NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Meldunek w holandii
Autor Wiadomość
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 183
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 5:16 pm   

Przez ten kryzys(brak nadgodzin itd.) moj pobyt w NL to juz raptem kwestia mozna rzec 200 euro. Od poczatku tego roku ciagle place jakies nieprzewidziane przeze mnie oplaty. Zaplacilem za poprzednia chate wszystko co trzeba za caly rok .... i musialem sie wyprowadzic w polowie roku,nie wiem jak odzyskac a tu za nastepna chate placic trzeba bedzie znowu! Borg trzeba zaplacic,za poprzedni dom nie do odzyskania i takze wiele innych kosztow w NL doszlo-takze od poczatku tego roku mozna rzec z miesiaca na miesiac! A ty mi pani Gochno wytykasz ze pytam! Ja przez caly ten ich system podatkowy rozwazam powrot do Polski! Chcialem tu jeszcze wytrzymac 7 latek ale coraz bardziej sie komplikuje. Doszlem do wniosku,ze jakby wpadla mi oferta pracy z Polski z mojego regionu za wynagrodzenie ok.3.000 zl to duzo lepiej bym na tym wychodzil- wrocilbym do PL i po godzinach dorabial. JA TU NIE PRZYJECHALEM ZYC JA PRZYJECHALEM TUTAJ DOROBIC CZEGOS SIE!!! Z mojego grona znajomych Polakow to tylko ja i moj kuzyn placilismy,placimy wszystko co nalezy. Tylko,ze kuzyn nie przyjechal tu do pracy-przyjechal za ukochana kobieta-holenderka,ktora poznal w Polsce kilka lat temu.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 5:19 pm   

Dokladnie tak jest jak mowisz... Tylko ludzie nie potrafia liczyc.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 10:30 pm   

Cytat:
JA TU NIE PRZYJECHALEM ZYC JA PRZYJECHALEM TUTAJ DOROBIC CZEGOS SIE!!!


To wypowiesz chate, zejsc do kanalow i sie dorabiaj zamiast placic "uciazliwe oplaty". Mieszkasz, uzywasz, jezdzisz- to plac do chelry tak jak kazdy inny. Nie podoba sie, nie stac Cie to spadaj. Meczysz ludzi durnymi pytaniami, na ktore odpowiedzi sa jasne, tylko Ty ich nie potrafisz przyswoic i zaakceptowac bo Ci zal kasy.

I tak- jesli mieszkasz w Holandii dluzej niz 3 miesiace to masz obowiazek sie zameldowac. I placic woonlasten.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Czw Cze 17, 2010 10:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 10:37 pm   

my mielismy kiedys taka sytuacje, ze mieszkalismy jakis czas bez meldunku,musielismy szybko znalesc chate i tak sie trafilo,oczywiscie to nie bylo na dlugo. i juz po krotkim czasie rzyszlo pisemko z geemente ze nikt nie jest zameldowany a mieszka i dali jakis czas juz nie pamietam jaki na zameldowanie sie, ale akurat szybko znalezlismy legalne mieszkanie. znajomi tam zostali i niedawno sie dowiedzialam, ze ponoc wlscicielowi przyszlo do zaplaty 6000e kary za to ze wynajmuje nielegalnie. wiec chyba jest sie czego bac.
racja ze te oplaty sa uciazliwe, ale z dodatkow z belastingu tez sie korzysta i nikt o to nie placze.
 
 
Danny82 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 11:40 pm   

Mam pytanko: czy jeśli mam kontrakt z właścicielem mieszkania, i jestem zameldowany na tym mieszkaniu, a oprócz mnie jest zameldowanych jeszcze kilka osób, ale te osoby nie są na żadnym kontrakcie, tylko kiedyś się zameldowały, to czy ja mogę te osoby wymeldować bez ich wiedzy? Dodam, że te osoby już nie mieszkają na tym mieszkaniu.
Z góry dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 11:43 pm   

nie nie mozesz ich wymeldowac
to musi zrobic albo wlasciciel lub osoba w kwestji ktora sie wyprowadza.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 11:47 pm   

A nie jest to tak, ze masz jakiegos najemce nad i podrzednego? Ja sie wczoraj wlasnie meldowalam w gemeente i tam jest specjalna rubryka na okolicznosc, gry ktos sie do kogos DOPISUJE (czyli np wprowadza sie po jakims czasie). Z tego co wiem, taka osobe moze wymeldowac ktos, kto tam mieszkal jako pierwszy. Ale nie jestem pewna.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 11:52 pm   

suska napisał/a:
A nie jest to tak, ze masz jakiegos najemce nad i podrzednego? Ja sie wczoraj wlasnie meldowalam w gemeente i tam jest specjalna rubryka na okolicznosc, gry ktos sie do kogos DOPISUJE (czyli np wprowadza sie po jakims czasie). Z tego co wiem, taka osobe moze wymeldowac ktos, kto tam mieszkal jako pierwszy. Ale nie jestem pewna.


raczej nie,
mieszkalem przez agencje, ktora wynajmowala od wlasciciela i za kazdym razem jak sie zebralo zbyt duzo meldonkow, to wlasciciela prosili zeby wymeldowal....
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 11:55 pm   

No to cos zle zrozumialam najwyrazniej, sory za zamieszanie :039:
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
mario28100 
Poczatkujacy
pies na baby

Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 46
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 9:37 pm   

post edytowany

tego typu uwagi na priv
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Cze 27, 2010 11:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 11:42 am   

guust napisał/a:
suska napisał/a:
A nie jest to tak, ze masz jakiegos najemce nad i podrzednego? Ja sie wczoraj wlasnie meldowalam w gemeente i tam jest specjalna rubryka na okolicznosc, gry ktos sie do kogos DOPISUJE (czyli np wprowadza sie po jakims czasie). Z tego co wiem, taka osobe moze wymeldowac ktos, kto tam mieszkal jako pierwszy. Ale nie jestem pewna.


raczej nie,
mieszkalem przez agencje, ktora wynajmowala od wlasciciela i za kazdym razem jak sie zebralo zbyt duzo meldonkow, to wlasciciela prosili zeby wymeldowal....


To jest tak, ze prawo do wymeldowania pozostalych ma osoba, ktora w danej chwili mieszkaniem dysponuje. Jeśli więc mieszkanie nie jest wynajmowane, to właściciel. Jeśli za to trwa wynajem, to główny najemca. Nie ma znaczenia kolejność meldowania, tylko właśnie kto jest głównym najemcą. W podanej sytuacji brak było głównego najemcy, dlatego to agencja mogła wymeldować, bo to ona zarządzała. Ja kiedy wynająłem mieszkanie stałem się dysponującym tym mieszkaniem (w granicach określonych przez umowę). Działa to do takiego stopnia, że poszedłem do Gemeente z umową się zameldować i wymeldowałem właścicielkę.

Zaznaczam, że powyższe nie jest poparte żadną znajomością prawa z mojej strony, tylko doświadczeniem, wnioskami i domysłami :031:
_________________
Dumny Polak
 
 
engracado 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 19
Wysłany: Pon Lis 01, 2010 11:58 pm   

Tak szukam i szukam informacji, az postanowilam zapytac.
Czy ktos z Was wymeldowal sie z NL na odleglosc? lub zna przypadki, ze ktos ze znajomych tak zrobil? jakos przez internet moze? przy pomocy DigiD?
bardzo prosze o odpowiedzi! :)
pozdrawiam
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 3:48 pm   

Chcialbym kogos domeldowac do mojego adresu? Jakie potrzebuje dokumenty? Ta osoba nie miala jeszcze meldunku w Holandii.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 3:53 pm   

stroopwafel,

jesli mieszkanie jest z korporacji (spoldzielni miesz,) to potrzebna jest od nich zgoda na zameldowanie
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 3:55 pm   

wynajem od wlasciciela prywatnego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group