NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Paź 10, 2010 10:01 pm
Zasiłek rodzinny w Holandii...
Autor Wiadomość
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Lut 26, 2009 9:15 am   

No w naszym przypadku kiedy staralismy sie o kinderbijslag ,normalnie napisalismy list i dolaczylismy do papierow ze pieniadze byly przekazywane z reki do reki ,ze maz nie wysylal przez konto pieniedzy i uwiezyli nam bo taka byla prawda bo kto by pomyslal ze kase trzeba wysylac jak chlop co pare miesiecy byl w Polsce . :039: .Pozdrawiam i zycze powodzenia
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Lut 26, 2009 1:33 pm   

czarna mysza napisał/a:


A ja nadal nie wiem bo spotkałam się z kwotami od 200e do 408e na dziecko na kwartał i


Kwota ok.400 euro na dziecko na kwartal dotyczy 9tego lub 10 tego z kolei dziecka w rodzinie,tu masz tabele:
http://www.svb.nl/interne...gen/index.jsp#1
 
 
czarna mysza 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 4
Wysłany: Czw Lut 26, 2009 6:55 pm   

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi!
Co zaś tyczy się tego cytatu:
Witch01 napisał/a:


Kwota ok.400 euro na dziecko na kwartal dotyczy 9tego lub 10 tego z kolei dziecka w rodzinie,tu masz tabele:
http://www.svb.nl/interne...gen/index.jsp#1

to podałaś mi chyba link do kwot wypłacanych zasiłków a ja chciałam zapytać czy jest jakaś określona kwota na kwartał na dziecko którą mąż ma wpłacać żonie i którą w razie potrzeby trzeba udokumentować że płaci na dzieci?
 
 
jolcia88 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 190
Wysłany: Czw Lut 26, 2009 6:58 pm   

Skoro to kasa na dziecko, to chyba wszystko, co dostaje...
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Lut 26, 2009 7:02 pm   

Dokladnie,bo to jest zasilek na dziecko - kinderbijslag i dziecku naleza sie te pieniadze.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 7:42 pm   

temat przeniesiony




alex31 napisał/a:
Witam.Przejrzałam posty na ten temat, ale nie znalazłam albo przeoczyłam to czego szukam. Sytuacja wygląda tak- tata pracuje w Holandii legalnie, dziecko mieszka z matką w Polsce. Niestety mama z dzieckiem ma inny meldunek niż ojciec dziecka, ale są cały czas małżeństwem. Czy to prawda ,że nie dostaniemy rodzinnego przez te różne meldunki? :073: Pozdrawiam.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
maciejgw 
Poczatkujacy


Wiek: 42
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 19
Skąd: DORDRECHT
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 6:16 pm   

ja mam inny medunek żona inny i nie mamy problemu z otrzymywaniem pieniędzy. te pieniądze są na dzieci wiec nawet jak bedą rozwiedzeni to i tak żona bedzie je otrzymywać tylko wtedy musi przesłać informację na jakie konto mają wpływać.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Sty 07, 2010 7:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
6529965 
Poczatkujacy
6529965

Dołączyła: 17 Lip 2009
Posty: 1
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 10:33 pm   

Witam wszystkich!
Od niedawna mieszkamy w Belgii, moj partner pracuje w Holandii mamy synka. Chcielibysmy sie starac o zasilek rodzinny ale nie orientujemy sie w procedurach holenderskich i nie znamy jeszcze jezyka. Czy jest ktos kto moglby nam pomoc?
oczywiscie odplatnie.
dziekuje.
Pozdrawiamy
_________________
Goska
 
 
Marty29 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lip 2009
Posty: 1
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 2:43 pm   Zasilek rodzinny w Holandi

dorota w napisał/a:
Nolcia-mąż ma przyznany zasiłek od I-ego kwartału 2005(a pracuje w Holandii od października 2004) ale jeszcze nam nie wypłacili-decyzję dostał w listopadzie 2007-jeszcze dosyłaliśmy(drugi raz) wypełnione druki E-401 i E-411,bo Holendrzy gdzieś przesiali...Szkoda na nich słów-tak jak napisałam-zaczyna mnie trafiać.Albo my mamy takiego pecha do urzędników(przez te dwa lata dostarczaliśmy "tysiąc" różnych zaświadczeń-nawet takie,że dzieci żyją-i cały czas czegoś jeszcze chcieli-a jak już mieli komplet,to pogubili i zaś to samo.Mówię Wam-wrażenia bezcenne...Czekamy na wypłatę zasiłku z przyznanym wyrównaniem,ale czy znowu im czegoś nie będzie brakowało?-tego chyba nie wie nikt. :011: Czasem odnoszę wrażenie,że polityka zasiłków rodzinnych w Holandii dla obcokrajowców,to polityka pod hasłem "położymy im tyle kłód pod nogi,że odechce im się naszych zasiłków".Wielu z współpracowników męża porezygnowało,bo stwierdzili,że za dużo zachodu.Ciekawa jestem,jak długo zasiłek załatwiali inni Polacy w Holandii-może ktoś napisze ile trwało-od złożenia wniosku do wypłaty?
Odp....W odpowiedzi na pani zapytani.Ja skladalam wniosek o rodzinne w listopadzie 2008roku a juz pod koniec stycznia 2009otrzymalam pismo z SVB o przyznaniu mi rodzinnego z wyplata pieniedzy na rok do tylu czyli czwartego kwartalu2007 roku.Pieniadze byly na koncie okolo15lutego.Czyli cala sprawe zalatwilam w trzy miesiace,bylo by i wczesniej gdyby jakies niedopatrzenie z gemente ale i tak jestem zadowolona.Wszystko zalatwialam sama,fakt ze dosc czesto tam dzwonilam ale jestem zadowolona z tegow jak krotkim czasie to zalatwilam.
 
 
dawciorek 
Poczatkujacy

Dołączyła: 07 Kwi 2009
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 9:23 am   zasiłek rodzinny - jak samemu uzupełnić formularze

Witam, posiadam Digidcode, próbuje samemu uzupełnić formularze Kinderbijslag,Kindenbudget.Ze względu,iz nie znam języków obcych jest mi bardzo cięzko rozszyfrować jak uzupełnic formularze.Czy jest może osoba,która pomoże mi jak krok po kroku uzupełnić te wszystkie formularze samemu,albo wskaże miejsce gdzie takie przetłumaczone formularze mogę znaleźc w sieci.
Pozdrawiam
 
 
bati3 
Gaduła

Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 1:01 pm   

Witam
mój mąż od kilku miesięcy pracuje w Holandii, ja jestem w Polsce wraz z dzieckiem ale w lutym lub w marcu przeniesiemy się do holandii do męża...chcemy ubiegac się o kinderbijslag i tu pytanie, czy warto teraz już zacząć się starać o ten dodatek czy może poczekać aż będziemy wszyscy w Holandii ??? czy cała procedura będzie prostsza jeśli będziemy wszyscy już zameldowani w Holandii???
W Polsce pobierałam zasiłek rodzinny do pażdziernika i nie składałam nowego wniosku bo wiedziałam że dochody mamy za wysokie żeby go dostać. Czy mając już meldunek w Holandii również będę musiała dostarczyć zaświadczenie z Polski o uprawnieniach do zasiłku????
Pozdrawiam
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 4:53 pm   

Jesli teraz zaczniecie sie strac o kinderbijslag to i tak cala procedura potrwa ok. 8 tygodni, SVB bedzie wymagal dostarczania roznych zaswiadczen itp. zaoszczedzicie sporo czasu i nerwow jesli zaczniecie starania po zameldowaniu w Holandii a i tak zasilek wam sie nalezy od daty rozpoczecia pracy przez meza. Zawiadczenie o nie pobieraniu rodzinnego w Polsce moze sia przydac, tak ze warto je miec.

__________________________
Rozliczenia podatkowe
AGW Administratiekantoor
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 10:45 pm   

Zasilek rodzinny naliczaja na rok w stecz od daty zlozenia wniosku lub od daty podjecia pracy jezeli zostala ona rozpoczeta wczesniej.
Co jest wazne, jezeli bedziecie sie Panstwo starac o zasilek rodzinny obecnie (jak dzieci sa w Polsce) to SVB bedzie zadac dokumentu z polskiej instancji, ktora odmowila przyznania zasilku rodzinnego w Polsce.
Samo zaswiadczenie, ze zasilku sie nie otrzymuje nie wystarczy, musi byc odmowa.
W przypadku jezeli zloza Panstwo wniosek jak dzieci benda juz mieszkac w Holandii, bez dokumentow, ze dzieci nie mialy prawa do zasiku w Polsce, to zasilek bedzie naliczony od momentu zameldowania dzieci w Holandii.
 
 
jurek1966 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 16
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 6:31 pm   

O zasiłek staramy się już 1,5 roku .Cały czas przychodzi mnóstwo papierów do wypełnienia. Najciekawsze jest to że z urzędu marszałkowskiego w Polsce dowiedziałem się już w październiku 2009 że zasiłek w Holandii został mi przyznany od 1 stycznia 2008 ,a dalej przychodzą dokumenty do wypełnienia i pieniędzy nadal nie mam wypłacanych.Czy ktoś może to jakoś wyjaśnić.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 7:45 pm   

moze podalas zly nr konta ?
Co to za papiery ?

Moze lepiej zadzwon powiedz co jest i zapytaj o co chodzi .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Sty 07, 2010 7:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group