NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Śro Lis 22, 2017 7:34 pm
pielegniarka w Holandii
Autor Wiadomość
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 11:35 am   

jedrzej2225 napisał/a:
Poza tym kilka lat temu było wiele ogłoszeń w Polsce o szukaniu polskich pielęgniarek do pracy m.inn. w NL.To Holendrzy szukali polskich pielęgniarek a nie odwrotnie.


Tak, to prawda...tyle tylko, ze zadna z tych zwerbowanych pielegniarek nie pracowala w szpitalu w swoim zawodzie, a w domach starcow, czy opieki dziennej....

Zeby moc wykonywac zawod pielegniarki w NL potrzebny jest wpis do rejestru BIG. To jest podstawa.

A co do poziomu wyksztalcenia w PL i NL - w PL potwornie duzo teorii, praktyki mniej. W NL odwrotnie. Poza tym nie ma co porownywac, bo systemy opieki sa inne, a tego to juz nikomu nie potrzeba tlumaczyc... ;)

Autorke tematu na pewno czeka doszkolenie (rok lub dwa studiow w NL).

P.S. Wiem o czym pisze - przeszlam przez to - choc nie bylam i nie jestem pielegniarka. ;)

Powodzenia! :039:
 
 
denton 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 65
Skąd: NB
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 1:16 pm   

Polskie pielegniarki bez problemu moga pracowac w NL po uzyskaniu wpisu w RIBIZ(dawny BIG).Wpis dostaje sie AUTOMATYCZNIE po dostarczeniu niezbednych dokumentow.Nie sa potrzebne ZADNE dodatkowe staze.To jest warunek-oczywiscie trzeba tez znac jezyk przynajmniej komunikatywnie.
 
 
georgina 
Poczatkujacy

Wiek: 54
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 20
Skąd: den Haag
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 9:41 pm   

Anka ja jestem tez pielegniarka.Skonczylam dawno temu 5 letnie Liceum Medyczne , a potem Unijny Licencjat i I rok magisterskich. Bardzo trudno znalezc prace w zawodzie tutaj w szpitalu za wynagrodzenie stosowne do wyksztalcenia. Ja mam doswiadczenie w Polsce w pracy w szpitalu. Jezyk w trakcie.Ale juz zaawansowany.
Wiem ze mieszkajac w Polsce latwiej dostac prace tutaj niz osobom mieszkajacym w Holandii.W szitalach chcieli doswiadczenia przynajmniej rocznego ale z Holandii a nie z Polski.
Bardzo utrudniaja nam zycie. Mialam kontakt z Polskimi biurami i chca pielegniarek ajakze ale mieszkajacych w Polsce i tylko jakie sa zarobki to az smiech na sali.

I nie chodzi mi oczywiscie o jakas prace w zawodzie malorozwojowa typu tylko umyc pupke ale tez wdrozenie sie w caly proces pielegnowania i badan diagnostycznych. Wszystko to co robilam w Polsce. Czyli tez podstawowe zabiegi pielegniarskie.

A moze sie kobietki jakos spotkamy? W wiekszosci zawsze sila. Moze pomozemy jedna drugiej a potem ruszymy na podboj holenderskich szpitali?

Czekam na odzew i pozdrawiam
 
 
Alexxandra 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 51
Skąd: Hellevoetsluis
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 8:20 am   Pielęgniarki

Aniu, w szpitalu we Vlaardingen na już potrzebne są pielęgniarki. Są już tak zdesperowani, że chociaż normalnie nie korzystają z usług agencji pracy, to muszą teraz złożyć w niej ofertę. Spróbuj znaleźć w necie adres szpitala, ich strone, złóż/prześlij swoje CV, itd. i czekaj. Może się uda, może wezmą Cię chociaż na holenderski staż a to już jakiś początek.
 
 
oklat 
Poczatkujacy

Wiek: 113
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 40
Skąd: holandia
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 9:26 pm   

Wiem że w Hadze w szpitalu Królowej pracują co najmniej 2 pielęgniarki [ale radze uważać nóż w plecy].
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Mar 28, 2010 12:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Annia 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Lip 2011
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 5:14 pm   

Witam wszystkich!
Zwracam się z uprzejmą prośbą do Pań i Panów pracujących w Holandii jako pielęgniarka/pielęgniarz o wypełnienie ankiety potrzebnej mi do dokończenia pracy magisterskiej, dotyczącej motywacji pracowników opieki zdrowotnej w Holandii, dostępnej pod adresem http://www.ankietka.pl/an...kmotivatie.html

Ankieta jest całkowicie anonimowa i powinna zająć Państwu ok. 8-10min. J
Będę bardzo wdzięczna za okazaną pomoc. Doei!
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Kwi 24, 2017 9:35 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
e.s. 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Lis 2017
Posty: 1
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 11:17 pm   

Spamujesz temat :074:
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Lis 15, 2017 5:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pro_myk5 
Poczatkujacy
pro_myk5

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 49
Wysłany: Sob Lis 18, 2017 9:33 pm   Re: pielegniarka w Holandii


Czy ty nie widzisz, ze odpisujesz na post sprzed siedmiu lat ?
[/quote]

Nawiązuję do...

I? W miedzyczasie wywiało wszystkie polskie pielęgniarki? Nikt, ale to nikt nie jest już zainteresowany podjęciem pracy w służbie zdrowia?

Chyba wklejenie informacji o aktualnej sytuacji nikogo tu nie obraża.
Ostatnio zmieniony przez pro_myk5 Wto Lis 21, 2017 9:38 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lis 21, 2017 11:41 pm   

pro_myk5 napisał/a:
Chyba wklejenie informacji o aktualnej sytuacji nikogo tu nie obraża.

Przeciez ja nawet o powyzszym nie wspomnialam .

Zapytalam dlaczego ,cytujesz tu i odpisujesz na post autorce tego watku , ktora ostatni raz odwiedzila to forum Mar 03, 2010

Widze tez ,ze sie asekurujesz i nawet zdazylas juz edytowac swoja wypowiedz usuwajac linki ,do (polecanych przez siebie? ) holenderskich domow opieki / domow starcow .
:035:
 
 
pro_myk5 
Poczatkujacy
pro_myk5

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 49
Wysłany: Śro Lis 22, 2017 5:31 pm   

post edytowany w calosci nie ma nic wspolnego z tym tematem
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Lis 22, 2017 7:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group