jeśli twój samochód posiada żółte tablice)
Ostatnio zmieniony przez pawel1979 Pon Sie 24, 2009 8:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group