NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chce odebrac matce dziecko!!!
Autor Wiadomość
corban 
Poczatkujacy
corban

Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 8
Wysłany: Pią Gru 18, 2009 10:31 pm   

Dziwne ,moje dziecko,ma,a jest glownym holenderskim,a ja mam takze,moze jak piszesz ,,,nie rozumiem,,ale jak wyrabilam paszport,sama na wlasne oczy widzilam w gminie.,,nie rozumiesz....?a tak mozna bez tego ...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Gru 18, 2009 10:38 pm   

rozumiem, ze dziecko moze otrzymac obywatelstwa rodzicow... ale moj syn ma tylko i wylacznie niderlandzkie... tak ma rowniez w paszporcie jak i w danych w gminie... jak juz wczesniej mowilam... zadna instancja Polska nie wie, ze mam syna... wiem, ze jesli pojde do Ambasady i pokaze jego niderlandzki akt urodzenia to moge poprosic o transkrypcje i wyrobic mu paszport...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Gru 18, 2009 10:44 pm   

lusia0101 napisał/a:
paszport mam tylko dla nich holenderski, to co ja sama z dziemi nie moge sie po unii poruszac jesli ja mam polski paszport a dzieci holenderski? prosze o nakierowanie na odpowiedni temat jesli zaczelam dyskusje a taki temat juz istnial.


oczywiscie, ze mozesz... nie chodzi o to jaki paszport dzieci maja... tylko o prawa rodzicielskie... jesli oboje rodzicow je maja... to oboje powinni wyrazic zgode aby dziecko opuscilo granice danego panstwa w ktorym sie znajduja...

w artykulach o Ani i Ebi... Dennis twierdzi, ze nie dal jej zgody na wyjazd do polski... dlatego oskarzyl ja o porwanie syna...
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 6:25 pm   

Nie moga odebrac dziecka . Zacytuje:
Jest orzeczenie Sądu Najwyższego z 1 grudnia 1999 roku w tzw. sprawie cypryjskiej. Sąd powiedział jasno: "szczególne relacje zachodzące między matką a niemowlęciem sprawiają, że jedynie w zupełnie wyjątkowych przypadkach można zaaprobować oddzielenie dziecka od matki. ( ) Matki nie można zmusić, by wróciła razem z dzieckiem, a bez niej rozwój niemowlęcia może być poważnie zakłócony. Jakkolwiek zatem ocenia się przyczyny odmowy powrotu matki z uprowadzonym niemowlęciem, dobro niemowlęcia sprzeciwia się nakazaniu jego powrotu".

Konwencja Haska w art. 13 b mówi, że , jeżeli : „ istnieje poważne ryzyko, że powrót dziecka naraziłby je na szkodę fizyczną lub psychiczną itd.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 6:42 pm   

Gdzie Ty w tej histrorii widzisz "niemowle"? O_o
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 6:59 pm   

suska napisał/a:
Gdzie Ty w tej histrorii widzisz "niemowle"? O_o

Mimo wszystko nie mozna odebrac dziecka matce. Chyba ze wystepuje przemoc, alkoholizm, narkotyki, zaniedbywanie dziecka, demoralizacja, itp
Ostatnio zmieniony przez rades29 Sob Gru 19, 2009 10:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 7:06 pm   

Najgorzej że polskie sądy jakoś dziwnym trafem biorą stronę obcokrajowców.A nie widziałem nigdy by np sąd niemiecki stanął po stronie matki czy ojca z Polski.
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 7:10 pm   

Bo to jest sprawa do Trybunalu Praw Czlowieka w Strasburgu
 
 
saba111 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lis 2009
Posty: 30
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 8:22 pm   

[quote="sylwia_lelystad
Nie rozumiesz ze to dziecko w takim przypadku tak jakby w polsce nie istnieje ? To jak ma miec polskie obywatelstwo...mammia mia...[/quote]

Z bardzo prostej przyczyny. Istnieje dwustronna umowa pomiędzy Polską a Holandią, która mówi, że dziecko narodzone na terenie NL, mające co najmniej jednego polskiego rodzica, jakoby ''z urzędu'' otrzymuje polskie obywatelstwo wraz z holenderskim. Z tego co wiem, holenderskie urzędy przestrzegają tego prawa.

A dalej to już odpowiedzialność samych rodziców, czy narodziny dziecka zgłoszą w Ambasadzie/odpowiednim polskim urzędzie.
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 8:33 pm   

Tu jest dosc podobna historia:
http://dziendobrytvn.plej...osci_detal.html
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 9:16 pm   

duuvelke a ja mysle ze w urzedzie zrobili blad. ja tak mialam z 2 dzieckiem na akcie jaki dostalam po jej urodzeniu gmina napisala ze ma moja corka tylko hol obywatelstwo, poszlam do gminy pokazalam swoj paszport i wyjasnilam ta sprawe od reki dostalam nowy akt na ktorym widnialo ze ma 2 obywatelstwa.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Sob Gru 19, 2009 9:43 pm   

Zacytuje bo mi sie nie chce pisac:
Dziecko przez urodzenie nabywa obywatelstwo polskie, gdy oboje rodzice, nawet przebywający za granicą, są obywatelami polskimi albo przynajmniej jedno z nich jest obywatelem polskim, a drugie obywatelem innego państwa.

Jednak rodzice w ciągu trzech miesięcy od urodzenia się dziecka mogą złożyć zgodnie oświadczenie przed właściwym organem i wybrać dla niego obywatelstwo obcego państwa. Uprawnienie takie przysługuje im wówczas, gdy jedno z rodziców jest obywatelem tego kraju, a według prawa tam obowiązującego dziecko może nabyć obywatelstwo. Jeżeli między rodzicami nie ma porozumienia w sprawie obywatelstwa dziecka, to w ciągu trzech miesięcy od jego urodzin mogą się zwrócić o rozstrzygnięcie do polskiego sądu. Zdarza się, że w ciągu roku od dnia urodzin nastąpi zmiana obywatelstwa jednego lub obojga rodziców. Wtedy w ciągu trzech miesięcy od tej zmiany mogą podjąć decyzję w sprawie obywatelstwa dziecka.
 
 
saba111 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lis 2009
Posty: 30
Wysłany: Nie Gru 20, 2009 3:07 pm   

rades29 napisał/a:
Zacytuje bo mi sie nie chce pisac:
Dziecko przez urodzenie nabywa obywatelstwo polskie, gdy oboje rodzice, nawet przebywający za granicą, są obywatelami polskimi albo przynajmniej jedno z nich jest obywatelem polskim, a drugie obywatelem innego państwa.

Jednak rodzice w ciągu trzech miesięcy od urodzenia się dziecka mogą złożyć zgodnie oświadczenie przed właściwym organem i wybrać dla niego obywatelstwo obcego państwa. Uprawnienie takie przysługuje im wówczas, gdy jedno z rodziców jest obywatelem tego kraju, a według prawa tam obowiązującego dziecko może nabyć obywatelstwo. Jeżeli między rodzicami nie ma porozumienia w sprawie obywatelstwa dziecka, to w ciągu trzech miesięcy od jego urodzin mogą się zwrócić o rozstrzygnięcie do polskiego sądu. Zdarza się, że w ciągu roku od dnia urodzin nastąpi zmiana obywatelstwa jednego lub obojga rodziców. Wtedy w ciągu trzech miesięcy od tej zmiany mogą podjąć decyzję w sprawie obywatelstwa dziecka.


Napisales dokladnie to samo co ja. Dodam tylko, ze jezeli rodzice nie poczynia zadnych krokow, to samo dziecko moze do 18 roku zycia zadecydowac o przyjeciu/odrzuceniu polskiego obywatelstwa. Po skonczeniu 18 lat, nadal jest to mozliwe, tylko cenowo wyglada to juz zupelnie inaczej.
 
 
rades29 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 24
Wysłany: Nie Gru 20, 2009 3:26 pm   

saba111 napisał/a:
rades29 napisał/a:
Zacytuje bo mi sie nie chce pisac:
Dziecko przez urodzenie nabywa obywatelstwo polskie, gdy oboje rodzice, nawet przebywający za granicą, są obywatelami polskimi albo przynajmniej jedno z nich jest obywatelem polskim, a drugie obywatelem innego państwa.

Jednak rodzice w ciągu trzech miesięcy od urodzenia się dziecka mogą złożyć zgodnie oświadczenie przed właściwym organem i wybrać dla niego obywatelstwo obcego państwa. Uprawnienie takie przysługuje im wówczas, gdy jedno z rodziców jest obywatelem tego kraju, a według prawa tam obowiązującego dziecko może nabyć obywatelstwo. Jeżeli między rodzicami nie ma porozumienia w sprawie obywatelstwa dziecka, to w ciągu trzech miesięcy od jego urodzin mogą się zwrócić o rozstrzygnięcie do polskiego sądu. Zdarza się, że w ciągu roku od dnia urodzin nastąpi zmiana obywatelstwa jednego lub obojga rodziców. Wtedy w ciągu trzech miesięcy od tej zmiany mogą podjąć decyzję w sprawie obywatelstwa dziecka.


Napisales dokladnie to samo co ja. Dodam tylko, ze jezeli rodzice nie poczynia zadnych krokow, to samo dziecko moze do 18 roku zycia zadecydowac o przyjeciu/odrzuceniu polskiego obywatelstwa. Po skonczeniu 18 lat, nadal jest to mozliwe, tylko cenowo wyglada to juz zupelnie inaczej.

Ja nie podwazylem twojej wersji. Chialem tylko cos uzmyslowic osoba ktore sa w bledzie;)

[ Dodano: Nie Gru 20, 2009 7:28 pm ]
Najnowsza informacja w tej sprawie:
W Teleskopie dalszy ciąg smutnej historii małego Ebiego, który powinien wrócić do Holandii gdzie mieszka jego ojciec. Tak postanowił sąd w Poznaniu. Matka do tej pory ukrywała sie razem z dzieckiem. Dziś postanowiła jednak że pojedzie do kraju, gdzie urodził sie jej syn i tam będzie walczyc o dziecko.
http://ww6.tvp.pl/780,20091216949192.strona
http://dziendobrytvn.plej...osci_detal.html
Ostatnio zmieniony przez rades29 Nie Gru 20, 2009 7:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
psi 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 7
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 10:59 am   

Coś mi się wydaje, że prawda na temat całej sprawy leży gdzieś pośrodku. Przewiduję, że holenderski sąd okaże się bardziej wyrozumiały, niż sąd polski.

Pewnie każą rodzicom dojść do porozumienia, kobiecie przyznane zostane alimenty, ale w zamian będzie musiała wrócić z dzieckiem na stałe do Holandii. Szkoda tylko chłopca, będzie miał spaprane dzieciństwo - rozwód to jedno, ale pewnie do końca życia będzie słyszał same świństwa o ojcu od rodziny matki i vice versa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group