NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto planuje powrót do PL?
Autor Wiadomość
vigo 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 53
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 10:55 pm   

Witam

To może ja też wrzucę kilka zdań od siebie :) Hm...więc :) wiele osób przedstawia Holandię jako kraj idealny do życia, wielu przedstawia holendrów jako bardzo przyjazną nację - ale ja się z tym do końca nie zgodzę. Przebywam w Holandii prawie 8 lat i znam tu naprawdę wielu ludzi (zarówno Polaków, Holendrów (jak mieszańców ludzi innych narodowości). Bardzo wielu Holendrów ( powiedzmy tak ponad 50%) traktuje nas jako tanią siłę roboczą oraz ludzi z innej kategorii społecznej (tej gorszej niestety). Wiele razy mogłem się mogłem o tym przekonać ( nie chcę się zbyt tutaj rozpisywać bo to i tak nic nie da).
Jeżeli się mylę to powiedzcie ilu macie prawdziwych przyjaciół wśród Holendrów? Ile z nich poszło by za wami w ogień? Wybawiło z każdej opresji? Oni potrafią w pracy "klepać" po plecach jak jest super, a jak jest już źle to kto "zwykle" pierwszy idzie na odstawkę?
Piszecie, że są tacy wspaniali i nie zazdrośni :) Przykładowo, poprosiłem szefa o urlop bo był mi potrzebny, w odpowiedzi usłyszałem że "znów urlop? jak ty to robisz? masz fajne auto, fajny domek w PL i ty chcesz urlop? Jak ty sobie dajesz radę aby utrzymać taki standard życia? O urlopie zapomnij :) " Ton wypowiedzi nie był zbyt miły a kwintesencją tej wypowiedzi było "co jest dla ciebie ważniejsze firma czy rodzina?" :)
To tylko jeden z setek przykładów jakie mogę napisać
Wracaj do tematu Holandii jako kraju to zgodzę się że wiele rzeczy jest tu lepszych (drogi, chodnik ścieżki etc) ale Holendrzy jako naród, ukryty pod fałszywym przyjacielskim uśmieszkiem (od razu nie piszę że każdy taki jest) w statystycznym zestawieniu jest niestety że tak powiem wrogo do nas nastawiony i nic tego nie zmieni. Dla nich społecznie jesteś i będziesz nikim. Zapamiętaj to!

Podsumowując, napiszę że jeszcze tylko niecały rok i wracam do PL. Wracam do kraju gdzie mam przyjaciół i gdzie czuję się swobodnie. Wracam do bliskich bo dla mnie to oni są najważniejsi! Co prawda aby do tych wniosków dojść zajęło mi trochę czasu ale niestety chyba musiałem do tego dorosnąć :)

Pozdrawiam
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Mar 19, 2014 11:41 am   

vigo napisał/a:
poprosiłem szefa o urlop bo był mi potrzebny, w odpowiedzi usłyszałem że "znów urlop? jak ty to robisz? masz fajne auto, fajny domek w PL i ty chcesz urlop? Jak ty sobie dajesz radę aby utrzymać taki standard życia? O urlopie zapomnij

Jak dla kogo ale dla mnie , caly ten twoj wywod ,niezbyt zwiazany z tym tematem , sprowadza sie tylko do jednego, pean pochwalny na wlasna czesc

a wystarczylo w temacie napisac tylko to zdanie i juz inaczej moglbys byc odebrany

vigo napisał/a:
Podsumowując, napiszę że jeszcze tylko niecały rok i wracam do PL. Wracam do kraju gdzie mam przyjaciół i gdzie czuję się swobodnie. Wracam do bliskich bo dla mnie to oni są najważniejsi! Co prawda aby do tych wniosków dojść zajęło mi trochę czasu ale niestety chyba musiałem do tego dorosnąć



post czesciowo edytowany trzymajcie sie tematu .
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Mar 19, 2014 11:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Gru 24, 2014 7:20 am   

Tadam! Ogłaszam w końcu powrót do Polski. Po długich 8 latach jestem zmęczony tym krajem. Może niekoniecznie krajem, ale potrzebuję zmiany w swoim życiu. Mimo znajomości języka holenderskiego, studiów w PL i lat doświadczenia jeszcze z Polski, jak i Holandii niestety nie udało mi się rozwinąć w tym kraju skrzydeł. Nie zamierzam na nic i nikogo zwalać winy. Nie mniej jednak nie widzę się tutaj, nie mogę po tylu latach patrzeć na ten wyzysk i tyranie. W zamian nie dostaje się praktycznie nic. Mieszkanie z obcymi osobami, tymczasowa niepewna praca, zero uznania dla naszego wykształcenia i z góry traktowanie ludzi z Polski, jako idiotów.

Fajnie było tu przez pierwsze lata pobytu. Teraz jest źle. Trzeba zacząć budować nasz własny kraj, żebyśmy nie robili za parobków za grosze za granicą, bo to w dłuższej perspektywie nie ma sensu.
 
 
Malkolm_Tent 
Poczatkujacy
Malkolm_Tent

Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 6
Wysłany: Śro Gru 24, 2014 3:43 pm   

Mam nadzieje, ze wracasz bo masz do czego wrocic. I nie bedziesz jednym z tysiecy teskniacych emigrantow, ktorzy po powrocie nie mogli znalezc dla siebie miejsca ani pracy, I po 3 miesiacach wyjechali ponownie.

Ja osobiscie nigdy nie myslalem o powrocie do PL. Przy wyjezdzie (6 lat temu) postanowilem, ze jak mi sie tu nie spodoba to pojade szukac szczescia do innego kraju. No ale wszystko poszlo po mojej mysli I postanowilem osiedlic tu sie na stale.

Pozdrawiam
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Gru 27, 2014 4:34 pm   

Mam do czego wracac do Polski. Nie mniej jednak boje sie, czy sie zaklimatyzuje w kraju po tak dlugim pobycie poza granicami. Zapewne bede szukal sposobu przedostania sie do innego kraju, na chwile obecna biore pod uwage UK, jako, ze mowie po angielsku naprawde biegle, jestem tlumaczem przysieglym, niestety w PL, jesli sie nie posiada znajomosci w gminie/powiecie to wszystkie papiery unijne przechodza przez znajomych tlumaczy, cala reszta musi sie oglaszac w sieci, a konkurencja jest spora.

Jestem jeszcze mlody, jeszcze mam sporo sil na zmiane. Tutaj nie widzialem mozliwosci na stabilizacje (moze kiedys taka byla). Ciezko poznac normalnych rodakow, spotkac jakas laske, zeby rodzine zalozyc.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 1:16 am   

Cytat:
Jestem jeszcze mlody, jeszcze mam sporo sil na zmiane. Tutaj nie widzialem mozliwosci na stabilizacje (moze kiedys taka byla). Ciezko poznac normalnych rodakow, spotkac jakas laske, zeby rodzine zalozyc.


Winter powodzenia życzę ja już jestem blizej niz dalej jesli chodzi o powrot do PL ;)
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 8:27 pm   

Dzięki stary!

Niestety nie widzę się tu. Nauczyłem się tego ich śmiesznego języka, zdobyłem trochę doświadczenia zawodowego, a o pracę niezwykle ciężko. Ich podejście do naszego wykształcenia i doświadczenia zawodowego uzyskanego w Polsce odzwierciedla ich podejście do nas - śmieci. Po tylu latach próby integracji tutaj mam dosyć tego traktowani i tej tułaczki.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 8:42 pm   

Winter napisał/a:
Mam do czego wracac do Polski. Nie mniej jednak boje sie, czy sie zaklimatyzuje w kraju po tak dlugim pobycie poza granicami.


Bedzie trudno , wiem co mowie '' przerobione '' na sobie na bliskich i znajomych - nie mniej zycze powodzenia

(ps)
poczytalam sobie niektore twoje posty , ktore kilka lat temu umiesciles na forum

szacun za trafne spostrzezenia .....i szczerze mowiac niektore z nich jak w przypadku ponizszego nic nie stracily na aktualnosci

Cytat:
Ta lepsza część polskiego społeczeństwa została w Polsce, za granicę wyjechała chołota, która ma w 4 literach, czy Ciebie dobrze ocenia Holender, on musi wyjść na środek ulicy, odlać się, pokrzyczeć i pokazać, że on jest z Polski. Ty stracisz i on, ale oboje kiedyś wrócicie do Polski, gdzie jest syf i ubóstwo.

http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#210183

Beny.rac napisał/a:
ja już jestem blizej niz dalej jesli chodzi o powrot do PL


Beny zycze Ci powodzenia i w innym miejscu... gdzies tam ....zagrzej miejsce .moze nawet na dobre :039:
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 11:08 pm   

Gochna jest, jak jest. Początkowo byłem zauroczony Holandią. Po tylu latach raczej mi wychodzi bokiem :-)
Głównie przez pracę, z którą jest ciężko, jak i to, że ciężko o lepszą pracę. Stereotyp Polaka po prostu, tj. pewne zawody są dla rdzennych, my zazwyczaj to fizole :-) .
 
 
czarekmen
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 17
Wysłany: Czw Lip 21, 2016 6:46 am   

Ja się nad tym poważnie zastanawiałem. Człowiek w końcu trochę tęskni.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Lip 21, 2016 8:31 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
stek
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Lip 2016
Posty: 1
Wysłany: Czw Lip 21, 2016 11:16 am   

Mozna ale dla pewności dopytaj się jeszcze na forum finansowym. Zwykle na takich forach udizelają sie doradcy, ktorzy odpoweidzą Ci czy można czy nie.
Znam kilka osób, ktore wzięły kredyty na mieszkanie w Polsce i pracują w UK. Mieli jednak z tego co wiem bardzo duży wkład własny .
 
 
OlaP 
Poczatkujacy

Wiek: 30
Dołączyła: 13 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd: śląskie
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 12:04 pm   

edytowane

ogloszen nie umieszczamy na forum
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Wrz 13, 2016 12:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Pią Gru 01, 2017 3:58 pm   

Ja planuje :026: i to już za kilka dni. :) Dzsiaj mija dokladnie 10 lat kiedy przyjechalem do Holandii, zona jest od lat 7 no i jakies 2 miesiace temu postanowilismy zjechac. Załatwione wszystkie formalnosci, wyprzedanie ruchomosci, przerejestrowanie auta, zalatwienie zasilku plus transferu no i za kilka dni zdajemy klucze od mieszkania. Obym nie musial już nigdy tu wracac :)
Ostatnio zmieniony przez lukasrap Pią Gru 01, 2017 4:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Gru 01, 2017 4:43 pm   

lukasrap napisał/a:
Obym nie musial już nigdy tu wracac


No nie ... az tak zle ci tu bylo ? :033:

Ja sama mam tam swoje miejsce i swoj dom wiec kiedy przyjdzie czas na emeryture, to tylko w Polsce .
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Pią Gru 01, 2017 6:28 pm   

Czy zle? hmmm, mówi sie ze nie kąsa sie ręki ktora Cie karmi, wiec zlego slowa powiedziec nie moge. Nie zaklimatyzowalem sie w tym kraju, nawet po tych 10 latach, moze ze wzgledu na to ze tylko praca, dom i tak w kolko. Kasa niezla i nic wiecej. Teraz czas na normalne zycie, rodzine, normalne swieta, przjaciół. Moze juz nie na takim poziomie materialnym co tu ale mysle ze szczesliwiej. My juz tu swoje zrobilismy i zarobilismy. Trzeba zwolnic miejsce dla innych.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group