NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Różnica w zwrocie z podatku
Autor Wiadomość
halu 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 35
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 10:42 am   Różnica w zwrocie z podatku

Witam, mam pytanie czysto teoretyczne dotyczące 'może' płacenia podatków przez pracodawcę i pracodawcę w postaci payrollingu, od razu zaznaczam że nie narzekam, nie krzyczę i nie tupię nogami że należy mi się mnóstwo pieniędzy, nie - czysta ciekawość a nuż ktoś się orientuję. Pracowałem bezpośrednio u holendra, a teraz pracowałem u niego przez biuro dlatego że jemu tak wygodniej, stawki i godziny te same, moje pytanie brzmi, dlaczego na jaarpgave rok temu jak pracowałem bezpośrednio u niego, a na jaarpgave z biura są takie różnice w ingehouden loonheffing (z tego co się orientuję to zapłacony podatek) moje pytanie główne jest takie - jakie są różnice dla mnie, w kwestii płaconych podatków, i innych kosztów utrzymania pracownika, czy to jest praktycznie to samo czy między pracą bezpośrednio w firmie holendra a przez payrolling jest niebo a ziemia ? zaznaczam że dostawałem chyba jakieś czasowe umowy od niego wcześniej, nie miałem stałego zatrudnienia. Chyba że on coś kombinował z loon a oni robią normalnie ?:D
 
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 11:50 am   

Różnicy nie ma żadnej dla Ciebie jeśli chodzi o zarobki. Zazwyczaj chodzi o to kto ma kasę, Ty, holender czy urząd skarbowy. Może być tak, że będziesz musiała dopłacić jeśli za mało odprowadzał zaliczki na podatek. Albo dostaniesz zwrot jeśli odprowadzał za dużo (tu jeszcze trzeba uwzględnić ulgi). Ale w tym momencie powinnaś mieć większą wypłatę. A jak szacunki były dobre, to powinno wyjść coś w okolicy zera. Po to jest rozliczenie roczne aby to wyzerować.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group