NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Administrator2
Nie Lut 07, 2010 7:59 pm
... niektórzy planowali wyrzucać Polakow z Holandii...
Autor Wiadomość
kindzal 
Super gaduła


Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 229
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 9:52 pm   

baileys napisał/a:
twoje dane bazujesz na statystykach z lat 2006-2008 je tez juz widzialam , a w tym momecie nie moge na szybko znales najnowszej statystyki ( niedawno czytanej przezemnie ) ktora mowi o 450.000 zarejestrowanych i o nie pamietam jak wysokiej ilosci "bedacych na czarno ".


Nee hoor, moje dane pochodza z najnowszych statystyk CBS :029:
Ale umowmy sie, ze ujawnisz Twoje zrodla i wtedy bedziemy kontynuowac ta pogadanke;)
_________________
" Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszlości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszlości. " Józef Piłsudski.
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 10:31 pm   

@baileys

Czy znasz okreslenie "pozyteczni idioci"? To poczytaj sobie http://pl.wikipedia.org/w...Cyteczni_idioci a pozniej popatrz sie uwaznie w lusterko.

Tak jak Kindzal mowil historia Zydow bedacych czlonkami NSB nasuwa sie tutaj sama. Skonczyli oni niestety tak samo jak i wszyscy inni Zydzi.

Nie ludz sie ze jak bedziesz calowac Wielkiego Wodza po butach i bedziesz plul na innych Polakow to nie podzielisz ich losow. Jestes takim samym pie....nym alochtonem jak my wszyscy tutaj i nie mysl ze PVV przed deportacja na Syberie bedzie dokonywac beoordeling. Tylko wiezy krwi pozwola na zostanie czlonkiem PVV.

Przekonaj sie sam i wyslij swoja aplikacja na:
http://www.pvv.nl/index.p...d=2528&Itemid=1
PVV szuka nowych talentow. Zaloze sie o 1000 euro ze odrzuca twoja kandydature.

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 11:46 pm ]
marijaa napisał/a:

Tez popieram Wildersa :039:


Polactwo do potegi!
Ty tez wyslij swa kandydature na
http://www.pvv.nl/index.p...d=2528&Itemid=1
Zaloze sie ze cie przyjma z otwartymi ramionami.
Ostatnio zmieniony przez Gryzomir Sob Lut 20, 2010 10:46 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 11:00 pm   

Z tego co podają media to w NL jest ok 100.000 Polaków,a większość z nich została zwerbowana przez holenderskie biura. Praktycznie w każdym większym polskim mieście są filie hol. biur pracy.W kazdej gazecie ogłoszenia typu praca w Holandii.Smiem twierdzić że większość nas (forumowiczów) zaczynało w ten sposób swoją przygodę z Holandią. Większość z nas nie wpraszało się tutaj ale zostało wręcz ściągniętych tutaj przez holenderskich pracodawców.To ze wielu pracuje za mniejsze wynagrodzenie to wina tylko nas Polaków czy może bardziej holenderskich krwiopijców (mam na myśli oszukańcze biura).Wielu zostało zmamionych wysokimi zarobkami, możliwościami życia na holenderskim (wysokim) poziomie itd.itd. Tylko ludzie takiego pokroju jak Wilders tego nie wiedzą lub wiedzieć nie chcą.A to że Holandię jak wiele innych krajów dotknął kryzys próbuje się wykorzystać przeciw obcokrajowcom.Jakby to oni byli winni temu że holenderskie (i inne) instytucje finansowe wtopiły wiele pieniędzy w ryzykowne inwestycje,czy że wiele firm musi ograniczyć produkcję a przy tym zatrudnienie bo na ich wyroby jest mniejszy popyt.Ale to wina tych ze wschodu czyli nas Polaków,Litwinów i innych przybyszów.Jakbyśmy my nie płacili tutaj podatków, nie wydawali tutaj zarobionych pieniędzy,nie zasilali systemu podatkowego NL. Ops ale się rozpisałem :119: :119: :119:
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 11:09 pm   

haha udez w stol a nozyce sie odezwa . Skoro jestescie tacy patrioci co robicie w NL ?

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 11:12 pm ]
Pozatym jak ktos nie jest z wami to juz przeciwko ??
Gryzomir, zal mi ciebie ...............
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 11:19 pm   

baileys napisał/a:
Skoro jestescie tacy patrioci co robicie w NL ?


Patriotyzm nie ma tutaj nic do rzeczy. To jest po prostu logika. Czy ci sie to podoba czy tez nie plyniemy na tej samej tratwie.

[ Dodano: Nie Lut 21, 2010 12:39 am ]
baileys napisał/a:
Pozatym jak ktos nie jest z wami to juz przeciwko ??


To nie chodzi o to. Chcialbym ci tylko otworzyc oczy na cala brutalnosc tej sutuacji. Problem polega na tym ze druzyna przeciwna czyli PVV nie ma czasu ani ochoty na wdawanie sie w szczegoly. Jak zaczna kosic to zrobia to rowno po gruncie. Tylko w grupie mozna przetwac ta zadyme. Nie lodz sie ze PVV przywita cie kiedykolwiek jak swego. Chocbys sobie tylek na pomaranczowo wytatulowal dla nich jestes tylko Ostblokker.
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 11:44 am   

jedrzej2225 napisał/a:
Z tego co podają media to w NL jest ok 100.000 Polaków,a większość z nich została zwerbowana przez holenderskie biura. Praktycznie w każdym większym polskim mieście są filie hol. biur pracy.W kazdej gazecie ogłoszenia typu praca w Holandii.Smiem twierdzić że większość nas (forumowiczów) zaczynało w ten sposób swoją przygodę z Holandią. Większość z nas nie wpraszało się tutaj ale zostało wręcz ściągniętych tutaj przez holenderskich pracodawców.To ze wielu pracuje za mniejsze wynagrodzenie to wina tylko nas Polaków czy może bardziej holenderskich krwiopijców (mam na myśli oszukańcze biura).Wielu zostało zmamionych wysokimi zarobkami, możliwościami życia na holenderskim (wysokim) poziomie itd.itd. Tylko ludzie takiego pokroju jak Wilders tego nie wiedzą lub wiedzieć nie chcą.A to że Holandię jak wiele innych krajów dotknął kryzys próbuje się wykorzystać przeciw obcokrajowcom.Jakby to oni byli winni temu że holenderskie (i inne) instytucje finansowe wtopiły wiele pieniędzy w ryzykowne inwestycje,czy że wiele firm musi ograniczyć produkcję a przy tym zatrudnienie bo na ich wyroby jest mniejszy popyt.Ale to wina tych ze wschodu czyli nas Polaków,Litwinów i innych przybyszów.Jakbyśmy my nie płacili tutaj podatków, nie wydawali tutaj zarobionych pieniędzy,nie zasilali systemu podatkowego NL. Ops ale się rozpisałem :119: :119: :119:





Z tym placeniem podatkow to tak do konca nie jest prawda ile aut jezdzi po holandi z polskimi rejestracjami ile ludzi mieszka tutaj na czarno i jest zameldowanych w polsce
w jaki sposob mozna sie rozliczyc z babcia zameldowana w polsce i otrzymac ulge podatkowa. Jezeli chcemy byc traktowani na rowni z innymi to musimy sie tak samo podporzadkowac do praw i obyczajow panujacych w danym panstwie czy nam sie to podoba czy nie. To jak nas traktuja zawdzieczamy temu jak nas widza i bedzie to trudno zmienic. Zmienmy nasze zachwanie z "co sie nam nalezy" na "co musimy sami zrobic zeby cos nam sie nalezalo".
Mariusz.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 1:02 pm   

mario007 napisał/a:
Z tym płaceniem podatków to tak do konca nie jest prawda
Jeśli pracujesz i zarabiasz płacisz na ogól podatki,więc co nie jest prawdą wg Ciebie.Jedynie jako ZZP może unikać ich płacenia (czyt. oszukiwać) ale to akurat zależy od człowieka nie jego narodowości (chyba że przymujemy zasadę co niektórych "polak=oszust").
mario007 napisał/a:
ile ludzi mieszka tutaj na czarno i jest zameldowanych w polsce

To prawda z tym ,że większość z nich próbuje to zmienić i najczęściej wynika to z problemów z przepisami.
mario007 napisał/a:
w jaki sposob mozna sie rozliczyc z babcia zameldowana w polsce i otrzymac ulge podatkowa.
A to już absolutnie "wina" ustawodawcy.Co nie jest zabronione jest dozwolone.Na całym świecie istnieją firmy doradzające jak zgodnie z prawem płacić mniejsze podatki lub otrzymywać ulgi. A heffingskorting to przecież nasze ciężko zarobione pieniądze wolne od opodatkowania.
mario007 napisał/a:
Jezeli chcemy byc traktowani na rowni z innymi to musimy sie tak samo podporzadkowac do praw i obyczajow panujacych w danym panstwie

Większość moich znajomych uczy się holenderskiego,pracuje,płaci podatki.Co jeszcze powinniśmy robić by zyskac uznanie Holendrów?
mario007 napisał/a:
Zmienmy nasze zachwanie z "co sie nam nalezy" na "co musimy sami zrobic zeby cos nam sie nalezalo".
Troche przypomina mi to zdanie jednego polityka sprzed 30-40 lat."Nie pytaj co kraj może zrobić dla Ciebie lecz co Ty dla kraju."Nie te czasy , nie ten kraj.
mario007 napisał/a:
ile aut jezdzi po holandi z polskimi rejestracjami

mario007, I tutaj zgadzamy się w 100 proc.Holenderskie tablice kosztują więcej ale jakość dróg w NL jest rzeczywiście nieporównywalnie lepsza.
Generalnie nie uważam,żebyśmy byli w NL dyskryminowani.Nigdy tego nie doświadczyłem osobiście.W rozmowach z Holendrami często słyszę,że popierają PvV w proteście przeciwko rządom chadeków ( przynajmniej tak twierdzą w rozmowach ze mną).Wiem jednak że przynajmniej kilku jest nieszczerych
.Niechęć zwykłych Holendrów do P!!!!!olaków jest podsycana przez takich ludzi jak Wilders. I przeciwko temu NALEŻY protestować.Jak napisał wyżej kindzal, Wilders jest żałosnym populistą.Jego hasła w połaczeniu ze światowym kryzysem i W ZWIĄZKU Z NIM pogorszeniem się warunków życia Holendrów trafiają na podatny grunt sfrustrowanych i nie potrafiących własnym rozumkiem właściwie ocenić sytuacji niektórych ludzi. Zauważcie że wcześniej Geert był przeciwnikiem muzułmanów.Teraz wyczuł koniunkturę i rozszerzył spektrum wrogów ludu pracującego Holandii.Generalnie zgadzam się z Kindzałem że PvV to partia skrajnie prawicowo-nacjonalistyczna.Coś takiego jak LPR w PL.Jak skończyła LPR wiemy.PvV wróżę taki sam koniec.Choć na pewno w najbliższych wyborach dojdą do władzy.Ale patrząc na kraje europejskie wszędzie były dłuższe lub krótsze epizody z takimi oszołomami.Epizody.Na szczęście.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Nie Lut 21, 2010 1:07 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 2:12 pm   

mario007, I tutaj zgadzamy się w 100 proc.Holenderskie tablice kosztują więcej ale jakość dróg w NL jest rzeczywiście nieporównywalnie lepsza
-Jezeli mieszkasz tutaj to wiesz ze nalezy placic podatek drogowy
-tutaj nalezy takze placic ubezpieczenie
-tutaj nalezy takze raz w roku poddac samochod kontroli stanu technicznego
-a tu jeszcze maly cytat z innego postu" ja parkuję w centrum Leiden około 3 lat ,przed trzema laty gdy nie miałem jeszcze karty parkingowej dostałem dwa mandaty,po czym złożyłem wniosek o kartę parkingową i nic nie wykryli. Znam kilka osób którzy to mieli po kilkanaście mandatów za parkowanie,pojechali do Polski wymienili tablice na nowe , przyjechali i złożyli podanie o kartę postojową i żadnych problemów z zalegającymi mandatami."

-Jezeli chcesz sie zameldowac to jakie sa problemy z przepisami biezesz umowe idziesz do gmniny i zalatwione tylko wszystko musi byc zgodnie z przepisami i tutaj jest najczesciej pies pogrzebany ze obcokrajowcy nie znaja przepisow.
-Tak jak napisalem jak nas widza tak nas traktuja
-jezeli ktos rozlicza sie z podatku z osoba mieszkajaca w polsce to powinien z nia byc zameldowany i razem prowadzic gospodarstwo domowe. Jak mozna byc w holandi i pracowac a zarazem byc w polsce i razem prowadzic gospodarstwo domowe.
Mysle ze to naciaganie prawa.
-A co do pvv to swoja opinie juz napisalem kilka postow wyzej i polityka sie nie zajmuje .
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 4:54 pm   

Mario007 częściowo masz rację z polskimi tablicami,ale tylko częściowo.Ja przez pierwsze dwa lata pracy w NL nie miałem mozliwości zameldowania.Pracowałem przez biuro pracy,gdzie nie chcieli słyszeć o zameldowaniu.Nawet przez ponad rok wciskali że jesteśmy ubezpieczeni przez biuro.Dopiero po wypadku jednego z kolegów i wysokim rachunkiem jaki dostał do zapłacenia okazało się że każdy musi sam opłacać ubezpieczenie.Wielu z tych którzy przebywają w NL przerejestrowałoby samochody ale jest to niemożliwe bo nie mają szans na meldunek.Biura wtchodzą z założenia że lepiej nie robić sobie kłopotu. Część pracuje tylko sezonowo, 3-4 miesiące w roku,bez pewności czy w następnym tygodniu będą mieli pracę.Jak w sytuacji gdy nie jesteś pewien że praca będzie trwała dłuzszy czas możesz starać się kupić auto w Holandii i opłacać podatek. Wystarczyło by zmusić biura posrednictwa do obowiązkowego meldowania pracowników mieszkających w lokalach należących (wynajmowanych) do biura.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 5:01 pm   

Mathnl napisał/a:
Niechęć zwykłych Holendrów do P!!!!!olaków jest podsycana przez takich ludzi jak Wilders.

nie jest podsycana a on poprostu mowi co czuje tak samo jak Pim Fortuin ( swietej pamieci ) oni wypowiadaja slowa( czesto tez na granicy ) ktore zwykly holender nie umie w taki sposob wypowiedziec by nie bylo to odebrana i potraktowane jako rasizm.
A co do powyzszych wypowiedzi co poniektorych to mam wrazenie ze sie poprostu boja Wildersa i mu podobnych ( przyklad Pim Fotuin ktory poprostu zostal zlikwidowany )
Mathnl napisał/a:
Niechęć zwykłych Holendrów do P!!!!!olaków jest podsycana przez takich ludzi jak Wilders. I przeciwko temu NALEŻY protestować
on nie wypowiada niecheci do polakow ale obcokrajowow ktozy profituja z systemu jaki panuje w NL . A czy by napewno jjest niechec podsycana przez Wildersa ??
hmmm ja pamietam juz wczesniej przezmnie wspomnianego Pima, a pamietacie theo van gogh to byli ludzie ktorzy byli przeciwko sprowadzaniu obcokrajowcw , to byli ludzie ktorzy tak jak Wilders wypowiadali na glos co wielu ludzi mowi po cichu , i wlasnie dlatego ze wielu ma takie samo zdanie dojdzie teraz partja Wildersa do wladzy .
A dlaczego ??
bo holendrzy mimo ze nic nie mowia widza co sie dzieje i jak zachowuja sie nie tylko polacy ale i inni alachtone i maja juz tego dosc . Dlatego :
Mathnl napisał/a:
Generalnie nie uważam,żebyśmy byli w NL dyskryminowani.Nigdy tego nie doświadczyłem osobiście.W rozmowach z Holendrami często słyszę,że popierają PvV w proteście przeciwko rządom chadeków ( przynajmniej tak twierdzą w rozmowach ze mną).Wiem jednak że przynajmniej kilku jest nieszczerych

i z powodow ktore podala mario007, niestety jak nas widza tak nas maluja . Nie mowie ze kazdy polak jest taki ale duza czesc bo jak polak nie ukreci zyc nie moze i za takich wlasnie jest cala reszta karana .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Lut 21, 2010 7:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 6:35 pm   

baileys napisał/a:
Nie mowie ze kazdy polak jest taki ale duza czesc bo jak polak nie ukreci zyc nie moze i za takich wlasnie jest cala reszta karana .


O kurde, a ja myslalem ze polactwo to jakies mzonki pajacow z LPR. Tragedia, totalna. Mam nadzieje ze polski paszport juz oddalas.

(po kilku minutach grzebania po postach)
Teraz juz kumam. Dajesz ciala Holendrowi ktory glosuje na PVV i teraz mysilsz ze przez to jestes uebemensch. No coz, nie bede wulgarny ale mam zdecydowany poglad na takie kobiety. Holendrzy nazywali je moffenhoeren.

[ Dodano: Nie Lut 21, 2010 7:39 pm ]
mario007 napisał/a:
A co do pvv to swoja opinie juz napisalem kilka postow wyzej i polityka sie nie zajmuje .


To nie ma nic do rzeczy, jesli ty sie nie zajmujesz polityka to polityka i tak zajmie sie toba.
Ostatnio zmieniony przez Gryzomir Nie Lut 21, 2010 8:01 pm, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 7:12 pm   

Gryzomir napisał/a:
O kurde, a ja myslalem ze polactwo to jakies mzonki pajacow z LPR. Tragedia, totalna. Mam nadzieje ze polski paszport juz oddalas.
tak juz i to dawno :)
Gryzomir napisał/a:

(po kilku minutach grzebania po postach)
Teraz juz kumam. Dajesz ciala Holendrowi ktory glosuje na PVV i teraz mysilsz ze przez to jestes uebemensch. No coz, nie bede wulgarny ale mam zdecydowany poglad na takie kobiety.

I tak ten Holender to moj maz od bardzo dawna . I z tym wspanialym czlowiekiem idziemy glosowac na PVV
A i powiem ci ze ja mam zdanie na twoj temat po tej wypowiedzi
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Lut 21, 2010 7:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 7:24 pm   

"Swiadomosc ludzka postepuje za wydarzeniemi.
Pod koniec XX w nastapila dekolonizacja swiata. W ramach dekolonizacji nowe cywilizacje, kultury i spolecznosci zyskaly i odzyskaly niepodleglosc. Teraz zaczynaja nabierac swiadomosci swojej wartosci, tozsamosci, swojego "ja". Chca usiasc przy stole, ktory przez 500 lat byl zdominowany przez Europe. Europa przez 500 lat dyktowala swiatu swoje warunki ekonomiczne, prawo, kulture, wartosci. Teraz po pieciu wiekach tamte cywilizacje sie podnosza, roznymi drogami szukaja swojego miejsca przy tym stole. Czasami probuja zabrac glos, uciekajac sie do terroryzmu, jednak w wiekszosci domagaja sie po prostu swoich praw, uznania i respektowania ich obecnosci na arenie miedzynarodowej."
Ryszard Kapuscinski

Czytajac ten fragment, dyskusja podzialow w ramach Unii Europejskiej wydaje sie jakas bardzo malusienka i tak naprawde nie istniejaca.
Przestajemy byc juz mieszkancami swoich panstw, mamy prawo jezdzic, mieszkac i pracowac w calym swiecie.
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Nie Lut 21, 2010 7:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 7:29 pm   

Jagoda97 napisał/a:
"Swiadomosc ludzka postepuje za wydarzeniemi.
Pod koniec XX w nastapila dekolonizacja swiata. W ramach dekolonizacji nowe cywilizacje, kultury i spolecznosci zyskaly i odzyskaly niepodleglosc. Teraz zaczynaja nabierac swiadomosci swojej wartosci, tozsamosci, swojego "ja". Chca usiasc przy stole, ktory przez 500 lat byl zdominowany przez Europe. Europa przez 500 lat dyktowala swiatu swoje warunki ekonomiczne, prawo, kulture, wartosci. Teraz po pieciu wiekach tamte cywilizacje sie podnosza, roznymi drogami szukaja swojego miejsca przy tym stole. Czasami probuja zabrac glos, uciekajac sie do terroryzmu, jednak w wiekszosci domagaja sie po prostu swoich praw, uznania i respektowania ich obecnosci na arenie miedzynarodowej."
Ryszard Kapuscinski


To samo robi Polska, tyle ze metodami pokojowymi. My tez bylismy kolonizowani. I wielu ludziom, rowniez w Holandii nie podoba sie to ze nie zadowala nas rola "podczlowieka".
Ostatnio zmieniony przez Gryzomir Nie Lut 21, 2010 7:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 7:44 pm   

Partie nacjonalistyczne sa w wielu krajach, na szczescie jest to zdecydowana mniejszosc.
Najbardziej smieszy mnie jednak obcokrajowiec glosujacy na PW :043:
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Nie Lut 21, 2010 7:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group