NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto planuje powrót do PL?
Autor Wiadomość
doktorlecker 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 126
Skąd: s-Hertegonbosch
Wysłany: Pią Gru 01, 2017 9:06 pm   

Tylko Praca I Dom.??? A czemu nie chodziłeś do kina, na basen na wycieczki. nie zajmowałeś się swoim Hobby??. Ja tam Nie czuje różnicy między PL , bo żyje tak jak bym był w Polsce. Trzeba Tylko chcieć, no ale dużo ludzi tylko narzeka.Holandia. taka straszna ? Czemu dalej przyjeżdża tyle ludzi.? Przecież w Pl. już jest lepiej...
_________________
Jak dobrze zrozumieć wreszcie, że życie nabiera dopiero wtedy sensu i znaczenia, gdy toczy się zgodnie z własnymi potrzebami, rytmem własnego oddechu, a przede wszystkim własnym wyobrażeniem
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Pią Gru 01, 2017 9:14 pm   

Jesli pracuje sie przez agencje nawet na stalym kontrakcie gdzie trzeba pracowac czasem po 60 godzin w tygodniu i to w roznych godzinach, gdzie plan planem a i tak chodzilo sie inaczej to ciezko bylo myslec o hobby czy o innych rzeczach. Nie mowie ze przez 10 lat nigdzie nie bylem, lowilem wiele lat ryby, kilka wiekszych wycieczek, wypadow do znajomych czy restauracji. Ale to nie to samo. Planujesz wyjscie do znajomych na 18.00 bo plan masz do 15.00 a wieczor wczesniej Ci zmieniają. Tak wiem, mozna bylo zmienic prace itp. Ale wszedzie jest to samo. Znam w miare dobrze język, skonczylem kilka kursów, ale w kazdej pracy podcinali skrzydla, zero wybicia sie. Do tego nie wyobrazam sobie zeby nasze przyszle dzieci ktorych jeszcze nie ma tu sie urodzily i tu sie wychowywały. Zalezy mi na rodzinie, na tradycji. Nie mowie ze Holandia jest zla, ale nie przypadla mi do gustu. Nie zachwycam sie nią jak wiekszosc polakow, nie wyobrazam sobie kupic tu domu na kredyt i mieszkac do smierci. Bylem tu tylko dla kasy, nic wiecej. Kazdy ma inne priorytety w życiu. Dla mnie byl to miec dom, bez zadnych kredytow, oszczednosci itp. Osiągnąłem wszystkie plany ktore sobie postanowilem, teraz chce skupic sie na zdrowiu i rodzinie.

Z drugiej strony nie próbuje zrozumiec osób ktore chcą tu zostac i podoba sie im, bo to kazdego indywidualna sprawa. Wiec nie rozumiem dlaczego ktos próbuje na sile zrozumiec dlaczego mnie sie tu nie podoba albo dlaczego chce wrocic do swojego kraju? Tak jakby na sile przekonywanie mnie ze tu jest tak wspaniale. Chyba nie fajnie.
Ostatnio zmieniony przez lukasrap Pią Gru 01, 2017 9:21 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
doktorlecker 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 126
Skąd: s-Hertegonbosch
Wysłany: Pią Gru 01, 2017 9:51 pm   

Nie Przekonuje że Tutaj Jest Cudownie, Ale uważam że oprócz Kasy, Holandia ma Tez kilka innych rzeczy Fajnych. W Polsce jest Biurokracja, załatwianie dzięki znajomościom. i Papierologia. Ale Każdy z nas ma swoje Miejsce na ziemi. Ja Nie chce żyć na kredyt, na raty- i dlatego wybrałem Zachód. Po 11 latach nie wyobrażam sobie bużyć stabilnego życia i wracać do Pl. W mojej sytuacji, jest tak że mam kontrakt i mogę sobie wszystko zaplanować.. Pozdrawiam ludzi , którzy znaleźli swoje Miejsce Na Ziemi. Ps. Każdy z nas Obiera Holandie w Inny sposób :)
_________________
Jak dobrze zrozumieć wreszcie, że życie nabiera dopiero wtedy sensu i znaczenia, gdy toczy się zgodnie z własnymi potrzebami, rytmem własnego oddechu, a przede wszystkim własnym wyobrażeniem
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 12:44 am   

doktorlecker napisał/a:
Tylko Praca I Dom.??? A czemu nie chodziłeś do kina, na basen na wycieczki. nie zajmowałeś się swoim Hobby??. Ja tam Nie czuje różnicy między PL , bo żyje tak jak bym był w Polsce. Trzeba Tylko chcieć, no ale dużo ludzi tylko narzeka.Holandia. taka straszna ? Czemu dalej przyjeżdża tyle ludzi.? Przecież w Pl. już jest lepiej...
Bo w Holandii mozesz sie zintegrowac, mowic biegle po holendersku, miec tysiac hobby i zajec, miec hipoteke, stala prace, dobry samochod i zyc tutaj 30 lat a czasem trafi sie taki moment, ze wpadnie na Ciebie jakis Holender i powie Ci, ze jestes pieprzonym Polakiem i zebys spieprzal do siebie. Tak wyglada tutejsza integracja wedlug nich. I czar prysl.
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 9:14 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Sie 24, 2020 10:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 11:31 am   

Winter,
Cytat:
a czasem trafi sie taki moment, ze wpadnie na Ciebie jakis Holender i powie Ci, ze jestes pieprzonym Polakiem i zebys spieprzal do siebie.


Mieszkam tu ponad dwie dekady i nigdy nic podobnego nie spotkalo ani mnie , ani moich znajomch . Ale nigdy tez nie dalabym soba pomiatac i nie pozwolilabym na to ,by w mojej obecnosci zle mowionio o mnie ,czy moich rodakach ...znam swoja wartosc , sroce spod ogona nie wyskoczylam i mam swoje zdanie .

Winter,
Cytat:

wstydzę się tego skąd pochodzę, bo miałem przypadki, że rdzenni Holendrzy poznając, że jestem jednak Polakiem kończyli dyskusję i dziwnie się gapili.


http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#192695

No z takim podejsciem to i w Polsce beda na ciebie dziwnie sie gapili i wszystko w temacie !!
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Gru 03, 2017 11:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 12:47 pm   

Panicelinka napisał/a:
Winter,
Cytat:
a czasem trafi sie taki moment, ze wpadnie na Ciebie jakis Holender i powie Ci, ze jestes pieprzonym Polakiem i zebys spieprzal do siebie.


Mieszkam tu ponad dwie dekady i nigdy nic podobnego nie spotkalo ani mnie , ani moich znajomch . Ale nigdy tez nie dalabym soba pomiatac i nie pozwolilabym na to ,by w mojej obecnosci zle mowionio o mnie ,czy moich rodakach ...znam swoja wartosc , sroce spod ogona nie wyskoczylam i mam swoje zdanie .

Winter,
Cytat:

wstydzę się tego skąd pochodzę, bo miałem przypadki, że rdzenni Holendrzy poznając, że jestem jednak Polakiem kończyli dyskusję i dziwnie się gapili.


http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#192695

No z takim podejsciem to i w Polsce beda na ciebie dziwnie sie gapili i wszystko w temacie !!

Pancelinka, Ty jestes sporo starsza. To moze Tobie sprawdzmy zyciorys sprzed '89, bo moze w SB bylas, skoro lubisz tak bardzo szukac wypowiedzi sprzed prawie 8 lat? A nie wzielas pod uwage, ze przez ten czas czlowiek moze miec odmienne zdanie chociaz lub troche je skorygowal?

Zegnam na stale, bo ten poziom dyskusji jest zenujacy.
 
 
doktorlecker 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 126
Skąd: s-Hertegonbosch
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 1:10 pm   

Winter napisał/a:
doktorlecker napisał/a:
Tylko Praca I Dom.??? A czemu nie chodziłeś do kina, na basen na wycieczki. nie zajmowałeś się swoim Hobby??. Ja tam Nie czuje różnicy między PL , bo żyje tak jak bym był w Polsce. Trzeba Tylko chcieć, no ale dużo ludzi tylko narzeka.Holandia. taka straszna ? Czemu dalej przyjeżdża tyle ludzi.? Przecież w Pl. już jest lepiej...
Bo w Holandii mozesz sie zintegrowac, mowic biegle po holendersku, miec tysiac hobby i zajec, miec hipoteke, stala prace, dobry samochod i zyc tutaj 30 lat a czasem trafi sie taki moment, ze wpadnie na Ciebie jakis Holender i powie Ci, ze jestes pieprzonym Polakiem i zebys spieprzal do siebie. Tak wyglada tutejsza integracja wedlug nich. I czar prysl.

Mieszkam Tutaj 11 Lat i tez nie usłyszałem złego słowa Od Holendrów czy nawet Od Turka. Za to Od Polaka już nie jedno usłyszałem, i nawet Polak mnie Okradł.. Ale Każdy z nas ma Odmienne zdanie.. Ps. W Holandii więcej doświadczyłem dobrego Od Holendra czy Turka , niż Od Polaka.. Takie Jest Moje Zdanie...
_________________
Jak dobrze zrozumieć wreszcie, że życie nabiera dopiero wtedy sensu i znaczenia, gdy toczy się zgodnie z własnymi potrzebami, rytmem własnego oddechu, a przede wszystkim własnym wyobrażeniem
Ostatnio zmieniony przez doktorlecker Nie Gru 03, 2017 1:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 6:27 pm   

Cytat:
czasem trafi sie taki moment, ze wpadnie na Ciebie jakis Holender i powie Ci, ze jestes pieprzonym Polakiem i zebys spieprzal do siebie.
to zalezy od ciebie jak ciebie traktuja wiec sie nie dziw ze ci tak powiedziano .
Ja osobiscie mieszkam tu ponad 3 dekady i jakos takie cos mnie nie spotkalo
Winter napisał/a:
A nie wzielas pod uwage, ze przez ten czas czlowiek moze miec odmienne zdanie chociaz lub troche je skorygowal?
oj zeby nie bylo nie trzeba twoich wypowiedzi wyszukiwac dalej jak 2 lata temu zeby sie przekonac ze jednak czlowiek nie zmienil zdania ani podjescia do innych .
Winter napisał/a:
Bo w Holandii mozesz sie zintegrowac, mowic biegle po holendersku, miec tysiac hobby i zajec, miec hipoteke, stala prace, dobry samochod i zyc tutaj 30 lat
jednak integracja to nie tylko sprawy materialne czy nauka jezyka i moze wlasnie tej pozostalej czesci integracji ci brakuje i dlatego tak jest w twoim zyciu a nie inaczej
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Gru 05, 2017 8:39 am   

Winter napisał/a:
Bo w Holandii mozesz sie zintegrowac, mowic biegle po holendersku, miec tysiac hobby i zajec, miec hipoteke, stala prace, dobry samochod i zyc tutaj 30 lat a czasem trafi sie taki moment, ze wpadnie na Ciebie jakis Holender i powie Ci, ze jestes pieprzonym Polakiem i zebys spieprzal do siebie. Tak wyglada tutejsza integracja wedlug nich. I czar prysl.


Winter Ja uwazam ze sporo Holendrow to rasisci bo jak jest wszystko dobrze to sa mili itp ale jak im sie zaczyna palic grunt pod nogami to pokazuja swoje prawdziwe oblicze ... :029:

Oczywiscie sa tez normalni ktory pomoga w razie potrzeby itp ale takich to wg mnie jest zdecydowanie mniej niz tych pierwszych...

Co do Rodakow w NL to nie bede sie wypowiadal bo niestety tych normalnych nie ma zbyt wielu - sporo Polakow w NL zyje byle do weekendu a w weekend %%% :021:

A wracajac do tematu tzn kto planuje powrot do PL to odpowiem ze wszystko zalezy od sytuacji w danym momencie bo jeszcze kilka lat temu chcialem wrocic a teraz juz mi przeszlo :043:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Wto Gru 05, 2017 8:54 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
BoskoM 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2017
Posty: 1
Wysłany: Śro Gru 06, 2017 10:14 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Gru 06, 2017 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
magazynier 
Poczatkujacy

Wiek: 30
Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 08, 2018 1:04 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Sty 08, 2018 4:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kuna 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Sty 2018
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 29, 2018 11:21 am   

A ja jestem w trakcie powrotu.
Żyłam w Holandii 10 lat, ale już miałam dosyć. Jednak za bardzo tęskniłam za swoją rodziną. Teraz już kupiłam sobie mieszkanie .Właściwie to jest to apartament blisko morza. W końcu czuję się jak u siebie. Przez okno widzę morze - widok z mojego dzieciństwa. Cudowne uczucie.
Oczywiście, zarabiam znaczniej mniej niż w Holandii, ale na tyle, że jestem w stanie się utrzymać. Żyję na nieco niższym poziomie niż za granicą, ale jestem szczęśliwa. :)
_________________
Chillout time <3
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Sty 29, 2018 2:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Morbin
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 8
Wysłany: Pon Cze 04, 2018 4:39 pm   

No ja tez wlasnie jestem w trakcie powrotu. Ktos jakies akturalne rady co zalatwic i o czym nie zapomniec? ;)
 
 
ksiaz29 
Poczatkujacy
ksiaz29

Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 11, 2020 5:27 pm   Witam

Ja chciabtm wyuecac do Holandii na dluzej. Wic proponowalbm zamiane na jakis czas mieszkania .W hwili obecnej mieszkam w Warszawie przy pl SZembeka Niedaleko PKP iramwaku i linii autobuwowych, bezplatne miejsca parkowe.

Pripokuje zamiane mieszkania ( z zamendowaniem) szczgoly jak doplata z mojej strony do uzgodnienia(dla osob ccacyc powrocic do Polski lub pooeszkac z pol roku na prpbe szukqajqac w tym czaasie mieszkania i pracy)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group