NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polacy w Holandii mogą liczyć na znaczącą pomoc państwa.
Autor Wiadomość
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 8:14 pm   

Cytat:
W przypadku pobytu od 3 mcy do 5 lat zasilek socjalny mozna otrzymac ale jest to zalezne od gminy i IND.


jestem ciekawy jaki to musi byc przypadek ???

Zasada jest jasna:
zadne panstwo na swiecie nie ma zamiaru utrzymywac obcokrajowcow i kazde panstwo na swiecie robi co moze zeby obcokrajowcow jak najwiecej wykorzystac a jak najmniej dac !!

Typowym przykladem wykorzystywania ludzi jak w niewolnictwie sa Zjednoczone emiraty arabskie.

Skoro ty sadzisz ze obcokrajowiec po 3 miesiacach pobytu w Holandii moze juz otrzymac zasilek socjalny to super !! :038:

Czekam na jakies szczegoly i na wiecej informacji !

Z calusami dla jagody :082:
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 8:45 pm   

Singelnl, dam Ci przyklad:
Lekarz zatrudnia sie w Holandii, wynajmuje mieszkanie, melduje sie w gemente i zglasza do IND.
Po 4 miesiacach pracy lamie noge na ulicy i nie jest w stanie pracowac.
Chorobowego nie otrzyma, bo na zasilek chorobowy trzeba przepracowac pol roku.
Zglasza do gminy swoja sytuacje. Gmina zasiega informacji w szpitalu, w ktorym lekarz pracuje i okazuje sie, ze szpital po zakonczonej chorobie chetnie lekarza przyjmie do pracy na staly kontrakt.
Wobec powyzszej sytuacji gmina decyduje, ze rozsadniej jest przyznac lekarzowi zasilek socjalny, niz stracic lekarza w szpitalu.
O przyznanym zasilku socjalnym zostaje powiadomione IND.
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Sob Lut 06, 2010 8:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 9:44 pm   

Cytat:
Lekarz zatrudnia sie w Holandii, wynajmuje mieszkanie, melduje sie w gemente i zglasza do IND.
Po 4 miesiacach pracy lamie noge na ulicy i nie jest w stanie pracowac.


Domyslam sie ze ten przyklad znasz z doswiadczenia , jest prawdziwy i nie wymyslony?

No to ciekawe , bardzo ciekawe , skoro pracodawca nie poczuwa sie do odpowiedzialnosci placenia chorobowego poczatkujacemu pracownikowi ktory jak napisalas , rokuje dobre nadzieje i napewno bedzie mogl dalej pracowac, to czemu ten obowiazek musi wypelniac panstwo ??
Jezeli pracodawca deklaruje sie ze dany pracownik nadal bedzie mogl pracowac w danej firmie, to nie widze powodu zeby za pieniadze podatnikow finansowac utrzymanie temu obcokrajowcowi.
Obowiazkiem tym obarczylbym pracodawce.

Ja tak bym zrobil gdybym byl organem ustawodawczym.
:035: :039:

Dzieki za przyklad.
Ostatnio zmieniony przez singelnl Sob Lut 06, 2010 9:46 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 11:35 am   

Nie wiem jak jest w biurach pośrednictwa bo nigdy nie byłem na zwolnieniu.Ale jak masz kontrakt bezpośredni i opłacasz wszystkie składki jakie są wymagane to czy pracujesz pół roku czy pięć dni to w razie choroby,niezdolności do pracy pracodawca wypłaca chorobowe,a w dłuższym okresie fundusz ubezpieczeniowy.Tak przynajmniej jest w firmie w której pracuje.Ps mam kolegę który jest na chorobowym ok roku i ma płacone cały okres pieniadze.Nie wiem dokładnie kto płaci bo sie nie wypytywałem ale faktem jest że nie został bez środków do zycia i otrzymuje niewiele mniej niż w trakcie pracy.To że jest Polakiem (obcokrajowcem) nie ma nic do rzeczy,jest po prostu pracownikiem na kontrakcie i tak jest traktowany.Nawet wiecej,jako że nie będzie mógł chyba pracować na poprzednim stanowisku pracodawca zaproponował mu ukończenie kursu w celu przekwalifikowania.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Nie Lut 07, 2010 11:44 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 8:46 pm   

Witam,

A ja mam inne pytanie czy przysługuje sie jakiś zasiłek itp dla osoby ktora pracuje dla hol firmy przez biuro pośrednictwa pracy (też holenderskie) w momencie kiedy taka prace traci - mowa tutaj o osobie bez maldunku i bez kontraktu tylko Faza A (CAO) i np dana osoba pracowała rok czasu a następnie została zwolniona ...

Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam Serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 9:05 pm   

tak dostaniesz poprostu kuroniowke ze sredniej wyciagnietej z twoich ostatnich zarobkow.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 9:08 pm   

baileys napisał/a:
tak dostaniesz poprostu kuroniowke ze sredniej wyciagnietej z twoich ostatnich zarobkow.


A możesz napisać więcej o tej koroniówce i ile to jest % ostatnich zarobków i przez jaki czas bedę ja otrzymywać i gdzie sie po nią udać (tzn gdzie sie o nią starać )

Z góry dziękuje za odp
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 9:30 pm   

baileys napisał/a:
tak dostaniesz poprostu kuroniowke ze sredniej wyciagnietej z twoich ostatnich zarobkow.

O czym Ty kobieto piszesz, jaka kuroniowke???

[ Dodano: Pon Lut 08, 2010 9:39 pm ]
Beny.rac napisał/a:
Witam,

A ja mam inne pytanie czy przysługuje sie jakiś zasiłek itp dla osoby ktora pracuje dla hol firmy przez biuro pośrednictwa pracy (też holenderskie) w momencie kiedy taka prace traci - mowa tutaj o osobie bez maldunku i bez kontraktu tylko Faza A (CAO) i np dana osoba pracowała rok czasu a następnie została zwolniona ...

Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam Serdecznie


Osoba ta powinna zalatwic z UWV druk E-303, ktory jest dowodem na to, ze ta osoba nabyla w Holandii prawa do zasilku dla bezrobotnych. Nastepnie zarejestrowac sie w Polsce w UP jako osoba poszukujaca pracy.
Zasilek bedzie przyznany na 3 mce, przez 2 mce 75% sredniego wynagrodzenia z ostatnich 26 tygodni, trzeci miesiac 70% wynagrodzenia jw.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 10:55 pm   

Jagoda97,
Cytat:
O czym Ty kobieto piszesz, jaka kuroniowke???



zgodnie z tym co pisza w artykule (strona 1 link ) :033:
to
Cytat:
Polakom przysługuje holenderska kuroniówka.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 11:01 pm   

Jagoda97 napisał/a:
baileys napisał/a:
tak dostaniesz poprostu kuroniowke ze sredniej wyciagnietej z twoich ostatnich zarobkow.

O czym Ty kobieto piszesz, jaka kuroniowke???

[ Dodano: Pon Lut 08, 2010 9:39 pm ]
Beny.rac napisał/a:
Witam,

A ja mam inne pytanie czy przysługuje sie jakiś zasiłek itp dla osoby ktora pracuje dla hol firmy przez biuro pośrednictwa pracy (też holenderskie) w momencie kiedy taka prace traci - mowa tutaj o osobie bez maldunku i bez kontraktu tylko Faza A (CAO) i np dana osoba pracowała rok czasu a następnie została zwolniona ...

Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam Serdecznie


Osoba ta powinna zalatwic z UWV druk E-303, ktory jest dowodem na to, ze ta osoba nabyla w Holandii prawa do zasilku dla bezrobotnych. Nastepnie zarejestrowac sie w Polsce w UP jako osoba poszukujaca pracy.
Zasilek bedzie przyznany na 3 mce, przez 2 mce 75% sredniego wynagrodzenia z ostatnich 26 tygodni, trzeci miesiac 70% wynagrodzenia jw.


Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedz :036:

Pozdrawiam Serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group