NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Meldunek w holandii
Autor Wiadomość
bojkot90
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 3
Wysłany: Czw Paź 08, 2015 8:08 pm   

GeraltRivia napisał/a:
Fegelein,

Wiadomo ze uitzendbureaus nie sa jeszcze kontrolowane i wszyscy na bungalowparkach nie maja meldunkow.




Właśnie i tu się mylisz bo sporo osób ma meldunek i Ja byłem jedną z nich w zeszłym roku dostałem meldunek bo pracowałem już kilka lat na jednym z takich bungalowpark po czym w krótkim od zameldowania okresie czasu musiałem się zwolnić i wyjechałem na roczne wakacje do Polski, wracając po roku czasu i zaczynając pracę przez inną agencje pracy ponoszę konsekwencje nie znajomości prawa ani języka holenderskiego w postaci incascoo.

Mam też pytanie, które brzmi następująco: kto ponosi winę za nie wymeldowanie? Biuro czy Ja?

Pytam bo może ktoś rzeczowo odpowie i znajdę sens w odwołaniu się od opłacania kary.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 08, 2015 9:11 pm   

bojkot90,



Nawet jeśli Biuro zamedowalo cie na sile i bez twojej (w co szczerze watpie ) zgody
to i tak na tobie spoczywa odpowiedzialność za uregulowanie tej sprawy

Jeżeli wyjezdza się z Holandii to WYPADA a nawet trzeba - pozalatwiac ważne sprawy
- jedna z nich jest wymeldowanie się
w związku z tym udajesz się osobiście do Gemeente i wymeldowujesz ... podajac powod
w twoim przypadku wyjazd do Polski .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
bojkot90
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 3
Wysłany: Pon Paź 12, 2015 9:05 pm   

Zgadza się na siłę mnie nikt nie meldował, jednak z braku wiedzy na temat obowiązujących praw i obowiązków na terenie Holandii tak się później dzieje.
 
 
slaweeekkk 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 26
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 2:04 pm   

Czy Gemeente moze wyciagnąć jakieś konsekwencje od osoby, która pracuje ponad 4 lata a dopiero teraz chciałaby sie zameldować? Robi jakies problemy?

Jakie dokumenty są potrzebne do meldunku?
Ostatnio zmieniony przez slaweeekkk Nie Paź 18, 2015 2:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 3:02 pm   

slaweeekkk napisał/a:
Jakie dokumenty są potrzebne do meldunku?



http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=91567
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
slaweeekkk 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 26
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 4:31 pm   

Gochna H napisał/a:
slaweeekkk napisał/a:
Jakie dokumenty są potrzebne do meldunku?



http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=91567


A wystarczy zamiast kontraktu jakies pismo od właściciela że taka osoba będzie mieszkała? Kontrakt trzeba by zmieniać ....?

Czy geemente może jakieś konsekwencje wyciągnąc ze dopiero ktos sie melduje?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 6:38 pm   

slaweeekkk,

Jesli chodzi o scislosc.. to wlasciciel powinien w takim wypadku pojsc z toba do Gemeente i cie zameldowac .
Nie wiem jake inne pismo oprócz kontraktu na mieszkanie jest jeszcze brane pod uwage moze ktos z forum bedzie wiedzial to pewnie dopowie ...

slaweeekkk napisał/a:
Czy geemente może jakieś konsekwencje wyciągnąc ze dopiero ktos sie melduje?


Nic mi o tym nie wiadomo ,meldujesz sie i tyle .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mamachrapie
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 6
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 12:27 pm   

Witam, od pięciu miesięcy przebywam i pracuję na terenie Holandii.
Około tygodnia temu miałem wizytę Gemeente, po której otrzymałem pismo o obowiązku zameldowania. Jakie są moje pola manewru biorąc pod uwagę, że wraz z początkiem grudnia planowałem powrót do Polski?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 1:01 pm   

mamachrapie,

a co stoi na przeszkodzie bys sie zameldowal ? jak bedziesz wyjezdzal to sie wymeldujesz i spraw zalatwiona ,o jakich manerwach mowa? :035:
 
 
mamachrapie
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 6
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 2:54 pm   

Chodziło wlasnie o unikniecie meldunku z racji, ze już za miesiąc miałoby mnie tu nie być. Orientuje sie ktos czy sprawa wymeldowania jest skomplikowana i co sie z nia wiaze? Jeszcze jedno, czy do meldunku potrzebny mi bedzie odpis aktu urodzenia? Z gory dziekuje za wszelkie rady i odpowiedzi : )
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 3:37 pm   

mamachrapie, nie chce marudzic ale obowiazek meldunkowy istnieje dla kazdego kt tu przebywa dluzej jak 4 m-ce . A jak ty wiedzialas ze bedziesz tu dluzej jak 4 m-ce masz obowiazek se zamledowac do dni po przybyciu . Skoro ciebe skontrolowali w domu to znaczy ze wiedza ze jestes tu juz dluzej jak "chwilke".
Cytat:
czy do meldunku potrzebny mi bedzie odpis aktu urodzenia?
jeze to jest pierwszymeldunek w NL to tak bedzie ci potrzebny . przy kazdym nastepnym meldunku juz nie .
mamachrapie napisał/a:
sprawa wymeldowania jest skomplikowana
nie nie jest skomplikowana najpuzniej na 5 dni przed zjazdem idziesz do gminy i zglaszasz wyjazd do ... i podajesz adres do kad wyjezdzasz .
mamachrapie napisał/a:
....i co sie z nia wiaze?
zostaniesz wymeldowana .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Natalia1029
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 2
Wysłany: Pon Paź 26, 2015 2:27 pm   

Witam, mam pytanie do osob zorientowanych w temacie.

Moja sytuacja jest taka:
- od poczatku lipca do konca wrzesnia pracowalam na warunkach stazu, byly to 3 miesiace i na ten okres nie meldowalam sie bo nie bylo takiej koniecznosci, wyrobilam jedynie BSN
- moj staz zostal przedluzony o kolejne 3 miesiace, czyli od poczatku pazdziernika do konca grudnia

W tym momencie moj pobyt calosciowo bedzie wynosil ponad 4 miesiace dlatego w polowie pazdziernika udalam sie od Gemeente aby dowiedziec sie szczegolow a propo meldunku i Pani poinformowala mnie, ze od dnia obecnego (polowa pazdziernika) do konca grudnia to tylko 2,5 miesiaca, a meldunek jest na okres powyzej 4 i ona nie moze mnie zameldowac. Natomiast to ze jestem juz tutaj 3,5 miesiaca sie nie liczy, Pani powiedziala ze "tego nie liczy sie juz wstecz".

Dla uscislenia bylam osobiscie i rozmawialam w jezyku angielskim i nie ma mowy o pomylce lub nieporozumieniu. Moj tata komunikuje sie bez problemu po holendersku, zadzwonil do urzedu i uzyskal dokladnie taka sama informacje.

Tym sposobem jedno zaprzecza drugiemu, powinnam sie zameldowac aby tu legalnie mieszkac i pracowac, jednak nie moge sie zameldowac bo bede jeszcze tylko 2,5 miesiaca a nie 4.

I co w takim przypadku powinnam zrobic, skoro jedni mowia tak a drudzy inaczej?
Ostatnio zmieniony przez Natalia1029 Pon Paź 26, 2015 2:37 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Paź 26, 2015 3:57 pm   

Natalia1029 napisał/a:
I co w takim przypadku powinnam zrobic, skoro jedni mowia tak a drudzy inaczej?



Nic . posluchaj tego co pani w Gemeente ci powiedziala i nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma . :029:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
slaweeekkk 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 26
Wysłany: Wto Lis 17, 2015 1:54 pm   

Dzisiaj medlowalem sie w gminie i miałem ze sobą europejski akt urodzenia (wystawiony w kilku jezykach) to kobieta mi powiedziała ze takiego nie akceptują, że ma być tradycyjny po polsku i przetłumaczony u notariusza. Spotkał sie ktoś z czymś takim?

Oczywiscie zameldowałą ale powiedziała ze akt trzeba bedzie doniesc....
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Wto Lis 17, 2015 3:21 pm   

slaweeekkk napisał/a:
Dzisiaj medlowalem sie w gminie i miałem ze sobą europejski akt urodzenia (wystawiony w kilku jezykach) to kobieta mi powiedziała ze takiego nie akceptują, że ma być tradycyjny po polsku i przetłumaczony u notariusza. Spotkał sie ktoś z czymś takim?

Oczywiscie zameldowałą ale powiedziała ze akt trzeba bedzie doniesc....


Raczej nie mogą żądać drugiego aktu, przecież miałeś dobry i ważny (nie starszy niż 3-6 miesięcy) akt. Ja 2 miesiące temu meldowałem się na gemeente i też miałem międzynar. akt urodzenia, chociaż pani chwilę się zastanawiała czy to dobry bo przyniosłem akt wydanym na jakimś nowym druku (czerwonego koloru) który jest od niedawna w PL, a pani u siebie w komputerze do porównania miała tylko ten stary druk (biały) - prawy na fotce a ten nowy akt urodzenia wyglądał jak ten lewy.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group