NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zwrot kosztow za dojazd do pracy
Autor Wiadomość
iza30_1979
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 73
Skąd: s-gravenhage
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 7:59 pm   zwrot kosztow za dojazd do pracy

wiem ze moze temat sie powtarza
ale czy wiecie moze jak to jest do konca z tym zwrotem kosztow za dojazd do pracy?
czy ja jako pracownik pracuj przez posrednika moge wystapic do belastingu o zwrot kosztow za paliwo jezdze prywatnym samochodem.
posrednik zwracal mi koszta a teraz stwierdzil ze przestaje placic
w jedna strone mam ponad 25 km
jedni mowia ze te koszta moze zwrocic tylko pracodawaca a inny ze moge ubiegac sie o zrot kosztow z belastingu
jak to jest naprawde ?
z gory dziekuje i pozdrawiam
iza
 
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 12:07 pm   zwrot kosztow

Masz racje jedrzej tak jest juz od paru lat. Jedyne co jest mozliwe to odliczenie pewnego procentu kosztow dojazdu do pracy komunikacja miejska. Jest na stronie US tabela ktora podaje stale koszty ktore mozna odpisac od podatku w zaleznosci od liczby dni w tygodniu i odleglosci kiedy sie z komunikacji korzystalo. Jednak nawet ta ulga jest obwarowana bardzo scislymi normami kiedy to jest mozliwe.
Zycze udanych rozliczen,
Mariusz.
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 1:39 pm   

mario007 napisał/a:
Jest na stronie US tabela ktora podaje stale koszty ktore mozna odpisac od podatku w zaleznosci od liczby dni w tygodniu i odleglosci kiedy sie z komunikacji korzystalo.
masz może do niej link pod ręką?
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 1:44 pm   

http://belastingdienst.nl...3.html#P18_1919
_________________
BICheck - weryfikacja kont bankowych [nowa wersja]
 
 
 
ecmpid 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 11
Wysłany: Nie Lut 26, 2012 2:39 pm   Witam

Mam pytanie.Otóż otrzymałem jaaropgaf za 2011 rok.Po raz pierwszy mam na nim rubryke reiskosten.Jest tam suma jaka wypłaca mi praqcodawca za dojazdy do pracy.Z tego co słyszałem a słyszy sie różne rzeczy to że suma ta jest wolna od podatku.I tu moje pytanie czy to prawda że jest to suma wolna od podatku i czy jeżeli tak jest to czy po odjęciu jej od całej kwoty brutto wychodzi mi suma do rozliczenia sie od podatku?Czy po prostu musze wszystko razem liczyć jako kwote brutto do rozliczenia.
 
 
Mariusz2
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 12
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 1:45 pm   

Z tego co wiem do 19 centow jest wolne od podatku a powyzej juz placisz, moze tu tkwi problem..
 
 
ecmpid 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 11
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 6:18 pm   

Rozumiem ale to oznacza że jest to suma wolna od podatku?Nawet jeżeli jest to .19 centów to i tak suma podana na moim jaroopgafie jej nie przekracza.Choddzi mi tylko o to zeby ustalić czy jest wolna czy nie.W tym roku mam sume ujętą na jaroopgafie a w zeszłym jej nie miałem a również miałem płacone .Po rozliczeniu za 2010 rok okazało się że musiałem dopłacić 2000 euro do podatku a osoba rozliczaja ca nie ujeła tej kwoty za paliwo.Dlatego szukam odpowiedzi czy warto robić korekte rozliczenia z zeszłego roku i odliczyć te kwote jako wolną od podatku i prawdopodobnie odzyskać część pieniędzy
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 6:45 pm   

19centow/km ale jest chyba max limit roczny
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ecmpid 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 11
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 11:23 pm   

dzieki za podpowiedzi .Jutro jestem umówiony do biura to się dowiem
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 9:20 am   

suma 19c/km jest wolna od podatku i jest doliczana do pensji netto na samym koncu...ale jest tez ograniczenie,ze maksymalnie to moze byc 130E na miesiac
 
 
thomsson19
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Wrz 2015
Posty: 10
Wysłany: Sob Lis 28, 2015 11:35 pm   

A czy ktoś wie jak wygląda prawnie sytuacja kiedy agencja pracy tymczasowej (Covebo) daje do użytku samochód (jeden na kilka osób dojeżdzających) i pobiera opłaty za amortyzacje samochodu 75 €/m-c i do tego tankują tylko powiedzmy na tydzień dojazdu, a resztę paliwa potrzebnego na dojazd do pracy trzeba się zrzucać.

Pytam, bo naczytałem się o zwrotach za koszta podróży, a tu nie dość że biorą sporo za amortyzacje to jeszcze za paliwo też trzeba wykładać ze swoich. Czy prawnie jest to dozwolone i agencja pracy może tak robić?

Odległość do pracy to 57km w jedną stronę

P.s. Ewentualnie czy można to potem jakoś rozliczyć, żeby uzyskać z tego tytułu zwrot?
Ostatnio zmieniony przez thomsson19 Sob Lis 28, 2015 11:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AK 
Poczatkujacy

Dołączyła: 02 Mar 2016
Posty: 1
Wysłany: Śro Mar 02, 2016 9:55 am   

Witam serdecznie,
pracuję u pracodawcy przeszło rok i do tej pory dojeżdżałam do pracy własnym samochodem.
Mam dwie lokacje pracy, w sumie robię dziennie 68 km.
W CAO jest zapis, że pracodawca zwraca koszta podróży, jeśli wynoszą 60 km i więcej.
Miałam więc płacone za dojazdy.
W tej chwili na jednej z lokacji będę pracowała z inną dziewczyną, która będzie dojeżdżała do pracy samochodem służbowym.
W takim przypadku własnym autem dojeżdżałabym tylko na drugą lokację.
Czy pracodawca może nakazać mi jeździć razem z nią autem służbowym, by nie płacić mi za dojazdy do pracy? ( ilość km jakie pokonywałabym własnym autem byłaby niższa niż 60 km dziennie).
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 6:37 am   

AK napisał/a:
Czy pracodawca może nakazać mi jeździć razem z nią autem służbowym, by nie płacić mi za dojazdy do pracy? ( ilość km jakie pokonywałabym własnym autem byłaby niższa niż 60 km dziennie).

Moze nakazac jezdzic z innym pracownikiem autem sluzbowym .

Moze i tez nie musi zwracac za dojazdy do pracy.
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group