NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Pon Paź 29, 2018 11:10 am
przedszkole
Autor Wiadomość
Layla86 
Poczatkujacy
Layla86

Dołączyła: 19 Maj 2012
Posty: 5
Wysłany: Wto Lip 02, 2013 8:50 pm   ok

nic tu orzeczenie nie gra roli... po prostu w tym momencie nie mogę podjąć pracy , ale chciałam aby syn przebywał raz , dwa razy w tygodniu z dziećmi, za około pół roku mogę podjąć zatrudnienie, wtedy syn będzie miał skończone 2 latka, czy do tego momentu zanim podejmę prace chcąc go oddać to takiego żłobka muszę 100 procent opłacać ?
i jeśli chce aby za pół roku poszedł na stałe do przedszkola to czy już powinnam składać aplikacje?
_________________
Layla
 
 
 
dzika79
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 1
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 1:53 pm   

witam serdecznie, jestem nowa na forum i nie znalazłam watku odnosnie dofinansowania z gementee. Własnie wypełniam formularz Bijzondere bijstand dotyczy dofinansowania peuterzaal. Czy ktos z Was wypelniał taki formularz? Mam problem z wypełnieniem rubryki 3. Inkomsten.....Loondienst, uitkerin,alimentatie, heffingskorting...podac trzeba bedrag i za jaki okres...oraz problem z rubryką 4. dotyczy rekeningnummer za ostatnie 3 miesiące..nie wiem czy mam podac stan konta za np miesiąc maj?Będę wdzięczna za pomoc....
 
 
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 11:30 am   

A czy mozna sie starac o bijzondere bijstand jezeli dzieci chodza do przedszkola Kinderopvang?
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 11:56 am   

martin77 napisał/a:
A czy mozna sie starac o bijzondere bijstand jezeli dzieci chodza do przedszkola Kinderopvang?

wg linku ponizej mozna,jednak dostaje sie tylko wtedy jesli nie otrzymujesz innego dofinansowania i jesli na prawde nie jestes w stanie zaplacic.
Pobierasz Kinderopvangtoeslag?
http://www.rechtopbijstand.nl/?pid=265
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 5:37 pm   

darcia521 napisał/a:
]Witam szukam pomocy w sprawie przedszkola dla dziecka. Syn kończy teraz 10tego stycznia 2 latka chciałabym iść do pracy i nie bardzo orientuje sie w tym temacie jak to wszystko wygląda. Interesuje mnie miasto Tilburg ale proszę o opisanie doświadczeń z innych miast także. Głównie interesuje mnie temat dofinansowania z balastingu nie wiem czy mam szukać pracy na nocne zmiany czy na dzienne ile trwa załatwienie takiego dofinansowania i ile procent balasting płaci za dziecko ? Bardzo dziękuje z góry za pomoc :)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
heniu0202 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: krosno
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 6:19 pm   

Są takze polskie przedszkola z całą pewnością można takie wybrać dla swojego dziecka. Naprawdę doskonałe warunki wychowawcze:)
_________________
pozdrawiam
 
 
 
pink318 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 9
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 2:57 pm   podatek za przedszkole

Witam
chciałabym się zapytać czy jest możliwość zwrotu zapłaconego podatku za zlobek?? ja z własnej kieszeni place na miesiąc 800 euro z czego zarobię może 1000... jest nam bardzo ciężko dofinanasowanie dostajemy na 230 godzin w miesiącu lecz dziecko uczęszcza 260 i nie ma innej możliwości żeby skrocic godziny nawet za swieta i kiedy dziecka nie ma w pszedszkolu musimy placic

proszę o pomoc
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 4:05 pm   

Takie sa reguly przedszkoli/zlobkow, ze nawet jak dziecka niema, to placi sie za zlobek, wszystko zostało ustalone w kontakcie i tego się trzymają. Tak samo jeśli chodzi o dofinansowanie z BD, max można dostać dofinansowanie na 230h i inaczej się nieda. Mysle, ze w Waszej sytuacji niewiele zdziałasz...
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 12:36 pm   

Loguś napisał/a:
Poszukuje przedszkola lub szkoły językowej gdzie mój 2,5 letni synek mógłby uczyć się angielskiego. W grę wchodzi Zaandam lub Amsterdam. Może ktoś coś wie????
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Maj 02, 2016 5:00 pm   

przeniesione

Gosiaczek83k napisał/a:
Witam,
Jestem mamą 2,5 letniej dziewczynki.Po długim oczekiwaniu już za kilka tygodni dołączymy do Taty ,który mieszka i pracuje w Holandii (praca Houten, mieszka Schoonhoven).Mam możliwość pracy razem z moim mężem.Od jakiegoś czasu poszukuje adresów polskich przedszkoli w Holandii z marnym skutkiem.Nie ma z nimi problemu w większych miastach ale w okolicach miast o których wspomniałam nie mogłam doszukać się żadnego.Drodzy Rodzice pomóżcie proszę, jeżeli posiadacie informacje lub namiar na adresy polskich przedszkoli.Jestem w stanie dowozić dziecko do sąsiadujących miast, jeżeli zajdzie taka potrzeba.Nie chce jeszcze posyłać córeczki do Holenderskiego przedszkola, sama przeprowadzka będzie dla niej dużym szokiem.Będę wdzięczna za każda informację.
Pozdrawiam
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Maj 02, 2016 5:17 pm   

Gosiaczek83k napisał/a:

Cytat:
Nie ma z nimi problemu w większych miastach ale w okolicach miast o których wspomniałam nie mogłam doszukać się żadnego


W malej miejscowosci w ktorej jest niewielkie skupisko Polakow, trudno ci bedzie znalezc polskie przedszkole , pozostaje szukac opiekunki , albo mimo wszystko skorzystac z opieki przedszkola holenderskiego.
Uwierz mi ,dla dziecka to jedno z lepszych rozwiazan , predzej dla ciebie bedzie szokiem przestawienie sie na nauka tego jezyka ,
lecz 2.5 letnie dziecko bardzo szybko zaadoptuje sie do nieznanej i chocby nie wiem jak trudnej mu (wy)mowy .Pozdrawiam i powodzenia zycze . :039:
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Maj 02, 2016 5:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
monikanaw
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: Pon Maj 02, 2016 10:24 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Maj 03, 2016 12:18 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Elżbieta44 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 16 Maj 2016
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Maj 16, 2016 9:40 am   

spam
_________________
Ela
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Maj 16, 2016 10:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krisu84
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: Nie Cze 19, 2016 11:50 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Cze 19, 2016 11:57 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Cze 20, 2016 7:44 am   

Witam,

Dzieci jeszcze nie mam lecz czasem slysze ze zlobek/przedszkole jest w NL bardzo drogie - ile jest w tym prawdy ?

Dla przykladu 2 schematy :

Rodzice pracuja na pelne etaty i zarabiaja jakies 50 K rocznie brutto - ile ich wtedy kosztuje zlobek

Tylko jeden z rodzicow pracuje na pelen etat a 2 osoba nie pracuje zarobki wspolne ok 30 K - ile wtedy kosztuje zlobek

Sporo znajomych mi mowi ze nie oplaca sie pracowac w 2 jak sie ma male dziecko bo wtedy wiekszosc jednej wyplaty idzie na zlobek , lepiej jest aby facet pracowal na pelny etat a kobieta na pol etatu - prawda to ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group