NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto planuje powrót do PL?
Autor Wiadomość
sylwinkaa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 8
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 9:41 pm   Kto planuje powrót do PL?

Ogólnie NL mam już dosyć (Ja + mój chłopak). Jesteśmy tu już 2.5 roku oboje pracujemy na stałych umowach i mamy godne prace, wynajmujemy od 2 lat własne mieszkanie itd. Zdecydowaliśmy że zostajemy do kolejnego czerwca po czym pakujemy torby i wracamy. Po prostu ten styl życia nam nie odpowiada. Po za pracą i euro ta imigracja nie ma nic do zaoferowania. Nie ma rodziny, spotkan, urodzin, imienin, zostaliśmy dwa razy okradzeni w dwóch innych mieszkaniach (oddalonych o 50km). Tylko praca, jedzenie, sen, praca i tak w kółko. A gdzie czas dla siebie, kino, rozwój intelektualny? Ma ktoś podobne wrażenie?
Ostatnio zmieniony przez sylwinkaa Pią Gru 04, 2009 9:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 9:57 pm   

sylwinkaa, przyjaciol spotkania urodziny itd to robicie sami. mamy super przyjaciol robimy wspolne wypady , wakacje , BBQ itd . Nie sama praca czlowiek zyje . Ja pracuje by zyc a nie zyje by pracowac. a chcesz sie intelektualnie rozwijac to mozliwosci masz pelno . Trzeba tylko uczyc sie jezyka .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 10:01 pm   

Jak dla mnie to wlasnie w PL ludzie maja duzo mniej czasu na przyjemnosci (albo przynajmniej mniej czasu na to organizuja) niz tutaj. Ja tu nie mam nawet za bardzo czasu w tygodniu w domu posiedziec, co dopiero mowic o weekendzie. Widac to zalezy tylko od Was i od tego jak sobie zaplanujecie swoj wolny czas.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
sylwinkaa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 8
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 10:28 pm   

To nie jest to samo, wiatraki uważają sie za lepszych (choć nie są) i wszędzie to widać można sie nauczyć kaleczyć ich okropny (i prymitywny) język, bawić sie jak oni(czyli kiepsko) i udawać że jest sie za szanowanym obywatelem NL ale sie nigdy nie będzie. Znamy oboje b. dobrze Angielski to wystarcza. Pobyt na takiej imigracji to tylko marnowanie życia i czasu. Polska jako kraj ma dużo bardziej dla Polaka do zaoferowana niż muzułmańska Holandia. Jak sie ma z grosz rozumu i to można w Polsce można całkiem dobrze żyć i radzić lub jak my inwestować tu zarobione $$ na rozwój własnej działalnosci w Polsce..
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 10:45 pm   

My prawdopodobnie wrócimy do PL, budujemy tam dom.
Mi się styl życia tutaj podoba o wiele bardziej niz w PL, wszystko spokojnie, na luzie, z uśmiechem(szczerym czy nie ale jednak z ), podoba mi też się niemalże "celebrowanie" dni wolnych, wiele rzeczy mi się też niepodoba ale to normalna sprawa ideału nie ma.

suska napisał/a:
Jak dla mnie to wlasnie w PL ludzie maja duzo mniej czasu na przyjemnosci

Suska też mi sie tak wydaje, że tylko praca dom praca, polscy to domatorzy ogólnie rzecz biorąc, czesto też powodem są zarobki...

sylwinkaa napisał/a:
obyt na takiej imigracji to tylko marnowanie życia i czasu. Polska jako kraj ma dużo bardziej dla Polaka do zaoferowana niż muzułmańska Holandia.

To co tu robisz? :)
nie uważam niestety ażeby Polska tyle miała cudowności do zaoferowania Polakom-skoro musisz siedzieć w "muzłumańskiej Holandii" aby rozwijac swój interes.
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Pią Gru 04, 2009 10:48 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 11:03 pm   

sylwinkaa napisał/a:
można sie nauczyć kaleczyć ich okropny (i prymitywny) język
sylwinkaa napisał/a:
muzułmańska Holandia.
sylwinkaa napisał/a:
Jak sie ma z grosz rozumu


Tego nie skomentuje.

sylwinkaa napisał/a:
bawić sie jak oni(czyli kiepsko)
sylwinkaa napisał/a:
Pobyt na takiej imigracji to tylko marnowanie życia i czasu. Polska jako kraj ma dużo bardziej dla Polaka do zaoferowana niż muzułmańska Holandia. Jak sie ma z grosz rozumu i to można w Polsce można całkiem dobrze żyć i radzić lub jak my inwestować tu zarobione $$ na rozwój własnej działalnosci w Polsce..


Po co tu w ogole przyjechalas? Nie dziwie sie, ze kaleczysz holenderski, skoro nawet polski jest widac dla Ciebie problemem. Wracaj i baw sie dobrze, napisz za rok ile masz czasu ;)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 11:05 pm   

sylwinkaa, masz chyba dzis zly dzien :017:

nijak nie moge tego dopasowac do wczesniejszych Twoich wypowiedzi
z forum
http://forum.niedziela.nl...ighlight=#34515



Cytat:
ALE TO MY TU U NICH NA LASCE JESTESMY A POLSKA JEST 100 LAT ZA HOLLANDJA..TO ONI MAJE Z CZEGO LACHA DOPIERO PODRZEC CHA CHA. Jak ktos ma rozum to wcale na zmywaku czy w szklarni nie robie. Ja pracuje jako monter maszyn specjalistycznych i mam 12 euro tak jak pozostali holendrzy. sylwinkaa to login mojej laski jak by ktos byl ciekawy...

http://forum.niedziela.nl...ighlight=#34515

a z tym prymitywnym jezykiem to juz wogole wyjechalas....az mnie zatkalo :119:

powodzenia w kraju ....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pią Gru 04, 2009 11:26 pm   

A ja się nigdzie nie wybieram bo mi sie tu bardo podoba :) Mam mojego mężczyznę , kotka i królika i nic mi więcej do szczęscia nie potrzeba.A czas mi sie sam fajnie organizuje-spontaniczność i optymizm moi Drodzy :)
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 182
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 1:01 am   mi tez juz obrzudla

Ponad 3 lata ale z zazdroscia patrze na tych co w Polsce potrafia sobie zycie ulozyc-zaczynam postrzegac siebie jako nie udacznika. Wystraczy ze spojrze na brata w Polsce-gdy wyjezdzalem do NL mial tyle co ja, a teraz jest nawet bogatszy bo oprocz takiej samej wartosci dobr materialnych ma zone i coreczke! :088: I moze swobodnie na kazdym kroku sie czuc!!
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Sob Gru 05, 2009 1:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 9:07 am   

Gochna H, popatrz za okno, ja sie nie dziwie, ze niektorzy popadaja w jakas zimowa depresje ;) Mnie juz tez nie daleko do tego :P

przemekm26, glowa do gory i bierz sie za tworzenie rodziny! Jesli tego chcesz to co stoi na przeszkodzie ;) ?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 182
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 11:13 am   hehhe

Co stoi na przeszkodzie?
Wiele stoi na przeszkodzie ,ale publicznie nie bede obnazał sie :081:
Jeszcze mnie "zamkna"

Powiem tylko ogolnie: Holandia

ps. po za tym najpierw trzeba znalesc kogos z kim bede miał wspolny 'jezyk' (uwaga dwuznacznosc!) bo nieznam holenderkiego i Polek w NL tez nie zbyt wiele.
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Sob Gru 05, 2009 11:16 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ona21 
Nieśmiały użytkownik
ona

Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 77
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 11:49 am   

wzbogacacie sie dzieki holandi i jeszcze nazekacie! od tych pieniedzy juz sie wam w glowach poprzewracalo i na dodatek nie umiecie jeszcze szanowac kraju co wam pomaga!!!!

sylwinkaa napisał/a:
Polska jako kraj ma dużo bardziej dla Polaka do zaoferowana niż muzułmańska Holandia.


jezeli Polska ma wiecej do zaoferowania to co tutaj robicie??? wracajcie do Polski i zwolnijcie miejsca pracy dla tych ludzi kturzy beda ten kraj szanowac i ktorym sie on podoba!

a co do muzlumanskiej Holandii RASISCI!!!!!!!!
widac wlasnie jacy katolicy z was!!! z tego co wiem to kosciol nakazuje
-szanuj blizniego swego jak siebie samego
i mowi....
-Bog jest tylko jeden ale w wielu postaciach i ma wiele imion

wracajcie tam skad przyjechalscie i nie wyzyskujcie wiecej kraju ktory jest otwarty dla wszystkich z pomoca bo nawet nie umiecie tego szanowac!!!!!!
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 182
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 12:31 pm   

ona21 pogadamy za 3 lata
Holandia duzo mi dala i pomogla ale to nie znaczy,że juz do konca zycia mam byc jej wierny, wdzieczny i zyc w niej na sile! Przeciez nie przysiegalem niczego Holandii natomiast Polsce przyzeczenie zlozyle:" Ja żolnierz Wojska Polskiego przysiegam ...." i moze Wy kobiety nie zrozumiecie ,ale tej przysiegi dotrzymam kiedy bedzie potrzeba. Tak jak i kazdej innej,ktora zloze w zyciu.Nie bedzie ich wiele moze jeszcze z dwie.
Mnie jesli sie nic nie zmieni to jeszcze 10 lat tu czeka.... ale jesli by nie Holandia to w Polsce "zniszczyliby" mnie!
Ostatnio zmieniony przez przemekm26 Sob Gru 05, 2009 12:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ona21 
Nieśmiały użytkownik
ona

Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 77
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 2:40 pm   

dlaczego za 3 lata? ja jestem prawie 3 lata w holandii,ale to czy jest dobrze czy tez nie to nie nazekam nigdy bo sama tu przyjechalam z wlasnej woli!
kto powiedzial ze ty masz tu mieszkac do konca zycia??????
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 2:51 pm   

przemekm26 napisał/a:
...." i moze Wy kobiety nie zrozumiecie ,ale tej przysiegi dotrzymam kiedy bedzie potrzeba. Tak jak i kazdej innej,ktora zloze w zyciu.Nie bedzie ich wiele moze jeszcze z dwie.



Moj facet tez tak mowil kiedys . A jestesmy juz ze soba 9 lat :043: Uwazaj bo sa kobiety , ktore usidlaja na zawsze :061: :041:
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group