NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Paź 10, 2010 10:01 pm
Zasiłek rodzinny w Holandii...
Autor Wiadomość
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 10:12 am   

baileys napisał/a:
Jezeli tu jestes zameldowany a nie pracujesz niestety dostajesz tylko podstawowa emeryturke. A w miedzy czasie placilo sie wystarczajaco dlugo ubezpieczenie itd.wiec nie jest to takie sobie naciaganie budzetu na koszta.
Co do cen utrzymania dziecka w PL to mam porownanie z utrzymaniem dziecka w NL .
Niestety roznia sie one ogromnie. mimo to jesli ktos ma tu powiedzmy 100 e a pomysl ze jest to 1/12 zarobkow rodzica nie mozemy tych 100 e przyrownac do przeliczonych 350 zl w polsce co jest 1/3 zarobkow rodzica w polsce. Wiec o czym tu mowic.

Szczerze mówiąc,nie bardzo wiem,do czyjego posta odniosłaś się-mojego czy Witch z porównywaniem kosztów utrzymania..W Polsce przy niskich zarobkach ,koszty utrzymania są wysokie-gdyby było inaczej,to Polacy nie szukaliby zarobku w innych krajach.Co do ubezpieczenia-jeśli się dorze orientuję,to mając meldunek masz obowiązek płacić ubezpieczenie-ale zdrowotne-które nijak nie ma się do ubezpieczenia emerytalnego.I teraz popatrz-ja i nasze dzieci zameldujemy się w Holandii-dzieci dostaną zasiłek rodzinny,mi będą się liczyć poprzez meldunek lata do podstawowej emerytury a np.nigdy nie podejmę pracy,bo będę takim polskim leniem i naciągaczem (odnoszę wrażenie,że tak nas widzicie) i za ileś tam lat będzie krzyk,że Polacy znowu naciągnęli budżet socjalny w Holandii,bo nigdy nie pracowali a chcą emerytury!Nie lepiej,żeby jednak te dzieci i żony były w Polsce,a przez czas,w którym pracują ojcowie i mężowie,dać dzieciom rodzinne?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 10:13 am   

Pawel tak masz racje narazie tak jest ale Marcin wlasnie mowi o niedalekiej przyszlosci. Pamietasz co zrobili kilka lat temu z prawem podatkowym i wlasnie dodatkami na dzieci ( w kierunku turkow i marokanczykow) cofneli wyplacanie na dzieci nie przebywajace i zameldowane w NL . A podatek dostal wglad w dane osobowe w Turcji i Maroko. wtedy to podliczyli majatki ludzi dostajacych tu socjale do 5 lat wstecz. Teraz rzad Holenderski chce wlasnie zapobiedz powtorce z przeszlosci .
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 10:20 am   

baileys napisał/a:
Teraz rzad Holenderski chce wlasnie zapobiedz powtorce z przeszlosci .

ale to musieliby zmienić prawo UE, bo to co było do Turcji i Maroko to była całkiem inna historia

Pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 10:21 am   

Dorota wlasnie do twojego posta.
Chodzi mi o to ze jek jestes tu zameldowana to sa oplacane za ciebie podatki gminne , wlasnie ubezpieczenie zdrowotne itd. Czyli podliczajac te koszta przez powiedzmy 40 lat a 1000e rocznie =40 tysc euro zostalo za ciebie zaplacone . Wiec tak za darmo tego nie dostaniesz . Pozatym bedac tylko zameldowanym tu nic ci to nie da musisz tez udowodnic ze bylas rezydentem NL przez ten czas.
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Gru 13, 2008 11:12 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 10:55 am   

dorota w napisał/a:
W Polsce przy niskich zarobkach ,koszty utrzymania są wysokie-gdyby było inaczej


Nie mowie o wysokosci zarobkow w Polsce tylko o kosztach utrzymaniu dzieci - koszt utrzymania dziecka w Holandii a koszt utrzymania dziecka w Polsce.Za te same pieniadze - wysokosc zasilku co mozna kupic dziecku w Holandii a co w Polsce.Na przyklad nowy atlas do szkoly dla 12 latka kosztuje 99 euro (bosatlas).W Polsce Wielki Atlas Swiata kosztuje 100 zl.A takie przyklady mozna mnozyc.

http://www.bol.com/nl/p/b...1257/index.html
http://www.eksiegarnia.pl...karta&id=201218
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Sob Gru 13, 2008 10:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 12:22 pm   

baileys napisał/a:
Dorota wlasnie do twojego posta.
Chodzi mi o to ze jek jestes tu zameldowana to sa oplacane za ciebie podatki gminne , wlasnie ubezpieczenie zdrowotne itd. Czyli podliczajac te koszta przez powiedzmy 40 lat a 1000e rocznie =40 tysc euro zostalo za ciebie zaplacone . Wiec tak za darmo tego nie dostaniesz . Pozatym bedac tylko zameldowanym tu nic ci to nie da musisz tez udowodnic ze bylas rezydentem NL przez ten czas.


Nie jestem rezydentem Holandii (mój mąż jest ),nie znam realiów "na żywo"-informacje mam z tego forum-ale nie czytałam jeszcze,żeby podatki gminne były liczone jako "wkład własny" w przyszłą emeryturę. W Polsce też płaci się różne podatki do gminy,ale nikt nie daje nawet podstawowej emerytury za to,że jest się rezydentem i płaci te podatki- na emeryturę trzeba sobie zapracować.W Holandii wystarczy być rezydentem-więc tak jak napisałam poprzednio-będę rezydentem,nie będę pracować (bo mi się nie będzie chciało) a i tak dostanę emeryturę i za paredziesiąt lat Holendrzy powiedzą,że ściągnęli sobie Polaków i teraz Polacy za frajer korzystają z socjalu holenderskiego i pasożyty obciążają budżet.Tylko,że na to wszystko będzie na własne życzenie Holendrów.A ubezpieczenie zdrowotne to chyba nie jest wpłacane jako składka na fundusz emerytalny,więc nie jest to trafiony przykład,bo jak się pochoruję konkretnie,to te składki zostaną wykorzystane i to z naddatkiem.Zresztą,co ma zdrowotne do emerytalnego-dwie różne instytucje przyjmujące składki.
Witch,czy uważasz,że jeżeli książka w Polsce kosztuje taniej niż w Holandii,to polskim dzieciom,których rodzice pracują w Holandii nie należy się zasiłek rodzinny?Czy rodzice pracujący w Holandii na ponoć równych prawach z Holendrami mają prawo tylko do pracy, a do różnych świadczeń na dzieci już nie?Nie bardzo rozumiem Waszą argumentację,co do wypłaty zasiłkow na dzieci.I jeszcze jedno-żeby dostać zasiłek rodzinny w Holandii to trzeba odprowadzać podatki-czy tak?Bo jeśli tak,to każdy Polak,który pracuje je odprowadza-nikt nie daje rodzinnego tylko dlatego,że ktoś jest rezydentem holenderskim i sobie mieszka w Hoilandii.A skoro zasila budżet,to ma prawo i z niego korzystać.I kółko się zamyka.
 
 
sayuri 
Nieśmiały użytkownik
sayuriartconnectin


Pomogła: 3 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 65
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 2:05 pm   

Zgadzam sie Dorota,w Polsce jest bardzo drogie utrzymanie dziecka,i jesli ojciec jest poza panstwem(gdzie dziecko cierpi nie widzac ojca)ma prawo otrzymywac te pare euro na kwatral(nie wyolbrzymiajmy nie jest to jakas wielka suma teraz w Polsce)
W polsce jest strasznie drogo i mozemy tu juz porownac ceny polskie jak i holenderskie.Tylko raczej nie zarobki.
Np.zarazbiasz 1000 zl
oplaty 600zl
zostaje Ci 400
I wyzyj z tego caly miesiac...
Nawet ja ojciec pracuje w nl to po zaplaceniu podatkow,mieszkania,wyzywienia,naprawde duzo mu nie zostaje by przekazac zonie.
Sprzeczamy sie o te pare euro dla dzici na kwartal,ale wiecie co to one najbardziej cierpia nie widzac miesiacami ojca czy matki i te pare euro im tego nie wynagrodzi.Lecz takie sa realija w Polsce,bezrobocie sie powieksza,nie mamy zbytniego wyboru.
I nie wierze w to,ze matki rodza dzieci majac w tym cel otrzymania rodzinnego(te pare euro na kwartal)chyba ze jakies niezrownowazone psychicznie.
_________________
www.besteljouwportret.nl
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 2:09 pm   

sayuri napisał/a:
[...]w Polsce jest bardzo drogie utrzymanie dziecka[...]


a za przeproszeniem w Holandii to jest tanio !?!?
 
 
sayuri 
Nieśmiały użytkownik
sayuriartconnectin


Pomogła: 3 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 65
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 2:10 pm   

No nie jest tanio ,ale raczej chyba inne sa zarobki niz w Polsce
_________________
www.besteljouwportret.nl
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 2:11 pm   

dorota w napisał/a:

Witch,czy uważasz,że jeżeli książka w Polsce kosztuje taniej niż w Holandii,to polskim dzieciom,których rodzice pracują w Holandii nie należy się zasiłek rodzinny?



Dorota w czy mam wziac lopatke i lopatka Tobie to do glowy wlozyc zebys pojela,ze ta jedna ksiazka jest tylko przykladem?
Polskim dzieciom zamieszkalym w Holandii - tak,zamieszkalym w Polsce - nie i zdania nie zmienie.
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 2:50 pm   

Witch01 napisał/a:
dorota w napisał/a:

Witch,czy uważasz,że jeżeli książka w Polsce kosztuje taniej niż w Holandii,to polskim dzieciom,których rodzice pracują w Holandii nie należy się zasiłek rodzinny?



Dorota w czy mam wziac lopatke i lopatka Tobie to do glowy wlozyc zebys pojela,ze ta jedna ksiazka jest tylko przykladem?
Polskim dzieciom zamieszkalym w Holandii - tak,zamieszkalym w Polsce - nie i zdania nie zmienie.

Witch,takich przykładów jest cała masa-począwszy od bułki,którą i moje, i Twoje dziecko zje na śniadanie,a skończywszy na...nie ma chyba takiej opcji w utrzymaniu dziecka.A co do otrzymywania zasiłku-jeżeli holenderski i polski ojciec wrzucają po równo do holenderskiego worka,jakim jest SVB,to i niech równo mają z niego wypłacane-bo obaj mają dzieci i to,że jedne mieszkają w Holandii a drugie zostały w Polsce,to nie znaczy,że te drugie mają być pokrzywdzone.A tak a propos-te pareset euro na kwartał na dziecko nie zapewni mu pełnego utrzymania i nikt nie żąda zasiłku z Holandii tylko dlatego,że żyje a także nikt nie daje go tylko z Waszych ciężko wypracowanych pieniędzy .Każdy tam wrzuca coś,więc dlaczego tylko co niektórzy mieliby z tego korzystać?Czyżby wszyscy byli równi,ale Ci,co w Holandii to równiejsi?
Jeszcze tylko pytanie-jak się mają takie plany rządu holenderskiego do przepisów uniijnych?
Ostatnio zmieniony przez dorota w Sob Gru 13, 2008 2:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 3:34 pm   

Dorota
ok obaj maja dziecko ale z wielka roznica ojciec polak utrzymuje sie tu sam -dziecko polak jest z matka w polsce dostaje juz dodatki itd . dziecko mieszka w polsce i tam tez kupuje potrzebne mu rzeczy.
Ojciec holender tu utrzymuje rodzine ,dziecko tu kupuje mu potrzebe rzeczy,tu placi za dziecko podatki i oplaty gminne oraz inne koszty sie z tym wiarzace czego nie robi ojciec polak.(pomijam roznice cenowa w utrymaniu)
Dzieci w polsce nie sa pokrzywdzone poprzez dostanie lub nie dodatkow przez ojca .Dziecko i tak dostanie o wiele wiecej jak jego koledzy ktorych tatusiowie pracuja w polsce.A skoro jak mowisz kilka set euro nie zapewni mu utrzymania to znaczy ze ktos zyje ponad stan .Znam rodziny ktore musza sie utrzymac za kilka set euro na kwartal.\
A co do planow to sa takie by i ten worek zawiazac i tylko wyplacac tym dzieciom ktore tu mieszkaja i tu sa zameldowane.

[ Dodano: Sob Gru 13, 2008 3:45 pm ]
sayuri napisał/a:
w Polsce jest bardzo drogie utrzymanie dziecka,i jesli ojciec jest poza panstwem(gdzie dziecko cierpi nie widzac ojca)ma prawo otrzymywac te pare euro na kwatral(nie wyolbrzymiajmy nie jest to jakas wielka suma teraz w Polsce)
W polsce jest strasznie drogo i mozemy tu juz porownac ceny polskie jak i holenderskie.Tylko raczej nie zarobki.

Wybor zrobili rodzice wiec dziecko moze podziekowac za to rodzicowm w odpowiedni sposob za to ze tata jest za granica bez rodziny
uwazasz ze w NL jest lekko to zrob porownanie.
w polsce srednie zarobki sa 1200 zl oplaty 700 zl zostaje 500 zl
w holandii 1200 e oplaty 700 e zostaje ci 500e

wiec szanse sa takie same
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 4:02 pm   

baileys napisał/a:
Dorota
ok obaj maja dziecko ale z wielka roznica ojciec polak utrzymuje sie tu sam -dziecko polak jest z matka w polsce dostaje juz dodatki itd . dziecko mieszka w polsce i tam tez kupuje potrzebne mu rzeczy.
Ojciec holender tu utrzymuje rodzine ,dziecko tu kupuje mu potrzebe rzeczy,tu placi za dziecko podatki i oplaty gminne oraz inne koszty sie z tym wiarzace czego nie robi ojciec polak.(pomijam roznice cenowa w utrymaniu)
Dzieci w polsce nie sa pokrzywdzone poprzez dostanie lub nie dodatkow przez ojca .Dziecko i tak dostanie o wiele wiecej jak jego koledzy ktorych tatusiowie pracuja w polsce.A skoro jak mowisz kilka set euro nie zapewni mu utrzymania to znaczy ze ktos zyje ponad stan .Znam rodziny ktore musza sie utrzymac za kilka set euro na kwartal.\
A co do planow to sa takie by i ten worek zawiazac i tylko wyplacac tym dzieciom ktore tu mieszkaja i tu sa zameldowane.


[ Dodano: Sob Gru 13, 2008 3:45 pm ]
sayuri napisał/a:
w Polsce jest bardzo drogie utrzymanie dziecka,i jesli ojciec jest poza panstwem(gdzie dziecko cierpi nie widzac ojca)ma prawo otrzymywac te pare euro na kwatral(nie wyolbrzymiajmy nie jest to jakas wielka suma teraz w Polsce)
W polsce jest strasznie drogo i mozemy tu juz porownac ceny polskie jak i holenderskie.Tylko raczej nie zarobki.

Wybor zrobili rodzice wiec dziecko moze podziekowac za to rodzicowm w odpowiedni sposob za to ze tata jest za granica bez rodziny
uwazasz ze w NL jest lekko to zrob porownanie.
w polsce srednie zarobki sa 1200 zl oplaty 700 zl zostaje 500 zl
w holandii 1200 e oplaty 700 e zostaje ci 500e

wiec szanse sa takie same

Zastanów się,co piszesz-o jakich dodatkach w Polsce mówisz?I co to jest itd?Jakie podatki gminne płacisz za dzieci? :119: Podpierasz sie na okrągło tymi podatkami a konkretnie nic nie napisałaś.A skoro takie jest Twoje zdanie,że ojciec Holender tam utrzymuje dziecko i ma mieć wypłacony zasiłek rodzinny,a ojciec Polak nie utrzymuje (bo utrzymuje matka),to z jakiej okazji ojciec Polak ma dorzucać na dziecko Holendra?Bo przecież płaci podatki od dochodu w Holandii.Za ile Ty żyjesz,że dla Ciebie 500 Euro na dwoje dzieci na kwartał,to życie ponad stan?Zastanów się,zanim coś napiszesz,bo jakoś marne są Twoje argumenty. A już te podatki od dziecka-rewelacja! :043:Sorry-miało być podatki "za dziecko" a nie "od dziecka".Ale i tak bomba.
Ostatnio zmieniony przez dorota w Sob Gru 13, 2008 4:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 4:50 pm   

dorota w napisał/a:
podatki "za dziecko"
Może nie za "dziecko jako dziecko" ale po prostu za każdą dodatkową zameldowaną osobę płacisz do gminy więcej.Ważna jest jeszcze jedna rzecz: mieszkając w NL wydajesz te pieniądze tutaj.Ale póki masz prawo do dodatkowych pieniędzy na dzieci moim skromnym zdaniem nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia, że je otrzymujesz.Na pewno jednak z punktu widzenia NL nie powinnaś ich otrzymywać.
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 4:54 pm   

Nie ja mam wypłacany zasiłek rodzinny,tylko mój mąż,który tak samo,jak każdy inny płaci podatki w Holandii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group