NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Pon Paź 29, 2018 11:10 am
przedszkole
Autor Wiadomość
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Śro Mar 27, 2013 10:30 pm   

Byłam w GGD i powiedziałam im że na razie nie stać mnie na przedszkole bo przy mężach zarobkach nie łapiemy się na żadne dofinansowanie a bez tego koszty przedszkola są dla nas ogromne (no jakby nie było kredyt za dom i inne opłaty też trzeba opłacić a oni nie liczą stawki "na głowę" tylko ogólnie cały dochód rodziny bez względu na to że tylko jedna osoba zarabia), wtedy właśnie babka powiedziała mi o tym VVE. Papiery mi już przysłali, wypełniłam, odesłałam, teraz ciekawi mnie jak długo będziemy czekać (ponoć jest spora kolejka) no i ile nam wyliczą do płacenia... Mała skończyła w lutym dwa latka, więc ciągnie ją do dzieci a i z językiem by się oswoiła (choć o to najmniej się staram, wiem po swojej starszej córce jak dzieci szybko się uczą).

Piszę to głównie po to by jak jakaś osoba która będzie w podobnej sytuacji do mnie, szukała przedszkola choć na chwilkę, by pytała w GGD o ten VVE (i mówić że dziecko nie ma kontaktu z niderlandzkim :D ).


PS. może ktoś by rozdzielił tutaj ten wątek? Do siódmej podstrony są w sumie tylko rozmowy o szkole i luźne rozmowy przeprowadzce Hery do NL, masakra z tym czytaniem jak ktoś szuka konkretnych informacji ;P
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
Ostatnio zmieniony przez mamqa Śro Mar 27, 2013 10:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Mar 27, 2013 10:39 pm   

Mamqa mowisz o peuterspeelzaal? Na jakie dofinansowania sie nie lapiecie? U nas najwyzsza stawka to 25e za 1 dzien na miesiac.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Mar 27, 2013 10:39 pm   

mamqa, mozesz rozinac skrod VVD ? bo ja znam tylko partje VVD .Ale jak mozesz osiec mnie i moze innych
mamqa napisał/a:
wtedy właśnie babka powiedziała mi o tym VVD
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Mar 27, 2013 10:46 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Śro Mar 27, 2013 10:46 pm   

baileys napisał/a:
mamqa, mozesz rozinac skrod VVD ? bo ja znam tylko partje VVD .Ale jak mozesz osiec mnie i moze innych


No widzisz... pamięć ludzka płata figle, chodziło mi o VVE, już poprawiłam. Podam Ci linka który był stronę prędzej podany przez Bronkę (a ja głupia tyle stron tego tematu czytałam ;) ) http://www.blokkentoren.n...leid/vve-beleid
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
martyna.ewa 
Poczatkujacy


Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 9:55 pm   

Gdy moj dzieciak mial 1,5 roku, to podczas wizyty w CB kobitka zapytala nas, czy mamy juz wybrane jakies przedszkole . Powiedzialam ze jeszcze nie. Ona zasugerowala, ze za nasza zgoda moze wyslac formularz do 1 z przedszkoli, zeby dziecko wpisac na liste oczekujacych. W miedzy czasie gdybysmy sie nie zgodzili na owe lub znalezli sami jakies ciekawe-mozemy zmienic. CB wyslalo form.do takiego przedszkola, ktore bylo najblizej naszego adresu zamieszkania. Jest to Voorschool-dziala przy szkole podstawowej
. Dziecko jest wpisane na 4 dni w tyg (4 poranki) - min.po to aby dziecko oswajalo sie z jezykiem,pomalutku sie go uczylo. U nas pracuje tylko (narazie) maz. Za Voorschool nie placimy nic - Gmina finansuje. :)
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 2:31 pm   

Ja się tylko pochwalę że moja córka dostała się do peuterspeelzaal własnie z tym vve o którym wcześniej pisałam. Pójdzie od września na trzy dni w tygodniu (niestety nie wiem czy na dwie czy cztery godziny) i będziemy płacić niecałe 30 euro miesięcznie :) Także kobitki, pytać w GGD właśnie o to dofinansowanie :)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
Layla86 
Poczatkujacy
Layla86

Dołączyła: 19 Maj 2012
Posty: 5
Wysłany: Sob Cze 15, 2013 11:07 am   zielona jestem proszę o pomoc

czytam wasze posty ,, ale już sama nie wiem gdzie puścić dziecko ;/
syn ma 20 miesięcy jest wcześniakiem urodził się 3 miesiące przed terminem , zdrowotnie nadaje się do normalnego przedszkola.
Ja nie pracuje pobieram zasiłek jeszcze w Polsce, ale za tydzień przenoszę się do Holandii.
Syn ma orzeczenie o niepełnosprawności chce wysyłać go raz maksymalnie dwa razy w tygodniu do przedszkola aby przyzwyczajał się do dzieci i języka , może szybciej będzie robił postępy przy innych dzieciach i pomoże mu to terapeutycznie.

Do jakiego miejsca się kwalifikuje ?
megalea25 małpa yahoo pl lub priv proszę

dziękuje
_________________
Layla
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 10:20 am   

Layla:syn ma 20m-cy to za malo aby poslac go do przedszkola,zwykle od 2,5-3lat w zaleznosci od tego gdzie mieszkac bedziesz. W niektorych przedszkolach mozna zapisac takiego malucha na przedszkolna zabawe razem z mama 2 godz 1-2razy w tyg do czasu az osiagnie wiek aby puscic do do PSZ. u nas to jest ale wiem,ze nie w kazdym miescie.
Jesli bedziesz pracowac wtedy syn moze chodzic do żłobka.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 11:47 am   

Layla86,

Cytat:
Syn ma orzeczenie o niepełnosprawności




no i co w zwiazku z powyzszym ? co to ma wspolnego z holenderskim zlobkiem ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 5:32 pm   

ewcia.pol napisał/a:
syn ma 20m-cy to za malo aby poslac go do przedszkola,zwykle od 2,5-3lat w zaleznosci od tego gdzie mieszkac bedziesz
hyyyyyy ?
od kiedy ?
to weszlo takie prawo ? jeszcze dzis stoi opisane na rijksoverheid cos takiego :
Cytat:
Formele kinderopvang

Vormen van formele kinderopvang zijn:

Dagopvang (kinderdagverblijf of crèche)
Bedoeld voor kinderen vanaf 6 weken, totdat ze naar de basisschool gaan. De kinderen kunnen het hele jaar worden opgevangen, 1 of meer dagdelen per week. Gediplomeerd personeel begeleidt en verzorgt de kinderen.

http://www.rijksoverheid....ng-zijn-er.html
Powiedz mi gdzie moge info znalesc o tym ze dzieci dopiero ida od 2.5 do przedszkola ?

Layla86 napisał/a:
Syn ma orzeczenie o niepełnosprawności
a w jakim stopniu syn jest niepelnosprawny ?
Niechodzi ? niedotlenienie ? spazmatyczny ? a to jest wazne bo jak tak jest to mozesz sie tarac o miejsce w specjalnych instancjach/przedszkolach dla niepelnosprawnych maluchow .
Jesli jednak maly ma isc do zwyklego przedszkola to dopuki ty nie pracujesz to bedziesz sama musiala oplacic zwykle przedszkole . Bo nie wydaje mi sie zeby juz od pierwszysch tyg tu chcieli mu przyznac VVE . ( juz wyzej opisane )
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Cze 17, 2013 5:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 8:30 pm   

baileys napisał/a:
ewcia.pol napisał/a:
syn ma 20m-cy to za malo aby poslac go do przedszkola,zwykle od 2,5-3lat w zaleznosci od tego gdzie mieszkac bedziesz
hyyyyyy ?
od kiedy ?
to weszlo takie prawo ? jeszcze dzis stoi opisane na rijksoverheid cos takiego :
Cytat:
Formele kinderopvang

Vormen van formele kinderopvang zijn:

Dagopvang (kinderdagverblijf of crèche)
Bedoeld voor kinderen vanaf 6 weken, totdat ze naar de basisschool gaan. De kinderen kunnen het hele jaar worden opgevangen, 1 of meer dagdelen per week. Gediplomeerd personeel begeleidt en verzorgt de kinderen.

http://www.rijksoverheid....ng-zijn-er.html
Powiedz mi gdzie moge info znalesc o tym ze dzieci dopiero ida od 2.5 do przedszkola ?

Layla86 napisał/a:
Syn ma orzeczenie o niepełnosprawności
a w jakim stopniu syn jest niepelnosprawny ?
Niechodzi ? niedotlenienie ? spazmatyczny ? a to jest wazne bo jak tak jest to mozesz sie tarac o miejsce w specjalnych instancjach/przedszkolach dla niepelnosprawnych maluchow .
Jesli jednak maly ma isc do zwyklego przedszkola to dopuki ty nie pracujesz to bedziesz sama musiala oplacic zwykle przedszkole . Bo nie wydaje mi sie zeby juz od pierwszysch tyg tu chcieli mu przyznac VVE . ( juz wyzej opisane )


Baileys ty zawsze wprowadzasz zamieszanie...
Tu w temacie chodzi o przedszkola czyli o Peuterspeelzaal a nie o dagopvang czy kinderopvang czy creche zwal jak zwal od tego jest temat o złobkach...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 9:47 pm   

Wiem ze wielu ma problemy z nazwami ( tez mialam dlugi czas i nadala mi sie czasem pomiesza ) ale przewertowalam internet i moje strare slowniki i wyszlo mi cos takiego :

kleuterschool - przedszkole /zerówka
kinderdagverblijf - przedszkole
creche - zlobek
kleuterspeelzalen - grupa zabaw/ sala zabaw
Kinderopvang - ogolna nazwa dla instancji opiekujacych sie dziecmi .
Peuter dzieci w wieku 1 do 3 lat
Kleuter - dzieci w wieku 3 -6 lat
Peuterspeelzalen - grupy zabaw / przedszkole

PEuterspelzalen sa nieformalna opieka nad dziecmi i nie dostaje sie na to dodatku z BD chyba ze peuterspeelzaal jest czescia oficjalnego kinderdagopvang
Cytat:
Informele kinderopvang

Vormen van informele opvang zijn:

Peuterspeelzalen
Bedoeld voor kinderen vanaf 2 jaar, tot zij naar de basisschool gaan. Kinderen komen hier op vaste dagen om te spelen. Gemeenten zijn verantwoordelijk voor het aanbod en kunnen u informeren over de mogelijkheden.

Cytat:
U komt niet in aanmerking voor kinderopvangtoeslag als uw kind wordt opgevangen door vrienden en familie, naar de peuterspeelzaal of naar de tussenschoolse opvang gaat.

Dlatego mi sie wydaje ( jesli tak nie jest popraw mnie ) ze jednak dobrze zrozumialam i dalam dobra odpowiedz .
Najprawdopodobniej ty masz racje ze dla Layla86 miala na mysli peuterspeelzal a mnie zmylilo zdanie gdzie sie pytala o przedszkole . W tym samym poscie pisala o niepelnosprawnosci ktora w zaleznosci od stopnia bedzie miala duzy wplyw na wybor formy opieki dla malego .
Cytat:
Tu w temacie chodzi o przedszkola czyli o Peuterspeelzaal a nie o dagopvang czy kinderopvang czy creche zwal jak zwal od tego jest temat o złobkach...

czyli o czym tu mowa bo juz tez nie wiem ?
:030:
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Cze 18, 2013 12:17 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 2:35 pm   

Baileys:To wszystko co tu przytoczylas odnosi sie do żłóbkow(Kinderopvang) i to jest opieka calodzienna lub polowa dnia ale aby dziecko zapisac lub dostac dodatek (KOT)musza rodzice pracowac,lub/i studiowac/douczac sie, inaczej albo nie otrzyma sie miejsca albo trzeba bedzie samemu oplacac calosc co przy np 3dniach daje kwote powyzej tysiaka.

Peuterspeelzaal http://nl.wikipedia.org/wiki/Peuterspeelzaal jest dla dzieci miedzy 2-4lata/zalezy od regionu/ 2-3razy w tyg, jesli sie ma VVE to nawet do 5razy, zwykle po 2-3godz dziennie, na to mozna przez VVE otrzymac upust i wtedy placi sie 10/15e na m-c, inaczej placi sie zwykle ok 20e/za kazdy dzien/miesiac czyli zwykle ok 60e i na to oczywiscie nie otrzymuje sie KOT.
Chyba,ze jest to tak zwane Peuterspeelzaal met verlengde openingtijden zwykle w godzinach 7/8-13 i rodzice pracuja wtedy moga starac sie o KOT.

Moj synek zaliczyl wszystko co mozliwe,na szczescie juz chodzi do BS.
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Wto Cze 18, 2013 2:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 3:16 pm   

ewcia.pol, ja w kilku powyzszych postach napisalam to samo co ty teraz . Ale dobra niech ci bedzie bedzie nie mam ochoty powtarzac co wyzej napisalam a ty po lebkach przeczytalas . Tak Ewa ty masz racje i tylko twoje dziecko tu uczeszczalo do kazdej formy Kinderopvang .
Milego dnia zycze .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Cze 18, 2013 3:17 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 5:54 pm   

baileys napisał/a:
ewcia.pol, ja w kilku powyzszych postach napisalam to samo co ty teraz . Ale dobra niech ci bedzie bedzie nie mam ochoty powtarzac co wyzej napisalam a ty po lebkach przeczytalas . Tak Ewa ty masz racje i tylko twoje dziecko tu uczeszczalo do kazdej formy Kinderopvang .
Milego dnia zycze .


ja to samo napisalam w pierwszej odpowiedzi na post pytajacej Layla86,moze to ty przeczytalas bez zrozumienia,skoro musialas dodawac cala wyprawke na ten temat?
interpretuj sobie jak chcesz,racji mi przyznawac nie musisz tylko chodzi o to,ze wchodzisz wszedzie i dodajesz od siebie,czesto wprowadzajac zamet,juz nie pierwszy raz probujesz kogos poprawiac upierdliwie,gdy w gruncie rzeczy chodzi o to samo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group