NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rasizm. Czy padłeś ofiarą rasizmu?
Autor Wiadomość
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 2:55 pm   

aniasz napisał/a:
Na szczęście nie spotkałam sie z rasizmem w Holandii od sttrony Holendrów.Jednak spotkałam sie wiele razy z rasizmem Polaków do np Turków.Nie wiem czy niektórzy Polacy nie zdają sobie sprawy z tego w jakim stawiają siebie swietle-smiejąc sie na obczyznie z ciemnoskórych np?
Może leczą sobie kompleksy? Nie wiem ale jest to co najmniej smieszne :039:

A jakim sie sama stawiasz swietle skoro nie masz zielonego pojecia co sie dzieje w Turcji:
http://www.independent.co...lf-1655373.html
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 3:31 pm   

rades29 napisał/a:
A jakim sie sama stawiasz
swietle skoro nie masz zielonego pojecia co sie dzieje w Turcji:
http://www.independent.co...lf-1655373.html

a co to ma wspólnego z tematem? Turcy tutaj, a Turcy w Turcji, to całkiem inna sprawa, poza tym czy to daje nam prawo do rasizmu?

nie mniej, jest to przerażające, że takie rzeczy w dalszym ciągu dzieją się na świecie... rodziny wybijają się wzajemnie...
Ostatnio zmieniony przez calendargirl288 Sob Lis 28, 2009 3:32 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
andrzejr84 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 7:34 pm   

suska napisał/a:
andrzejr84, idz najpierw poczytac co to jest rasizm, bo wyraznie widac, ze nie masz bladego pojecia. To o co Ci chodzilo to pewnie dyskryminacja.

Racja, chodziło mi o dyskryminację, mój błąd ale większość wie co było zamysłem tego postu.

[ Dodano: Sob Lis 28, 2009 7:38 pm ]
tomala napisał/a:
Opluwanie samochodu raczej bym nazwałbym wybrykiem chuligańskim niż rasistowskim.

Opluwanie samochodu na polskich tablicach rejestracyjnych ja odebrałem z pewnością jako wybryk chuligańki ale z wyraźnym akcentem dyskryminacji.
_________________
Przypływ mądrości mierzy się upływem żółci
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 7:51 pm   

calendargirl288 napisał/a:
rades29 napisał/a:
A jakim sie sama stawiasz
swietle skoro nie masz zielonego pojecia co sie dzieje w Turcji:
http://www.independent.co...lf-1655373.html

a co to ma wspólnego z tematem? Turcy tutaj, a Turcy w Turcji, to całkiem inna sprawa, poza tym czy to daje nam prawo do rasizmu?

nie mniej, jest to przerażające, że takie rzeczy w dalszym ciągu dzieją się na świecie... rodziny wybijają się wzajemnie...

A to tez mialo miejszcze w Turcji wydarzenie:
http://www.jihadwatch.org...etherlands.html
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 7:52 pm   

Andrzej84 opisał problem z jakim sie spotyka,a na forum wybuchła dyskusja dotycząca definicji. Fakt że trochę zasłużyliśmy na nie najlepsza opinię,jednak cierpia na tym także ci którzy dotąd żyli tutaj w spokoju.Mnie także przerysowano auto przed domem.Do tego auto n blachach NL.Może przypadek,ale nie bardzo chce mi sie wierzyć.Stwierdzenie na początku rozmowy"jestem z Polski" lub "jestem Polakiem" stawia niekiedy rozmówcę w gorszym swietle.Przykład z ABN-prośba o debet,trzy razy odmowa.Natomiast w innym oddziale tego banku załatwione w 5 minut.rtykuł w gazecie - pijany Polak.....,Jeśli policja zatrzyma Biemca,Belga czy innej nacji kierowcę wyczytacie ich narodowość???Rejestracja do specjalisty,czekanie 2,5 miesiąca,chyba tylko dlatego że z PolskiPrzykładów można podawać wiele.Natomiast użycie słowa DYSKRYMINACJA może czynić niekiedy cuda.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Sob Lis 28, 2009 7:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 7:55 pm   

rades29 napisał/a:
A to tez mialo miejszcze w Turcji wydarzenie:


Cytat:
"It refuted claims made in newspaper De Telegraaf that Maja was killed by her 18-year-old nephew, Goran M., a Bosnian Muslim of Nijmegen. It is alleged in the report that Goran committed premeditated murder, an NOS news report said. Sources close to the investigation claimed the schoolgirl, also of Bosnian descent, was killed because she had become too 'westernised' and in regards boyfriends, had turned her back on the Muslim culture, bringing shame to her family circle.


Od kiedy Bosnian znaczy, że była Turczynką?

Poza tym pytam po raz kolejny, czy to nam daje prawo do dyskryminacji i innych rasizmów? Dyskryminacja całej populacji danego kraju na podstawie tego co robia jednostki? To tak samo jak opinia, że Polak kradnie, bo wielu takich Polaków się zdarza.
Ostatnio zmieniony przez calendargirl288 Sob Lis 28, 2009 8:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 8:00 pm   

calendargirl288 napisał/a:
rades29 napisał/a:
A to tez mialo miejszcze w Turcji wydarzenie:


Cytat:
"It refuted claims made in newspaper De Telegraaf that Maja was killed by her 18-year-old nephew, Goran M., a Bosnian Muslim of Nijmegen. It is alleged in the report that Goran committed premeditated murder, an NOS news report said. Sources close to the investigation claimed the schoolgirl, also of Bosnian descent, was killed because she had become too 'westernised' and in regards boyfriends, had turned her back on the Muslim culture, bringing shame to her family circle.


Od kiedy Bosnian znaczy, że była Turczynką?

Za mordy honorowe odpowiedzialni sa przewaznie Muzumanie wiec nie ma roznicy z jakiego kraju pochodzi;)
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 8:01 pm   

Poza tym pytam po raz kolejny, czy to nam daje prawo do dyskryminacji i innych rasizmów? Dyskryminacja całej populacji danego kraju na podstawie tego co robia jednostki? To tak samo jak opinia, że Polak kradnie, bo wielu takich Polaków się zdarza.

Ale w takim razie trzymaj się faktów, że chodzi o Muzułmanów, a nie o Turków.
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 8:08 pm   

calendargirl288 napisał/a:
Poza tym pytam po raz kolejny, czy to nam daje prawo do dyskryminacji i innych rasizmów? Dyskryminacja całej populacji danego kraju na podstawie tego co robia jednostki? To tak samo jak opinia, że Polak kradnie, bo wielu takich Polaków się zdarza.

Ale w takim razie trzymaj się faktów, że chodzi o Muzułmanów, a nie o Turków.
\
nie wiele wiesz na ten temat wiec zbyteczna jest dyskusja:
http://atlasshrugs2000.ty...me-gallery.html
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 8:12 pm   

to nie jest temat o morderstwach o podłożu honorowym, tylko o rasizmie, więc jak po prostu nie rozumiem, po co ty tu z tym wyskoczyłeś i o to mi cały czas chodzi. Jak chcesz o tym pogadać, to zrób to gdzie indziej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group