NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Paź 10, 2010 10:01 pm
Zasiłek rodzinny w Holandii...
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 5:09 pm   

Dorota topie naprawde trza lopata do glowy.Nie podatek za dzieci . a gminne podatki od osoby dziecko tez osoba.Tu masz oplaty gminne takie jak np podatek od sciekow za osobe, podatek za smieci za osobe i takie inne .
Pytasz jakie dodatki na dziecko w polsce : a rodzinne i inne (http://www.idn.org.pl/sonnszz/nowela_sw_rodz.htm)A ty myslisz ze te [podatki od dochodu to ida w calosci na svb ??? Pozatym to wybor ojca polaka tu placic podatki.Nie dla mnie tylko ty powiedzialas sama ze kilka set euro kwartalnie to ci nie wystarcza w polsce na utrzymanie dziecka.
500e na miesiac ktore zostaje po oplatach to nie dodatek na dziecko tylko co pozostaje z wyplaty na zycie .Moze faktycznie tobie potrzeba tych dodatkow z NL to i sama moze pujdziesz do szkoly na nauke j.polskiego by moc go rozumiec.
reszta twoich wypowiedzi No coment
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Gru 13, 2008 5:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Celina 
Poczatkujacy
Falkon

Dołączyła: 22 Lis 2008
Posty: 13
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 5:18 pm   

Włączę się delikatnie do toku rozmowy.... Może nie doczytałam, ale chyba tego nie było.. Otóż spojrzeć można jeszcze z innej strony. Czy dziecko mieszkające w Polsce zawsze otrzymuje przyznane w nl świadczenie rodzinne...........NIE. Tatuś się postarał, tatuś decyduje na co przeznaczy ten zasiłek. To nie odosobnione przypadki...
_________________
Falkon
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 5:25 pm   

baileys napisał/a:
Dorota topie naprawde trza lopata do glowy.Nie podatek za dzieci . a gminne podatki od osoby dziecko tez osoba.Tu masz oplaty gminne takie jak np podatek od sciekow za osobe, podatek za smieci za osobe i takie inne .
Pytasz jakie dodatki na dziecko w polsce : a rodzinne i inne (http://www.idn.org.pl/sonnszz/nowela_sw_rodz.htm)A ty myslisz ze te [podatki od dochodu to ida w calosci na svb ??? Pozatym to wybor ojca polaka tu placic podatki.Nie dla mnie tylko ty powiedzialas sama ze kilka set euro kwartalnie to ci nie wystarcza w polsce na utrzymanie dziecka.
500e na miesiac ktore zostaje po oplatach to nie dodatek na dziecko tylko co pozostaje z wyplaty na zycie .Moze faktycznie tobie potrzeba tych dodatkow z NL to i sama moze pujdziesz do szkoly na nauke j.polskiego by moc go rozumiec.
reszta twoich wypowiedzi No coment

Poczytaj swoje posty i popatrz kto napisał "podatek za dzieci".Poza tym-w Polsce też nie chodzi się za stodołę i też się za ścieki płaci,za śmieci również.Jeśli chodzi o rodzinne w Polsce,to niestety nie należy się ze względu na przekroczony dochód w rodzinie-ja od lat w Polsce nie dostaję nic.I nie rozumiem dlaczego kiedyś miałyby być pozbawione zasiłku z Holandii moje dzieci.Przecież nie dostają go za to tylko,że są-ich ojciec do tego budżetu dokłada-czy w końcu zrozumiałaś?I jeszcze jedno-jak chcesz komuś przygadywać,że ma iść do szkoły,to najpierw sama chwyć za słownik ortograficzny.Kończę z Tobą dyskusję-szkoda słów na takich holenderskich Polaków.
Ostatnio zmieniony przez dorota w Sob Gru 13, 2008 8:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 5:41 pm   

dorota w, podpisuje sie pod Twoimi slowami w 100% i jeszcze nogami!
szkoda slow, na tych co uwazaja, ze sa lepsi bo maja holenderskie obywatelstwo.
polak, pracujacy w Holandii ma takie same prawa jak holenderski pracownik, po 5-ciu latach pracy nabywa prawa do zasilku socjalnego (nie mylic z zasilkiem dla bezrobotnych).
Na szczescie UE ma swoje prawa i nikt nikomu nie bedzie ograniczal zasilkow. Jak na razie sa przewidziane, podwyzszone dodatki na dzieci. :039:
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Gru 16, 2008 11:47 pm   

Dobra, to Wy się kłóćcie, komu się należy, a komu nie, a ja mam konkretne pytanie: czy żeby się starać o zasiłek rodzinny trzeba mieć zameldowanie? I czy istnieje coś takiego, jak rozłąkowe, a jeśli tak, to komu, ile i za co? Pozdrawiam :)
_________________
<cenzura>
 
 
sayuri 
Nieśmiały użytkownik
sayuriartconnectin


Pomogła: 3 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 65
Wysłany: Śro Gru 17, 2008 12:17 am   

http://www.niedziela.nl/forum/viewtopic.php?t=9566


Przeczytaj ten temat i bedziesz wyszstko wiedziala.

Ps.Nie ma czegos takiego jak rozlonkowe:)
_________________
www.besteljouwportret.nl
 
 
 
natalii 
Poczatkujacy
natalii66

Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 8
Skąd: Warszawa/Oss
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 10:10 am   

Witam jestem tu nowa i mam nadzieję że w dobrym temacie piszę otóż przyjechałam do męża 25 września wraz z naszą córeczką. Mąż pracuje w Nl od stycznia 2008 ja jestem obecnie na wychowawczym do 16 maja 2009 i pobieram zasiłek rodzinny w Pl wraz z dodatkiem wychowawczym razem wychodzi 448 miesięcznie. Mąż nasłuchał się o rodzinnym w Nl i postanowił porozmawiać z pracodawcą. Mąż pracuje przez pośrednika holenderskiego. Pracodawca w marcu 2008 powiedział że zloży stosowne dokumenty ale była cisza aż do mojego przyjazdu kiedy to ponownie tyle że razem udaliśmy się do pracodawcy. Papiery tamte chyba ona niby złożyła bo wypełniała ona dopiero przy nas jakieś papiery i powiedziała że teraz jest ok. Jak wróciliśmy na święta do Pl to czekało na mnie pismo z Mazowieckiego Urzędu Pomocy Społecznej w którym proszono mnie o przysłanie zaświadczenia o tym czy pracuje czy nie żeby nadać bieg sprawie. Ja nie bardzo wiedziałam o co chodzi więc zadzwoniłam do nich a tam po burzliwej dyskusji dowiedziałam się że będę musiała wszystko zwrócić co dostałam w Pl bo nie wolno mi było pobierac zasiłku jeśli mąż pracuje teraz za granicą (nikt mi o tym nic nie mówił) a tym bardziej teraz nie wolno pobierać zasiłków z Pl i Nl jednoczesnie. Ja już sama nie wiem co mam robić. Od stycznia 2009 nic nie załatwiamy tylko czekamy co się wydarzy a zasiłek polski nadal wpływa na moje konto. Błagam o pomoc bo nie wiem co mam dalej robić. Działać coś czy rezygnować sama nie wiem. Z góry dziękuję
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 11:14 am   

natalii napisał/a:
Pracodawca w marcu 2008 powiedział że zloży stosowne dokumenty ale była cisza aż do mojego przyjazdu kiedy to ponownie tyle że razem udaliśmy się do pracodawcy. Papiery tamte chyba ona niby złożyła bo wypełniała ona dopiero przy nas jakieś papiery i powiedziała że teraz jest ok. Jak wróciliśmy na święta do Pl to czekało na


To ktos wypelnia Twoje papiery i Ty nie wiesz co pisze?We wniosku trzeba bylo podac,ze pobierasz zasilek w Polsce.
 
 
natalii 
Poczatkujacy
natalii66

Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 8
Skąd: Warszawa/Oss
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 11:20 am   

Witch01 napisał/a:
natalii napisał/a:
Pracodawca w marcu 2008 powiedział że zloży stosowne dokumenty ale była cisza aż do mojego przyjazdu kiedy to ponownie tyle że razem udaliśmy się do pracodawcy. Papiery tamte chyba ona niby złożyła bo wypełniała ona dopiero przy nas jakieś papiery i powiedziała że teraz jest ok. Jak wróciliśmy na święta do Pl to czekało na


To ktos wypelnia Twoje papiery i Ty nie wiesz co pisze?We wniosku trzeba bylo podac,ze pobierasz zasilek w Polsce.


mąż powiedział że ona się pytała czy pobieramy i powiedział że tak a ona pyta ile to mniej wiecej euro jest. i ja to widziałam jak napisała więc stwierdziłam że wie o co chodzi.
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 11:26 am   

No to jest w porzadku - jezeli tu zostanie przyznany Ci zasilek na dziecko odlicza kwote,ktora otrzymujesz w Polsce.Ale jak jest z wychowawczym - tego nie wiem,ale to nie powinno miec zwiazku z dodatkiem na dziecko.

Ps.Co Ci kaza zwracac,rodzinne czy wychowawczy?O rodzinne sie nie martw jesli podalas to we wniosku.
 
 
natalii 
Poczatkujacy
natalii66

Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 8
Skąd: Warszawa/Oss
  Wysłany: Śro Lut 11, 2009 11:38 am   

Witch01 napisał/a:
No to jest w porzadku - jezeli tu zostanie przyznany Ci zasilek na dziecko odlicza kwote,ktora otrzymujesz w Polsce.Ale jak jest z wychowawczym - tego nie wiem,ale to nie powinno miec zwiazku z dodatkiem na dziecko.

Ps.Co Ci kaza zwracac,rodzinne czy wychowawczy?O rodzinne sie nie martw jesli podalas to we wniosku.


no właśnie tamten facet mówił że nic mi się nie należy jeśli mąż pracuje w Nl i ja pobieram świadczenia bezpodstawnie. na razie nic mi nie przysłali a ta baba w Nl napisała wszystko we wniosku łącznie z wychowawczym no chyba że źle wypełniła
 
 
holli32 
Poczatkujacy


Dołączyła: 17 Sie 2008
Posty: 17
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 2:07 pm   

w Polsce zasiłek rodzinny jak i wychowawczy jest przyznawany w zależności od uzyskanego w rodzinie dochodu,jeśli podasz dochód z Nl,stracisz zasiłek.w Holandii jest tak samo ,jest górny limit uzyskanego dochodu,podobnie jest wszędzie, w niemczech tez odliczają różnice polskiego pobieranego zasiłku .a w Polsce również nie mogą 2 osoby pobierać zasiłku na to samo dziecko. :035:
_________________
nigdy wszystkiego nie wiemy
 
 
natalii 
Poczatkujacy
natalii66

Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 8
Skąd: Warszawa/Oss
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 2:17 pm   

holli32 napisał/a:
w Polsce zasiłek rodzinny jak i wychowawczy jest przyznawany w zależności od uzyskanego w rodzinie dochodu,jeśli podasz dochód z Nl,stracisz zasiłek.w Holandii jest tak samo ,jest górny limit uzyskanego dochodu,podobnie jest wszędzie, w niemczech tez odliczają różnice polskiego pobieranego zasiłku .a w Polsce również nie mogą 2 osoby pobierać zasiłku na to samo dziecko. :035:


zgadzam się z Tobą tyle że ja jak składałam papiery na 2008 rok w sierpniu to miałam w pl przynieść z US dochody za rok 2007 i wtedy nic nie mówiłam że mąż zmieniał pracę bo papiery były w porządku ale nadal nie wiem co mam zrobić
 
 
aska1703 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 188
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 4:15 pm   

Natalii - gdy wypełniałaś papiery w MOPS-ie o przyznanie zasiłku rodzinnego,musiałaś podpisać oświadczenie,że ani Ty ani Twój mąż nie pracujecie za granicą a gdyby sytuacja się zmieniła i ktoś z Was podjął taką pracę powinnaś to niezwłocznie zgłosić w urzędzie.
Chodzi o to,że z chwilą podjęcia pracy przez męża Wasze dochody uległy zwiększeniu.
Prawdopodobnie będziesz musiała zwrócić pobrany zasiłek w Polsce,od momentu kiedy Twój mąż podjął pracę za granicą.
Z Twojego posta wynika,że mąż pracuje tutaj od stycznia 2008 a Ty w sierpniu składałaś papiery o rodzinne i wtedy od razu powinnaś to im podać.
Jestem właśnie w trakcie takiej sprawy. Toczy się postępowanie i z tego co mi powiedziała babka z urzędu w Polsce będziemy musieli zwrócić im kasę.
/Polskie urzędy współpracują z holenderskimi i dokładnie wiedzą kto i od kiedy pracuje/
 
 
natalii 
Poczatkujacy
natalii66

Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 8
Skąd: Warszawa/Oss
Wysłany: Śro Lut 11, 2009 5:37 pm   

aska1703 napisał/a:
Natalii - gdy wypełniałaś papiery w MOPS-ie o przyznanie zasiłku rodzinnego,musiałaś podpisać oświadczenie,że ani Ty ani Twój mąż nie pracujecie za granicą a gdyby sytuacja się zmieniła i ktoś z Was podjął taką pracę powinnaś to niezwłocznie zgłosić w urzędzie.
Chodzi o to,że z chwilą podjęcia pracy przez męża Wasze dochody uległy zwiększeniu.
Prawdopodobnie będziesz musiała zwrócić pobrany zasiłek w Polsce,od momentu kiedy Twój mąż podjął pracę za granicą.
Z Twojego posta wynika,że mąż pracuje tutaj od stycznia 2008 a Ty w sierpniu składałaś papiery o rodzinne i wtedy od razu powinnaś to im podać.
Jestem właśnie w trakcie takiej sprawy. Toczy się postępowanie i z tego co mi powiedziała babka z urzędu w Polsce będziemy musieli zwrócić im kasę.
/Polskie urzędy współpracują z holenderskimi i dokładnie wiedzą kto i od kiedy pracuje/


no właśnie tak powiedział ten facet z tej opieki mazowieckij ale jak zanosiłam papiery dokładnie to koniec lipca to mój mąż miał przestać pracować i wogóle mi to do głowy nie przyszło żeby im mówić a jak zdecydował się ponownie wyjechać to już nie chodziłam do gminnej opieki bo zasiłek już był wypłacany. i tak zostało do tej pory. to ja już nie wiem ty mówisz tak a inni mówią że jak zgłosiliśmy w nl że pobieramy w pl to dostaniemy różnicę. to po co nadal mi go wypłacają jeśli zaraz będą chcieli zwrot???
tzn że ty w sądzie dochodzisz swoich praw na temat zwrotu tych świadczeń???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group