NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
związek partnerski
Autor Wiadomość
Rita86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 17
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 11:41 am   związek partnerski

Witam :039: Chciałam zapytać czy mogę tu otrzymać informacje do tematu związków partnerskich. Otóż chcemy z moją partnerką zawrzeć taki związek, z tego co się dowiadywałam mniej więcej wiem jakie dokumenty bedziemy potrzebowały tzn: meldunek, paszport, niby sofi, i zaświadczenie z Polskiego urzędu stanu cywilnego że jest się stanu wolnego i zgode na ślub za granicami państwa, tylko problem w tym że na tym papierku trzeba wpisac dane współmałżonka a w polsce nie zezwalają na takie śluby. Czy mimo to będą mogli mi wystawić takie zaświadczenie?
 
 
kuntjesquad 
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 23
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 3:01 pm   

Nie potrzebujesz żadnego zaświadczenia,jakiś dokument,meldunek,sofii i to wystarczy tylko to jest wydatek rzędu 400 euro,nalerzy zgłosić się do notariusza ustalić szczegóły kontraktu,poczekać potem podpisać i tyle.
_________________
w pół do jumy
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 4:18 pm   

Rita86,
Cytat:
zaświadczenie z Polskiego urzędu stanu cywilnego że jest się stanu wolnego i zgode na ślub za granicami państwa

musisz pamietac ze wszelkie dokumenty i zaswiadczenia musza byc przetlumaczone przez tlumacza przysieglego

jesli jestes pelnoletnia to nie potrzebujesz zgody na slub

Cytat:
Art. 10. § 1. Nie może zawrzeć małżeństwa osoba nie mająca ukończonych lat osiemnastu. ,.....fragment cytatu
forumprawne .org



Cytat:
Voor het maken van een samenlevingsovereenkomst door je notaris ben je ongeveer tussen de 300 en vijfhonderd euro kwijt. De exacte prijs verschilt per notaris.


http://www.samenlevingsov...om/kosten.shtml
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lut 21, 2010 4:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pro_myk05 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 20
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 7:56 pm   

[quote="Gochna H"]

Cytat:
musisz pamietac ze wszelkie dokumenty i zaswiadczenia musza byc przetlumaczone przez tlumacza przysieglego


Prawda.

Cytat:
jesli jestes pelnoletnia to nie potrzebujesz zgody na slub


Tutaj chyba nie tyle chodzi o zgodę na ślub, co zaświadczenie o zdolności do zawarcia związku małżeńskiego.
Faktycznie zgoda na ślub dotyczy małotelnich, natomiast zaświadczenie o zdolności nie jest związane z wiekiem. To nic innego jak po prostu stwierdzenie czy ktoś ma prawo do zawarcia związku małżeńskiego, czyli jest stanu wolnego.
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 8:45 pm   

pro_myk05 napisał/a:
Tutaj chyba nie tyle chodzi o zgodę na ślub, co zaświadczenie o zdolności do zawarcia związku małżeńskiego.
Faktycznie zgoda na ślub dotyczy małotelnich, natomiast zaświadczenie o zdolności nie jest związane z wiekiem. To nic innego jak po prostu stwierdzenie czy ktoś ma prawo do zawarcia związku małżeńskiego, czyli jest stanu wolnego.
Ale na tym nie podaje się chyba danych przyszłego partnera, a w takim wypadku koleżanka zakładająca temat, chyba nie będzie miała problemu.

Poza tym, czy taki papier jak zaświadczenie o stanie wolnym w ogóle istnieje w Polsce? Ja z chłopakiem mam samenwonen, nie zarejestrowany związek, ale też potrzebowałam takie zaświadczenie i USC w moim mieście powiedział mamie mojej, że nie ma takiego papierka, jedynie na akcie urodzenia, który był potem tłumaczony zrobili adnotacje, że nie mają informacji o moim ślubie (co w sumie nie musi być jednoznaczne z tym, że ślubu żadnego nie brałam).
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 9:15 pm   

Dokument potwierdzajacy zdolnosc do zawarcia malzenstwa otrzymuje sie w USC.
Jest to stwierdzenie, ze ta osoba jest stanu wolnego i rzeczywiscie podac trzeba dane przyszlego partnera. Zaswiadczenie wazne jest 3 miesiace.
 
 
pro_myk05 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 20
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 2:17 am   

[quote="calendargirl288"]
pro_myk05 napisał/a:

Poza tym, czy taki papier jak zaświadczenie o stanie wolnym w ogóle istnieje w Polsce? Ja z chłopakiem mam samenwonen, nie zarejestrowany związek, ale też potrzebowałam takie zaświadczenie i USC w moim mieście powiedział mamie mojej, że nie ma takiego papierka, jedynie na akcie urodzenia, który był potem tłumaczony zrobili adnotacje, że nie mają informacji o moim ślubie (co w sumie nie musi być jednoznaczne z tym, że ślubu żadnego nie brałam).


Jagoda powyzej podala sluszna odpowiedz.

Adnotacja na akcie urodzenia w zasadzie nie jest zgodna z prawem. Ktos moze byc stanu wolnego (a wiec prawnie jest zdolny do zawarcia zwiazku malzenskiego), ale ten stan prawny musi zostac okreslony, bo to moze byc panna/kawaler; rozwodka/rozwodnik; wdowa/wdowiec.
Chodzi po prostu o spelnienie europejskiego prawa o przeciwdzialaniu bigamii. W tym celu wydaje sie osobny dokument zwany ''zaswiadczeniem o zdolnosci do zawarcia zwiazku malzenskiego'', gdzie jak Jagoda podaje, wymieniony jest przyszly malzonek/malzonka, jego/jej miejsce zamieszkania oraz obywatelstwo. To wydaje strona polska, natomiast holenderska strona (jesli chodzi o Holendra) ma obowiazek sprawdzenia jego ''zdolnosci''.
W wypadku partnerow polskiego obywatelstwa, oboje musza przedstawic taki dokument. Czy to celem zawarcia zwiazku malzenskiego w NL, czy to notarialnego zapisu partnerstwa.
Ostatnio zmieniony przez pro_myk05 Pon Lut 22, 2010 2:24 am, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 12:55 pm   

ja nie zawierałam związku małżeńskiego ani nie rejetrowaliśmy związku partnerskiego, chodziło tylko o wspólne zamieszkanie i zameldowanie, na którego podstawie partner dostał legalny pobyt (na razie tymczasowy). Może dlatego taka adnotacja przeszła.
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 2:43 pm   

Rita86 napisał/a:
Otóż chcemy z moją partnerką zawrzeć taki związek, z tego co się dowiadywałam mniej więcej wiem jakie dokumenty bedziemy potrzebowały


Jesli dobrze rozumiem to autorce tematu chodzi o zwiazek partnerski dwoch kobiet.
Do zawarcia zwiazku partnerskiego, tak jak i malzenskiego potrzebne jest to zaswiadczenie z polskiego USC o moznosci zawarcia zwiazku za granica. Wpisuja tam tez dane partnera, z ktorym zwiazek ma byc zawarty.

Rita86 napisał/a:
a w polsce nie zezwalają na takie śluby.

I rzeczywiscie, w Polsce zwiazek ludzi tej samej plci nie jest uznawany.

Cytat:
Czy mimo to będą mogli mi wystawić takie zaświadczenie?

Niestety nie wiem i nigdzie nie moge znalezc, czy takie zaswiadczenie zostanie wydane dla osob tej samej plci (obie jestescie Polkami?)

Moze ktos inny slyszal o podobnym przypadku?

Zycze Wam powodzenia! i napisz, co udalo Wam sie w tej sprawie zalatwic - moze przyda sie innym osobom. :039:
 
 
Rita86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 17
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 4:45 pm   

hey :026: dzięki za odpowiedzi w sumie nadal nie wiem czy dostane takie zaświadczenie, tak jestem pełnoletnia mam skończone 24 lata, moja partnerka jest też polką. Coś czuje po kosciach że bedziemy miał problem :073: ponieważ jak mieszkałyśmy w polsce to w małych miejscowosciach więc jak udamy się po takie zaświadczenia i tam wpiszemy nasze dane partnera może być nie ciekawie, chodzi mi o afere, wiecie jak w polsce ludzie reagują na takie rzeczy, musimy się jednak przejść do gemente może idzie to obejść. Przedstawimy naszą sytuację i mniejwięcej nakreśle na jakie problemy mogę natrafić w polsce to może znajdą dla nas rozwiązanie ...
pozdrawiam :039:
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 5:44 pm   

Rita86 napisał/a:
hey :026: dzięki za odpowiedzi w sumie nadal nie wiem czy dostane takie zaświadczenie, tak jestem pełnoletnia mam skończone 24 lata, moja partnerka jest też polką. Coś czuje po kosciach że bedziemy miał problem :073: ponieważ jak mieszkałyśmy w polsce to w małych miejscowosciach więc jak udamy się po takie zaświadczenia i tam wpiszemy nasze dane partnera może być nie ciekawie, chodzi mi o afere, wiecie jak w polsce ludzie reagują na takie rzeczy, musimy się jednak przejść do gemente może idzie to obejść. Przedstawimy naszą sytuację i mniejwięcej nakreśle na jakie problemy mogę natrafić w polsce to może znajdą dla nas rozwiązanie ...
pozdrawiam :039:


Celem tego zaswiadczenia jest stwierdzenie czy dana osoba jest stanu wolnego i czy jest zdolna do zawarcia zwiazku malzenskiego (partnerskiego), wiec ja upieralabym sie przy tym, ze urzednik USC musi wydac takie zaswiadczenie.
Swoje opinie i zdanie na ten temat urzednik USC powinien zostawic dla siebie :039:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 6:09 pm   

Rita86,
Nie rozumiem w czym jest problem czy to nie jest tak ze Kazda z Was powinna udac sie osobno do urzedu po zaswiadczenie ?
chyba obie musicie je miec, kazda wlasne zaswiadczenie, stwierdzajace stan cywilny
czy sie myle??
po co mowic urzedniczce co chce zrobic
a jesli juz to czy nie mozna powiedziec, ze potrzebne mi jest to zaswiadczenie bo wychodze za maz za jakiegos'' chlopa ''za granica ?? czy to kogos obchodzi z kim mam zamiar sie zwiazac ??
czy tak sie nie da w Polsce
czy jest konieczne podanie od razu wszystkich danych osoby z ktora mam zamiar sie zwiazac ? pytam,bo od od lat mieszkamw Holandii i sprawy z polskimi urzedami sa mi naprawde obce ....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lut 22, 2010 6:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rita86 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 17
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 6:30 pm   

Gochna H napisał/a:
Rita86,
Nie rozumiem w czym jest problem czy to nie jest tak ze Kazda z Was powinna udac sie osobno do urzedu po zaswiadczenie ?
chyba obie musicie je miec, kazda wlasne zaswiadczenie, stwierdzajace stan cywilny
czy sie myle??
po co mowic urzedniczce co chce zrobic
a jesli juz to czy nie mozna powiedziec, ze potrzebne mi jest to zaswiadczenie bo wychodze za maz za jakiegos'' chlopa ''za granica ?? czy to kogos obchodzi z kim mam zamiar sie zwiazac ??
czy tak sie nie da w Polsce
czy jest konieczne podanie od razu wszystkich danych osoby z ktora mam zamiar sie zwiazac ? pytam,bo od od lat mieszkamw Holandii i sprawy z polskimi urzedami sa mi naprawde obce ....


witam, wybierając takowe zaświadczenie z polskiegu usc pani nic odemnie nie bedzie żądać jednakże druk który da mi do wypełnienia wymaga wpisania swoich jak i partnera danych i stanowi problem ponieważ moim parnterem nie jest męrzczyzna :013:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 6:37 pm   

Rita86, a jakie ma znaczenie ze chcesz sie zwiazac z kobieta , a nie z mezczyzna to tylko Twoja sprawa nikogo innego na swiecie

urzedniczka ma obowiazek zachowac dyskrecje to chyba jej praca!
jeli baba cos rozpowie zrobilabym jej kolo piora
nie ...no to chyba logiczne ze obowiazuja ja tajemnica zawodowa
wal do urzedu
a w razie czego .... nie przejmuj sie tym co ludzie powiedza
bo nie zyjesz dla nich i jesc ci nie daja
takie jest moje zdanie :039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Lut 22, 2010 6:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 7:33 pm   

Gochna H napisał/a:
Rita86, a jakie ma znaczenie ze chcesz sie zwiazac z kobieta , a nie z mezczyzna to tylko Twoja sprawa nikogo innego na swiecie

urzedniczka ma obowiazek zachowac dyskrecje to chyba jej praca!
jeli baba cos rozpowie zrobilabym jej kolo piora
nie ...no to chyba logiczne ze obowiazuja ja tajemnica zawodowa
wal do urzedu
a w razie czego .... nie przejmuj sie tym co ludzie powiedza
bo nie zyjesz dla nich i jesc ci nie daja
takie jest moje zdanie :039:

Tak jest, popieram :038:
Wara od zycia prywatnego innych :072:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group