NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przegąd polskiego auta w holandii
Autor Wiadomość
markoo01 
Poczatkujacy
Kasia

Dołączyła: 12 Cze 2009
Posty: 25
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 10:05 pm   przegąd polskiego auta w holandii

Mam problem gdyż przyjechałem autem na polskich tablicach do Holandii i kończy mi sie przegląd auta . Okazuje sie ze nie mogę zjechac teraz do kraju z ważnej przyczyny . Czy jest taka możliwość by dokonać przeglądu tutaj na miejscu >? Jeśli tak to jakie warunki muszę spełniac ? Proszę o pomoc . Jak nie bede miał przeglądu to stracę mozliwośc dojazdu do pracy . Dzięki za podpowiedzi .
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 10:31 pm   

Przegląd musisz zrobić w PL.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 10:52 pm   

Podstawe prawna kiedys podawalem...

Zasadniczo chodzi o to, ze przeglad rejestracyjny moze podbic tylko stacja ktora jest w jakims tam smiesznym rejestrze i ma dostep do CEPiK'u, a tego holenderskie stacje nie maja.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
iwona24 
Nieśmiały użytkownik
iwa

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 25 Wrz 2008
Posty: 75
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 1:45 pm   

pozostaje ryzykowac i jechac do Polski, albo podac komus dowod rej., zeby podbił w Polsce>my tak zrobilismy i znajomy podbił
 
 
 
matthewue 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 57
Skąd: UE
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 2:34 pm   

to bardzo niedobrze iwona24 czemu polecasz cos co jest nielegalne i jest to przestepstwo??
niedosc ze samochod nie przeszedl badania okresowego (przeggladu) i niewiadomo czy jest sprawny i nie zagraza nikomu a druga rzecz to popelnienie przestepstwa przez waszego znajomego i inne osoby, ja bym radzil tak nie robic, moze nie wiecie ale kazdy przeglad jest w bazie cepik do ktorej maja dostep odpowiednie wladze.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 7:55 pm   

iwona24 napisał/a:
pozostaje ryzykowac i jechac do Polski, albo podac komus dowod rej., zeby podbił w Polsce>my tak zrobilismy i znajomy podbił


http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,90280,6128260.html wiec jak wyjdzie i znajomy i wy macie problem i nababrane w papierach zeby oszczedzic pare euro na podatku drogowym w Holandii
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Lut 22, 2010 7:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:07 pm   

Cytat:
pozostaje ryzykowac i jechac do Polski, albo podac komus dowod rej., zeby podbił w Polsce>my tak zrobilismy i znajomy podbił


Niestety w Polsce jest to bardzo popularne , jedziesz do stacji diagnostycznej, dajesz w lape,auto nie bylo sprawdzone, dostajesz wpis lub pieczatke i jezdzisz dalej gratem po ulicy do momentu kiedy ci sie popsuje.
Wtedy dzwonisz po znajomych , holuja ciebie i naprawiasz swoje cudo u pana Kazika na osiedlu lub samemu :) no i nadal jezdzisz gratem siejac postrach i zagrozenie dla innych ! :021:

Jezeli chodzi o przeglady wynikajace z ksiazki serwisowej, co 15000 km lub co 30000 to jest to obojetne w jakim panstwie zrobisz taki przeglad (po ustaniu gwarancji).Wazne jest jedynie zeby odbylo sie to w warsztacie twojej marki samochodu , ale zapewne wszyscy o tym wiedza.
Jezeli jednak posiadasz jeszcze gwarancje na auto to musisz robic te przeglady w panstwie w ktorym kupiles auto.
:039:
Ostatnio zmieniony przez singelnl Pon Lut 22, 2010 8:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 9:15 pm   

singelnl napisał/a:
Jezeli jednak posiadasz jeszcze gwarancje na auto to musisz robic te przeglady w panstwie w ktorym kupiles auto.
:039:


Nie jest to prawda, przynajmniej nie dla Citroena/Peugeota/Renault/BMW
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Lut 22, 2010 9:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 9:16 pm   

vw, skoda, audi i prawdopodobnie seat tez nie maja takiego ograniczenia.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
singelnl 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 206
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 12:37 pm   

M4cin i zag macie racje,

mialem na mysli takie marki aut ktore np. w jednym kraju daja 3 lata gwarancji na swoje auta a w innym 5 lat gwarancji.
Pozatym trzeba dobrze czytac gwarancje w ktorej moze byc napisane ze auto dostalo gwarancje od np. BMW Poland , czy Audi Poland , a nie od BMW USA :)
:039:

To tak jak ze sprzetem AGD,
kupie pralke Bosch w PL to mam na nia gwarancje w PL a niekoniecznie poza PL.
Ostatnio zmieniony przez singelnl Wto Lut 23, 2010 12:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 2:21 pm   

Wiem, ze w BMW, PSA gwarancje kupujesz "w centrali" podczas zamawiania auta u dealera.
Wiec jak zamawiasz sobie Citroena z 5 letnia gwarancja to jest to 5 letnia gwarancja europejska. Jesli przeduzysz gwarancje u delaera (sa takie opcje) a nie u importera to wtedy strona jest dealer/salon a nie importer/producent.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
iwona24 
Nieśmiały użytkownik
iwa

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 25 Wrz 2008
Posty: 75
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 7:30 pm   

matthewue napisał/a:
to bardzo niedobrze iwona24 czemu polecasz cos co jest nielegalne i jest to przestepstwo??
niedosc ze samochod nie przeszedl badania okresowego (przeggladu) i niewiadomo czy jest sprawny i nie zagraza nikomu a druga rzecz to popelnienie przestepstwa przez waszego znajomego i inne osoby, ja bym radzil tak nie robic, moze nie wiecie ale kazdy przeglad jest w bazie cepik do ktorej maja dostep odpowiednie wladze.


tak do wiadomosci wszystkich -> az tak nieodpowiedzialna nie jestem, auto było sprawdzone tu na miejscu u mechanika i miało "przegląd" zrobiony, wiec sprawne na 100%, a co do dowodu,tonie było innego wyjscia :( miałam sciagnac auto na lawecie do Poski??? przeciez bez przegladu nie mogę jezdzic
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 12:01 am   

Jakbys sie zastosowala do obowiazujacych przepisow to problemu by nie bylo...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
iwona24 
Nieśmiały użytkownik
iwa

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 25 Wrz 2008
Posty: 75
Skąd: Haga
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 9:16 am   

przeciez ja nie miałam zadnego problemu, nie wiem o czym mowisz... zreszta forum jest od tego zeby dzielić sie doswiadczeniami, wiec miałam podobna sprawe do załatwienia i napisałam o tym, a teraz zamaiast pomagac koledze roztrzasacie moj przypadek hmmmm a problem ma Markoo01 i co on ma zrobić??? pzdr
Ostatnio zmieniony przez iwona24 Śro Lut 24, 2010 9:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
matthewue 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 57
Skąd: UE
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 3:24 pm   

ty chyba nie rozumiesz ze to jest przestepstwo? ale moze kiedys to wyjdzie i wtedy zrozumiesz. to masz ciekawe doswiadczenia, podsumowujac zalatwilas to nielegalnie i nie ma czym sie dzielic/chwalic.

ja moze udziele dobrej rady, wyjezdzajac za granice trzeba byc do tego przygotowanym, tzn. miec wszelkie potrzebne papiery, trzeba pamietac ze auto zarejestrowane w swoim kraju musi posiadac krajowy przeglad, ubezpieczenie oc, wszystko musi byc wazne, a jak komus sie cos konczy to musi wrocic do swojego kraju i to zrobic, jezeli przegapi to trudno widocznie zaniedbal, to jest zaniedbanie, i zostaje laweta, proste jak drut, no ale coz niektorzy i tak nie rozumieja ze normy sa dla ludzi a nie odwrotnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group