NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Śro Lis 22, 2017 7:34 pm
pielegniarka w Holandii
Autor Wiadomość
anka26 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 3
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 8:01 pm   pielegniarka w Holandii

w 2006 r uzyskalam tytul licencjata pielegniarstwa i w listopadzie ubieglego roku zlozylam dokumenty w RIBIZ.Do tej pory czekam na uznanie mojego dyplomu,a podczas rozmowy kwalifikacyjnej w domu opieki uslyszalam,ze powinnam isc od nowa do szkoly tutaj w Holandii bo nie mam doswiadczenia i nie wiem jak funkcjonuje tutejszy system zdrowotny...czy bez doswiadczenia w branzy ale ze znajomoscia jezyka niderlandzkiego mam szanse na znalezienie tutaj pracy?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 8:53 pm   

Moze w jakies prywatnej praktyce? Ale bez doswiadczenia to generalnie ciezko :/ Wlasnie to jest najwiekszy minus polskiego systemu szkolnictwa... dyplom cudo, licencjata czy magistra maja wszyscy... a doswiadczenia nie ma nikt.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
anka26 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 3
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 9:23 pm   

doswiadczenia mam tyle co podczas 3 lat studiow i wolontariatu...a kiedy tu przyjechalam to przeciez musialam sie nauczyc jezyka,a to troche trwa...oni chyba oczekuja ze do Holandii przyjezdzaja ludzie z wieloletnim doswiadczeniem i perfekcyjnie opanowanym jezykiem...paranoja... :cry:
 
 
whim 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 11:35 pm   

A Tobie sie wydaje, ze przyjezdzasz do obcego kraju bez znajomosci jezyka i odrazu dostaniesz prace i wysokie zarobki?! Bez przesady to normalne, nawet w Polsce, ze bez doswiadczenia nie ma pracy. To nie jest Utopia tylko Holandia. Ja jestem po studiach, i zdaje sobie sprawe, ze to jest nic i ze bez jezyka i bez niczego poza papierkiem nie dostane pracy marzen i bede musiala zaczac od podstaw. A znasz jakis inny jezyk ? Z polskim nie zajdziesz za daleko.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 5:04 pm   Re: pielegniarka w Holandii

anka26 napisał/a:
w 2006 r uzyskalam tytul licencjata pielegniarstwa i w listopadzie ubieglego roku zlozylam dokumenty w RIBIZ.Do tej pory czekam na uznanie mojego dyplomu,a podczas rozmowy kwalifikacyjnej w domu opieki uslyszalam,ze powinnam isc od nowa do szkoly tutaj w Holandii bo nie mam doswiadczenia i nie wiem jak funkcjonuje tutejszy system zdrowotny...czy bez doswiadczenia w branzy ale ze znajomoscia jezyka niderlandzkiego mam szanse na znalezienie tutaj pracy?
Kiedyś istniały firmy (agencje) zatrudniające polskie pielęgniarki w NL,jeśli znasz język to połowa sukcesu.Radziłbym szukać także w Polsce ofert pracy dla pielęgniarek za granicą.Dużo ofert może być w Okręgowych Izbach Pielęgniarskich,szpitalach itd.Polska pielęgniarka na ogół jest lepiej przygotowana do zawodu jak jej koleżanka na zachodzie więc powodzenia.
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 5:24 pm   

anka26 napisał/a:
doswiadczenia mam tyle co podczas 3 lat studiow i wolontariatu...a kiedy tu przyjechalam to przeciez musialam sie nauczyc jezyka,a to troche trwa...oni chyba oczekuja ze do Holandii przyjezdzaja ludzie z wieloletnim doswiadczeniem i perfekcyjnie opanowanym jezykiem...paranoja... :cry:


Nie tylko w Holandii tak przeciez jest . W takiej branzy to nie dziw sie , ze bedą oczekiwac bardzo dobrej znajpomośći jezyka . Nie wiem gdzie Ty widzisz paranoje .
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 5:45 pm   

jedrzej2225,
Cytat:
Polska pielęgniarka na ogół jest lepiej przygotowana do zawodu jak jej koleżanka na zachodzie

bez urazy Jedrzeju ale

tutejsze szkoly przygotowuja naprawde dobrych w swoim fachu pracownikow




notowania tego zawodu w Holandii w ostatnim czasie znacznie wzrosly http://www.standaard.be/a...kelid=GP12EP9AK

polska pielegniarka nie ma zbyt latwego startu w tym kraju
zeby pracowac w swoim zawodzie musi ukonczyc co najmniej roczny kurs doksztalcajacy ,( kiedys refundowany obecnie nie wiem ) po takim kursie moze zaczac prace jako pomoc pielegniarska ,tzw asystentka pielegniarki czesto w domu dla starszych osob lub jako opiekunka dochodzaca do starszych schorowanych ludzi
http://www.carrieretijger...verpleegkundige

anka26, jesli znasz jezyk to poczytaj

Cytat:
Om verpleegkunde te studeren is minimaal een havo- of mbo-diploma op niveau 4 vereist. Er zijn verschillende verkorte trajecten mogelijk: voor vwo’ers, voor studenten met een hbo- of wo-diploma, voor mbo’ers met ervaring in de zorg of voor afgestudeerde SPH’ers. Daardoor varieert de duur van de opleiding van vijf tot tweeënhalf jaar. Vooral voor verkorte programma’s moet je eerst een intake-gesprek met de opleiding houden om je ervaring in kaart te brengen.

Als je geen van deze diploma’s hebt en ouder bent dan 21 jaar, dan kun je een 21+-onderzoek aanvragen. De opleiding test dan of je genoeg kennis en vaardigheden hebt om alsnog aan de opleiding te mogen beginnen.

http://www.deeltijd-oplei.../verpleegkunde/

pozdrawiam i zycze samozaparcia w dazeniu do celu
i powodzenia :039:


ps .zapomnialam dodac jezyk niderlandzki musisz miec opanowany
niestety albo stety takie sa wymogi.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lut 06, 2010 6:04 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 6:01 pm   

i jeszcze dodam cytat z innego watku forum

http://forum.niedziela.nl...1fe7f57ff909fe9


Cytat:
Aby rozpoczac prace w Holandii w zawodzie wyuczonym, na ktory posiadasz dyplom, nalezy dokonac poprzez CWI lub tez inne instytucje, ktore sie tym zajmuja, zaliczenia poziomu wyksztalcenia w porownaniu z poziomem w Holandii.
W CWI okres oczekiwania na zalatwienie tej formalnosci wynosi do 4 tygodni i jest to forma bezplatna, jezeli jestes zarejestrowana w tym urzedzie i nie pracujesz. W innym przypadku, usluga ta jest platna. Mozna rowniez dokonac tej czynnosci przez inne instytucje, ale usluga jest dosc droga.
Poziom wyksztalcenia w Holandii rozni sie od polskiego. Dla przykladu podam, iz polska pielegniarka dyplomowana o piecioletnim profilu nauczania,w Holandii moze wykonywac prace jako pielegniarka, ale nie wszystkie czynnosci. Jest zakwalifikowana jako verzorgende, czyli moze myc pacjentow, pomoc ich ubrac, nakarmic itp.
Natomiast osoba, ktora ukonczyla studia medyczne z tytulem mgr pielegniarka - moze byc zatrudniona jako pielegniarka dyplomowana.
W Holandii jedna pielegniarka jest od zastrzykow, druga od tabletek, a trzecia jeszcze nie wiadomo od czego.
Im sie wydaje, ze maja swietny poziom nauczania. Ale tylko im. Polska pielegniarka o piecioletnim wyksztalceniu ma tak duza wiedze, ze czasami dorownuje holenderskim lekarzom domowym.
To jest nie tylko moje spostrzezenie, ale rowniez i wielu osob dlugo przebywajacych w Holandii.

Reasumujac, Twoje wyksztalcenie powinno sie zweryfikowac na poziom w Holandii i nie badz zaskoczona wynikiem
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 6:14 pm   

Gochna tylko zauważ że Anka ma studia pielęgniarskie,które chyba dość dobrze przygotowują do zawodu.U mnie w rodzinie same piguły więc jeśli chodzi o ten zawód i konkurencyjność polskich pielęgniarek wiem co piszę.Polskie pielęgniarki pracują w całej europie (niestety) i radzą sobie bardzo dobrze.I to nawet te które nie mają studiów,a tylko studium czy liceum pielęgniarskie.Nie chcę ujmować nic pigułom holenderskim czy np.niemieckim,ale w PL pielęgniarka ma inny (szerszy) zakres obowiązków co skutkuje wiekszą wiedzą praktyczną.A co do obowiązku pracy przez jakiś okres jako pomoc pielęgniarska,to myślę że Anka nie ma nic przeciwko temu,bo to jakby pierwszy etap kariery w tym zawodzie.
 
 
anka26 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 3
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 6:28 pm   

Teoretycznie niby tak to tutaj wyglada,ale ja na uznanie swojego dyplomu czekam juz od listopada ub. roku i musialam zaplacic za to 90 euro
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 6:50 pm   

Musisz poszukać w NL jakieś polskie pielęgniarki czy położne i wypytać się o procedurę podjęcia pracy. Także na tym forum był temat polskie położne,może dotarcie do nich w czymś pomoże.Albo możesz zacząć szukać pracodawcy,bo ten może pomóc w sprawach papierkowych (szybsze uznanie dyplomu???)
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Sob Lut 06, 2010 6:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 11:16 pm   

Jedrzej2225 nikt nie ujmuje polskim pielęgniarkom . Ja tez mam w rodzinie pielęgniarkę . Ale powiedz mi jak wyobrażasz sobie prace Jej bez znajomości języka ? Praca ta nie polega przeciez tylko na zrobieniu babci śniadania . A leki ?!
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 11:23 pm   

przecież napisała, że uczyła się języka i to zajęło jej sporo czasu...
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 12:00 am   

Mimo to uwazam ze bedzie jej cięzko sie wkręcić . Ale " nikt nie mowił , ze bedzie łatwo "
Zawsze warto próbować . Nie traci nic , wiec próbuj Kochana :) .
_________________
Im kto wyższy, tym łatwiej i niżej spaść może.

— Adam Mickiewicz
Ostatnio zmieniony przez Mariola101 Nie Lut 07, 2010 12:00 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 11:13 am   

Mariola101 napisał/a:
Mimo to uwazam ze bedzie jej cięzko sie wkręcić . Ale " nikt nie mowił , ze bedzie łatwo "
Zawsze warto próbować . Nie traci nic , wiec próbuj Kochana :) .
Skoro pracuje tutaj wielu polskich lekarzy (grubo ponad stu) informatycy,księgowi itd,to jaki problem pracować jako średni personel jeśli napisała że języka się nauczyła.Poza tym kilka lat temu było wiele ogłoszeń w Polsce o szukaniu polskich pielęgniarek do pracy m.inn. w NL.To Holendrzy szukali polskich pielęgniarek a nie odwrotnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group