NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mieszkanie z gemeente i zakup nowego
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sty 09, 2010 7:43 pm   

ivi2212, ja nie bylam jeszcze zlosliwa :)
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kassia7 
Poczatkujacy
kassia7

Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 46
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 11:10 am   

ja jestem w woonzicht.nl i są tam także mieszkania które można dostać bez czekania ale ceny są od 690 euro. czyli nie jest już socjalne? mogę poza nim kupić mieszkanie na kredyt i nikt mi tego "socjalnego" nie odbierze?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 11:18 am   

Kasia wyobras sobie pare ktora sie rozwodzi ale oni maja wlasny domek . Czyli to ze maja juz wlasne mieszkanie wyklucaalo by fakt ze moga sie starac o mieszkanie z gminy ???
Jak by to tak bylo to najpierw musieli by sprzedac dom pudzniej zapisac sie do gminy po mieszkanie a do tej pory nim dostali by mieszkanie musieli by mieszkac w hotelu lub gdzies indziej . A ci ktorzy maja mieszkanie z gminy nie dostsali by nigdy hipoteki . Tak wiec majac wlasnosciowe mieszkanie masz prawo sie ubiegac o mieszkanie gminne , a majac mieszkanie gminne masz prawo kupic wlasny dom .
kassia7 napisał/a:
ceny są od 690 euro

mozesz sobie wynajac mieszkanie jak i chcesz a 1000 euro o ile ci twoje finanse na to pozwola . Jesli wynajmiesz dom/mieszkanie powyzej 690 € w tym wypadku nie mozesz sie starac o dodatek do wynajmu tzw huurtoeslag .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Dirty 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 36
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Sty 14, 2010 10:11 am   

Jeśli chodzi o mieszkanie z gminy to gdzie trzeba złożyć wniosek/podanie i czy są gotowe wnioski do wypełnienia czy trzeba samemu napisać od podstaw???Czy wystarczy iść do gemmente w tej sprawie??Jeśli ktokolwiek się orientuje proszę o wskazówki :D
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Czw Sty 14, 2010 11:45 am   

W przypadku rozwodu czy rozdzialu wspolnosci majatkowej obowiazuja zupelnie inne przepisy niz w przypadku singli. Nie mieszaj tych dwoch spraw, bo troche zametu wprowadzasz.
Fakt, ze ludzie kombinuja i rozwodza sie na papierku tylko po to, by miec dwa mieszkania, czy to z gminy czy nie, nie znaczy, ze jest to norma.
Moi sasiedzi, Afrykanie, wlasnie tak zyja. Niby mieszkanie jest na nia, mieszka tu z dziecmi, maz mieszka osobno gdzies indziej, odwiedza ich. Ale jesli spoldzielnia sie szwindla dopatrzy, no to poleca oboje.
Sasiadka mojej tesciowej. Kobieta miala domek, wynajmowany od korporacji.Poznala farmera i przeprowadzila sie do niego, do wlasnego domu, zachowujac jednak ow domek ze spoldzielni. Zeby pustostan nie stal, pozwolila tam mieszkac swoim kuzynom z trojka dzieci.Oplacala czynsz jak nalezy, wszystko niby w porzadku. No ale sie dopatrzyli, ze tu nie mieszka. Wywalili kuzynow na bruk, domek zabrali, jeszcze ja grzywna oblozyli.
A wiec nie jest to regula, ze majac wlasny dom/mieszkanie mozesz miec tez mieszkanie z gminy.

[ Dodano: Czw Sty 14, 2010 11:53 am ]
Dirty, wchodzisz na stronke internetowa np woonzicht.nl i tam sie rejestrujesz. Tworzysz swoj zoekprofiel, czyli wybierasz opcje, gdzie chcesz mieszkac, w jakiej gminie, jakim miasteczku, czy w bloku czy w domku, jaki metraz itp.. kazdego tygodnia na stronce pojawiaja sie oferty mieszkan, system selekcjonuje dla Ciebie takie, ktore pasuja do twojego zoekprofilu. Co tydzien mozesz reagowac na trzy mieszkania, ale nie musisz, by byc wciaz zarejestrowanym.Rejestracja jest wazna na rok, placisz skladke, w zaleznosci od spoldzielni.Niektore sa darmowe, w innych placisz jakas symboliczna kwote rzedu 5 euro na rok.
W zaleznosci od tego, ile masz lat i czy masz juz mieszkanie w danej spoldzielni czy nie, przyznaja ci okreslona liczbe punktow. Przy kazdej ofercie stoi, ile punktow trzeba miec, by miec szanse na dane mieszkanie. No, oczywiscie mieszkanie dostanie ten, kto zareagowal z najwieksza iloscia punktow. Za kazdy miesiac czekania dostajesz jeden punkt. No, czyli zeby uzbierac np 300 punktow, z ktorymi mozna juz startowac na rozsadne mieszkanie, musisz odczekac ze 3-5 lat.
 
 
slawekcho 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 5
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 4:32 pm   

Jestem już zapisany poprzez internet na stronie do reagowania cotygodniowego o mieszkanie jednak chciałbym starać się o mieszkanie socjalne z gminy w takiej sytuacji gdzie mam iść?Do gemmente??????
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 11:45 pm   

w Holandii nie gmina a woningcorporaties (czyli tam gdzie jestes zapisany) posiadaja mieszkania socjalne...
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 7:58 pm   

Cytat:
mam pytanie. czy jeśli posiadam mieszkanie z gemeente mogę wziąć kredyt hipoteczny i zakupione mieszkanie wynajmować?


osobiscie spotkalem sie z takim przypadkiem , osoba posiadajaca mieszkanie od SPOLDZIELNI MIESZKANIOWEJ , nie mieszkala w tym mieszkaniu , a je wynajmowala.Czy jest to legalne czy nie , togo nie wiem , ale jest to mozliwe :)

Ludzie co wy z tym mieszkaniem SOCJALNYM , az sie niedobrze robi czytajac takie bzdury.

Kto z was ma mieszkanie socjalne lub jest na socjalu w Holandii ??
Przyznac sie :082:

:039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group