NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Modlitwy przed jedzeniem
Autor Wiadomość
karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd: Overijssel
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 10:30 am   

Katolicy tez sie modla. W mojej rodzinie, szczegolnie w starszym pokoleniue tez sie modla. Ale przed obiadem ,ktory sie spozywa, nie przed kazdym posilkiem.
To piekna tradycja i uwazam,ze warta kultywowania.

Moje pytanie dotyczylo tylko tego , kiedy modla sie protestanci- czy maja jakies wyznaczone godziny/posili?

Tak jak my mamy choinke i pasterke tak moze i oni maja jakies obyczaje, o ktorych z przyjemnoscia sie dowiem .
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 10:49 pm   

Do autora/autorki tematu :

Po prostu leże i kwiczę ze smiechu ... :082:

Chyba Ci sie nudzi na przerwach ... :082:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd: Overijssel
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 9:05 am   

Po pierwsze to dzial RELIGIE i moglam zadac takie pytanie, jakie chce, nie obrazajac nikogo.

A po drugie- nie nudzi mi sie, naprawde. Wydaje mi sie jednak, ze sa tacy ludize na forum, ktorzy nie maja zadnych pytan, nie sa niczego ciekawi, nie szukaja zadnych odpowiedzi. Jezeli zatem tak nie jest, to nie robcie chociaz takie zludzenia, bo odnioslam wrazenie, ze najwazniejsze dla was jest zeby isc do pracy i sie najesc. I na tym koniec lichej egzystencji.
Najlepiej kogos wysmiac, jezeli nie umie sie komunikowac z druga osoba, prawda? :) To znaczy ,ze masz/macie, malo do powiedzenia, nawet na tematy "niskich lotow"...
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 11:13 pm   

karinakiki napisał/a:
Po pierwsze to dzial RELIGIE i moglam zadac takie pytanie, jakie chce, nie obrazajac nikogo.

A po drugie- nie nudzi mi sie, naprawde. Wydaje mi sie jednak, ze sa tacy ludize na forum, ktorzy nie maja zadnych pytan, nie sa niczego ciekawi, nie szukaja zadnych odpowiedzi. Jezeli zatem tak nie jest, to nie robcie chociaz takie zludzenia, bo odnioslam wrazenie, ze najwazniejsze dla was jest zeby isc do pracy i sie najesc. I na tym koniec lichej egzystencji.
Najlepiej kogos wysmiac, jezeli nie umie sie komunikowac z druga osoba, prawda? :) To znaczy ,ze masz/macie, malo do powiedzenia, nawet na tematy "niskich lotow"...


Koleżanko Droga bądz na tyle miła i nie obrażaj mnie ...
Druga sprawa ze jak jestem czegoś ciekaw to pytam prosto z mostu i nie zwracam uwagi na to czy pytam Holendra czy Marokana ...

Pozdrawiam Serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 11:56 pm   

Beny.rac w którym to momencie karinakiki Cie obraziła??? prawde napisała zamiast wnieść coś do tematu to się naśmiewasz, jako jedyny! Jeśli nie masz nic do wniesieni a chcesz się ponaśmiewać to zły temat wybrałeś. Jak chcesz coś jeszcze dodać w tym temacie to najlepiej przeprosiny do Pani karinakiki za Twój śmiech. :021:
Ostatnio zmieniony przez goorn Nie Lut 28, 2010 11:58 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 08, 2010 5:43 pm   

karinakiki napisał/a:


Tak jak my mamy choinke i pasterke tak moze i oni maja jakies obyczaje, o ktorych z przyjemnoscia sie dowiem .


Jakie są więc różnice?

Nie uznajemy kultu świętych w tym również Matki Bożej, oczywiście szanujemy ją i zdajemy sobie sprawę, że jest Matką Jezusa, ale nie czcimy jej. Jeżeli ktokolwiek znalazł kiedykolwiek w Bibli, że mamy tak czynić proszę o powiadomienie.

Nie ma spowiedzi, ponieważ w Bibli jest napisane, że w oczach Bożych wszyscy jesteśmy równi i nie potrzebujemy pośredników, żeby się z Nim skontaktować. Jedynym pośrednikiem między nami a Bogiem jest Jezus Chrystus.

Uwielbienie jest całkowicie dedykowane Bogu i to On przez Ducha Świętego je prowadzi (np. jeżeli czuję w swoim sercu, że Bóg chce abym uklęknęła to klęczę; kiedy Duch Święty pobudza mnie do tańca to tańczę).

Nie ma w naszym kościele żadnych obrazów, różańców itp., ponieważ Jezus nigdy nie powiedział, że mamy się do nich modlić. Mamy się modlić do Boga!

Tych różnic na pewno jeszcze by się trochę znalazło, ale myślę, że tyle wystarczy. Mam nadzieję, że nie muszę pisać o braku ministrantów czy o tym, że pastorzy mogą mieć żony (po jednej oczywiście :033: ) i dzieci.

http://interia360.pl/arty...a-katolicy,1513

A tutaj masz systko wyszczegolnione :)
http://www.profunda.pl/in...testanckim.html
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
Iras 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 65
Skąd: Limburgia
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 9:59 pm   

W poprzednich postach była mowa o ewangelistach.Chyba chodziło o ewangelików.Może się czepiam,może to literówka.To tak jakby powiedzieć katolista ,a nie katolik.Ewangelistów - autorów ewangeli było czterech :039:
Wracając do modlitw przed posiłkami,piękny przykład daje dużo filmów amerykańskich, gdzie ojciec rodziny intonuje modlitwę :038:
_________________
Pozdrawiam!
Jeśli czegoś nie ma w necie - znaczy nie istnieje!
Ostatnio zmieniony przez Iras Sob Mar 20, 2010 10:06 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 10:26 pm   

Iras napisał/a:
Chyba chodziło o ewangelików.

Tak , o nich chodziło.Sama nie wiem,czemu napisało mi się inaczej :oops: Słuszna uwaga z Twojej strony :038:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group