NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmienie piersia i praca
Autor Wiadomość
AnetaDK 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 12:33 pm   

baileys napisał/a:
pracujac 4 godziny dziennie masz prawo do 1 godziny (platnej ) przerwy na sciagniecie mleka lub zeby pojechac do malucha i go nakarmic . Watpie by szef sie zgodzil na puzniejsze przychodzenie lub wczesniejsze wychodzenie , no ale to juz w kwestji dogadania sie z szefem .
AnetaDK napisał/a:
Nie muszę chyba pisać,że ponad 4 godziny nie karmienia czy nie odciągania nie jest zdrowe dla moich piersi.
a kto ci naoopowiadal ?
setki tysiecy jak nie miliony matek przesypiaja 6-8 godzin w nocy bez karmienia lub odciagania .....


Chyba nie wiesz co piszesz.Wiesz jak wyglądają przepełnione mlekiem piersi,są bolesne,mleko leci na wszystkie możliwe strony.O konsekwencjach pt. zapalenie już nie wspomnę.Poza tym,by utrzymać laktację trzeba je regularnie opróżniać,i bynajmniej nie co 6-8 godzin tylko zdecydowanie częściej.Dwumiesięczne dziecko je co 2,3 godziny.Rzadsze przystawianie dziecka bądź odciąganie pokarmu powoduje,że tego mleka z czasem jest coraz mniej,a to prosta droga do podanie mieszanki.Nie żeby było to coś złego,ale nie od dziś wiadomo,że mleko kobiece jest zdecydowanie zdrowsze i na takie karmienie ja się piszę i mam do tego pełne prawo.
A co do wcześniejszego wychodzenia bądź późniejszego przychodzenia,myślę,że z tym nie będzie problemu.Chciałam tylko wiedzieć czy mam prawo do ekstra przerwy pracując w niepełnym wymiarze godzin.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 12:41 pm   

AnetaDK napisał/a:
Chyba nie wiesz co piszesz.Wiesz jak wyglądają przepełnione mlekiem piersi,są bolesne,mleko leci na wszystkie możliwe strony.
wiem dokladnie co pisze nie ty jedyna jestes matka .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
AnetaDK 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 2:43 pm   

baileys napisał/a:
AnetaDK napisał/a:
Chyba nie wiesz co piszesz.Wiesz jak wyglądają przepełnione mlekiem piersi,są bolesne,mleko leci na wszystkie możliwe strony.
wiem dokladnie co pisze nie ty jedyna jestes matka .


No chyba nie do końca wiesz,ale to bez znaczenia,pytanie zadałam,odpowiedź otrzymałam,za którą dziękuję.O całej reszcie można by gadać i gadać...

[ Dodano: Śro Gru 03, 2014 11:01 pm ]
No więc okazuje się,że nic mi się nie należy.Pracuję w firmie sprzątającej,mam dwa obiekty,w których pracuję zupełnie sama.Określony czas na wykonanie.Razem 4,15 h.Czy to możliwe?
Druga sprawa,do tej pory miałam te 4,15,aktualnie został mi czas zmniejszony do 3,45,te same czynności do wykonania,resztę czasu szef przeznaczył mi na wykonanie innej pracy,w innym obiekcie.Jest to i tak mniej godzin tygodniowo niż mam zagwarantowane w kontrakcie.I wyszło,że jednego dnia mam 5,15 h,dalej bez pauzy na karmienie czy odciąganie pokarmu.Mówiłam już,że nie wezmę tylu godzin tego dnia,ale albo biorę,albo zostaję z 3,45 h.Nie chcę się upierać przy czymś,przy czym nie mam racji,ale czy szef ma do tego prawo?Po 3 latach pracy okazało się że mam za dużo czasu na pracę ;/
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 11:53 pm   

Odciąganie pokarmu wcale nie oznacza, że tego pokarmu ubędzie.... Niestety, ale czasem jest to jedyne wyjście z sytuacji...
I wiem co mówię, bo wykarmiłam trójkę dzieci, w tym jedno w Holandii i to pracując jako uitzendkracht przez 7h dziennie. Umówiłam się z teamleaderem że moja długa pauza jest na odciąganie mleka, miałam na to specjalnie udostępniane pomieszczenie a potem lodówkę na butelkę z pokarmem.
A ty masz pracę na 4,5 czy 3,5h i narzekasz....
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
AnetaDK 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 9:29 am   

Hera napisał/a:
Odciąganie pokarmu wcale nie oznacza, że tego pokarmu ubędzie.... Niestety, ale czasem jest to jedyne wyjście z sytuacji...
I wiem co mówię, bo wykarmiłam trójkę dzieci, w tym jedno w Holandii i to pracując jako uitzendkracht przez 7h dziennie. Umówiłam się z teamleaderem że moja długa pauza jest na odciąganie mleka, miałam na to specjalnie udostępniane pomieszczenie a potem lodówkę na butelkę z pokarmem.
A ty masz pracę na 4,5 czy 3,5h i narzekasz....


Sęk w tym, że ja nie miałabym żadnej przerwy, nawet 5 minut, na odciąganie pracując prawie 5 i pół godziny.Sama odciągam regularnie w domu, ale w pracy nie mam ami gdzie ani kiedy.Będàc 4 godziny w pracy jakoś daję radę, śle przy ponad 5 godzinach to chcę jednak tą pauzy mieć na to, a nie mogę, bo mi się nie należy.I w tym problem
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 1:27 pm   

AnetaDK napisał/a:
No więc okazuje się,że nic mi się nie należy
smiem stwierdzic ze jestes leniwa i czekasz na gotowca .
Dlaczego tak smiem twierdzic ? Bo nawet nie pokwapilas sie poszukac na forum , ba nawet nie pokwapilas sie przeczytac tego tematu ( zaledwie kilkanascie wypowiedzi ) gdzie sa juz odpowiedzi podane, ba nawet z linkiem do praw karmiacych .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
AnetaDK 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 3:05 pm   

baileys napisał/a:
AnetaDK napisał/a:
No więc okazuje się,że nic mi się nie należy
smiem stwierdzic ze jestes leniwa i czekasz na gotowca .
Dlaczego tak smiem twierdzic ? Bo nawet nie pokwapilas sie poszukac na forum , ba nawet nie pokwapilas sie przeczytac tego tematu ( zaledwie kilkanascie wypowiedzi ) gdzie sa juz odpowiedzi podane, ba nawet z linkiem do praw karmiacych .


Czytaj ze zrozumieniem,proszę.Temat przeczytałam,ba,kilka razy,forum to także przeczytałam,i masę innych dla Twojej wiadomości.Znam swoje prawa,problem polega na tym,że mimo wszystko jest mi wmawiane,że mi się nie należy przerwa.Pomyślałam,ze może jest to w jakiś sposób uzależnione od cao,że być może przy pracy na godziny,faktycznie tak jest.Nie pracuję dla żadnego biura,mam stały kontrakt,nie pracuję także z innymi ludźmi.Mojej pracy nie miałby kto wykonać w momencie,kiedy ja miałabym tą przerwę.Stąd nie wiem,jak to w końcu jest.I nie,nie jestem leniwa,nie obrażaj mnie,z łaski swojej,proszę.
Ostatnio zmieniony przez AnetaDK Czw Gru 04, 2014 3:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 4:27 pm   

AnetaDK, a czy kiedy pracujesz stoi nad toba ktos z pala , czy jestes sama?

dlaczego nie wyjdziesz do pokoju socjalnego...jakiejs kanciapy , wc to moze niehigieniczne ale nawet tam

wtedy sciagnij pokarm umiesc go w termosie z lodem, czy w jakims innym naczyniu przygotowanym wczesniej w domu

zadzwon do meza, chlopaka, przyjaciela ,przyjaciolki kolezanki znajomych ...no nie wiem moze do kogos, kto moze w miedzyczasie po to przyjechac

Jesli sie nie da, to po skonczonej pracy zabezpieczone wczesniej mleko zabierasz ze soba

no wez troche pokombinuj przeciez sie da . :039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 5:24 pm   

AnetaDK napisał/a:

Cytat:
Mojej pracy nie miałby kto wykonać w momencie,kiedy ja miałabym tą przerwę

powiedz ze zartujesz ,albo ze nakrecasz rozmowe na takie tory, by uslyszec to ,co chcesz uslyszec jestes czlowiekiem a nie robotem , przeciez nalezy ci sie przerwa , moze nie polgodzinna na karmienie, ale na zalatwienie wlasnej potrzeby w pampersa chyba nie robisz ?
czasem mam wrazenie ze ludzie sa jacys nie z tego swiata
 
 
AnetaDK 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 5:52 pm   

Gochna H napisał/a:
AnetaDK, a czy kiedy pracujesz stoi nad toba ktos z pala , czy jestes sama?

dlaczego nie wyjdziesz do pokoju socjalnego...jakiejs kanciapy , wc to moze niehigieniczne ale nawet tam

wtedy sciagnij pokarm umiesc go w termosie z lodem, czy w jakims innym naczyniu przygotowanym wczesniej w domu

zadzwon do meza, chlopaka, przyjaciela ,przyjaciolki kolezanki znajomych ...no nie wiem moze do kogos, kto moze w miedzyczasie po to przyjechac

Jesli sie nie da, to po skonczonej pracy zabezpieczone wczesniej mleko zabierasz ze soba

no wez troche pokombinuj przeciez sie da . :039:


W moim miejscu pracy lodówka jest, z tym nie ma problemu.Problem jest tylko w tym, że jeśli zdecyduję się na odciąganie to zabraknie mi czasu na wykonanie tego co powinnam, muszę się wyrobić w określonym czasie, którego mam aktualnie o 30 minut mniej a to sporo, bo mogłabym go wykorzystać na to, ale szef się nie zgadza i już.

[ Dodano: Czw Gru 04, 2014 5:53 pm ]
Panicelinka napisał/a:
AnetaDK napisał/a:

Cytat:
Mojej pracy nie miałby kto wykonać w momencie,kiedy ja miałabym tą przerwę

powiedz ze zartujesz ,albo ze nakrecasz rozmowe na takie tory, by uslyszec to ,co chcesz uslyszec jestes czlowiekiem a nie robotem , przeciez nalezy ci sie przerwa , moze nie polgodzinna na karmienie, ale na zalatwienie wlasnej potrzeby w pampersa chyba nie robisz ?
czasem mam wrazenie ze ludzie sa jacys nie z tego swiata


Bez przesady, z toalety skorzystać mogę, ale przerwa 10 czy więcej minut już w grę nie wchodzi, dlaczego, jak wyżej.

[ Dodano: Czw Gru 04, 2014 6:44 pm ]
Ja może w skrócie jeszcze raz napiszę o co mi chodzi.Walczę pracodawcą o 30 minut, które mi odebrał a które mogłabym wykorzystać jako pauzę na odciąganie lub pójście szybciej do dziecka do domu, za które by mi zapłacił.Owe 30 minut dziennie chce mi oddać posyła jąć mnie do innej pracy, na którą ja się nie chcę zgodzić, ponieważ pracowałabym ponad 5 godzin w jednym dniu a na to się nigdy z nim nie umawiałam.Dla mnie lepiej mieć 30 minut więcej dziennie niż jednorazowo 1.30 dłużej w piątki.Pomijam fakt że dalej 1 godzinę jestem do tyłu, bo kontrakt mam na 21.25 a nie 20.25 h.Ale to wszystko pod warunkiem że ta pauza mi się należy, bo on twierdzi że nie.I z głupia łam bo wszędzie piszą że jednak tak.

[ Dodano: Czw Gru 04, 2014 6:48 pm ]
Przypomnę tylko że on mi zabrał czas, obowiązki te same do zrobienia zostały, stąd już kompletnie nie mam czasu na nic.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 7:22 pm   

gdybys przeszukala ten temat i przeczytala ze zrozumieniem to bys znalazla na poprzednej stronie nastepujaca wiadomosc od Duvelki z podanym linkiem do art.prawnych . Jednak tego nie zrobilas . powodzenia w czytaniu gotowca
Duuvelke napisał/a:
- do 9 miesiaca masz prawo do przerw aby odciagac mleko lub malenstwo karmic...
- pracujac 8 godz. dziennie masz prawo do 2 godz. przerwy... czyli 1/4.. pracujac krocej masz mniej przerwy
- pracodawca powinnien zapewnic ci spokojne miejsce do karmienia/odciagania mleka... i toaleta do nich nie nalezy... zapytaj sie pracodawcy czy jest u was specjalne pomieszczenie... ja odciagam sobie mleko w sypialni (bo akurat takowa mam w pracy)

cytat: Artikel 4.3.8. Voedingsrecht uit de Arbeidstijdenwet (2007)
Een vrouwelijke werknemer die een borstkind voedt heeft, indien zij de werkgever hiervan in kennis heeft gesteld, gedurende de eerste negen levensmaanden van dat kind het recht de arbeid te onderbreken ten einde in de nodige rust en afzondering haar kind te zogen dan wel de moedermelk te kolven. De werkgever biedt haar daartoe de gelegenheid en stelt, waar nodig, een geschikte af te sluiten besloten ruimte ter beschikking.
http://www.borstvoeding.c....html#kolfrecht
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
AnetaDK 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 7:32 pm   

baileys napisał/a:
gdybys przeszukala ten temat i przeczytala ze zrozumieniem to bys znalazla na poprzednej stronie nastepujaca wiadomosc od Duvelki z podanym linkiem do art.prawnych . Jednak tego nie zrobilas . powodzenia w czytaniu gotowca
Duuvelke napisał/a:
- do 9 miesiaca masz prawo do przerw aby odciagac mleko lub malenstwo karmic...
- pracujac 8 godz. dziennie masz prawo do 2 godz. przerwy... czyli 1/4.. pracujac krocej masz mniej przerwy
- pracodawca powinnien zapewnic ci spokojne miejsce do karmienia/odciagania mleka... i toaleta do nich nie nalezy... zapytaj sie pracodawcy czy jest u was specjalne pomieszczenie... ja odciagam sobie mleko w sypialni (bo akurat takowa mam w pracy)

cytat: Artikel 4.3.8. Voedingsrecht uit de Arbeidstijdenwet (2007)
Een vrouwelijke werknemer die een borstkind voedt heeft, indien zij de werkgever hiervan in kennis heeft gesteld, gedurende de eerste negen levensmaanden van dat kind het recht de arbeid te onderbreken ten einde in de nodige rust en afzondering haar kind te zogen dan wel de moedermelk te kolven. De werkgever biedt haar daartoe de gelegenheid en stelt, waar nodig, een geschikte af te sluiten besloten ruimte ter beschikking.
http://www.borstvoeding.c....html#kolfrecht


Czytałam to.

W takim razie rozumiem, że mam prawo o te 30 minut się jednak upomnieć na moją korzyść.Czy mogę pracodawcy przytoczyć ten fragment artykuły, gdyby się jednak upierał ?
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 11:46 pm   

AnetaDK napisał/a:

Czytałam to.

W takim razie rozumiem, że mam prawo o te 30 minut się jednak upomnieć na moją korzyść.Czy mogę pracodawcy przytoczyć ten fragment artykuły, gdyby się jednak upierał ?

Nawet mu to wydrukować i położyć pod samym nosem...
Ludzie walczcie o swoje, a nie wypłakujcie się na forach jakiego to macie szefa be....
Skoro sama wiesz ze ci się należy to tupnij szefowi nóżką i pracuj tyle ile pracowałaś do tej pory, a jak ci zagrozi zwolnieniem, to mu zagroź inspekcją pracy i tyle...
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
AnetaDK 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 11:58 pm   

Hera napisał/a:
AnetaDK napisał/a:

Czytałam to.

W takim razie rozumiem, że mam prawo o te 30 minut się jednak upomnieć na moją korzyść.Czy mogę pracodawcy przytoczyć ten fragment artykuły, gdyby się jednak upierał ?

Nawet mu to wydrukować i położyć pod samym nosem...
Ludzie walczcie o swoje, a nie wypłakujcie się na forach jakiego to macie szefa be....
Skoro sama wiesz ze ci się należy to tupnij szefowi nóżką i pracuj tyle ile pracowałaś do tej pory, a jak ci zagrozi zwolnieniem, to mu zagroź inspekcją pracy i tyle...


Wysłałam mu wiadomość,bo tylko tak się komunikujemy,w której grzecznie zapytałam,czy te 30 minut dziennie,które mi odebrał myśląc że w zamian pośle mnie do kolejnej pracy,mogę przeznaczyć na karmienie/odciąganie.Oczywiście link odpowiedni również mu przesłałam.Nie może odmówić chyba już w tej sytuacji.

[ Dodano: Wto Gru 16, 2014 12:20 am ]
Jak to w końcu jest,można wyjść na karmienie do dziecka czy nie można?Mój pracodawca upiera się,że nie można.Podobno jego arbodienst tak mu powiedział.Zgodził się na odciąganie pokarmu w pracy,ale nie na wyjście do dziecka.Nie będę tego robić jednak tam,bo brudna toaleta odpada a pokoje są całe oszklone,brak rolet czy firan,nie zamykane.Według niego mam sobie znaleźć kącik "gdzieś".Czuję,że walczę z wiatrakami,dosłownie.
Ostatnio zmieniony przez AnetaDK Czw Gru 04, 2014 11:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
odwiedzina 
Poczatkujacy
Odwiedzina

Dołączyła: 02 Gru 2019
Posty: 2
Wysłany: Pon Gru 02, 2019 11:12 am   

Witam. Mam nadzieję, że zadaję pytanie w dobrym wątku.
Szukam informacji na temat regulacji prawnych w Holandii odnośnie karmienia piersią i podróży służbowych. Znalazłam informację o nocnych zmianach i nadgodzinach do 6 mca, ale nie mogę znaleźć regulacji odnośnie wyjazdów poza miejsce zamieszkania. Mój pracodawca zapewnia miejsce do odciągania pokarmu (do 9 miesiąca życia dziecka), i zamierzam z tego skorzystać. Chcę mieć jednak jasność czy mogę zostać wysłana w podróż służbową (zazwyczaj 2-3x w miesiącu na 2- 3-4 dni). W momencie powrotu do pracy, córka będzie miała 6.5 miesiąca.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
Odwiedzina
_________________
Odwiedzina
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group