NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Huur Teams
Autor Wiadomość
pioaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 73
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 7:11 pm   Huur Teams

Witam, moze o tym wiecie lub nie ale napisze bo moze ktos skorzysta z ich pomocy,mieszkam w rotterdamie i wynajmuje mieszkanie od prywatnej osoby, wlasciciel mieszkania ustalil cene najmu na 525 euro + media, i mielismy taka glupia sytuacje ze niechciano nas zameldowac w tym mieszkaniu poniewaz wczesniej byla tu plantacja trawki itd, wiec gemeente wymyslilo ze przyjada sprawdzic czy mieszkanie nadaje sie juz do zamieszkania,bylo 2 gosci i stwierdzili ze za duzo placimy za to mieszkani, umuwili nas na spotkanie z gosciem z huur teams. FAcet przyszedl pomierzyl.policzyl itd. Dostalismy raport z jego ogledzin i jest tutaj cos takiego ze kazde mieszkanie w zaleznosci od wyposazenia,standardu, dzielnicy itd dostaje pewna ilosc punktow,a ta ilosc punktow przelicza sie na kwote jaka mozna max placic za dane mieszkanie i w moim przypadku wyszlo ze max to jest 440 euro,mielismy tak jeszcze ze 2 spotkania,byla specjalna komisja i wygralismy, znalezli pare usterek i ostatecznie dopoki wlasciciel nie naprawi wszystkich usterek mamy placic po 176 e miesiecznie a po naprawie wszystkiego 440,a za te wszystkie miesiace ktore placilismy pelna kwote, musi nam zwrocic roznice,tak wiec jak ktos ma podobne problemy, moze sprobowac, jakby cos to podam adres i tel do tych z huur teams, pozdrowionka
 
 
Monikas
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 1
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 9:21 pm   mieszkanie

jak to jest z tymi mieszkaniami. Czy miasto nadzoruje wynajmujacych i kwoty jakie pobieraja? Jesli tak to czym sie kieruje?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 10:17 pm   

juz o tym wczesniej wspominalam... to jest huurcommissie...

a tutaj adresy: http://www.vrom.nl/pagina.html?id=8061
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 11:00 pm   

A czy taka komisja może sie tez zająć np. spółdzielnią która nie chce wymienić nieszczelnych okien. Czy oni kontrolują tylko prywatnych właścicieli?
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Śro Sie 15, 2007 11:49 am   

Czy to nie dziwne ze urzad panstwowy miesza sie do cen na wolnym rynku?
Czyli co? Jesli uwazam ze za duzo place za dom,ktory wynajmuje(a kazdy wynajmujacy pewnie tak bedzie myslal)moge zadzwonic do gminy i im"poskarzyc" na wlasciciela?Ale to przeciez jego dom,on ustalil wysokosc czynszu przed podpisaniem kontraktu! A my sie ns taka kwote zgodzilismy,tak? I mimo to mozemy zbijac w ten sposob cene?
A co jesli ten team uzna ze powinnismy placic wiecej?
 
 
pioaga
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 73
Wysłany: Śro Sie 15, 2007 1:44 pm   

widzisz ja tez bylam w szoku ze tak jest u nas w polsce kazdy robi co chce, za jakos nore moze krzyknac ogromna sumke, wczesniej niemialam pojecia ze cos takiego mozna zrobic, poprostu wyszlo to przypadkiem,goscie z gemeente skontaktowali mnie z huurteams i udalo sie, niepisalam wczesniej o tym bo niewiedzialam jak to sie zakonczy ale zakonczylo sie dobrze dla mnie, i juz 2 miesiac place tylko 176 e bo wlasciciel widocznie niema czasu na naprwe tego wszystkiego nawet sie nie pofatygowal przyjsc na ta komisje takze jego strata, jezeli uwazacie ze placicie za duzo za mieszkanie to prubujcie moze wam tez sie poszczesci
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Śro Sie 15, 2007 1:54 pm   

Dobrze wiedzieć.Moje pierwsze studio w NL było w strasznych warunkach a płaciłam za nie kupe kasy. Ale byłam w potrzebie, dlatego musiałam je wynająć. Dobrze że jest taka komisja . Wielu ludzi musi szukać mieszkania z dnia na dzień i nikt nie powinien tego w żaden sposób wykorzystywać. Gdybym wtedy wiedziała o takiej komisji i to zgłosiła to jak by mi tamto mieszkanie skontrolowali to chyba mieszkałabym za darmo :D
Trzeba walczyć o swoje.
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Sie 15, 2007 4:17 pm   

Witam

Mam takie pytanko moj brat wynajal mieszkanie od prywatnego goscia za 2 pokoje (malutkie)i salon plus ogrodek placi 730 euro plus prad gas itp. czy nie uwazacie ze to jest za wysoka cena?? .Mieszkanie nie jest polozone w nie jakiejs luksusowej dzielnicy tylko w normalnej wrecz przecietnej ,przy ulicy. Jednak czy to nie byloby swinstwo zglosic do urzedu ze uwaza sie ze placi za wysoka cene tym bardziej ze moj brat mial problemy zeby wynajac mieszkanie (ale o tym juz pisalam wczesniej) i ten gosciu poprostu sie "zlitowal "nad nim. A co jeszcze w przyszlym roku jak juz mu sie kontrakt skonczy to ja z mezem chcielismy wejsc na to mieszkanie poniewaz firmy jak vesteda,vestia,mansion i inne jeszcze firmy po prostu nie chca nam wynajac z niewiadomych przyczyn mieszkania. I czy tym czynem nie zaszkodzimy sobie jak myslici ?? Dzieki za rady :lol:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Sie 15, 2007 4:18 pm   

magrach napisał/a:
Gdybym wtedy wiedziała o takiej komisji i to zgłosiła to jak by mi tamto mieszkanie skontrolowali to chyba mieszkałabym za darmo :D
Trzeba walczyć o swoje.


Czy ja wiem czy to takie "swoje" jest, wynajmowane mieszkanie w koncu jest :lol:
A pewnego dnia holendrzy zaczna sie rowniez sie bac wynajmowac polakommieszkania :lol:
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Sie 15, 2007 6:12 pm   

silaczka napisał/a:
Czy to nie dziwne ze urzad panstwowy miesza sie do cen na wolnym rynku?
Czyli co? Jesli uwazam ze za duzo place za dom,ktory wynajmuje(a kazdy wynajmujacy pewnie tak bedzie myslal)moge zadzwonic do gminy i im"poskarzyc" na wlasciciela?Ale to przeciez jego dom,on ustalil wysokosc czynszu przed podpisaniem kontraktu! A my sie ns taka kwote zgodzilismy,tak? I mimo to mozemy zbijac w ten sposob cene?
A co jesli ten team uzna ze powinnismy placic wiecej?


nie to wcale nie jest dziwne... dom moze jest wlasciciela... ale kazdego obejmuje takie same prawo...

mozna sobie samemu obliczyc ile za dane mieszkanie powinno sie placic... i jesli komus wyjdzie, ze za duzo placi to wtedy mozna sie zwrocic do tej komisji...

tego raczej nie uznaja... ze trzeba placic wiecej... oni wyznaczaja gorna granice... czyli do ilu mozna zadac za dane mieszkanie...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Sie 15, 2007 6:16 pm   

Magda W napisał/a:
Witam

Mam takie pytanko moj brat wynajal mieszkanie od prywatnego goscia za 2 pokoje (malutkie)i salon plus ogrodek placi 730 euro plus prad gas itp. czy nie uwazacie ze to jest za wysoka cena??

Jednak czy to nie byloby swinstwo zglosic do urzedu ze uwaza sie ze placi za wysoka cene


licz sie z tym, ze mieszkania z ogrodkiem sa zazwyczaj drozsze niz bez...

wcale nie jest to swinstwem zglosic do komisji... warto najpierw obliczyc sobie ile mniej wiecej powinno sie placic za to mieszkanie... i porownac z obecnym czynszem... jesli jest on za wysoki to nie ma nad czym myslec tylko to zglosic... takie macie prawo i koniec...
 
 
magrach
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 94
Skąd: Heerlen
Wysłany: Śro Sie 15, 2007 9:31 pm   

magrach napisał:
Gdybym wtedy wiedziała o takiej komisji i to zgłosiła to jak by mi tamto mieszkanie skontrolowali to chyba mieszkałabym za darmo
Trzeba walczyć o swoje.


Czy ja wiem czy to takie "swoje" jest, wynajmowane mieszkanie w koncu jest
A pewnego dnia holendrzy zaczna sie rowniez sie bac wynajmowac polakommieszkania

"Swoje" miałam na myśli pieniążki :D
_________________
nie ma zwykłych chwil....
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Sie 15, 2007 11:19 pm   

Duuvelke to moze jeszcze podpowiesz jak to obliczyc ?? dzieki
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sie 16, 2007 8:15 am   

Magda W napisał/a:
Duuvelke to moze jeszcze podpowiesz jak to obliczyc ?? dzieki


http://www.vrom.nl/pagina.html?id=8013 - tutaj tabelka z punktami i cenami za mieszkanie...

http://www.vrom.nl/pagina...06&sp=2&dn=7247 - jak i za co punkty sie przyznaje dla zelfstandige woningen...
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Sie 16, 2007 9:02 am   

dzieki:)
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group