NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycje - część II
Autor Wiadomość
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 12:57 am   Propozycje - część II

Tym razem tak na spokojnie:


1. Co myślicie o wprowadzeniu tagów na forum? Myślę, że zwiększa to czytelność tematów oraz poprawia skuteczność forumowej wyszukiwarki. Przykładowo, w dziale Praca:

[SuperWork] Problem z wypłatą
[E&A] Praca w AH

Wygląda przejrzyściej, bo osoby które przykładowo pracują (lub pracowały) przez firmę SuperWork mogą od razu wejść do tego tematu i się wypowiedzieć. A pozostałe osoby ominą ten temat, bo i tak nie mają doświadczenia z tą firmą. Dalej..


2. Czasami się tworzy 'tematy zbiorcze', które w zależności od popularności się przykleja (lub nie). Aby się wielokrotnie nie powtarzać to może warto stworzyć zbiorcze tematy w stylu (znowu się posłużę przykładem z działu Praca, ale w przypadku pozostałych działów sprawa wygląda analogicznie):

Opinie o SuperWork
Opinie o E&A

Wszystkie opinie na temat danej firmy można zawrzeć w jednym temacie, użytkownik który zastanawia się nad pracą szybko znajdzie daną firmę (a wraz z nią wszystkie opinie na jej temat), zamiast przeszukiwać forum i czytać kilkanaście różnych tematów. Jeśli temat z opiniami na temat danej firmy już istnieje, to należy się do niego dopisywać. A jak nie, to każdy może utworzyć nowy. Czysto, ładnie i konkretnie.


3. Nawiązując jeszcze do przyklejania tematów. Jak zapewne każdy zauważył, niektóre tematy są wyjątkowo popularne. Na przykładzie Finansów są to: Belastingdienst, 'rozłąkowe', macierzyńskie, socjalne i jeszcze kilka innych. Warto byłoby zrobić z tym porządek i opracować coś na wzór FAQ, które zostanie przyklejone. Być może część osób zamiast zapytać po raz 100-tny o to samo najpierw przeczyta FAQ, a jeśli nie znajdzie w nim odpowiedzi na swoje pytanie, to może je zadać. Ostatecznie można dopisać zarówno pytanie użytkownika, jak i odpowiedź.


Jak będę mieć więcej weny twórczej to napiszę więcej.
 
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 7:08 pm   

moja propozycja:
warto by miec przy kazdym poscie opcja REPORT/ZGLOSC DO MODERATORA ADMINA
jezeli post jest wulgarnmy, nie na temat, spam to mozna go zglosic aby moderatorzy mogli sie tym, zajac
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Paź 10, 2010 11:25 am   

Ostanio przegladalam moj profil i bez rezultatu szukalam mozliwosc ukrycia mojego @ .
ktory notabene jest obowiazkowy przy rejestracji . Ten sam @ ktory jestesmy zmuszeni podac jest rozpowszechniany bez naszej zgody .Przy rejestracji podajemy @ tylko i wylacznie do rejestracji i ewentualnie do korespondencji z zalozycielami tego portalu
Wiec moja propozycja jest natepujaca :
usunac przycisk e-mail pod postami i nie udostepniac go bez naszej zgody .
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Paź 10, 2010 12:43 pm   

Jestem za. Kto chce moze wyslac do mnie pw, a ja przeczytam wiadomosc albo i nie bo nie od wszystkich chce czytac wiadomosci. Nie zycze sobie mailow poprzez forum.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 11:42 pm   

Proponuję połączyć ten dział z działem "Kosz", ponieważ oba działy mają podobną rolę.
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Sob Kwi 30, 2011 11:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 8:49 am   

jso masz racje, chocby nie wiem ile dobrych propozycji zasugerowac tu na forum to i tak nic sie nie zmieni i forum nie bedzie technicznie polepszone bo zapewne nie zalezy wlascicielom na poprawie tylko na popularnosci (czyt ilosci odwiedzajacych).
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 9:55 am   

bardzo ciekawe........ propozycje

ADMIN obudz sie w koncu, zrobcie lepsze zabezpieczenie..no chyba ze podoba wam sie ogladac takie foty na forum...
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 3:22 pm   

Będac niezalogowany przeglądajac forum możemy natrafić na strefy tylko dla zalogowanych ( np. naciskając na czyjegoś nicka), wtedy pojawia nam sie informacja:
"Dostęp do tej części forum wymaga zalogowania się.

Jeżeli nie jesteś jeszcze zarejestrowany, kliknij Tutaj żeby przejść do formularza rejestracyjnego"
fajnie by było gdyby wtedy pojawiłą się strona do logowania i po zalogowaniu przekierował nas system w miejsce do którego chciałeś dotrzeć, gdyż używając ikonki "zaloguj" wątek przeglądany sie gubi i system przekierowuje nas na strone główną.
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group