NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Lut 14, 2010 4:07 pm
Co z dzieckiem przed/po szkole?
Autor Wiadomość
nataniels 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 19
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 9:50 pm   

pamietajmy ze zeby dostac dofinansowanie do opieki oboje rodzicow musi pracowac. no chyba ze jest sie samemu z dzieckiem, jak ja:) nie wiem jak to sie tyczy studiow, o jak ja sie dowiadywalam czy dostalabym dofinansowanie a bym tylko studiowala to odp byla nie ale w belastingu kazda kolejna osoba cos innego mowi, wiec nie wiem dokladnie jak to jest.
szkola moze i jest zobowiazana do zapewnienia opieki ale sa na pewno jakies godziny ramowe. jak ktos zaczyna prace przed 8 to mysle, ze nie ma innego wyjscia jka opiekunka. poszukaj w swojej okolicy jakas agencje opiekunek. tam maja liste opiekunek przypisanych do szkoly - gastouder. cena ok5-6e za godz. pamietaj ze zwrot mozesz dostac tylko jak masz zarejestrowana opiekunke, wlasnie taka przez agencje. od tego roku weszly jeszcze przepisy ze opiekunka musi miec ukonczony jakis kurs. bez spelnienia tych wymagan nie dostaniesz zwrotu
 
 
qsloncu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Paź 2009
Posty: 14
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 11:08 am   

Dziekuje wszystkim za udzielone odpowiedzi. Mam jeszcze natomiast kilka pytan:
1) czy zna ktos te strone z opikunkami: www.zoekoppas.nl? co mozecie o niej powiedzic? jakie sa wasze doswiadczenia?
2) czy umowa sporzadzona na papierze miedzy rodzicami a opiekunka wystarczy aby uznac ja za kontrakt uprawniajacy do zwrotu za poniesione koszta opieki nad dzieckiem? (kinderopvangtoeslag)
 
 
 
nataniels 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 19
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 4:40 pm   

wydaje mi sie ze umowa miedzy opiekunka a rodzicami nie wystarczy. w zeszlym miesiacu dostalam list z beastingu ze od tego roku sa nowe zasady ab dostac zwrot i byly wymienione punkty, ktore opiekunka musi spelniac. m. in. cos o jej wyksztalceniu- chyba jakis specjalny kurs musi miec ukonczony i o tym ze umowa musi byc zawarta przez agencje, niestety nie wiem gdzi eten list lezy ale moze inne mamy tez dostaly i pomoga
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 9:10 pm   

aby dostawac kinderopvangtoeslag trzeba spelnic nastepujacy punkty:
- U hebt 1 of meer kinderen en ontvangt hiervoor kinderbijslag of een pleegouderbijdrage. Krijgt u die niet? Dan moet u uw kind in belangrijke mate onderhouden.
- De kinderen moeten op uw woonadres ingeschreven staan.
- Uw kind gaat naar een geregistreerd kindercentrum of wordt opgevangen door een geregistreerde gastouder die is ingeschreven bij een geregistreerd gastouderbureau. Wilt u weten of uw kinderopvanginstelling is geregistreerd? Dit kunt u dit navragen bij de gemeente. U kunt ook op de website kijken van de gemeente waarin uw kinderopvang is gevestigd.
- Het kind waarvoor u kinderopvangtoeslag vraagt, zit nog niet op het voortgezet onderwijs.
- U of uw toeslagpartner betaalt de kosten voor kinderopvang.
- U hebt de Nederlandse nationaliteit of een verblijfsvergunning die recht geeft op toeslagen. Voor uw toeslagpartner geldt dit ook. Lees meer hierover bij Ik heb niet de Nederlandse nationaliteit.
http://www.toeslagen.nl/p...wanneer-07.html

w skrocie:
- trzeba otrzymywac kinderbijslag na dzieci
- dzieci musza byc zameldowane pod tym samym adresem co ty
- dziecko musi chodzic do zarejestrowanego kindercentrum lub rodzica zarejestrowanego w gastouderbureau. Liste zarejestrowanych mozna dostac z Urzedu Gminny
- dziecko nie chodzi do voortgezet onderwijs
- placisz za przedszkole/opiekunke (kinderopvang)
- posiadasz niderlandzkie obywatelstwo lub posiadasz wize upowazniajaca do dodatkow
- trzeba pracowac
- U werkt.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 9:19 pm   

a aby zarejestrowac sie w Gastouderbureau trzeba, wazne od stycznia 2010:
- miec certyfikat EHBO
- posiadac dyplom upowazniajacy do opieki nad dziecmi.. min. MBO Helpende Welzijn lub certyfikat EVC (erkenning verworven competenties)
- w czasie pracy mozna rozmawiac tylko po niderlandzku
i jeszcze pare innych

zrodlo: http://www.ouderschap.nl/...ie-kinderopvang
 
 
Evcia1711 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 14
Skąd: Opmeer
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 12:07 pm   

A ja mam pytanko czy jesli mam kontrakt zerowy i pracuje 4 dni w tygodniu to czy moge sie starac o kinderopvangtoeslag?????bo wiem ze na kontrakt na telefon wiadomo nie mozna a czy na kontrakt zerowy????praca nie sezonowa
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 12:24 pm   

Mam pytanie do osob, ktore oddaja swojego dzieciaczka pod opieke gastouder i otrzymuja kinderopvangtoeslag z Belastingu.
Moja corcia przebywa wlasnie pod opieka takiej Pani i dostaje do miesiac dofinansowanie do tej opieki. Wnioskujac o kinderopvangtoeslag podalam przypuszczalna liczbe godzin w miesiacu, jaka corcia bedzie przebywac u gastouder. Wkrotce jedziemy na wakacje i tym samym dzidzia bedzie u opiekunki mniej godzin niz to jest podane w BD. Co w tej sytuacji? Czy mozna ten okres wakacji przekazac do BD, zeby za dany miesiac wyplacili mniej dofinansowania? Zeby sie nie okazalo, ze przy rozliczeniu w przyszlym roku bede zwracac do BD ta roznice.

Jak wy to rozwiazaliscie?
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group