NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PROBLEM z biurem pracy jestem na kontrakcie!!POMOCY!!
Autor Wiadomość
izeth 
Poczatkujacy

Wiek: 61
Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: amsterdam
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 11:34 am   PROBLEM z biurem pracy jestem na kontrakcie!!POMOCY!!

Witam jestem wraz z rodziną w holandii mam kontrakt z holenderskim biurem pracy ale ostatnio przechodzi kryzys firma i nie zagwarantowała mi pracy siedze w domu od dwóch tygodni i nie wiem kto ma mi za to zapłacić.Ponoć NVW i biuro powinno mnie tam zgłosić i oni musieli by mi zapłacić za te dwa tygodnie.Czy ktoś wie na czym to polega.CZY MÓGŁY BY KTOS POMÓC! GDZIE MAMY SIE ZGŁOSIĆ!!!
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 11:35 am   

jaki to kontarakt? Jak dlugo pracujesz przez tego posrednika? Jaka faza?
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
izeth 
Poczatkujacy

Wiek: 61
Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: amsterdam
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 11:52 am   

mam kontrakt na stałe z uitzendbiurem a pracuje juz prawie 5 lat ale 1kontrakt miałem na rok a od marca na stałe.

[ Dodano: Wto Lis 24, 2009 11:54 am ]
ale cały czas jestem u jednego pracodawcy
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 12:35 pm   

Nie NVW tylko UWV i nie biuro tylko trzeba sie samemu do nich zglosic i zapisac sie jako poszukujacy pracy, tylko w ten sposob mozna uzyskac zasilek dla bezrobotnych. Osoby zameldowane w Holandii i posiadajace DigiD moga to zrobic online na stronie www.werk.nl
 
 
izeth 
Poczatkujacy

Wiek: 61
Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: amsterdam
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 12:55 pm   

a czy nadpłacaja wstecz czy jest szansa czy mi zapłacą za te 2 tygodnie?

[ Dodano: Wto Lis 24, 2009 1:02 pm ]
a jeżeli moja kobieta nie ma kontraktu tylko umowe z tym samym biurze to czy ona też może sie ubiegać o ten zasiłek?
 
 
oklat 
Poczatkujacy

Wiek: 113
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 40
Skąd: holandia
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 2:09 pm   

Musisz tam umuwic sie telefonicznie.Do 48 godzin jakwiesz ze straciles prace,Wszystkie te sprawy trwaja od 4 do 8 tygodni.Zreszta poczytaj na orum tam yly juz omawiane. :039: powodzenia icierpliwosci.
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 2:10 pm   

izeth napisał/a:
[ Dodano: Wto Lis 24, 2009 1:02 pm ]
a jeżeli moja kobieta nie ma kontraktu tylko umowe z tym samym biurze to czy ona też może sie ubiegać o ten zasiłek?


*Chyba* musi mieć przepracowane conajmniej pół roku. Ale lepiej niech ktoś bardziej obeznany to potwierdzi.
 
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 2:25 pm   

O zasilek moga sie ubiegac osoby ktore w ciagu ostatnich 36 tygodni pracowaly co najmniej 26 tygodni.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 2:47 pm   

Jak mozna miec kontrakt staly z uitzenbureau? :119:
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 2:55 pm   

izeth napisał/a:
mam kontrakt na stałe z uitzendbiurem a pracuje juz prawie 5 lat ale 1kontrakt miałem na rok a od marca na stałe.
skoro masz staly kontrakt to biuro ci gwarantuje dana ilosc godzin w tygodniu. Jesli biuro ci nie dalo wypowiedzenia to biuro ci powinno placic. Wiec zapytaj w Biurze jak to jest.Czemu odsylalaja ciebie do UVW jak masz u nich staly kontakt . A skoro cie odsylaja moze byc tak ze nie masz stalego kontraktu.
By mogl ci ktos dac dobra odpowiedz ( tu na forum ) potrzeba wiecej info. Przedewszystkim odpowiedz jaka faze masz w B.pracy ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Lis 24, 2009 2:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 3:16 pm   

Izeth, wnioskuje z Twojej wypowiedzi, iz posiadasz kontrakt z agencja pracy X na czas nieokreslony (faza C).

Przeczytaj prosze ponizszy tekst:

Cytat:
Faza C

Faza C rozpoczyna się:
jeśli kontynuują Państwo pracę bezpośrednio po zakończeniu fazy B;
lub jeśli w ciągu trzynastu tygodni od zakończenia fazy B ponownie zostaną Państwo
oddelegowani do pracy przez tę samą agencję pracy tymczasowej.
Czas trwania fazy C jest nieokreślony.

Chwilowy brak pracy
W fazie C wciąż pracują Państwo na podstawie umowy o oddelegowanie na czas nieokreślony.
Klauzula o tymczasowym charakterze zatrudnienia nie ma już zastosowania.
Jeśli pracodawca-użytkownik zakończy zlecenie, Państwa umowa o oddelegowanie nie
ulega zakończeniu, a agencja pracy tymczasowej ma obowiązek wypłacać Państwu część
wynagrodzenia. Wysokość tego wynagrodzenia można znaleźć w wyjaśnieniu na stronie
14. Agencja pracy tymczasowej musi również znaleźć dla Państwa odpowiednią pracę
zastępczą po zakończeniu ostatniego zlecenia.

Odpowiednia praca zastępcza
Jeśli nie mają Państwo pracy, agencja pracy tymczasowej poszuka dla Państwa odpowiedniej
pracy zastępczej. Tak jak miało to miejsce w fazie B, o odpowiedniej pracy zastępczej
jest mowa, jeśli dane stanowisko nie znajduje się o dwie grupy stanowisk niżej od ostatnio
zajmowanego stanowiska (lub od pierwszego stanowiska, które wykonywali Państwo
w ramach bieżącej umowy, jeśli wchodzi ona w skład wyższej grupy stanowisk). Liczba
godzin pracy w ramach nowego zlecenia (w tygodniu, w miesiącu lub w danym okresie)
musi być równa liczbie godzin pracy ustalonej w Państwa umowie.
Jeśli agencja pracy tymczasowej znajdzie dla Państwa odpowiednią pracę zastępczą, lecz
odmówią Państwo jej podjęcia, tracą Państwo swoje prawa związane z pracą zastępczą,
a także prawo do wypłaty wynagrodzenia.

Wznowienie pracy: ta sama umowa o oddelegowanie
Jeśli w fazie C zostają Państwo ponownie oddelegowani do wykonywania pracy, mają
Państwo prawo do co najmniej tego samego wynagrodzenia, które otrzymywali Państwo
w momencie braku pracy. Wysokość tego wynagrodzenia można znaleźć w części Wynagrodzenie
w przypadku braku pracy na stronie 14.

Zakończenie umowy o oddelegowanie w fazie C
Umowa o oddelegowanie na czas nieokreślony może zostać wypowiedziana przed jej zakończeniem
przez Państwa lub agencję pracy tymczasowej w każdy najbliższy dzień roboczy,
z zachowaniem obowiązującego okresu wypowiedzenia. W tym przypadku agencja
pracy tymczasowej musi jednak otrzymać zgodę od UWV WERKbedrijf lub złożyć wniosek
o jej rozwiązanie w sądzie rejonowym. Dla obu stron okres wypowiedzenia wynosi jeden
miesiąc, chyba że w umowie o oddelegowanie ustalono odmienny okres wypowiedzenia.
Jeśli uzgodniono dłuższy okres wypowiedzenia (maksymalnie sześć miesięcy), jest on
równy dla każdej ze stron. W momencie ukończenia przez Państwa 65 roku życia następuje
automatyczne zakończenie umowy o oddelegowanie na czas nieokreślony (jeśli
w Państwa umowie o oddelegowanie nie dokonano innych ustaleń w tym zakresie).
Przerwy i ich skutki w fazie C
Jeśli po zakończeniu umowy o oddelegowanie w fazie C nie pracowali Państwo na rzecz
danej agencji pracy tymczasowej krócej niż 26 tygodni, ponownie przechodzą Państwo
do początku fazy B. Jeśli nie pracowali Państwo na rzecz danej agencji pracy tymczasowej
przez 26 tygodni lub dłużej, ponownie przechodzą Państwo do początku fazy A.

Wynagrodzenie w fazie B i C
Jako pracownicy tymczasowi zatrudnieni w fazie B i C mają Państwo prawo nie tylko do
wynagrodzenia z tytułu przepracowanych godzin, lecz także do wynagrodzenia z tytułu
godzin, w których Państwo nie pracują, tak długo jak obowiązuje Państwa umowa
o oddelegowanie.
Dotyczy to na przykład sytuacji, w których są Państwo chorzy lub agencja pracy tymczasowej
chwilowo nie ma dla Państwa pracy. Ponadto jako pracownicy tymczasowi zatrudnieni
w fazie B i C mają Państwo prawo do zachowania ciągłości wypłacania wynagrodzenia
podczas urlopu, krótkiego urlopu oraz ogólnie uznanych dni świątecznych.
W artykułach od 35 do 38 CAO można przeczytać, w jakich sytuacjach i jak często mają
Państwo do tego prawo.

Wynagrodzenie w przypadku braku pracy
Przez cały okres, w którym agencja pracy tymczasowej nie zaproponuje Państwu odpowiedniej
pracy zastępczej, a Państwo nie mogą zostać obwinieni za fakt niewykonywania
pracy, mają Państwo prawo do zachowania ciągłości wypłacania (części) wynagrodzenia,
jeśli są Państwo zatrudnieni na podstawie umowy o oddelegowanie z klauzulą o obowiązku
kontynuacji wypłaty wynagrodzenia w fazie A lub umowy o oddelegowanie w fazie B
lub C.
Wynagrodzenie na czas przerwy w pracy tymczasowej obliczane jest przy uwzględnieniu
wynagrodzenia początkowego stanowiska dwie grupy niżej od stanowiska, które
pełnili Państwo w trakcie ostatnio zakończonego zlecenia. Ponadto za 52 przepracowane
tygodnie przyznaje się dodatek z tytułu doświadczenia zawodowego w wysokości 2,75%.
Wysokość wynagrodzenia, które wówczas Państwo otrzymają nie może być niższa od
90% rzeczywistego wynagrodzenia otrzymywanego w trakcie ostatnio zakończonego zlecenia,
a także musi być oczywiście równe ustawowej minimalnej stawce wynagrodzenia.

Wynagrodzenie w przypadku nowego zlecenia w fazie C
Nowe zlecenie w fazie C również oznacza, że ponownie określona zostanie wysokość
Państwa wynagrodzenia (w zależności od charakteru nowej pracy, którą będą Państwo
wykonywać). Również w tym przypadku obowiązuje dolna granica wysokości takiego
wynagrodzenia. Dokładny sposób obliczania powyższego wynagrodzenia można znaleźć
w części Wynagrodzenie w przypadku braku pracy. Jeśli kwota nowego wynagrodzenia jest
niższa od wynagrodzenia otrzymywanego przez Państwa w trakcie ostatniego zlecenia,
przez okres pierwszych trzynastu tygodni pracy mają Państwo prawo do wyrównania do
100% wysokości starego wynagrodzenia.

Zrodlo: Streszczenie CAO dlaPracownikow Tymczasowych 2009-2014


Gdzie szukac pomocy:
- SNCU
- FNV Bondgenoten
Cytat:
Voor Pools sprekende werknemers houdt FNV Bondgenoten elke dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur een spreekuur. Het Poolse kaderlid Bernas Stanislaw is dan bereikbaar op tel. (06) 131 836 79.

- Het Juridish Loket
- Prawnicy

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 5:09 pm   

janosik, on ma drugi kontrak przez biuro wiec chyba raczej nie moze juz miec fazy
izeth napisał/a:
1kontrakt miałem na rok a od marca na stałe.
C
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
izeth 
Poczatkujacy

Wiek: 61
Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: amsterdam
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 5:48 pm   

mam kontrak na czas nieokreslony z biurem i wyłączność na mnie ma tylko jeden zakład pracy na której pracuje od ponad 4 lat ale teraz tam nie ma pracy i nie wiem kto ma mi zapłacić za 2 tygodnie siedzenia w domu
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 5:57 pm   

Twoje biuro pracy.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
izeth 
Poczatkujacy

Wiek: 61
Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: amsterdam
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 6:38 pm   

nie tyle biuro w którym mamkontrakt co firma która brała ludzi z biura w którym pracuje i która ma wyłączność na mnie

[ Dodano: Wto Lis 24, 2009 6:40 pm ]
ona ma problemy z praca

[ Dodano: Wto Lis 24, 2009 6:41 pm ]
czyli mam toczyć wojne z biurem bo jak sie pytałem kto mam mi zapłacić to oni powiedzieli że sami nie wiedzą
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group