NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Lut 09, 2010 3:58 pm
Ciąża a umowa z pracodawcą na czas nieokreślony
Autor Wiadomość
clauditka 
Nieśmiały użytkownik
clauditka


Wiek: 37
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 57
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 3:43 pm   

możesz pracować do 6 tyg przed porodem, albo jak ja pracowałam do 6 miesiąca, przeszłam na zasiłek dla bezrobotnych, a póżniej za zasiłek macierzyński.Bo jeśli skończysz prace wcześniej żadne pieniądze nie będą Ci się należały.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 3:50 pm   

do zasilku dla bezrobotnych musisz zostac zwolniona a nie zwolnic sie...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
clauditka 
Nieśmiały użytkownik
clauditka


Wiek: 37
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 57
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 3:53 pm   

m4rcin napisał/a:
do zasilku dla bezrobotnych musisz zostac zwolniona a nie zwolnic sie...

tak tak , zapomniałam o tym wspomnieć:)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Gru 20, 2010 6:28 pm   

clauditka napisał/a:
.Bo jeśli skończysz prace wcześniej żadne pieniądze nie będą Ci się należały.


nie do konca... jesli od dnia skonczenia umowy o prace lub innego zasilku wyplacanego przez UWV do terminu porodu jest 10 tygodni lub mniej to masz prawo do macierzynskiego...

cytat: "Uw vermoedelijke bevalling is binnen 10 weken na het einde van uw dienstverband of na één van bovengenoemde uitkeringen van UWV."

http://www.uwv.nl/particu...ring/index.aspx
 
 
MKLEKOT 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Cze 2010
Posty: 9
Wysłany: Wto Gru 21, 2010 11:32 am   

ja tez bym sie wstrzymala póki mozesz,najlepiej bedzie jesli juz bedziesz miala kolejna umowe. Jesli nie przedluza Ci umowy w Holandii-mozesz isc na bezrobocie a pozniej macierzynski. nie jestem pewna ale warunkiem tego jest chyba przepracowanie 6-ciu miesiecy
_________________
MONIKA
 
 
kasia881105
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 7
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 6:39 pm   Pracodawca musi przedłużyć umowę czy nie koniecznie

Słuchajcie mam takie pytanie jestem w ciąży (drugi miesiąc) w marcu kończy mi się umowa nie wiem czy dostanę następną czy nie prawdopodobnie tak, ale gdybym nie dostała to czy pracodawca może mnie normalnie zwolnić czy musi mi przedłużyć umowę tak jak to jest w Polsce do czasu porodu czy iluś tam tygodni po porodzie czy nie ma takiego obowiązku i z dniem wygaśnięcia umowy muszę szukać nowej pracy? napiszcie proszę jak to jest bo strasznie się boję, że zostanę bez pracy.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 7:30 pm   

pracodawca nie ma obowiazku przedluzyc ci umowy
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 7:31 pm   

ae ty tez masz obowiazek jak najszybcie poinformowac pracodawce to ciazy . zreszta poczytaj caly ten watek od poczatku i bedziesz wiedziec co w trawie piszczy.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kasia881105
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 7
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 8:39 pm   

Łatwo powiedzieć że mam obowiązek szybko poinformować pracodawce (zresztą tak naprawdę mam z tym czas do 6 miesiąca) tylko że jak go poinformuję to raczej na pewno mi umowy nie przedłuży dlatego wolę poczekać do końca tej umowy i zobaczyć czy dostanę nową. Moje pytanie polegało jedynie na tym co się dzieje gdy pracodawca nie zdecyduje się dać mi nowego kontraktu? Czy to że jestem w ciąży (wtedy będę już w 4 miesiącu) nie zobowiązuje go do przedłużenia umowy aż do czasu porodu? Bo przecież gdzie ja znajdę pracę w 4 miesiącu ciąży? Wtedy już powoli może zacząć być widoczny brzuszek i nikt mnie do pracy nie przyjmie wiedząc że niedługo rodzę.
Więc jak to jest z tym końcem umowy i ciążą pracodawca może mi powiedzieć do widzenia czy musi przedłużyć tą umowę do czasu porodu?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 9:34 pm   

kasia881105 napisał/a:
Moje pytanie polegało jedynie na tym co się dzieje gdy pracodawca nie zdecyduje się dać mi nowego kontraktu?
nie dostaniesz nowego kontraktu i to jest zgodne z prawem
kasia881105 napisał/a:
jak to jest z tym końcem umowy i ciążą pracodawca może mi powiedzieć do widzenia
tak jak najbardziej .
kasia881105 napisał/a:
czy musi przedłużyć tą umowę do czasu porodu?
nie nie ma takiego obowaizku .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
alunia1682 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Sty 2012
Posty: 10
Skąd: Buitenkaag
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 1:57 pm   

do 12 tyg masz ciąże fizjologiczną, nie musisz do tego czasu mówić pracodawcy o tym. Wiem z doświadczenia! Zaczekaj spokojnie, nie masz obowiązku zgłaszania tego, gdyż w Holandii do 12 tyg jest tak jakbyś wcale w ciąży nie była. Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 4:48 pm   

alunia1682,
Cytat:
do 12 tyg masz ciąże fizjologiczną,


ze zapytam, czy po 12 tygodniu nie ma ciazy fizjologicznej a jest jakas inna ? :119:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 4:53 pm   

moze urojona? ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
kasia881105
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 7
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 5:46 pm   

W takim razie się na razie nie przyznam i będę czekać na nowy kontrakt czy go dostane i jeżeli tak to dopiero jak będę przysłowiowego wróbla w garści to powiem o ciąży. Dziwi mnie jedynie że w Holandii kobiety ciężarne nie są chronione przed utratą pracy (nawet w takim dzikim kraju jak polska o to zadbano) a tu może się kobiecie kontrakt skończyć jak będzie dajmy na to w 5-6 miesiącu i do widzenia musi szukać pracy gdzie indziej, a nikt jej nie przyjmie bo już brzuszek widać więc ma pozamiatane, dziwne to trochę, ale odpowiedź którą otrzymałam nie pozostawia złudzeń. Zastanawia mnie tylko czy aby na pewno prawo jest tak bezwzględne postaram sie dowiedzieć coś więcej na ten temat z innych źródeł. Bo tu dostałam krótką zwięzłą odpowiedź jednak nie popartą kompletnie niczym (żadnym artykułem, paragrafem, czy chociażby własnymi doświadczeniami - jakąś historią z życia wziętą). Myślałam że otrzymam jakieś bardziej sensowne odpowiedzi tu dzież porady jak sobie poradzić w takiej sytuacji, trudno jak ja się czegoś dowiem to na pewno napiszę.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pią Sty 06, 2012 6:14 pm   

no i co ze bedziesz miala nowy kontrakt? z uitzendbiurem faza a? to jak zbierasz tomaty i zobacza ze masz brzuszek to pozniej zadzwonia ze od jutra nie musisz przychodzic i tyle
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group